U babičky v domě straší?

Od: Datum: 10.02.15 17:21 odpovědí: 9 změna: 10.02.15 21:10

Dobrý den. Mám 71 letou babičku, které už umřel manžel, no a má takový starší rodinný dům na kraji vesnice. Občas tam k ní jezdím přespat, aby tam nebyla sama. Jenomže pravidelně v 19:44 (změřila jsem si to na mobilu) se ozývá takové dvojté nenápadné bouchnutí jakoby z druhého patra. Babičce jsem to raději neřekla, protože vím, že na tyhle věci věří a že bych ji tím vystrašila. Ale přecijenom je už stará a vypadá to, že to neslyší. Jednou jsem se teda rozhodla, že dvě minuty před tím půjdu do druhého patra. Jenomže fakt jsem se bála, tak jsem šla jen do půli schod a opravdu jsem to slyšela znova, blíže než kdy před tím. Vycházelo to z babiččiné ložnice. Tak strašně jsem se lekla, že jsem okamžitě běžela dolů. Moc by mě zajímalo, co to bylo i když mě nenapadá, co "normálního" by to mohlo způsobit. Ale odvahu fakt nemám, abych se tam podívala. Co si myslíte, že by to mohlo být? Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.02.15 17:55
avatar

Dobrý den, na duchy nevěřte, může to být i tím, že na to pořád myslíte, mozek umí dělat pořádné divy. Samozřejmě také bych nevylučoval nějaké zvíře, třeba na půdě, ono se ne vždy dobře pozná odkud zvuk vychází. Babičku neděste nebo si jí za chvíli povezete k sobě domů :D Samozřejmě, věřte mi, znám to, pokud se tam nezajdete podívat, tak nebudete mít klid, za čas ani nebudete vědět, proč jste měla strach :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.15 18:09
avatar

Ozývá se to pravidelně vždy ve stejnou dobu? Není v domě elektrické topení, či elektrický bojler na ohřev vody? Neozývá se to z míst, kde je elektrický rozvaděč? Jestli ano, bude to klapnutí dálkově ovládaného stykače, který spíná energeticky náročné spotřebiče v době nízkého tarifu. Rozhodně nic nadpřirozeného.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 10.02.15 18:18

Pokud se to ozývá v pravidelné době tak bych to tipoval na něco technického. Taky máme starý dům a jak děsivě dokáží rezonovat trubky když se zatopí na plno to by se neznalý strachem po* zní to úplně jako kdyby někdo sténal bolestí.jakmile se trubky zahřejí,je ticho. Taky jsem párkrát přemýšlel jestli to není něco duchovního,pátral jsem po tom a zjistil jsem že ten zvuk dělá cirkulační čerpadlo když běží naplno v době ohřevu,v trubkách se ten zvuk patřičně zesílí a duch je na světě.

Pokud tomu chceš přijít na kloub tak budeš muset přemoct strach,vypátrat přesně od kud zvuk jde a buď zjistíš co to je nebo ti duch bafne do obličeje

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 10.02.15 18:48

Prdlajz straší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.15 18:58
avatar
Pokud je to takto pravidelne, tak je to technika.Neni ceho se bat. Bud nejaky spinac, co treba stare hodiny?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.15 19:15
avatar

A co tam proste vrazit kameru nebo mobil a nahrat co se tam deje? Pro klid duse.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.15 19:52

,,já na duchy věřím,,,setkala jsem se s tím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.15 20:44

Nevím, kolik Vám je, takže to řeknu univerzálně pozvěte si manžela, přítele, bratra, kamaráda, ať tam jde v tu dobu, vy stůjte za otevřenými dveřmi a uvidíte co to je. Pokud je dům spojen s jiným, může to být klidně i od sousedů slyšet. Popř. jestli tam babička nemá třeba časovací zásuvku na zapínání světla, aby to nevypadalo, že je tam sama. Babče bych to asi také neříkal, ale bál bych se asi taky, do té doby, dokud bych nezjistil o co jde :) stejně Vám to nedá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.15 21:10
avatar

Já mám lepší příběh :

- bratr mého partnera má starý barák v pohraničí (v Krušných horách) a tam kdysi (ještě "za Němců") bývala rakvárna (zbytky výzdob rakev tam jsou dodneška).

Současně v tom baráku kolem roku 1800 bydlel známý místní krušnohorský vikář a údajný mystický léčitel známý široko daleko (na jméno si teď nevzpomenu ale existuje o něm kniha a je pohřben na místním hřbitůvku). Kolují o něm zapsané neuvěřitelné legendy (např. že se díval na svůj vlastní pohřeb z vikýře svého baráku...)

Oba bráchové barák koupili v dezolátním stavu a postupně ho opravovali (ca před 35 lety). Proto trávili tehdejší víkendy prací na baráku a nocovali v něm. Musím podotknout, že oba na žádná tajemna nikdy zásadně nevěřili. Stalo se jim ale, že v noci po půlnoci pravidelně slyšeli kroky na půdě, které postupně scházely po kamenných schodech, někdo brával za kliku (měli zamčené pokoje) a kroky pokračovaly do přízemí, kde najednou utichly.

Toto se stávalo i později jiným známým, kterým byl barák propůjčen již po opravě k přenocování. Příhody se lišily pouze v detailech, kdy se po půlnoci začal dům otřásat jakoby při stěhování skříní na půdě.

Hrůza přespávajících byla neuvěřitelná, takže někdy volali i o pomoc z oken baráku a dorazivší posila nikdy nic nezjistila. Starousedlíci to jednoznačně připisovali původnímu vikáři a léčiteli.

Dcera mého "švagra" (ateistka) nechala dům vysvětit a od té doby se již nic podobného neopakovalo.

Nemáte někdo z realistů nějaký nápad, co to mohlo být? Docela by mne to zajímalo, ale za nic bych tam nepřenocovala, i když to asi zlý duch nebyl, protože nikomu neškodil. Jednoznačně se ale dal vyloučit vliv různých lidí a zvířat, protože dům byl vždy zamčený a dobře zajištěný proti vniknutí...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.