Jugoslávie a Ukrajina=dílo západu?

Od: Datum: 20.01.15 15:19 odpovědí: 21 změna: 21.01.15 18:44

Taky vidíte tu paralelu? Západ, který již obsadil kapitálově země bývalé Jugoslávie, kde západní velké finanční korporace skoupili většinu tamních společností, tak nyní jdou po Ukrajině.

Dámy a pánové, ať už budete mít jakékoliv argumenty, nic nezakryje fakt, že tato válka pomohla posílení amerického dolaru(rekordně) vůči Euru. Rusku to uškodilo. Takže komu tedy válka prospívá? A kdo to vše podporuje? Je jasné, že americké podniky budou mít na Ukrajině žně, proto letí kurz dolaru vůči euru nahoru.

http://www.ceskatelevize.cz/c…uje-v-kosovu-klicove-podniky/

V podstatě trocha politického manévrování MMF zajistila Ukrajině půjčky 17 miliard dolarů – ale pouze pokud se otevře biotechnologickému zemědělství a prodeji jedovatých plodin a chemikálií Monsanto – čímž dojde ke zničení zemědělské půdy, která je jednou z nejstarších v celé Evropě. Prodejce zemědělského vybavení, Deere, spolu s výrobci osiv DuPont a Monsanto, budou mít žně.

Pod maskou "pomoci" byly vzneseny nároky na obrovská zemědělská bohatství Ukrajiny. Ta je třetím největším světovým vývozcem kukuřice a pátým největším vývozem pšenice. Ukrajina má hlubokou bohatou černozem, na které lze pěstovat téměř cokoliv, a její schopnost vyprodukovat velká množství GM plodin je to, co přimělo biotechnologický sektor k tomu, aby si pospíšil ji převzít.

doplněno 20.01.15 15:24:

ZE STRÁNEK ČESKÉ TELEVIZE

Exministryně Albrightová skupuje v Kosovu klíčové podniky

22. 8. 2012 13:32, autor: luk

Záhřeb – Bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová a další významní američtí politici skupují klíčové podniky v Kosovu. Právě politici, kteří se výrazně angažovali v řešení otázky nezávislosti této bývalé srbské provincie, se účastní privatizace tamního Telekomu nebo lignitových dolů.

Podle chorvatského deníku je americký vliv v Kosovu obrovský už od roku 2000. Například generál NATO Wesley Clark, který velel spojeneckým operacím při kosovské krizi v roce 1999, se chystá koupit hnědouhelné lignitové doly a zabývat se výrobou kapalného paliva z tohoto méně kvalitního uhlí. Kosovo je páté ve světovém žebříčku nalezišť lignitu, ale výrobě paliva se ve světě věnují jen čínští experti. Jutarnji list Clarkův záměr považuje za nebezpečné experimentování v balkánském teritoriu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.01.15 15:28
avatar

A pro začátek Západ (BTW to je kdo?) podplatil Putina, aby anektoval Krym. Co na to protokoly sionských mudrců?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.01.15 15:34

Putin anektoval Krym? Kdy?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.15 15:59
avatar

Schválně, jestli se budou hádat a urážet, nebo jen věcně argumentovat a slušně přesvědčovat ty druhé o své pravdě...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jindra84
Datum: 20.01.15 16:13

Máš pravdu Milane, hodně lidí zabředne do hádek.

Já nejsem příznivec Ruska, ale ty války, co tady podporují USA, kdy potom skoupí i velké firmy, to je šílené.

Evropani si navzájem sankcemi škodí, zatímco USA si vylepšují ekonomiku. Komu to tedy prospívá je jasné.

Datum: 20.01.15 16:25
avatar

Já osobně nebudu ani jedno. Uráížky nemám moc rád a přesvědčovat o své pravdě nemá cenu, protožeza prvé nikoho nepřesvšdčím a za druhé se nepokládám za experta , který ví všechno. Jen bych řekl (a víc se nebudu vyjadřovat z důvodů zmíněných výče), že nejsem přesvědčen o tom, že Západ (opět, kdo to je?) či východ je jednoznačně zlý nebo dobrý, jen mne trochu přijde nereálná konspirativní představa, jak nějaké tajná skupina (něco jako Trust DE) se schází někde v podzemí Pentagonu (nebo čeho) a plánuje, jak Západ pod jejich vedením roznítí nacionální vášně a zažehává jako jeden muž války dle vlastních potřeb a přání.

A zase: tím v tomto vláknu končím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jindra84
Datum: 20.01.15 18:09

Já ale vůbec netvrdím, že celý západ je zlý. Západem jsem myslel USA. Já proti západním slušným obyčejným obyvatelům samozřejmě nic nemám.

Od: hm®
Datum: 20.01.15 16:25
avatar

Tak mně jasné je, že Ukrajinu chtějí v EU (nebo aspoň plně otevřenou pro EU) západní evropské země. Velmi velmi se jim hodí, jako odbytiště. Jojojoj, takový krásný nenasycený trh, tam by se to sypalo. A drancovalo, protože Ukrajina na to nebude mít, tak se za babku skoupí kde co, snad ještě lépe, než u nás.

A Američani? No, půda by se jim hodit mohla. Ale oni už zas (když ty první nevyšly) potajmu připravují smlouvy s EU, které jim umožní (pokud opravdu budou schváleny) nekontrolovatelně vtrhnout do Evropy a pěstovat ty nebezpečné sračky kdekoliv v EU.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.15 17:23
avatar
Miluju konspirační teorie. Zvláště ty o světovládných touhách pánů imperialistů. . . To si opravdu nedokážete představit že lidi na Ukrajině sami šilhali spíš po kapitalistickém pozlátku ze západu než po ruském svrabu a bídě? Že k převratu nepotřebovali aby je někdo ze západu očkoval a stačilo jím vidět jak prezident vede zemi víc a víc ve stylu běloruského diktátora? Ani se nezačervenáte když píšete jak na krizi vydělal dolar a přitom přehlížíte jaký význam má pro Putina anexe Krymu.
Ohodnoceno: 3x
 
Od: jindra84
Datum: 20.01.15 18:02

To si opravdu nedokážete představit že lidi na Ukrajině sami šilhali spíš po kapitalistickém pozlátku ze západu než po ruském svrabu a bídě?
A to si myslíte pane, že Ukrajina na tom bude v EU nějak dobře? Podívejte se, jak se máme tady my všichni, po vstupu do Evropské Unije, podívejte se ZA KOLIK PENĚZ MAKAJÍ ČEŠTÍ DĚLNÍCI PRO EVROPSKÉ FIRMY a za KOLIK PENĚZ TY SAMÉ PRÁCE VYKONÁVAJÍ TŘEBA V SOUSEDNÍM NĚMECKU.

Pravda je taková, milý "totak", že celý západ má nějaký Čechy dole u zadečku.

A ještě jedna věc ti "totak" uniká-a to, že občané východní Ukrajiny nechtějí odvracet Ukrajinu od západu, ale CHTĚJÍ svou orientaci poiltiky jinak, žijí tam od nepaměti. Neumím si představit, že by Rakousko-Uhersko začalo bombardovat Čechy, protože chtěli svůj stát.

Od: jindra84
Datum: 20.01.15 18:06

Za další pane "totak" označujete to, co jsem psal v úvodu jako konspirační teorii? Jak tedy ale vysvětlíte, že:

Záhřeb – Bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová a další významní američtí politici skupují klíčové podniky v Kosovu. Právě politici, kteří se výrazně angažovali v řešení otázky nezávislosti této bývalé srbské provincie, se účastní privatizace tamního Telekomu nebo lignitových dolů.

Toto jsou věci pane "totak", které nevyvrátíte, ani kdyby jste se na HLAVU POSTAVIL.

Navíc Rusko je také kapitalistická země, jestli Vám to ještě pane nedošlo...

Od: mnemonic
Datum: 20.01.15 18:12

Já nerozumím tomu, proč EU platí za Ukrajince dluhy. A co MMF, EU - proč má sanovat neschopnost Ukrajinců a nenasytné kapse oligarchů a východní Evropy, jako celku? Co je jim - nám do Ukrajiny? Proč sankce vůči Rusku, když někteří podnikatelé, našinci kvůli tomu krachují - kdo to zaplatí? Kdo to vymyslel? Je snad Ukrajina členem NATO nebo EU? Co za zákulisní hrátky to tu řídí EU?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jindra84
Datum: 20.01.15 18:15

V podstatě trocha politického manévrování MMF zajistila Ukrajině půjčky 17 miliard dolarů– ale pouze pokud se otevře biotechnologickému zemědělství a prodeji jedovatých plodin a chemikálií Monsanto – čímž dojde ke zničení zemědělské půdy, která je jednou z nejstarších v celé Evropě. Prodejce zemědělského vybavení, Deere, spolu s výrobci osiv DuPont a Monsanto, budou mít žně.

Pod maskou "pomoci" byly vzneseny nárokyna obrovská zemědělská bohatství Ukrajiny. Ta je třetím největším světovým vývozcem kukuřice a pátým největším vývozem pšenice. Ukrajina má hlubokou bohatou černozem, na které lze pěstovat téměř cokoliv, a její schopnost vyprodukovat velká množství GM plodin je to, co přimělo biotechnologický sektor k tomu, aby si pospíšil ji převzít.

Od: jindra84
Datum: 20.01.15 18:20

Bohužel můj známý, co měl dělat zakázky pro Německé firmy, co měli stavět v Rusku bude bez práce, kterou měl "jistou"

Já jsem pro, aby Evropa byla jednotná. Abychom neskákali, jak USA pískají. Lidi mějte rozum, bez Ruska se fakt neobejdeme. Neházejme si klacky pod nohy.

Datum: 20.01.15 19:22
avatar
Předpokládám že ta číslice 84 v nicku bude rok narození. To vysvětluje tu politickou agitaci. My co je nám o dost let víc si umíme představit že se v čechách bez ruska obejdeme ne že ne. Nedávno tady někdo dokonce prohlásil že jsme přeci slovani tak se máme vrátit k varšavské smlouvě a skvělé RVHP. Jenže ještě žijeme a snad ještě dlouho žít budeme my, co si pamatujeme jak tyhle organizace fungovaly respektive nefungovaly. Jestli nás dneska má EU za chudáky kteří potřebují dotace tak je to pro nás rozhodně lepší než když nás východ měl za boháče kteří musí ze svého luxusu slevit a zásobovat hladové východní trhy. Sami jsme měli prd a ještě jsme ho půlku v rámci bratrské pomoci cpali do chřtánu kde jaké holotě po světě za to že vyvěsila na radnici rudý prapory.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: jindra84
Datum: 20.01.15 20:04

Já nevím, proč když se řekne Rusko, tak každý začne mluvit o komunizmu. Já Tě nechci urážet, ale uvědom si, že Rusové, narozdíl od nás Čechů proti bolševikům bojovali a měli kvůli tomu obrovské ztráty-"ruská občanská válka" Zatímco my-Češi jsme si komunisty v roce 1946 zvolili

Krym byl také za Sovětského svazu odtržen od Ruské sovětské republiky a přičleněn k Ukrajinské. To jen tak na okraj, že někdo neustále spojuje sovětský svaz=rusové, rusko. Žádný Rus by nikdy nedal Krym.

Byl jsem v Německu-Bavorsku. Němec říká, že západní část německa je bohatší oproti východu, ale že USA západní Německo v podstatě zničili, když jim tam nařídili multikulturalizmus v podobě obrovského přílivu Turků a jiných přistěhovalců. Prý to obhajovali potřebou obnovit poválečné Německo.

A ještě jednu věc, píšeš, že EU nás má za chudáky, ale nemá, EU nás má jako levnou pracovní sílu, jsme pro ně VERBEŽ.

Z Tvého psaní je vidět, že nemáš o ekonomice moc ponětí, když posuzuješ ekonomickou sílu dnešní doby a doby minulé, protože i v Rusku je dnes koupěschopnost materiálních a spotřebních věcí mnohem větší než byla dříve. A to nejen v bývalých socialistických zemích, nýbrž i v takových zemích jako je USA-bydlel u nás chvilku Američan. Vyprávěl, jak celé prázdniny dřel před 30 lety, aby si koupil radiomagnetofon, dnes si ho koupí za 2 dny práce.

Takže prosím všechny, ať nesrovnávají koupěschopnost před 30 lety a dnes. To prostě nejde.

Nebuďte blbí lidi!

Datum: 20.01.15 21:11
avatar
Holt se shodneme na tom že každý čteme jinou literaturu. Já mám rači Budování státu a Mráz přichází z Kremlu a ty si užíváš v politických diskusích na ZemaNovinkách. To ale automaticky neznamená že jsem blbec. Já vím že jsme za první republiky byli co do výkonnosti ekonomiky na šestém místě na světě a to prosím bez ruska. A mohli jsme na takové pozici být možná i dnes kdyby pan Stalin nerozhodl v Jaltě jinak. Proto se osypu pokaždé když někdo začne vykládat jak je dneska Rusko jiné. Pro mě je Putin malý Hitler a Krym jsou Sudety které mu spadly zadarmo do klína. Co následovalo po sudetech víme všichni.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.01.15 21:17

Mimochodem, co to všechno má s Ruskem? Džugašvili byl Gruzín (těm fandíme), Chruščov a Brežněv byli Ukrajinci (a těm fandíme taky).

Nemáte v těch šablonách trochu hokej?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 20.01.15 22:09
avatar
Tak tohle už je čirá demagogie ale po tvých předchozích románech mě to nepřekvapuje. Mohl bych podle tvé šablony oponovat stejným argumentem - Hitler byl rakušák ale lidi jsou hloupí a vyčítají válku německu že jo. Ale co bych se dál vzrušoval. Tys sis sem přišel prezentovat svoje teorie a ty kvůli mým argumemtům stejně měnit nebudeš takže není důvod dál diskutovat.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrpetrik
Datum: 21.01.15 07:52
Co je tedy podle tebe demagogie? Ty snad zpochybňuješ, že byl Stalin Gruzínec? TO SNAD NE!
A že ten tebou nenáviděný Sovětský svaz připojil ruský Krym k Ukrajině bylo tedy OK?
Musím se zastat Jindry, zatím jsi mu nevyvrátil ani jednu věc!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jindra84
Datum: 21.01.15 18:44

Já tady rozhodně neobhajuji nějaký Sovětský svaz, to jen aby bylo jasno.

Můj úvodní dotaz byl ohledně toho, jak západ(mnou myšleno hlavně USA) vnucuje EU sankce vůči Rusku. Euro vůči dolaru je v propadu.

Podívej se, jak USA chtěli zavést v posledních týdnech sankce i na Maďarsko, protože má odmítavý postoj vůči sankcím namířeným proti Rusku.

Cožpak to nevidíš, jak má Evropa ztráty? Víš vůbec, že obchod Ruska s USA paradoxně v posledních měsících vzrostl?

Ohánět se výkoností první Československé republiky taky není ono. Pokud by totiž Sovětský svaz neporazil Třetí říši, bylo by Československo bez Sudet. Navíc Československo by dlouhodobě neobstálo v konkurenci zemí s velkým kapitálem jako USA, Velká Británie, Francie...

A taky Sovětský svaz měl mnohem vyspělejší techniku než Československo, jestli pochybuješ, stáhni si tento dokument u Velké Británie o technice tehdejšího sovětského svazu z ulozto.cz:

http://www.ulozto.cz/xrEbYx8/…druhe-svetove-valky-czdab-avi

Od: romanet
Datum: 20.01.15 22:56

Myslím, že jste pánové docela tendenční. Jeden má mindrák z Ruska, protože už je přece v letech a má v hlavě vše to špatné z dob dávno minulý. Druhý je zas zemanovec, no zlatý střed tu absentuje. Buď jak buď tahle republika má moře jiných a zásadnějších starostí, než Ukrajina, kde to podstatné je stejně pod pokličkou politických špiček, kam oko obyčejného smrtelníka, jen tak nedohlédne. Když si to připustíme, potom se přestaneme naparovat se svými tak jako tak povrchními názůrky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.