Půjčka kamarádovi - vzor smlouvy

Od: Datum: 26.03.15 10:40 odpovědí: 8 změna: 26.03.15 14:33

Dobrý den. Dobrý kamarád ode mne chce půjčit 40tis na rekonstrukci zahrady. S tím, že by mi třeba vrátil 42ts. Ano, je to dobrý kamarád, ale rád bych to měl oficiální. Jak mít půjčku zákonně platnou a právně vymahatelnou? Jak sepsat nějakou smlouvu o půjčení peněz? Pomůžete mi se vzorem? Rád bych aby to bylo jen na jednom papíru, nic složitého, ale zárověň, zákonně a právně platné..Díky. Jirka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fio
Datum: 26.03.15 11:14

Celá jména a bydliště Vaše i přítele, datum narození nebo možná i rodné. Ćástku napsat i slovy, jako na složence, Datum, kdy bude suma splacena, plus částka navíc. Jakou formou bude uhrazeno, hotově, nebo v kolika splátkách, na účet č. ... u banky ...

Nezapomeňte, že půjčit příteli znamená mnohdy konec přátelství. Kromě toho na zbytnou věc půjčku zvažte, protože rekonstrukce zahrady je podle mého názoru věc zbytná. Zahrada se dá udělat v několika postupných krocích, tak jak přítel našetří peníze. Vaše pomoc může být manuelního charakteru. Možná, že při tom své přátelství více utužíte a zažijete plno legrace a hezkých vzpomínek až budete pořádat společnou grilovačku.

Chcete-li přesto půjčit, půjčte jenom tolik, abyste sumu mohl oželet, stalo-li by se něco nepředvídatelného a nebolela vás ztráta tak velké částky, prostě abyste to mohl bez lítosti odepsat. Třeba jenom deset tisíc.

Od: klaban*
Datum: 26.03.15 11:18

Taky bych si dvakrát rozmyslel, zda půjčit, byť kamarádovi na rekonstrukci zahrady. Zahrada není opravdu tak důležitá. Kdyby šlo o život nebo neměl kamarád co jíst, tak bych se nerozmýšlel mu půjčit, ale na toto? No je to jen na Vás.

Od: buss®
Datum: 26.03.15 11:57

Na intu toho najdete dosti, nezapomenout, že když nesplatí jedinou splátku, je splatná celá částka. Ale, má na to splácet v rozumné době? A co tak směnku? Do banky asi nejde a ví proč.

Od: petrkabele
Datum: 26.03.15 13:21

Jaký je rozdíl mezi Směnkou a smlouvou o půjčce? Já chci mít jistotu, že pak můžu částku vymáhat, tedy rovnou poslat na exekuční úřad. Musím proto mít směnku nebo smlouvu o půjčce? Splácet bude hotově, měsíčně buď 3-5tis. S tím, že jakmile bude mít větší hotovost, tak doplatí částku celou. Dá se to nějak takto do smlouvy uvést? Rád bych to měl právně podložené. Pokud mi bude splátky dávat hotově, mám si psát nějaké doklady? Díky. Petr

Od: ertl
Datum: 26.03.15 14:22

asi nejjistější a nejjednodušší se jeví exekutorský zápis.dle článku se sepíše u notáře http://www.ekcr.cz/1/exekutor…torskych-zapisu-03-12-2012?w=

Od: ju®
Datum: 26.03.15 14:05

Nejlepší je směnka - k určitému datu, má i nejlepší vymahatelnost bez problematických tahanic pokud by se něco stalo...

Datum: 26.03.15 14:30

Já bych mu rozhodně nic nepůjčoval! Dneska nemůžeš věřit žádnému kamarádovi, dokonce ani příbuzným věřit nemůžeš. I když je to na smlouvu, jak to po něm budeš vymáhat, když to odmítne zaplatit? Ty příjdeš o prachy protože takových naivních lidí už bylo hodně co někomu půjčili a nedostali zpět ani korunu. A abys na tom vydělal dva litry, to je teda málo. To radši ty peníze někde investuj a vyděláš více. A víš kolik tě budou stát právní náklady a kolik ve výsledku z těch peněz uvidíš, když tě jen vypeče?

doplněno 26.03.15 14:33:

A jak můžeš půjčit někomu peníze, už si mu někdy půjčil a on ti vrátil? A půjčil někdy peníze on tobě, že mezi sebou máte tak velkou důvěru?

Od: fex
Datum: 26.03.15 14:33

Asi máte velký strach o vrácení ze strany kamaráda. Raději zvažte, jestli se to vyplatí

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.