Kam darovat plyšáky?

Od: Datum: 23.02.15 17:13 odpovědí: 6 změna: 24.02.15 07:07

Zdravím. Mám tu nějaké plišáky, nerad bych je vyhodil, kam je darovat? Rád bych tím udělal radost nějakým dětem...Sháním něco v Praze Stodůlkách, nemám totiž auto :) Díky. Adam


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.02.15 18:25

Co takové ty sběrné kontejnery na oblečení, tam se plyšáky dát nedají?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 23.02.15 18:38
avatar

Dobrý den, nevím jak u Vás, ale nás asi ze tří děcáků slušně vyhodili, že mají hraček až moc, berou maximálně nové, a i tak mají radši jinou formu pomoci. Zkuste darovat po bazarech, jinak bych je šoupla do vaku pytle a nechala pro potomky, nebo popelnice.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.15 06:08
avatar

Do kontejneru pro sekáč - lépe než do popelnice. V sekáčích lidi kupují po pár korunách plyšáky na hraní pro své psy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.15 06:17
avatar

V každém městě a dokonce už i v sousedním městysi se objevily kontejnery na obuv a oblečení. Odvážejí to do diakonie Broumov. Určitě je i u vás něco podobného. Tam bych je v igelitovém pytli či tašce dala, oni si s nimi už poradí.

S dětskými domovy je problém. Už jsem to tady jednou psala. Dcera má 2 děti, jsou věkově jen 19 měsíců od sebe a navíc kluk a holka. Takže se nedědilo. Proto vyprané a pěkné věci, většinou minimálně nošené, dala do pytle a nesla do tamnějšího dětského domova. Se zlou potázala. Ředitelka jí pohrdavě sdělila, ať to odnese pryč, že přijímají jenom nové oblečení, dosud v obalech a s visačkami. A ještě raději prý FINANČNÍ DARY! *ee*

Jako by to ty děti nemohly nosit, nebyly to žádné seprané a ošuntělé hadry. Tak se dcera naštvala, před DD to nacpala do popelnice a zařekla se, že už dobročinná nebude.

Když je dáte do těch kontejnerů, předejdete případně podobnému chování. Jaga.

doplněno 24.02.15 06:22:

A ještě mě napadlo: moje zubařka má v čekárně dětský stoleček a 3 malé židličky pro dětské pacienty. A pastelky a papíry. Tak jsem se s ní dohodla a donesla tam po vnoučatech nějaké plyšáky a menší stavebnice /kostky s obrázky/. Je to tam v čekárně na poličce a děti si s tím opravdu hrají.

Podobný dětský koutek jsem viděla i v nemocnici na oddělení neurologie. Daleko větší, byla tam i plastová auta, bagry...Určitě by to využili na některém z oddělení, kam chodí děti. Aspoň se při čekání na vyšetření zabaví.

A nebo přímo na dětském odělení, kde jsou děti hospitalizované.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zztop*
Datum: 24.02.15 06:22

No jo dětské domovy tam se mají děcka dobře. Nedávno o tom byl článek jak se mají suprově, jezdí na výlety a podobně. Průser pro ně nastane (pro děcka) ve chvíli kdy musí odejít to z nich najednou jsou bezdomáči protože nejsou zvyklí sami hospodařit a mít málo.

Já když se chci něčeho zbavit tak buď to zkusím dát za kačku na net a nebo k popelnicím. Do tašky nebo něčeho podobného. No a ono to zmizí velice rychle.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.15 07:07
avatar
Můj známý tvrdí, že měl stejný nerudovský problém. Nakonec všechny jejich plyšáky naházela jeho dcera a kamarádky na pódium, když Česko a Slovensko hledalo talent...nebo v jiné zpěvácké soutěži. Nevím, pustil jsem to jedním uchem dovnitř, druhým ven.Teď se starají "obdarovaní"...
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.