oddlužnění-insolvence

Od: Datum: 09.02.15 09:59 odpovědí: 3 změna: 09.02.15 12:42

Zdravím je tady někdo,kdo mi dá TYP na někoho solidního nebo na firmu co opravdu pomuže s oddlužněním?Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 09.02.15 10:20
avatar

Jsou rozdíly mezi OSVČ a fyzickou osobou. Neznáme kraj, ve kterém máte trvalé bydliště. Pročetl/a jste si něco o oddlužení? Ono to může někdy znamenat doživotní potíž. Zkusil/a jste nějaké další možnosti?

http://insolvencni-zakon.just…ecne-informace/oddluzeni.html

doplněno 09.02.15 11:17:

sebod@ - je mi jasné, že nechce oddlužení kvůli pár korunám.. Měl by ale toto brát jako poslední možnost. Pokud se někdo nechá tímto způsobem zachránit, musí počítat s následky. Musí dodržet splátkový kalendář, aby oddlužení proběhlo - tj. musí mít tu mentalitu, chuť se omezit a zkoušet dluh splatit. Nejedná se o "odpuštění" dluhu, což by si někdo mohl takto vyložit a účelově zneužít..

Převážná většina úvěrových a bankovních společností se dívá do registrů, ale případný zaměstnavatel do takových registrů nemá přístup. Insolvenční rejstřík však je veřejnou databází a personalisti můžou brát informace z řízení za negativní...

Tazateli - pokud můžete, uveďte pár podrobností.. Kvůli firmě, kterou požadujete, alespoň kraj. Kvůli dalším možnostem právě info k aktuálnímu stavu zadlužení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.15 10:38

wwendy. V jaké výši máte dluhy? V jaké výši máte příjmy? Máte zajištěné závazky ( zástava na nemovitosti apod)? Máte dluhy z podnikání?

jmlc. Pro člověka, který je opravdu předlužený, je oddlužení opravdu jediná cesta, jak z toho ven. Největší problém pro zadlužené lidi je většinou to, že když se dostanou do exekucí, tak jen platí a platí a konec je v nedohlednu. Jestliže jde do do oddlužení, tak ví, že má před sebou pět let a pak má klid.

I to, že je někdo nejdříve poslán do konkurzu a po nějaké době do oddlužení, tak i to je řešení.

doplněno 09.02.15 12:07:

jmlc. Ano, to máš pravdu, že zápis v insolvenčním rejstříku může být velké omezení pro to, aby člověk našel nové zaměstnání. Na druhou stranu není dnes problém dostat se do rejstříku, kde najdeš kolik kdo má exekucí. Problém mívají i zaměstnancí, kterým chodí exekuce na plat, nebo do firmy neustále volají věřitelé. Už jsem se od zaměstnavatelů několikrát dověděla, že je pro ně jednodušší 5 let posílat danou částku insolvenčnímu správci, než neustále jednat s věřiteli svého zaměstnance.

Ale máš pravdu, rozhodnout se, zda jít do oddlužení nebo ne, není jednoduché. A určitě by institut oddlužení neměl být zneužíván. Tím myslím dlužníky, kteří se do oddlužení dostávají záměrně. Prostě si půjčí 900.000,- Kč a po nějaké době jdou do oddlužení, kde jim je schváleno uhradit cca 370.000,- Kč. Bohužel se toto velice rozmáhá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vaha
Datum: 09.02.15 12:42

Obraťte se na charitu nebo na občanskou poradnu v nejbližším větším městě.Pokud tuto záležitost zadáte u firmy tak se nedoplatíte.Zmiňovaní to dělají zdarma.A nemyslete si že Vám budou všechny dluhy odpuštěny.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.