Jak správně čistit zuby

Od: Datum: 13.02.15 15:45 odpovědí: 9 změna: 14.02.15 20:04

Dobrý den přeji,byla sem u dentální hygienistky,platila sem už dopředu za to 1000kč,a to sem tam byla tak cca 20 minut,čekala sem tak hodku. Jren me pročistila mezizubama,tekla mi i krev,jenže doma mi neteče když si čistím zuby,tak sem ji řekla že krev neplivu, a u ni ano,tak sem se citila jak blb. Doma krev neplivu tak to nechápu,asi na kartáček tak netlačím:/ dala mi kartáček i mezizubní kartáčky dva. 4 března jdu na kontrolu s tím že si mám každý den tema mezizubnima čistit, a pak mi zas bude asi neco delat.. večer včera sem to zkoušela prvne,ale po vyčištění sem nevidela že bych tam neco mela,asi se to má delat před vyčištením že? A pak si normálne vyčistit zuby jak me to ukazovala. To než sem tam byla obednaná sem si třikrát čistila zuby ASI DVE MINUTY,neoflinkávám to, a taky si kupuju ustni vodu proti bakteriim,takže sem byla docela zklamaná že ve 24 mám problémy se zuby..:/ nevim proč,když všecko používám:/

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.02.15 16:06

Paní dentální hygienistka potřebuje být z něčeho živa... Jaké problémy máte se zuby, že k ní musíte chodit? Já například proto, že mi občas vyčistí za pořádný peníz zubní kámen. Ale co jsem se naučila používat i ten mezizubní kartáček a kvalitní zubní kartáček (rovné štětiny), tak už tolik tu paní dentální čističku nepotřebuji. Ale tisícovku jsem neplatila nikdy, to vás tedy pěkně natáhla.

Od: domces
Datum: 13.02.15 17:11

no oni tam sou práve hrozen drazí,sem se divila za co tolik když sem tam byla chvilu,ale me dala ten kartáček a mám přijit znova,asi aby ch si to pročistovala aneco me nebolelo tolik,,nevim co mám za problém,nic me nebolí mám tam ješte dva kazy,na ty jdu 9 března. Když me tlačila nejakou špejlou nebo co to bylo,na zuby tekla mi krev,doma si je čistim a krev neplivu. jen mi řekla at to nepodcenuju že je to škoda že sem mladá.

Datum: 13.02.15 19:37

Vy máte na zubech kazy a s nimi chodíte k dentální hygienistce? Ale ona vám je nevyléčí, to snad zubní lékař ne?

Od: domces
Datum: 13.02.15 22:15

jo,jenže já byla na jednom kazu, atam mi pak řekli že me obednaji i k hygienistce ,že asi mám to krvácení a nevim co si ješte, tam obednávaji snad všecky aby meli peníze z toho...nechodim k ni ze zubama,ale myslela sme si že když už tam pujdu že tam budu hodinu a že me bude čistit zuby pastaama atd a ona jen mezizubama a to bylo všecko.

Datum: 13.02.15 17:15

Je to oddělení kterému se vyhnu, i u nás v Brně se platí 1000kč za nic, kecám, děti do 15ti let platí 500. Neznám v mém okolí nikoho co tam chodí, zubní kámen mi čistí zubařka.

Od: zebu
Datum: 13.02.15 21:56

Tak to se máte ! Já jsem chtěl zubní hygienu odmítnout / též platba 1.OOO,-Kč/, protože momentálně nemám peníze. Zubní lékař řekl, že pokračovat ve spravování chrupu bude až poté, co tu hygienu absolvuji / i dentální hygienici se chtějí uživit ! /. Musel jsem tedy tam jít. Bylo to velice bolestivé, žádný ultrazvuk, jak se někde píše, ale takové kovové háčky, kyrety a těmi to vše v hloubce čistila bez umrtvení. Krve teklo požehnaně. Co je nejhorší, jak to čistila, tak se mě uvolnily a vypadly 2 plomby na krčcích zubů a teď mě čeká jejich plombování, pochopitelně za nemalý peníz. Tady na venkově k jinému zubaři jít nemohu a co je bohužel smutné, je už dost lidí v okolí, kteří na zubaře prostě nemají dost peněz.

Datum: 13.02.15 22:41

U nás v malém městečku mi dvakrát do roka v rámci preventivní prohlídky paní zubařka odstraní zubní kámen, pokud je to potřeba, vše zcela bez poplatků. A všechny případné opravy zubů mi dělá tak, aby se mi i po nich do mezizubních prostor vešel mezizubní kartáček.

Od: pb®
Datum: 13.02.15 23:13
Koukněte se na slevové portály, tam nabízejí tyhle služby se slevou, třeba za 400kč. Tisícovku bych nedala. Byla jsem tam asi před měsícem, podruhé v životě, před tím 9 let ne. Platila jsem asi 600 a byla tam hodinu. Odstranění kamene ultrazvukem, dočištění ručně, pískování, pak nějaká pasta a nakonec fluorizace. Taky se zuby problémy nemám a zuby mi při čištění nekrvácí, prý si je čistím dobře, nicméně poddásňový zubní kámen tam byl. Konečně jsem se naučila používat mezizubní kartáček, tomu jsem se dlouhá léta bránila a používala nit. Za půl roku si zas najdu něco ve slevě, ono se tam asi vyplatí chodit.
Od: zebu
Datum: 14.02.15 20:04

Slevové portály jsou asi dobré, ale od nás z venkova je to vše daleko, to se asi dá využít pouze ve velkých městech. Občas prohlížím, ale od nás nejbližší 80 km. To by se mi opravdu nevyplatilo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.