Kdo u vás v rodině spravuje peníze?

Od: Datum: 13.01.15 13:55 odpovědí: 10 změna: 11.02.15 19:47

Ahoj. Dostal jsem se do výměny názorů se svou známou ohledně rodinných peněz. Můj názor je ten, že v soužití normálního muže a nerozhazovačné ženy má rodinné finance dozorovat manželka. Pro mne je to gesto důvěry, kterou jí dávám, za to, že vaří, pere ,uklízí na manžela a dvě děti. Ptám se jakoby za ní, takže reagujte jakoby na ženu, ktré přiděluje peníze manžel.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.01.15 14:01

Jáááá!

A nejlépe.

Manželce nepřiděluji peníze, ale dávám jí tolik kolik si řekne. A funguje to.

doplněno 13.01.15 14:24:

pckop,

máme několik společných účtů, napsaných na oba (jen jeden opravdu společný na oba manžely), několik karet a každý uzná za vhodné co je třeba koupit. Jen hotové peníze se nevalejí po domě, tak dávam manželce kolik si řekne.

Datum: 13.01.15 14:16

Společný účet, společné peníze. Oba si vezmeme kolik je potřeba. Větší výdaje po vzájemné dohodě. Příděly peněz z vlastní zkušenosti neznám.

Datum: 13.01.15 17:52

U nás je to stejné už 30let, všechno společné, jeden účet a oba dispoziční právo, a zatím maximální spokojenost.

Datum: 13.01.15 14:18

Jáááá! *tanec*

Rozhazovačná nejsem, zbytečnosti nekupuju, nemusím mít několikrát do měsíce nový svetřík a lodičky. Účet je vedený na mě /pozůstatek z minulosti, kdy byla jiná, horší situace/, manžel je disoponent.

Manžel občas trochu "ujíždí" na potřebách do dílny a do auta. Ale proč ne, nekouří, nepije, a nějakou tu radost si zaslouží.

Já sama nemám nic, co bych nutně a pořád potřebovala. Neshromažďuji šperky, kožichy, oblečení, kabelky...

Pokud chceme koupit něco většího /pračka, lednička.../, radíme se o tom spolu a rozhodujeme oba. Stejně se radíme ohledně zajistění dovolené apod.

Pokud nemáme hotové peníze a vyberu na bankomatu, vždycky se zmíním, že jsem vybrala a kolik. Takže peníze u nás nejsou předmětem hádek. Nejsme rozhazovační, ani lakomci, prostě taková ta střední cesta. Jaga.

O malých nákupech /koupila jsem jar, syrečky, toaletní papír a chleba/ se ani nezmiňuju. Jen si občas povzdychnu, že jsem zase nechala u řezníka 3 stovky. Ale to není hlášení, jenom takový povzdech.

Datum: 13.01.15 14:25

Jago, nejste moje manželka? Podle fotky ne, ale podle textu ano.

Datum: 13.01.15 14:28

U nás doma nikdo na manžela neuklízí, nepere a nevaří. Tyto činnosti vykonává ten, kdo má momentálně prostor či náladu. A stejně je to u nás i s penězi.

Datum: 13.01.15 14:42
Mám fajn manžela a já jsem ta nerozhazovacna žena jak píšete,takže u nás je to tak,že mi manžel dáva peníze a já s nimi hospodarim pouze ohledně domácností jako jídlo a vše kolem chodu domacnosti a našich deti a manžel platí všechny výdaje ohledně bydleni,platby skolek,škol,aut,hypotéky atd.Dá se říci,že hlavní slovo mám já ohledně peněz i presto,že manžel vydělá mnohem víc nez já,ale vždy rika,že jeho peníze jsou naše peníze a ne jeho.Já se v platbě auta,hypo atd.nevyznam,takže proto tohle hlídá zas on a já naší domacnost.Pokud by mi chybělo,tak mi hned dá vše co potřebuju..O všech větších výdajích se spolu raduje a spolu rozhodneme..
Od: pb®
Datum: 13.01.15 15:34

Oba, každý svůj účet. On platí vše kolem baráku a aut, já jídlo, oblečení, školku. Nelze, aby jeden držel kasu a druhý si říkal o peníze. Nejsme tak zvyklí, on má účet podnikatelský na který mu chodí platby za faktury, z kterého platí DPH a daně a já jsem hamižná a své peníze nedám. Kdybych peníze jakože dostávala, co by to znamenalo? Že by mi převedl peníze na účet a já bych zaplatila energie? To může platbu rovnou poslat sám. Docela často, tak jednou týdně se navzájem ptáme, kolik máme na účtě, kdy dostane platbu za fakturu a kolik na ní bude.

Od: fff
Datum: 13.01.15 18:35

Andrei,bravo!Manželka pere,uklízí,vaří,...a ještě chodí do práce.Vy jen chodíte do práce.Chachacha.Chudák ženská.A za to jí dáte důvěru,že dokoonce může rozhodovat o společných penězích!Joj,to je opravdu zasloužená důvěra.Pán přijde domů a konec práce.. Žena přijde domů a začne makat jako divá,uklízet,vařit.na pána..

Datum: 11.02.15 19:47

Díky všem za názory. Pošlu odkaz té mé kamarádce.

K příspěvku fff. Ta paní do práce nechodí a není to moje paní. Hlavně, že jste se zůčastnila diskuze svým -IQ příspěvkem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.