Změna Pohlaví

Od: Datum: 07.04.15 14:07 odpovědí: 12 změna: 08.04.15 11:13

Je mi 14 sem holka ale chovám se jako kluk oblíkám se tak prostě chci být kluk ale nechci nic říkat rodičům dívala sem se že existují operace přeměna z holky na kluka (FTM-Female to male) poradíte mi něco nebo tak?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 07.04.15 14:12
avatar

Nejprve se musí tělo ustálit.. Např. u operace očí to také není možné u dětí - musí se čekat na ukončení vývoje... Pokud budeš chtít žít jako kluk, jistě se k tomu můžeš nejprve hlásit orientací... Pokud budeš mít dostatek financí, můžeš zkusit i operaci ..., to ale až po svých 18tých narozeninách.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ben®
Datum: 07.04.15 15:00
avatar

Dobrý den, máte asi zkreslenou představu - toto je běh na dlouhou trať a strávíte hodně času se sexuologem, který Vás bude zkoumat a posuzovat. Potom, případně, následuje hormonální léčba a až potom samotná operace. Takže, začněte u sexuologa. Zdravím!

doplněno 07.04.15 15:36:

Ono to není o penězích: http://www.translide.cz/zmena-pohlavi-1

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lenkaposkalova*
Datum: 07.04.15 15:18

A vážně to chceš?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.15 15:26
avatar

Viděla jsi americký film Kluci nepláčou? Až budeš mít snad o tři čtyři roky více, půjč si ho a zjistíš, že to není vůbec snadné. Rozhodně tě nechci zrazovat, ale nejprve musíš tělesně dospět, duševně dozrát, zjistit, jak to s tebou vlastně je a pak se pídit po informacích. Až pak si musíš uvědomit, co to udělá s tvým okolím a budeš muset najít řešení. To všechno, až budeš vědět, čemu všemu budeš muset čelit.

doplněno 07.04.15 16:42:

Musíš si uvědomit, že můžeš být lesbička nebo transvestita nebo transvestita, který je na holky nebo těch možností je více. A na to musí přijít sexuolog. Ne že si řekneš, že něco chceš a lehneš si na chirurgický stůl. Nejprve musíš zjistit, kdo vlastně jsi. Ještě se vyvíjíš a hormony pracují a také se vyvíjejí. Budeš muset počkat. Prozatím nedělej závěry a vlny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.15 15:33

Pokud na to máš peníze není problém, ale ve 14-ti letech na to peníze asi nebudeš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gg
Datum: 07.04.15 15:59

podle tve fotky usoudime zdali je to mozne

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zztop*
Datum: 07.04.15 16:07

Ale jo je to jen o penězích. Když budou peníze najde se chirurg co to nějak zfušuje. Jen teda nevím jestli dokáží vytvořit pindíka. No v Thajsku by mohli vědět

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.15 17:08
avatar

Jak píší ostatní, ve 14ti svoji sexualitu teprve hledáš, pokud si ujasníš, že to opravdu chceš budeš to muset rodičům říct (počítej i s tím, že to nepoberou a bude to poslední den kdy je vidíš). Pak to budou dlouhá sezení a vyšetření u sexuologa, bude se hledat kolik tvé tělo má jakého hormonu...Pokud to výjde, budeš užívat hormony a postupně se měnit, hrubne hlas, mění se ochlupení, ztratí se menstruace... a teprve pak příjdou ty mnohem nepříjemnější chvíle, plastické operace a hlavně reakce lidí na které nebudeš připravená.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.15 05:29
avatar

Znám takové změněné lidi dva.

1/ Paní, která byla původně klukem. Po mnoha operacích je z ní opravdu pěkná ženská. Ovšem některé mužské rysy se nedají změnit. Má třeba na krku mužský ohryzek a na rukou s krátkými prsty široké rozpláclé nehty. Vím, jsou to jenom maličkosti, ale nic se prostě nedá dotáhnout až do konce k úplné spokojenosti.

2/ Kluka, který byl původně děvčetem. Bývala to hezká holka, znala jsem ji odmalička. Jako chlap vypadá teď odpudivě. Moc o sebe nedbá, zarostlá, vousatá, takové prohnané nepřirozené rysy. Jako přejetá parním válcem. Přestože si vybrala mužské jméno, celá vesnice jí říká podle minulosti, dejme tomu: Novákovic Andulák.

Takže záleží na tom, jak o sebe pak dotyčný pečuje, jak se chová. Lze to až v dospělém věku. Zatím se hledáš a nevíš, co vlastně chceš. Času je dost. Ovšem zažije se hodně bolesti, vzhledem k reakcím okolí i hodně ponížení a smíchu. A stojí to hodně peněz. Tohle pojišťovny neplatí. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 08.04.15 10:02

Je ti 14, sexualita se teprve vyvíjí a ustaluje, stejně jako celková osobnost člověka. Hodně holek v tomhle věku chce být klukem a chová se klackovitě, je to úplně normální. O změně pohlaví má cenu uvažovat až v dospělosti, až proběhne veškěrý vývoj, fyzický i psychický. I když je mylné si myslet že tím, že ti někdo odoperuje prsa, vaječníky a dělohu, vytne kus kůže a svalu na předloktí a z toho vymodeluje cosi, co by penisem nenazval ani slepec, z tebe bude muž. Nebude, muže nedělá mužem jen penis. Celé tělo i když přeoperované (a po operaci nefunkční a zmrzačené) bude ženské, ženská kostra, lebka, ukládání tuku, svaly, ruce... Proto většina přeoperovaných lidí vypadá divně.

Nedávno byl případ ve Velké Británii. Chlap se nechal předělat na ženu a po pár letech ho to přestalo bavit a žádá po daňových poplatnících, aby mu zaplatili operaci zpět na muže. Prý ho nikdy společnost jako ženu nepřijala. On si chudák myslel, že operace z něj udělá ženu. Ale DNA se přeoperovat nedá, ta hovoří jasně.

doplněno 08.04.15 11:51:

Ano většina vypadá divně. Pohlavní dimorfismus u člověka je poměrně značný, proto se třeba ve světě krom úpravy genitálu a poprsí dělají ještě další feminizační (maskulinizační) operace. U nás nejspíš ne. Co jsem měla tu čest, přeoperovaná osoba prostě byl chlap bez ptáka (pardon) s dlouhými vlasy a hladce oholenou tváří. S ohryzkem, velkýma rukama, masivní čelistí a nadočnicovými oblouky, širokými rameny, úzkou pánví atd. atd. Vždyť antropologovi stačí podívat se na jednu kost a ví, jestli to byl muž nebo žena. Stačí se podívat na ruku a z poměru délky ukazováčku a prsteníčku je vidět, jestli ruka patří ženě nebo muži. Těch rozdílů je tolik, že ufiknutí/přišití něčeho je nesmaže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.15 10:05
avatar

Toto vysvětlení se mi líbí nejvíce z toho, co bylo řečeno, napsáno. Logické, citlivé, přesné. *palec* *palec* *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.15 11:13
avatar

Divně?

Arin Andrews (FTM) & Katie Hill (MTF):

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.