Kurz, kam se poděl

Od: Datum: 27.01.15 10:39 odpovědí: 4 změna: 27.01.15 16:30

Není to tak dávno, co pamatuju, že byl dolar za 16Kč. Ted stojí kolik 25? Když se dívám na ostatní měny i více exotické jsou na historických maximech vůči naší měně. Změní se to někdy v dohlednu k lepšímu? Ekonomika roste ale není to náhodou na úkor kurzu? Malé ceny za české výrobky, vysoký obrat ekonomiky - její růst. Nicméně tenhle růst zaplatí podle mého názoru většinou obyčejný člověk. Co si o tom myslíte, existuje nějaká prognóza na měsíce vpřed?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.01.15 11:32
avatar
Myslíme si o tom určitě všichni to samé. Bohužel úředníci národní banky mají své ekonomické teorie a úspory na euro účtech. Pro ně je inflace bohyní bez které hospodářství nemůže fungovat. Při tom logika našich peněženek říká, že když makáme víc než italové španělé či portugalci, měli bysme mít vyšší kupní sílu. Bohužel logika není to, co rozhoduje v našem státě.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.15 14:34
avatar

eurozona je v deflaci, tak proto. Naproti tomu us roste. To by člověk ještě pochopil, ale nepochopí umělé oslabování koruny. To chápou jen páprdi s ČNB a vašek klausů...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sorko
Datum: 27.01.15 15:50

Otázka je, jak moc kurz ovlivnila právě intervence a kolik za to může reálný stav české koruny.

Datum: 27.01.15 16:30
avatar

Vůči euru za to může intervence, vůči dolaru obojí. Jelikož je eurozona v deflaci a úrokové sazby na minimu, euro oslabuje a kdyby nebyla intervence, koruna by byla vůči euru silnější než před intervencí, protože české ekonomice se začíná dařit. A byla by dnes silnější i vůči dolaru. Ne tak jako před intervencí, ale byla by silnější. Za silný dolar se pochopitelně nezlobím, jelikož se tím znásobily mé investice v us a to dost podstatně, klidně může posílit ještě víc, zlobit se nebudu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.