Připadám si méněcenně

Od: Datum: 09.02.15 13:50 odpovědí: 5 změna: 10.02.15 13:03

Nedokončil jsem vysokou školu a dělám nekvalifikovanou práci. Docela mě baví. Ale můj bratr je na tom minimálně o ligu výše. Studuje na ČVUT na strojní fakultě, na oboru patří k nejlepším studentům a dostává prospěchové stipendium, nevím teď kolik to je, ale úporně se snaží o to nejlepší stipendium, které dělá 45 000 za rok. A já si vedle něho začínám připadat méněcenně, špatně a trapně. Nevím, jestli chci nějakou radu nebo se jen vypsat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 09.02.15 13:51

co tu školu dokončit?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nosorozec
Datum: 10.02.15 13:03
Od: kutululu
Datum: 09.02.15 14:21

Netrapte se, Vašeho bratra to očividně baví se učit a chce být tím nejlepším. A že Vy jste bohužel VŠ nedokončil, tak tím život nekončí. Když si najdete práci, která Vás bude bavit, tak není co řešit. A věřte tomu, že někdy se člověk i lépe finančně zajistí než vysokoškolák. Znám několik případů, kdy vysokoškoláci nenajdou práci, protože jsou bez praxe a aby se uživili musí alespoň pracovat ve fast foodu. Další možnost je pokusit se ještě školu dokončit a nebo to zkusit na jiné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 09.02.15 16:05

Snaž se s tím smířit, že nejsi stejný jako bratr. Copak musíte být stejní?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.15 17:15
avatar

Vždycky bude někdo horší a někdo lepší, tak to prostě je. Tvůj bratr je třeba lepší na stidum, ale ty máš lepší povahu. Většinou se najde něco pozitivního, holt neexistují dva stejní lidé, to by byla nuda:)

Buď zaber a vyrovnej se bratrovi výškou, nebo se smiř s tím, co máš, a nauč se to obrátit ve svůj prospěch.

Známý má učňák a maturitu, podniká, umí nejen rukama spoustu věcí a když je potřeba, pomáhá samozřejmě finančně svým rodičům nebo sestře. Má ženu, děti, docela spokojený život. Ta jeho sestra má vysokou, ale vzhledem k vysokým standartům svého života si pravidelně rodičům chodí půjčovat, manžel jí trápil a pak utekl za jinou, dcera ji nesnáší. Je sice o ligu výše, ale je jí to k něčemu?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.