Osobní údaje

Od: Datum: 19.01.15 15:20 odpovědí: 1 změna: 19.01.15 16:04

Narazil jsem na video ( http://spotrebitele.dtest.cz/clanek-4104/chcete-rohliky-a-jake-je-vase-telefonni-cislo?utm_source=novinky150119&utm_medium=email&e_id=514174&a_id=1355), které mi připomělo, že něco podobného zažíváme už dnes vcelku běžně. V Globusu po mě často chtějí PSČ kvůli optimalizaci roznášky letáků. V tom případě jim řeknu, že odmítám zveřejnit tuto info nebo nahlásím naprostý nesmysl. V obchodě s elektrem si vzali mé tel. číslo s tím, že jakmile dorazí objednané zboží, ozvou se. Nejen, že se neozvali, ale vzápětí můj mobil zaplavila vlna nabídek zboží tohoto obchodu a ještě se divili mé reakci a hrozbě předání věci právníkovi, neboť šlo o zneužití osobních dat bez mého souhlasu. Mělo by to sloužit jako varování. Nejen soc. sítě jsou snadno zneužitelné. V obchodech zásadně podobné informace neposkytuji. V případě internetových inzertních serverů je dobré využívat ty, které nezveřejní naše kontaktní údaje, ale komunikace probíhá přes server. Okamžitě různí parazité zneužijí vaší mail. adresu k zasílání nevyžádaných nabídek, případně zavirovaných mailů..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: faithoncemore*
Datum: 19.01.15 16:04

Je to tak, soukromí je okrajováno bez přestání. A zkuste si zadat vlastní jméno a příjmení do googlu. Já mám dost neobvyklé příjmení a byla jsem docela překvapena. Naštěstí tam nejsou věci, za které bych se musela stydět nebo se kvůli nim obávat. A mezi fotkami na googlu samozřejmě kraluje profilovka FB. Utěšuji se tím, že nejsem až tak zajímavá osoba. Ale ten spam je opravdu obtěžující, někdy se dá zrušit, jindy chodí furt, nevyžádané maily nikdy neotvírám a okamžitě je mažu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.