Odvody do armády

Od: Datum: 12.03.15 21:09 odpovědí: 2 změna: 13.03.15 06:28

Dobrý den, co přesně by do budoucnosti znamenaly "odvody do armády"? Nejsem schopný to nikde dohledat - prostě se ptám, co by to změnilo v mém životě, kdybych byl odveden. Děkuji za odpovědi. :)

Zde je článek na dané téma, z ověřeného zdroje.
http://www.mocr.army.cz/infor…avadi-povinna-cviceni-107432/


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jezevec*
Datum: 12.03.15 21:13

Dostal bys pozvánku, došel někam v určitou hodinu, vyplnil dotazník o sobě a svém zdravotním stavu, nějakej zelenej mozek by se tě zeptal, zda bys v případě potřeby byl ochoten bránit vlast, poslal bys ho do pr****, on by si udělal čárku a kdyby byla válka, tak by tě nahnali do nemocnice zavazovat raněný...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.15 06:28
avatar

tak takhle to určitě vypadat nebude, jak popisu v příspěvku výše diskutující.
To co by se mělo nyní schválit je to, že v roce 2017 by znovu mladí muži od 18 let dostávali dopis o dostavení se na příslušné KVV (krajské vojenské velitelství), kde s tebou sepíši formulář a dohodnou termín návštěvy příslušné vojenské nemocnice pod kterou spadáš.
Poté co dostaneš termín, se daného data dostavíš na komplexní lékařské vyšetření do vojenské nemocnice.
Celá tato záležitost slouží jen k tomu, aby armáda měla přehled o zdravotním stavu populace, nic víc. Povinná vojenská základní služba se obnovovat nebude, nejsou na to peníze, prostory ani kapacity.
Druhá věc je ta, že dnes většina mladých lidí kteří se hlásí k profesionální armádě ČR nebo zálohám, vypadne na zdravotních testech. Jako jsou ploché nohy, páteř, alergie, dokonce i zuby, psychotesty, bilirubin v krvi, vysoký tlak v oku atd... je to cca 60% a výše, ta odpadovost. Což je hodně špatné, že dochází k vysokému nárustu zdravotních omezení.
Takže pro Vás mladé to má to, že projdete komplexním lékařským vyšetřením a budete vědět, jak jste na tom. Což je dobré, jelikož máte vyšetření zdarma a budete vědět co máte za problém.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.