Alimenty od státu by mohly být až 2904o Kč

Od: Datum: 17.12.14 22:02 odpovědí: 7 změna: 19.12.14 12:30

Dětem z chudších rodin, na které jeden z rodičů neplatí alimenty, by stát mohl dávat maximálně 1,2násobek životního minima dítěte, což je až 2940 korun měsíčně. Toto náhradní výživné by pak vymáhal po dlužníkovi. .. Náklady státu by se pohybovaly kolem 789 milionů korun ročně.
Jaký stát, my, z našich daní. Co už vymohl stát po dlužnících, kteří mají kulové? Proč ne donutit je to odpracovat (změnit ústavu)?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: obzp
Datum: 17.12.14 22:07

Z našich daní zaplatíme více, ale ne na naše české občany.

Třeba od 2015 každému žadateli o azyl stát uhradí zdravotní pojištění...co dodat na české lidi co jsou bez zdanitelných příjmů a třeba hledají práci bez součinnosti pracáku pohlíží jinak, a to jsou jeho občané. Cožpak není i žadatel o azyl defacto osoba bez zdanitělných přijmů, za kterou není plátce stát!

Datum: 18.12.14 10:46

No jo, to je pohled toho kdo buď žije ve šťastné rodině, nebo nemá děti a nebo svojí vyživovací povinnost plní. Zvedla bych pro toto ruku, neumíte si představit jak žije matka + 2 malé děti když její rodičovský příspěvek je 7 400 a jen nájem + energie 9000, alimenty otec dětí platí nepravidelně ale ty děti chtějí jíst pravidelně, MŠ se také musí platit každý měsíc. pro úplnost dodám, že v srpnu zažádáte o nějaké soc. příplatky teď je prosinec a stále čekáte na vyřízení, co je vám platné, že to pak dostanete vyplacené zpětně, pokud totiž nemáte rodiče co si mohou dovolit vše vám a dětěm platit, jste až po uši v dluzích, klečí na vás sociálka co vyhrožuje, že vám sebere děti, a chlap co neplatí?, jo tak tomu seberou maximálně řidičák což vymyslel debil, nebo ho zavřou a vy nemáte zase nic. Jsem pro aby platil stát a po dlužnících to vymáhal, to, že je to z vašich daní je bezpředmětné, vy ty daně budete platit stejně. Ani netušíte co všechno se platí jedné skupině obyvatel z vašich daní. Pokud tu zas někdo začne, že si má matka otce svých dětí dobře vybrat, věřte mi, že sice vyberete dobře ale než uběhne 5 let je všechno jinak.

doplněno 18.12.14 10:47:

Pokud si myslíte, že 3000 na děcko je moc, věřte, že není.

Od: alik®
Datum: 18.12.14 18:59

Zdravím, naprosto souhlasím s Liduš, ať si nepřidávají na platech a budou mít promámy s dětmi. Neplatící rodiče, protože to nejsou jenom chlapi, by měli dát do basy a povinost pracovat, aby na ty alimenty vydělali.

Od: xx*
Datum: 18.12.14 19:21

jen jestli těch poslanců, co si nebudou přidávat na platech , bude dostatečné množství, aby nahradili ty rodiče, kteří na své děti neplatí . Nevím, kolik je těch poslanců, a kolik těch neplatících rodičů.

Ano, daně budu platit dál, ať chci nebo ne, takže by mi mělo být jedno , na co se použijí, že. Zažila jsem chudé dětství s těžce nemocnou matkou a dvěma postiženými sourozenci, a od státu nebylo nic ( bylo to za minulého režimu ) a tak soucítím s dětmi, kteří žijí v rodinách, které nejsou schopny je zabezpečit , a obzvlášť tam, kde to není dáno nemocí, postižením , ale jen leností, nebo kašláním na to , že děti mám, pitím, automaty, atd. Takové děti vždy budou trestány za své , třeba zdravé, jen málo zodpovědně tzv. rodiče...

Od: zk
Datum: 19.12.14 11:19

Tady by měla být především posílena zodpovědnost rodičů - jakkoli, klidně i represivně. Co jsem četl, tak odhadují náklady kolem 780 mil. Kč/rok. Vzhledem k tomu, že rozpočet leta není v přebytku, ale v mínusu, jsou to peníze na dluh, tím pádem k tomu můžeme rovnou připočíst úroky. Nevím, kolik lidí z našich 10 mil. obyvatel je pracujících a odvádějících daně, možná tak polovina? Vychází mi to cca kolem 1600,- měsíčně na člověka... kdo z Vás to chce platit, kdo chce mít o tuto částku na výplatě méně? Nevím, chodím do práce proto, abych se měl dobře já a moje rodina, samozřejmě že se počítá s tím, že se přispívá na důchodce, malé děti, invalidy apod., ale nějak jsem si nevšiml, že bych byl v posteli s každou samoživitelkou, tak proč proboha za to platit? S tvrzením, že stát má na neplatiče větší páky než dotyčná samoživitelka (nebo samoživitel) nelze souhlasit - pokud by je měl, tak by je použil za stávající právní úpravy. Chápu, že situace některých je skutečně žalostná, ale opravdu všechno pracující zaplatit nemohou. V posteli byli dva, ti dva se musí o své děti starat. Pokud nejsou schopni nebo ochotní, nemají děti mít nebo mají být donuceni se o ně postarat. Tímto směrem by se měla právní úprava ubírat.

doplněno 19.12.14 11:29:

Ročně samozřejmě..

doplněno 19.12.14 11:36:

výpočet kulhá, ale že jde o "pěknou" částku není pochyb

Datum: 19.12.14 11:37

Strašíte lidi, že o určitou částku budou mít na výplatě méně, vždyť to je lež, daní vás nikdo nezbaví a jestli je politici rozkradou jako dosud nebo je dostanou děti co na ně některý z rodičů neplatí výživné je jedno. Ano, legislativa je špatná a nejen v tomto případě, ano, samoživitelka nemá na dobrého právníka, stát má. Ráda bych věděla jak donutíte rodiče postarat se o své děti, když je počali měli totiž ještě práci a ejhle, dnes oba stojí frontu na ÚP. Nechtějte mě přesvědčit, že práce je dost. Stručně jsem výše popsala příběh mé dcery, téměř všichni tu ví, že můj exzeť je (byl) velmi šikovný odborník z velmi dobrým platem a láskou k dětem, bohužel se z něj stal hazardní hráč, prostě mu přeskočilo a nic se s tím dělat nedá dokud on nebude chtít, dluhů moc a na výživné už nezbývá. Naštěstí jsme tu my "staří " rodiče co mají našetřené a stále máme majetek po rodičích který můžeme pomalu rozprodávat, jinak ty tři holky bydlí pod mostem a žerou lišejníky. Myslím, že v takových případech by stát měl být ten první co pomůže, neříkám, že má rozdávat a nežádat zpět.

Škoda slov, kdo si tím neprošel, nepochopí.

Od: zk
Datum: 19.12.14 12:30

Takže to vyřešíme tak, že to zaplatí ti, co tu práci ještě mají? Ono jí možná mají, ale mzdy šly dolů téměř každému, leckde citelně. Já Vaši situaci chápu, je mi jasné, že by Vám to a určitě nejen Vám velmi pomohlo, nicméně, z gamlera nevymůže nic ani stát s dobrým právníkem, jak píšete. Takže to zaplatí opět všichni a to je z principu velmi špatně. Daní nás sice nikdo nezbaví, ale také se nedají navyšovat donekonečna, ono už tak při pohledu na výplatní pásku zapláčete, kolik peněz vydává zaměstnavatel na mzdu a kolik z toho nakonec čistého vidíte Vy - to je to, proč do té práce chodíte. Myslím, že tohle není správná cesta - řešit to rozhodně ano, ale ne takhle.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.