Voní Vám růže?

Od: Datum: 10.03.15 12:23 odpovědí: 9 změna: 11.03.15 18:38

Ahojte, chci si koupit řezané květiny do domu z internetové stránky, ale chci poradit, jaké květiny provoní dům nejvíce? Jsou to růže nebo něco jiného jako je lilie? A co vám voní nejvíce?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.03.15 12:25

Na lilie pozor. Některé odrůdy "voní" tolik, že ja nakonec vystěhujete z baráku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.15 12:27
avatar

Růže miluju, kolik by jich muselo být aby provoněly byt? Spolehlivě byt provoní lilie, ovšem u některých tak spolehlivě až je z té vůně astmatický záchvat, bolest hlavy...Miluju vůni frézií ale i těch by musela být nůše aby provoněly byt.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.15 13:10
avatar

teď je aktuální hyacint, ale pozor na bolení hlavy, je to těžká vůně. I jediný velký květ by mohl provonět opravdu celý dům!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.15 18:30

Ahoj. Nó, děvče, zrovna mě, by jsi moc velkou radost teda neudělala. Spousta věci, určitě moc krásně voní. Jen mám s těmi vůněmi malý proublem. Jak je jakékoliv vůně, jen o molekulu více, než je malé množství, je ta vůně pro mě zničující. Proto dej pozor, aby těch vůní nebylo moc a jejich síla nebyla, pro někoho z tvé blízkosti taky zničující.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.15 21:31

Prodávané řezané růže, nevoní, nebo jen minimálně, určitě neprovoní dům. Na zahrádce mám 5 druhů růží a jen 1 opravdu voní, přímo opojně. Doma neprovoní ani kuchyň. Lilie jsou hodně aromatické, ale koupené v květinářství, budou vonět, když k nim čichnete, možná?, ale dům neprovoní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.15 07:08
avatar

Žádné řezané květiny dům neprovoní. Ještě se nenašla kytka, která by svou vůní odstranila a nahradila vůni pečeného masa, vařeného zelí, použitého wecka, zpocené postele, odéru kolem koše se špinavým prádlem, vydařeném pšouku, nevynesených odpadků. Prostě člověčiny. :-D Ještě tak snad v hotelu, kdy host příjde do vydezinfikovaného pokoje a koupelny, dá sprchu a vleze v čistém pyžamu do postele. Ráno vypadne a pokojská všecho umyje. Ale ani tam vůně kytek ve vzduchu příliš dlouho nevydrží. Kdyby pánbíček chtěl, abychom žili ve vůni kytek, udělal by z nás fialky.

Navíc si myslím, že kytky vypěstované ve foliovnících, někdy dokonce naprosto bez zeminy nebo převezené odněkud od jezera z Afriky, vůbec nevoní. Nepotřebují přilákat opylovače, hmyz, tak vůni vzdaly.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.15 13:16

Já osobně růže nemám ráda..z důvodů že brzy odkvetou a ani někdy nerozvetou,Já jsem zlikvidovala všechny růže na zahradě,je s tím jen starost a ještě píchají,,jsou hezké chvilku v květinářství

doplněno 11.03.15 13:18:

Pivoňky ,Šeřík,,,ale růže neprovoní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 11.03.15 14:29
avatar

Krásně voní frézie, šeřík,hyacint,královské lilie i konvalinky bych nevolila,ty voní tak intenzivně,že z toho bolí hlava.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.15 18:38
avatar

Jsou to lilie. Ale jestli ty kupované, to nevím. Já je mám na zahradě a vůně lilií mi teda vůbec nevadí, i když je hodně silná. Růže však pokoj, natož celý dům určitě neprovoní. A to ani ty ze zahrady. Ale ty hyacinty voní intenzivně a krásně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.