Práce před důchodem = katastrofa

Od: Datum: 23.03.15 15:15 odpovědí: 16 změna: 24.03.15 16:56

Toto je otázka raději pouze pro seniory, prosím. Post - kariérníky. V tisku zase víří vládní důchodová debata. " Na konci roku 2000 tvořili lidé nad 50 let 16% nezaměstnaných, v roce 2014 to je 29%. Je to skupina, ohrožená dlouhodobou nezaměstnaností." Není tohle hloupé? Kam to po/vede? Proč vůbec je nezaměstnanost, proč si ji pěstujeme? Vždyť dělali všichni, až na výjimky s právem na práci, 25 let tomu zpět. Okolní státy na západ od hranic nám záviděli. A tak se sem vtrhli - a už kopírujeme sociální nespravedlnosti...o sto šest. Když to přeženu, tak teď někteří exempláři u nás viditelně beztrestně tunelují, druzí se nechtěně flákají...Trh práce podle mne bortí právě ty nadzisky, takového typu jak ten jistý člen vlády tvrdí že "bude líp" - samozřejmě zejména jemu (a spol.) ne? K sociálním nepokojům asi nedojde, toho jsou schopny mladší ročníky, a ti co práci mají teď výšezmíněný problém moc nepocítí - teprve až dojdou k důchodu.

Jestli se to tu už probralo, tak pardon.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mmmmm
Datum: 23.03.15 17:21

Tak tak, milá paní, já sem byla propuštěna i s jinými pro nadbytečnost v 54 letech, nemohla jsem zavadit o práci v Praze! Ani znalost angličtiny mi nepomohla. Po hledání a zoufalství jsem vzala místo vrátné za 35 Kč na hodinu, 12náctky, noční. Dělala jsem tam až do důchodu do 59 let. Samozřejmě se to projevilo na důchodu protože jsem prakticky 4 roky brala minimální mzdu. Někteří kolegové nesehnali práci vůbec a šli do předčasného důchodu. Jsem zvědavá co budou dělat s těma lidma co půjdou do důchodu někdy v 65 letech! Vskutku připravují lidem krásné a spokojené stáří. Každý se hrne do politiky, tam se dá spokojeně do důchodu nakrást a tyhle věci už řešit nemusí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.15 17:36

To je důchodová reforma. Od 50 nezaměstnaný bude mít hodně úsporný důchod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.15 18:21
avatar

Milá Fram, mě je pouhých 45 let a s dvěma jazyky + trochu ruštinou, s ekonomkou, s výučním listem kuchař číšník, řidičákem na auto 17 let praxe, řidičákem na VZV, tahač a jeřábnický průkaz...a dělám v továrně na kovové výrobky, kde mi zinek poškodil plíce a svýhružkou, že když nebudeš dělat víc kusů...vyhazov, prý jich tu za vrátnicí čeká ještě dost.

Nevím, jak dlouho to moje ruce vydrží, ale pochybuji, že do 66 ti let. *plac*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jaha
Datum: 23.03.15 18:37

V našem malém městečku na severu Moravy neseženeš ani práci, kde by sis nechal poškodit plíce.Ať nikdo nepíše, že práce je.Není to tak. Já pracuji, ale kolem mě jsou stovky nezaměstnaných.Práci seženou jenom znýmí známých. I o podřadnou práci je boj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.15 20:07
avatar

Jestli nebude chyba v tom "malém městečku" - nenapadlo vás někdy, že práce může být i v sousedním městečku? Z mých deseti nejbližších kolegů osm dojíždí - od 10 do 50 km (včetně mě).

btw pracuji ve středně velkém strojírenském podniku, střední Morava, a přijímáme cca 20 lidí měsíčně, převážně dělnické profese. A lidé si práce váží tak, že jich polovina ve zkušebce odejde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jaha
Datum: 23.03.15 20:27

Také dojíždím.Tam, kam dojíždím já, jsou nezaměstnané takřka všechny ženy.Jo a nejbližší město Je 50 km.Jaká je vaše firma?Pošlu tam známé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 23.03.15 20:28

To přesně s Vámi souhlasím. Víte, dost dlouho se pohybuji ve velkoobchodě, a nabyl jsem dojmu, že třeba tolik kritizovaným Vietnamcům jde při nákupu zboží daleko více o kvalitu než nám. Prostě čech to tam prdne,(někdo to asi koupí) Vietnamec přebírá, smlouvá - není to důkaz obchodnho talentu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.15 12:39
avatar

*smich* chlapum se to mluví, že jo děvčata ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.15 12:52

V našem malém městečku ve středu Moravy bych také práci nesehnal, a proto dojíždím pár desítek kilometrů. Nebo bych také mohl sedět na zadku a čekat, jestli náhodou nějaká práce nepoletí kolem...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 23.03.15 20:21

Prostě z Vašeho dotazu čiší, jestli by se neměl někdo postarat? Myslím, že neměl. Třeba můj důchod (s minimálním pojištěním) si živě dokáži představit, ale je to můj boj. Ono je to krásná myšlenka - starat se o ostatní - ale bohužel se na to přisajou obyčejně ty nesprávný lidi.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fram
Datum: 24.03.15 14:04

Díky Vám za trefnou odpověď. Já si opravdu myslím, že by se (po)starat někdo (stát, pořádně fungující odbory, svoboda slova a odvážnější lidé) měl a mohl - alespoň trochu pomoci s odstraněním těch organizací/lidí, co se "přisály" (jak píšete) na lidi, co se poctivě živili, živí (často nejen sebe) a jinak to nedokážou. Jak to, že to v okolních státech - to mám na mysli skandinávské třeba - to po léta jde?

Datum: 24.03.15 13:18
avatar

"Okolní státy na západ od hranic nám záviděli."

Proto taky ty tisíce lidí emigrovaly ze západních států k nám :D :D :D

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: fram
Datum: 24.03.15 14:16

...tisíce firem sem emigrovaly, a co by si doma nedovolily, tady lze. Prostě proto, že se nebráníme - toto skutečně prý některé ty přiemigrovavší firmy prohlašují. ... na dotaz, proč neodpovídají každému uchazeči o práci např..

Datum: 24.03.15 16:46
avatar

Fram, ono by možná jen stačilo dát přednost zaměstnat čechy a až potom "jiné národy". Co takhle zelená karta?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 24.03.15 16:56
Tj, kdyz zverejni pozici na sekretarku a prihlasi se jim 500 zajemcu a z toho to polovina zkousi aniz by meli kvalifikaci? To maji jako zamestnat personalni na tyden aby se vsem ozvala?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 24.03.15 16:53
Proč vůbec je nezaměstnanost, proč si ji pěstujeme? Vždyť dělali všichni, až na výjimky s právem na práci, 25 let tomu zpět. Okolní státy na západ od hranic nám záviděli.
Ono neni pracovat jako pracovat nekdo pracuje a nekdo je jen zamestnan. Nechtel bych mit firmu,kam bych musel nekoho prijmout,protoze bych to dostal narizeno. A divat se jak na praci kasle. A to pravo na praci by melo byt predpokladam v oboru ktery clovek vystudoval,ne? co by sme treba s tema vsema absolventama filozofie delali?
No a ze nam staty na zapad zavideli, to kazdopadne, myslim ze nam zavidi doted :-D
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.