Zadané ženy vs Nezadaní muži

Od: Datum: 26.03.15 21:51 odpovědí: 11 změna: 27.03.15 16:06

Ze svého okolí znám spoustu kluků ve věku kolem 20 let, kteří jsou prostě dlouhodobě nezadaní, většinou bych řekl snad i panicové. Nezadaných holek znám minimum, snad jen jednu nebo dvě. Často mě trochu i překvapí, jaké na první pohled neatraktivní holky partnera mají - např. jedna, ze které jsme si ve škole občas utahovali kvůli jejímu vzhledu i chování. A ten její ani nevypadá na nějakého zoufalce, prostě normální chlap. Seznamky jsou plné chlapů, kterým nikdo neodepisuje, zatímco když si podá inzerát žena, tak okamžitě dostane desítky odpovědí. Znám i staré mládence, kteří jsou skoro celý život sami, nikdy nebyli ženatí a maximálně měli jen pár krátkodobých vztahů. Kolik znáte takových žen? Tak kde je zakopaný pes? Co mi uniká? Poměr počtu mužů a žen je asi jen 51:49, takže tím se to vysvětlit nedá. To jsou jako někteří muži schopní obhospodářovávat třeba 2 a víc žen najednou? (aniž ty by o tom věděly, nebo s tím i souhlasily?) Zní to stupidně, ale mě jiné vysvětlení nenapadá...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.03.15 22:20

Na druhou stranu kolik znáte svobodných matek? Já celkem dost. I dlouhodobě nezadaných. Znám i spoustu dlouhodobě nezadaných bezdětných slečen. Ne že by to byly nějaké tragédky,ale prostě to mají v hlavě srovnané a neberou prvního chlapa co jim nadbíhá a vypadá trochu k světu. V dnešní době najít vhodný protějšek není opravdu jednoduché.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.15 22:39
avatar

To co pisete je podle me nesmysl.. Mate prehled jen o jednom pomyslnem metru pred vama a nejste schopen videt dal nez za onen metr, protoze ac se divate, tak presto nevidite a vidite jen to co videt chcete..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.15 23:05

Byt vami, asi bych zmenil lokalitu nebo spolecnost ve ktere zijete. Ja znam pomerne hodne nezadanych slecen a serednych je jen minimum. Nektere to maji dobrovolne (vybiraji si, nebo jsou asexualni), z jinych cisi zoufalost, ktera kohokoli normalni odradi... a to je s velkou pravdepodobnosti problem take te spousty nepolibenych kluku, ktere znate vy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 26.03.15 23:06

A proč to chcete řešit, jak si kdo zařídí život? Tak je seznamujte, párujte, raďte.. Nechte je žíít. Kdyby se mi někdo s... do života, tak mu nakopu řiť.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.15 23:32
avatar
Podle mě je váš názor ovlivněný skupinou, ve které se pohybujete. Tipuji, že patříte mezi ty nezadaný, co nikoho nemohou najít. Absolutně totiž s vami nesouhlasím. Podle mě je to tak vyrovnané.
Ohledně té seznamky máte pravdu, sám s tím mám zkušenost, že mně tam napsalo jen pár holek a kamošce tam přišlo během večera asi 100 vzkazů.
Jenže ony to mají těžší v tom, že 90 jich bylo zoufalců, kteří píší každé a zbytek pár kluků, co si chtějí pouze užít a vážný vztah ve skutečnosti nehledají. Kdežto já měl jistotu, že těch pár, co mi napsalo, mě chtělo opravdu poznat. Holky si zkrátka v seznamkách vice vybírají. Proto vám to tam přijde tak nepoměrové.
Radu na závěr bych vám dal asi takovou, abyste přestal řešit ostatní, divit se tomu, že má ošklivá holka normálního kluka a začal zdokonalováním sebe.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.15 07:04
avatar

gismo: *palec* *palec* *palec*

doplněno 27.03.15 10:30:

Pedro, pravdu má i ta profesorka i vy. Navíc, nemusí být vůbec žádné vysvětlení. Nejen dobou, nejen výdělkem a já nevím čím vším. Vždycky, v každé době, byli staří mládenci i staré panny. Bývala i šťasná i nešťastná manželství. Všechno už tu bylo, všechno se opakuje. Snad jen nepamatuji, že by tolik lidí žilo "na hromádce", "na psí knížku". Tolik dětí nikdy nebylo nemanželskými, parchanty, levobočky. Omlouvám se, ale je to tak. ;) Stále zůstává veliká pravda: Největší problém, stejně tak, jako největší bolest, je ta vlastní. Tazatel tenhle problém evidentně má.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pedrocalderon
Datum: 27.03.15 09:45

Možná se to nezdá ale po delší době, velmi dobrý, zajímavý dotaz, chválím. Pracovat na sobě a zdokonalovat se, jak tu někdo radí je univerzální rada, proti tomu nic. Na straně druhé s tazatelem naprosto souhlasím a troufám si tvrdit, že vidím dál než na čtvercový metr. Bohužel jednoznačnou odpověď pro tazatele nemám. Můj názor je, že ve věci je příliš mnoho proměnných, nelze generalizovat. Před několika lety jsem se na podobné téma bavil s profesorkou didaktiky, už dosti zkušenou ženou. Podle jejího názoru, dnešním mužům vůbec nezávidí. Dochází k prolínání takové té staré doby, kdy chlap zůstává pro většinu žen tím hlavním živitelem. Jinak řečeno plat pod 30k není platem. Na straně druhé dochází k velké emancipaci, vzdělanosti a rostou požadavky také třeba na mužský zevnějšek. S tímto jejim názorem jsem v podstatě ve shodě. Skutečně doba ve které žijeme je nejen ze sociálního hlediska poměrně náročná na pochopení. Alespoň pro mnohé. Slyšel jsem také názor, že žena do 30ti let má nad mužem dosti navrch. Potom je to opačně. Filozofie vztahu se motá možná také kolem myšlenky, že žena může snadno chlapa dostat, obtížně udržet(samoživitelky). Opačně chlap ženu obtížněji získá, následně snáze udrží. Pokud chlap je tedy nějaký ňouma, plachý typ člověka, může být problém. Sám si rád přečtu názory zdejších diskutérů a diskutérek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 27.03.15 10:44

Problém dle mne spočívá v tom, že dnešní lidé jsou oproti dřívějším dobám více "individualizovaní" "egoizovaní" příčinou je doba, která nevyhnutelně takové "povahy" v lidech pěstuje a "vynucuje" pod tlakem "přežití". Tím pádem se dnes muži a ženy vidí více než kdy jindy jako "úplně rozdílná, nesourodá a vzájemně si konkurující individua", což je ve výsledku příčinou "sociálního rozkladu" (myslím tím tradiční rodina, tradiční role atd.) Vychází-li se ze "špatných vzájemných předpokladů" (pěstovaných součas. dobou) nutně se dojde ke "špatnému výsledku". Vtip je v tom, že otázka nezní "kdo z koho" je lepší muž nebo žena, a všimněte si kolik diskuzí se tady objevuje na "toto" téma, čili "vadný pohled" a tím i vadné deformované sociální výsledky...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.15 15:26

V porovnání s japonskem jsme na tom ještě dobře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.15 15:34

Do toho ti ale vůbec nic není jestli někdo je panic nebo panna nebo ne a kolik mu je let. Radši se starej sám o sebe a nestrkej nos kam nemáš. Napadlo tě že někomu vyhovuje být sám? Někdo nemá na ženský čas a někdo po špatných zkušenostech na ženský zcela zanevře. To platí i o ženských. Některé ženské mohou zůstat dobrovolně sami, protože čekají na muže svých snů (na vysněného prince). Nabídky měly, ale odmítly a pak si stěžují že nemůžou najít. Ve srovnání s minulými dobami jsme na tom stále dobře. Osobní důvody jsou každého věc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.15 16:06
avatar

Co to říkáš? Co to píšeš? Je to jen diskuze. Neprožívej to tak! O nic nejde!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.