Jak rychle pít kávu?

Od: Datum: 02.02.15 13:26 odpovědí: 11 změna: 02.02.15 20:22
Zdravim :) jak rychle pijete kavu? Hledal jsem na internetu a nikde neni uvedeno jesli je spatne vypit kavu napriklad do 5 minut. Ma to nejake nasledky? Treba rano spechate a vypijete ji rychle kdyz kouknete na hodinky ze mate malo casu. Je to jiny nez kdyz si ji vychutnate odpoledne kdyz mate volno? Dekuji za odpovedi :)
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.02.15 13:33

Je to úplně jedno, tedy pokud jí nebudete cucat celý den.

Jinak hodně záleží na velikosti kávy. Třeba takové ristretto bude do pěti minut úplně studené

Od: ben®
Datum: 02.02.15 13:36

Dobrý den, ze zdravotního hlediska to bude asi jako u jiného jídla či nápoje - nehltat, správná teplota a spíše pomaleji, aby nezaskočilo. Také se to více vychutná, když se u jídla či pití kávy sedí a neběhá se po bytě. Zdravím!

P.S. Ale, někde jsem četl, že správná brazilská káva má být horká a přeslazená.

Od: wamp®
Datum: 02.02.15 13:45
To je otázka :-D Jako kdybyste se zeptal,jak rychle pít čaj,vodku nebo pivo.Jak rychle jíst polévku nebo knedlo vepřo zelo :-D
Samozřejmě,že se má vše konzumovat pěkně v klidu a pohodě...Já si třeba ráno doma dávám šálek horkého čaje s medem...Kávu až v práci ;)
Od: buss®
Datum: 02.02.15 13:48

Bože, bože... jestli je to jiné rychle nebo vychutnat musí vědět konzument.

Datum: 02.02.15 13:51

Ještě že máme dnes ten internet, taková dilemata bychom jinak těžko řešili Pijte jak Vám to chutná, aneb nic se nemá přehánět, že...

Datum: 02.02.15 14:00

Ááááá, Faith má konkurenci ...

Datum: 02.02.15 18:17

No toto, to se musím pochlapit a vymyslet zase brzy nějakou otázku, která palčivě trápí lidstvo ;)

doplněno 02.02.15 18:19:

Jo a kafe piju tak, že z jednoho šálku mám dvakrát až třikrát radost - uvařím si kafe, zapomenu na něj, po chvíli ho s jásotem objevím, někam si ho přenesu, kde si myslím, že budu, ale mezitím jdu dělat něco jiného, nu a po chvíli se opět raduji.

Datum: 02.02.15 14:14
Otázka je jakou kávu! A z jakého důvodu.
Moje sestra si dělá kávu do třídecového hrnku. Pije ji i hodinu. Klidně i studenou. Prostě na chuť. Jedna jí stačí. Já piji první na povzbuzení tak asi deci, většinou okolo 10. hodiny. Je zdravotní, tak mi to dlouho netrvá. Další kafe po obědě, ani ne půldeci. Silné, sladké. Usrkávám, vychutnávám, šetřím už proto, aby dlouho vydržela. Někdy zapomenu a dopíjím studenou. Mňam. Lépe ji vychutnám, než horkou. Jo, a kolikrát další, třeba i před spaním.
Někdo pije kávu na začátku prac. doby.. Jako rituál. Někde patří mezi příslušenství pro návštěvy. Někdo u jedné prosedí hodiny.
Škoda do sebe hodit kafe na stojáka. V už tak uspěchaném životě je to jedna z mála příležitostí si sednout. Dokonce i mnoho šéfů to při pohledu na vonící a kouřící se hrnek toleruje.
Jako životabudič působí stejně ta rychlá nebo pomalá. Kofein a další ovlivní tělo. Ovšem pohoda psychická při dostatku času je nezaměnitelná.
Datum: 02.02.15 16:13

Já si doma dělám espresso a vypiju ho tak za 5-7 minut. Voda se nevaří,takže to není horké jako když se dělá český turek .Je fakt,že když jsem ještě neměl presovač a to je tak měsíc,tak jsem si dělal turka a toho jsem pil určitě déle.Ale bylo ho i víc.Tady mám hrneček asi 80ml a turka jsem si dělal tak dvojnásobného.Ale pro mě musí být teplé.Někdy se mi v práci stane,že ho nemám čas vypít(tam je z automatu),protože musím někam jít a pak ho prostě se vztekem vyleju.Jinak zásadně bez cukru,ale to je mimo otázku.

Datum: 02.02.15 17:57

Já piju kávu, kterou si ráno uvařím, často studenou až odpoledne, než jdu z práce, ale opravdu si pochutnám na horké silné kávě - když mám čas a nemusím ji odložit, vypiju ji tak horkou, že hrnek ještě pálí a kafe je ve mně.

Datum: 02.02.15 20:22

Ahoj. Minstrele, pán se dotazuje a tak mu odpovíme. Nejspíše je to pro něj důležité. Třeba to bude důležité i pro někoho jiného. Tak, já jsem kafe nevařil ani nepamatuju, ale občas ho stejně kupuji. Jihlavanku. Ale piju ho někdy dopoledně po 10té a nebo po 14 té hodině. Někdy i obě možnosti. Turka i rozpustný slazený a do čtvrtlitráku s mlíkem nebo smetánkou. I sypanou. Většinou určitě do půl hodiny, někdy dřív.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.