Access - fulltext vyhledávání - duplicity

Od: Datum: 29.01.13 16:26 odpovědí: 4 změna: 29.01.13 17:35

Ahoj,

potřeboval bych poradit ohledně Accessu. Mám databázi dodavatelů, kde se občas vyskystují duplicity, ale jen co do názvu firmy týče zbytek polí se liší. Jak to udělat, abych si ve formuláři vyfiltroval daného dodavatele a pak ještě vybral ostatní parametry. Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 29.01.13 16:37

Výsledkem selectu podle ´duplicity´ (části) názvu musí být ve formuláři tabulka, ze které si pak ´růčo´ vybereš toho pravého dodavatele - pokud jsem tedy pochopil dotaz.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.13 16:45

Myslím, že pochopil, ale já když zadám do formuláře pole s vyhledáváním a dám ho propojit s názvem společnosti, tak mi najde první odkaz na tuto firmu, ale nelze se dál hnout...tj. by stačilo i kdyby šlo takhle vybrat tu danou firmu a pak se jen nějak posouvat s tím, že název firmy bude fixní.

Od: mowla*
Datum: 29.01.13 17:02

´Single´ proměnná ti nezobrazí více, než jeden (právě první) výsledek výběru odpovídající kriteriím - výsledek výběru musíš směřovat do tabulky (pole).

..."název firmy bude fixní"... - nerozumím - nalezený název musí odpovídat hledanému řetězci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 29.01.13 17:35

V jednoduchém formuláři to těžko jde. V hlavním formuláři by byl dodavatel a v napojeném formuláři by byly ostatní parametry vázající se na vybraného dodavatele. Nejlépe řešit pomocí VB. Těžko ale radit poslední programy v Access jsem dělal před šesti lety.

doplněno 29.01.13 17:37:

A záleží taky na tom jak je databáze navrhnuta. Pokud je dodavatel a další parametry v jedné tabulce, tak je to špatně a odporuje to všem zásadám databází.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.