Adopční a pěstounská péče - zkušenosti

Od: Datum: 26.12.14 22:58 odpovědí: 2 změna: 28.12.14 10:28
avatar

Hezký večer! Zajímalo by mne, jestli je tu někdo, kdo má v adopci nebo pěstounské péči dítě. Pokud byste se chtěli podělit o to, čím jste prošli při žádání o tuto péči, co vám pomohlo co naopak, s jakými problémy jste se potýkali či potýkáte, budu ráda.

Uvítám i názory dětí, které prošly adopcí či pěstounskou péčí.

Díky všem, kterých se to přímo týká a podělí se o své zkušenosti.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.12.14 15:07
avatar

Dobrý den, Dejavu.

O této problematice by se dala napsat klidně kniha - jak jsem už tady psal, adopce je běh na hodně dlouhou trať a je to běh překážkový, přičemž těch překážek je poměrně hodně.

Samozřejmě to začíná podáním žádosti - ovšem tomu musí předcházet vnitro rodinná diskuze o tom, jestli do adopce jít, a pokud jo, tak jak nastavit ,,požadavky´´ - to je poměrně zásadní věc. Většina lidí chce zdravé, české,co nejmenší mimino. Jenže tím se sami odsoudí k dlouhému čekání - protože mnoho dětí má nějaký zdrav. handicap, mnoho je romských a mnoho není taky třeba právně volných. To ,,právně volných´´ zní sice jako formalita, ale konkrétně naši dceru to stálo 2,5roku života, který musela trávit v kojeňáku, než se soudy rozhoupaly k definitivnímu výroku. Tady jen malá poznámka - pokud se manželé nedohodnou na 100% už v této fázi, je zbytečné vůbec o adopci uvažovat, protože případné neshody časem spíše gradují - ve stylu ,,,Vidíš, já jsem Ti říkala, ať si vezmeme holčičku a tys´ chtěl chlapečka!

Pokud tímto prokličkujete úspěšně, čeká vás - čekání. To zpestřují úřady různými kurzy, povinnými sezeními, psychlogickými seancemi a pod. Mnohdy i opakovaně.

Další šok - i když pozitivní - je když zavolají, že mají dítě. Dejme tomu že vše je v pořádku, vy dítě akceptujete - ale vtip je v tom, že to, na co se běžná rodina chystá třeba půlrok, to vy musíte dát třeba za týden, takže sehnat komplet výbavu na dítě, kočáry, tísíce různých pitomin o nichž ani netušíte že existují. A samozřejmě předělat bydlení pro dalšího člena domácnosti.

No - a tím končí specifika adopce. Dál už jsou starosti ado rodičů stejné, jako u zbytku populace. I když - ještě zbývá dobojovat právní bitvu - po pár měsících je soud o zrušitelné osvojení, pak ještě další o nezrušitelné. Ale to už bývá fakt jen formalita.

Ale tím samozřejmě nekončí rodičovské problémy, jen jsou - jak už jsem napsal - stejné jako u ostatních dětí. My třeba aktuálně řešíme školu u dcery - protože Hejného systém je něco tak pitomého, že i socialistické množiny jsou proti tomu čajíček - dokonce uvažujeme o změně školy. I když - možná to nebude třeba, rodičovské rebelie proti Hejnému už dosáhly té míry, že škola má obrovský propad v náboru prvňáčků a musí to tedy řešit. A u syna - no klasická puberta. Je na prváku střední školy a po počátečním šoku z toho, že na této škole se už FAKT musí učit má nyní co dohánět. Jenže do toho má tisíc jiných zájmů přednějších škole. Ovšem pokud jsem pochopil - je to všude stejný, ti puboši jsou jak přes kopírák.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.14 10:28
avatar

Moc díky, Promone. Je ve vašem okolí možnost waldorfské školy? Zde jsou tyto školy na mapě ČR. Pokud ano a jestli dítě vyhovuje i věkově, mohu vřele doporučit.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.