Dobré sušenky

Od: Datum: 01.03.15 16:47 odpovědí: 41 změna: 03.05.15 19:24

Hezké nedělní odpoledne. Mám takovou otázku. Jaké dobré sušenky a oplatky kupujete? Je dobré mít doma něco v zásobě, když má člověk chuť na něco sladkého a zrovna není doma nic upečeného. Ale v poslední době se mě stalo, že kvalita oblíbených sladkostí se změnila k horšímu. Spokojená jsem se švestkovým perníkem, Derby, dětskými piškotami, čokoládovou Dellisou, zklamaly mě tmavé věnečky od Opavie. Děkuji za tipy.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.03.15 16:53

Jediné, které jsou pořád prudce jedlé:

Od: pepa224
Datum: 01.03.15 17:27

Mně i dětem chutnají oplatky s názvem " LINA " ,jsou mléčné s kousíčky arašídy... taky od výrobce SEDITA- která vyrábí výše uvedené MILA oplatky

Datum: 01.03.15 17:56

Děkuji, znám, ale už mě připadají moc sladké.

Datum: 01.03.15 21:39

Ladine, Mila je dobrá, ale moc drobí. Nechce se mi uklízet ten svinčík. *smich*

Datum: 01.03.15 16:53

Dobrý den. Kupuji už jen dětské piškoty, sem tam nějaký ten perník, se švestkami je nejlepší. Jinak všechny sušenky mi připadají neuvěřitelně přeslazené... nejde to jíst. Ani když zavřu oči a uspu nos. No možná bych ještě do sebe dostala Kávenky.

Od: jezevec
Datum: 01.03.15 16:56

Jak už tu někdo uvedl MILA, mohu jen doporučit od stejného výrobce oplatky MÄTA (občas je mají v Makru, jinak jsou velmi málo k vidění). Jsou podobný jako Mila, ale mají lehce mátovou náplň. A potom ještě Kávěnky Arabica. Luxus.

Datum: 01.03.15 17:07

Jestli chcete dobré sušenky nebo oplatky, zajeťte si do Německa nebo zkuste třeba JIP. V marketech u nás už se nic poživatelného skoro koupit nedá. Já osobně jsem za to českým výrobcům vděčný, alespoň se zdravěji stravuji.

Datum: 01.03.15 17:27

Děkuji do Jipu se podívám a něco vyzkouším, je v Libni na Balabence, jezdím na Libeňské nádraží, takže dobrá adresa.

Datum: 01.03.15 18:00

Děkuji, s kávou Arabica, to vypadá dobře.

Datum: 01.03.15 17:05

Mně to přijde hrozně umělé snad vše. Občas ale kupuju Horalky nebo tu Milu jinak asi nic. Dřív mi chutnali i Florenty, ale vše jde do kopru.

Datum: 01.03.15 17:18

BAHLSEN, jinak sušenky máslové s vysokým obsahem másla, LAMBERTZ-celkem taky ujdou.

Datum: 01.03.15 17:52

Děkuji, po B. se podívám v Tescu.

Datum: 01.03.15 18:02

protoze si hlidam vahu, tak sladkosti nahrazuju dobrou kavou arabica se stevii a mlekem, vlk se nazere a koza zustane cela (respektive zadna.. ta na hrudniku *vtip*) Jinak Milu mam taky rad jak pise ladin ;)

Datum: 01.03.15 19:49

Sušenkám se vyhýbáme,raději ulítneme na čokoládě,ale když sušenky jako malou svačinku tak jedině tyhle.Já osobně kokosové na prvním místě...a zásoby doma nikdy nevydrží,(sežerem všechno hned)takže žádné neděláme.Když je chuť fakt velká,tak to spojíme s procházkou a zajdem si koupit.

Datum: 01.03.15 21:34

Přidávám si na seznam, děkuji Lucie.

Datum: 01.03.15 19:54

Tak tak, ty oplatky jsou děsně přeslazené..vůbec nechápu, proč to tak dělají..je to jak lepidlo. Všude rvou do všeho děsně moc cukru a uplně zbytečně.

Nevíte, které oplatky-sušenky mají co nejmín obyč cukru, který ovšem není vyvážený umělým sladidlem?

Datum: 01.03.15 20:02

Nevím jestli se dají u Vás sehnat,nebo jak máte daleko do Hořic, ale tyto výrobky jsou vynikající.

Datum: 01.03.15 20:12

Hade. Kubištovy jsou nejlepší *palec*

Datum: 01.03.15 20:09

Jak už bylo napsáno MILA :-D Jediné co mi vadí, že nejvíc taky nadrobí :-D

Datum: 01.03.15 21:36

no protoze to je prakticky jediny oplatek, ktery jim, tak jsem se za ty leta naucil, jak to snist bez drobeni ...musi se obejmout rty a zlomit o spodni zuby *vtip* Jinak v zivote mi chutnal nejvic jen jediny oplatek a byla to Vanda od Opavie ve stribrnem obalu, takovy dlouhy hranolek 2x2x20cm, citronova a macena v mlecne cokolade, po revoluci se prestala vyrabet, zasadni chyba

Datum: 01.03.15 21:40

Tak ty byly suprový, také jeden ze zrušených výrobků. Ještě byly dobrý Dukly.

Datum: 01.03.15 21:46

Taky pamatuju :-D

Od: uska®
Datum: 01.03.15 20:11

Také jsem přestala domů kupovat oplatky, je to děs. Ještě v nouzi koupím švestkový perník. Jinak peču doma ovesné placičky, ničím nezdobím a dávám méně cukru. Nesmí se zavřít do neprodyšného obalu neboť zvláční a u nás je rády křupavé. Nemohu posoudit, já sladké nerada.

http://recepty.vareni.cz/ovesne-placicky/

Datum: 01.03.15 21:25

Uško, děkuji, recept si píši. Normálně dělám ovesnou kaši se skořicí a medem. Ovesné vločky jsou i levné. Asi dobrá varianta, upéci jako na vánoce do krabice, plus linecké.

doplněno 01.03.15 21:29:

Zítra je zkusím, dám vědět.

Datum: 01.03.15 21:39

z pecenych veci mam nejradeji proste pernik na plechu + ta ohrivaci kupna bila poleva, v nouzi i ta namichana smes od vitany

doplněno 01.03.15 21:40:

namichana smes testo na pernik

Datum: 03.05.15 14:21

Pro ušku : Moc děkuji. Úplně jsem zapoměla napsat s jakým výsledkem se setkaly ovesné placičky. Již jsem je pekla dvakrát a opravdu, děkuji za recept, jsou rychlé a vynikající, méně cukru jsem dala také. Fajn je, že se nemusí válet a vykrajovat. Ovesné vločky dávám spíše ty jemně mleté. Pokračuji dvojitou dávkou, protože i pejsek je po nich divoký. Možná ještě budu zkoušet obměnu - se skořicí, kokosem, kousky čokolády apod.

Od: uska®
Datum: 03.05.15 14:44

Pohanko, není zač, jsem ráda, když někomu pomůžu. U nás mají rádi placičky z velkých (masitých) ovesných vloček, parádně křupou. No, já raději zůstanu u masa :),

Datum: 01.03.15 20:16

Mně ve Španělsku (když tady ještě nebyly) děsně zachutnaly Oreo. Jejich cena mi nevadí, mám jich po dvou kouscích dost a tak mi vydrží. A ve Sparu (Albertu) mají velice věrnou napodobeninu, teď dokonce ve slevě za 18,- myslím, otevřu si jeden balíček a vydrží mi celý den.

Ale na babiččiny koláče nemá nic, zrovna tu jeden chroustám a pošušňávám si

Od: layborrr
Datum: 01.03.15 21:54

Šmakinády - složení sušenek

Pokud se pořádně podíváte na složení všech sušenek, jsou vlastně skoro přes kopírák.

Glukózovo-fruktózový sirup místo cukru stojí zhruba polovinu. "Fruktóza je v naprosté většině průmyslově upravovaných potravin a její nadměrná konzumace může být příčinou obezity, zvýšené tvorby kyseliny močové, tedy vzniku dny, ale i rozvoje diabetu," říká odbornice na zdravotní prevenci a výživu Margit Slimáková.

Ztužený (hydrogenovaný) rostlinný tuk je zdrojem škodlivých transnenasycených mastných kyselin (TFA). Výrobci ho používají proto, že je levný, snadno se s ním pracuje a narozdíl od másla, které nahrazuje, dlouho vydrží.

Tuková poleva místo čokolády – tedy ztužený rostlinný tuk, emulgátory místo kvalitního kakaa.

Lupina – mouka z vlčího bobu, která může být silným alergenem, ale protože těsto "zažlutí", mohou ji výrobci použít k vyvolání dojmu, že použili vejce.

Přeji dobrou chut .

Člověk by si řekl, že mu BeBe sušenky neuškodí, pochutná si na něčem sladkém a ještě udělá něco pro svoje zdraví. Jenže pozor na reklamy! A v potravinářství to platí obzvlášť.

Na obalu už není zvýrazněno, že BeBe sušenky obsahují přes 55 % pšeničné mouky, žecelozrnná složka tvoří jen něco přes 16 % a že je výrobce nedokáže připravit bez látky zlepšující mouku, která je obsažena také v krekrech Tuc).

Co obsahují BeBe sušenky?

Pšeničná mouka

Cukr

Celozrnná mouka

Ztužený rostlinný tuk

Rostlinný tuk

Pšeniční škrob

Kypřící látky (E 503 a E 500)

Emulgátory (E 472e)

Jedlou sůl

Aromata (vanilkové a máslové)

Vitamin E, vitamín B1 a hořčík)

Sušené odstředěné mléko

Regulátor kyselosti (kyselina citrónová)

Látka zlepšující mouku (E 221)

Na co si dát pozor?

E 221 – siřičitan sodný. Jde o konzervant, který pomáhá pečivu a pekárenským výrobkům bojovat proti plísni a kvaisnkám. U astmatiků vyvolává alergické reakce a ničí vitamín B1. Je to trochu paradox, protože BeBe sušenky se pyšní tím, že vitamín B1 obsahují. Právě kvůli tomuto éčku se BeBe sušenkám raději vyhněte.

E 472e – jde o ester mastných kyselin. Estery "e", které patří do skupiny emulgátorů, se využívají v pekárenském průmyslu pro zlepšování vlastností potravin. Problémem u esteru "e" je, že se zcela nevstřebá při látkové výměně.

E503 – uhličitan amonný. Používá se jako kypřící látka především v pečivu a sladkostech. Ve vyšších dávkách mohou způsobovat zvyšování kyselosti krve.

E500 – uhličitan sodný. Používá se jako kypřící látka především v pečivu a sladkostech. Uhličitany jsou považovány za bezpečné látky (není prokázán negativní vliv na zdraví).

Datum: 01.03.15 21:55

Tady v ČR, co byla ochutnávka Orea v Globusu, tak strašně sladké a lepilo se na zuby. Asi jak píšete, věrná napodobenina.

Datum: 01.03.15 22:19

Jojo, Orea je třeba zapíjet (prý mlékem, dle reklamy :-D ale já ráda černý čaj...)

Datum: 02.03.15 00:42

Naufrago: oreo sušenky je jeden z největších hnusů co jsem za poslední dobu jedl, nejsou zrovna levné.

Datum: 02.03.15 09:36

A já s tím mám dělat co, že Vám nechutnají? Že nejsou levné, vím, stačí si můj příspěvek přečíst pořádně.

Od: ruze®
Datum: 01.03.15 22:37

My máme rádi z Lídlu např. cookies s kousky čokolády. 8 koleček-150 gr kolem 20,- a s teplým mlékem úplná pohádka! :--))

Od: mp
Datum: 02.03.15 00:19

Hlasuji také za MÍLU a dále za všechny lázeňské oplatky a trojhránky. Zajímavý a široký výběr sušenek mají také v tržnici v Praze Lipencích ve velkoobchodu RATIO. Dá se tam nakupovat i po jednotlivých kusech a i bez registrace (akorát vjezd do tržnice je 25 kč auto nebo 10 kč pěší - to Vám ale vrátí při nakupu v Ratiu nad 3000 kč.

Od: luha®
Datum: 02.03.15 01:30

Ztužený, hydrogenovaný rostlinný tuk obsažený ve všech sušenkách a oplatcích kromě toho že ucpává žíly a tepny také ničí beta buňky ve slinivce břišní, což způsobuje vznik cukrovky už i u dětí. Dobrou chuť a brzkou návštěvu vám přeje veškerý zdravotnický personál a taktéž děkuje i rozkétající farmaceutický průmysl.

Datum: 02.03.15 06:56

U mě je to kapánek horší, jsem diabetik.Přesto si ani já nemusím úplně odříct mlsání. Bohužel, českým výrobcům sladkostí diabetici moc na srdci neleží. Ráda si kupují DIALKY od slovenské SEDITY, je to něco jako tatranky.

Úplně nejlepší jsou oříškové NAPOLITANKE, vyrábí je v Chorvatsku velice známá firma KRAŠ s dllouholetou tradicí. Kupuji si je v TESCU, občas padnu na akci, kdy jsou za 6,90 Kč, to si jich vezmu hned 10 kousků. Ony mi nějaký čas vydrží, nejím je nahusto.

Ty poslední velké, citrónové a kakaové, mi známí přivezli z Polska. Sice se mluví o závadných polských potravinách, ale ukažte mi české diaoplatky v takhle velikém balení. Prostě se na nás moc nemyslí a přitom nás je plno.

Za mně: vyzkoušejte ty NAPOLITANKE, i když dia výrobky nepotřebujete. Uvidíte, že se od nich neodtrhnete. Já si pokaždé říkám - dneska půl balíčku a půl zase zítra. A stejně to pokaždé doslova sežeru najednou! :-DJaga.

Datum: 02.03.15 17:22

Mila, Siesta, Opávia polomáčené, Fidorka, Lotus karamelové, Kolonáda, Disco čokoládové, Fine (dál nevím jak), Zuzanky se sezamem, Maner, Esíčka, Twix, Lion, Milka Bueno, Milka chocowafer- podstatně lepší než Fidorka, Kolečka plněná čokoládovým krémem z PENNY. Jelikož jsme mlsná rodina, když příjde návštěva vytahuju z mrazáku odpalované věnečky, roládu Schvarcvald nebo citronovou (obojí je mrazené z Femili frost -dnes je to EISMAN) Eventuelně mívám zamrazené vlastní cukroví. Pro ty co mají blízko Globus doporučím jeho zákusky, čokoládový dort se šlehačkou za 300 je výborný (dcera ve šlehačce cítila ztužovač).

doplněno 02.03.15 17:26:

Jaguš miluju nugátové a to jsem ani netušila, že jsou pro diabetiky.

Od: rybana
Datum: 03.05.15 14:58

Kromě zde jmenovaných, mám ráda Romance i když už to také není co bývalo, pamatuji, že dříve bývaly i kakaové s bílou

náplní a ta chutnala krásně smetanově.

Od: pink
Datum: 03.05.15 16:08

Ztužený, hydrogenovaný rostlinný tuk obsažený ve všech sušenkách a oplatkáchch kromě toho, že ucpává žíly a tepny také ničí beta buňky ve slinivce břišní, což způsobuje vznik cukrovky už i u dětí. Dobrou chuť a brzkou návštěvu vám přeje(...)

*smich*

je to tak !

Datum: 03.05.15 19:24

To je pořád něco, hned rakovina, pak zase kornatění, cukrovka... Pink jíte vy vůbec něco s chutí? Odpoledne jsem ke kávě snědla dva trdelníky, jeden vanilkový a druhý skořicový, můj muž ho nechtěl jelikož ten co ho dělal měl ušmudlaný plášť a jistě by dostal žloutenku, salmonelu a možná i břišní tyfus. Zatím žiju a moc jsem si pochutnala, škoda jen, že je dělají pouze na nějakých akcích a že jeden stojí 50,-.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.