Kolik mléka vypijete týdně?

Od: Datum: 17.12.14 17:10 odpovědí: 24 změna: 18.12.14 19:19
avatar

Potřebuju vědět, jaké je optimální množství mléka týdně. Nezajímají mě ale doktorské a časopisové rady, které se navíc nedají všechny splnit, a navzájem se popírají. Zajímají mě skutečná fakta.

Co se mě týče, dřív jsem pil mléko více, především v dospívání. Snad půl litru denně. Dnes piju asi litr týdně, a to vlastně stěží. Mléko ani nevyhledávám, a mám pocit, že se po něm tloustne. Na druhou stranu se ho do sebe snažím dostat co nejvíc, a to kvůli kostem.

Kolik mléka vypijete?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.12.14 17:26
avatar

Je to nepříjemné, ale musím se přiznat, že ŽÁDNÉ. V dětství, ve 2 letech jsem onemocněla těžkou spálou a od té doby jsem nevzala mléko do pusy.

Nevadí mi ale žádný druh sýru /s vyjímkou kozích/, nevadí mi žádný jogurt, tvaroh, mléčný pudink, napiji se s chutí bílé kávy, kakaa, ovocného koktejlu. Jenom ta tekutina prostě nesmí být bílá! *smich* *blee*

Dokonce jsem slyšela názor, že mléko je určeno u savců jenom pro mláďata a že by ho dospělí lidé moc pít neměli. Tak nevím. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.12.14 17:33

Existují vědecké výzkumy, že mléko je nezdravé a jiné výzkumy zase tvrdí, že je zdravé. Vyberte si. Jeden čas jsem pil dost plnotučného mléka a co mi udělal cholesterol, to ani nechtějte vědět. Doktor mi mléko ihned zakázal. Když tedy nepočítám mléčné výrobky, tak vypiju do půl litru týdně.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.12.14 17:34
avatar

Nyní 2-3 litry za týden, v létě, když bylo teplo, tak každý den 1 litr jako jídlo i nápoj při pochůzce /doručovatelka/, kdy nebylo možné nic sníst. Nic mě po něm není.

doplněno 17.12.14 17:38:

V létě jsem pila jedině z lahve, ne krabicové, když jsem potkala auto z farmy, tak jsem si koupila i to z Němcovy farmy, to je myslím plnotučné.

doplněno 17.12.14 17:46:

Četla jsem, že se to nemá přehánět, ale když já na to mléko mám strašnou chuť. Když jsem byla těhotná, tak jsem vypila denně dva litry mléka, a docela se mě i jeden zub zalil sklovinou, zubař se divil, že nebude vrtat.

Pila jsem i čerstvé kozí mléko, když soused choval kozy. Podmáslí, kyška, acido, kefír nemám problém, též mám ráda Zajíce /sojové/ . Na noc kakao.

doplněno 17.12.14 18:02:

Zahleněná nejsem, mléko vynechávám pouze při nachlazení, nebo bolesti v krku /vykloktám solí, nebo šalvějí, nebo vynikající bylinkou agastache vrásčitou/, nebo kdyby přišla náhodou nějaká chřipka, angína. Ale tyto nemoce jsem už dlouho neměla.

Myslím, že každý jsme jiný. Někdo se na mléko jenom podívá a má z toho bolesti břicha.

Zatracovalo se máslo, sádlo, vejce. Nyní se už všechno vzalo na milost. Ty kuneroly jsem po revoluci, když byl velký boom značek ze západu, koupila jenom na zkoušku a víckrát ne. Vejce každý den a nic, žádný vysoký cholesterol. Tak nevím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.14 17:34
avatar

mluvme o mléku a ne o té křídové vodě, co má trvanlivost půl roku, do 20-30-ti let věku ho pijte kolik snesete, jde "na kosti", čím je člověk starší, tím mu víc spíše škodí (zakyseluje, zahleňuje,..), pak je lepší pít kefír, podmáslí

já ho léta piju dost málo, některý týden snad ani vůbec

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.12.14 17:38
avatar
Upřímně, pokud kvůli kostem, tak to děláte špatně, protože mléko kosti odvapnuje a já neznám nikoho, kdo by se dobrovolně zbavoval vápníku. Pokud mléko, tak jedine čerstvě podojene, nezpracovane, staré do hodiny.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: wamp®
Datum: 17.12.14 17:59
avatar
Také ho již léta nepiji,opravdu se tomu krabicovému klumpu nedá říkat mléko.Jj,dříve,když ještě bývalo v láhvi,slízávala jsem tu smetánku,která byla nahoře,to už je dávno,byla jsem ještě dítě školou povinné..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.14 21:51
avatar
Tak tak, mléko nemá žádné výživové hodnoty, tělu jen škodí. Taktéž mléčné výrobky, sýry, jogurty... Za komancu v tom byla aspoň ta živá biokultura. Dnes je živá biokultura jen v reklamě a funguje - lidi to kupují
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.14 17:39

tak si poslechněte- http://www.celostnimedicina.c…e-mleko-nase-zuby-a-kosti.htm

rozhodnutí je na vás

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.14 17:43
avatar

já už mléko nepiju,možná by bylo dobré si o tom něco přečíst

http://www.revolucni-vyziva.cz/mleko-zdrave-nebo-jed/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klaban*
Datum: 17.12.14 18:21

Každý výzkum tvrdí něco jiného. Furt se tvrdí, že mléko je zdravé nedávno jsem četl v časáku, že to není pravda, takže těžko říct. Naši mají malou farmu a dojí se denně cca 400 - 500 litrů mléka. Bohužel já piju jen z krabice (sice vím, že to je jen obarvená voda) ale surové mléko mě smrdí...jako úplně čerstvé, když je v chlaďáku, tak OK, ale jakmile je jeden den v lednici už bych se ho netknul, maximálně tak udělat kakao.

Toho krabicáku vypiju tak litr denně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 17.12.14 18:44

NIC, pokud se to nedá do jídla. Ale často snídám čistý jogurt. Kde seženete pravdivá fakta o konzumaci? Ale co měli naši předci na venkově?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zui
Datum: 17.12.14 18:47

Něky litr týdně, někdy nic. 3x týdně sním živý jogurt. Nechcete rady, ale při pití mléka se dívejte na krabici, zda pijete bílou vodu nebo mléko.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 17.12.14 18:50

No bať, zkuste z toho utlouct máslo!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.12.14 19:22
avatar

Pokud si to pamatuju, tak jsem mléko pil naposledy před nějakými 48 lety. A to snad dokonce i celé 2 deci! *blee* Takže kdybych to spočítal na denní průměr... :-D

Ale mám známého, který pije 2 litry denně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mil®
Datum: 17.12.14 19:39
avatar

V průměru tak litr.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.14 20:12
avatar

Manžel snídá každé ráno 1/2l teplého mléka, brrr to by mi bylo špatně celý den, pak si dá odpoledne kávu 1/2l půl na půl s mlékem a před spaním už jenom sklenici 2dcl s rumem a medem. Já jsem ochotná si jednou za týden dát teplé kakao, do kafe si mléko a cukr nedávám, večer si 2dcl mléka s rumem a medem dám tak 2x za týden a někdy se napiju hodně studeného mléka z ledničky aby mě nikdo neviděl, že ho piju přímo z lahve. Před ety jsem dělala v JZD a nic lepšího než mléko z fligery nebylo a nejlépe posbíraná smetana z vrchu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.14 20:15
avatar

Denně asi půl litru na snídani.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.14 20:17

Sestra pije mléko denně, cca čtvrt až půl litru. Pije ho tak snad 40 let, každý den. Je hubená jak lunt a to vůbec nesportuje. A taky nemá žádný zubní kaz. Pije zásadně plnotučné. Tolik zkušenost blízkého člověka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.14 22:01
avatar

Obarvenou mléčnou vodu jsem do těch dvaceti pila denně, ráda a často. Co jsem přešla na mléko z automatu, tak va šálky týdně, teď už nepiji mléko vůbec, bylo mi doporučeno úplně přestat jíst jakékoli mléčné výrobky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.14 22:13
avatar

Kravské mléko nepiju vůbec, maximálně v nějakých jiných potravinách. Dřív jsem pil kozí mléko - to je mnohem lepší.

U kravského mléka je problém, že zcela "vyluxuje" z organizmu železo. Důsledkem jsou potom problémy s krevním oběhem, krví, játry, padají vlasy, člověk je unavený, bílý - anemický, bez energie. Podle některých studií může dlouhodobý nedostatek železa způsobit i jiné nemoci, jako třeba cukrovku, leukemii, atd.

Vzato čistě logicky - je zcela nesmyslné, aby dospělý živočich pil mléko - a to ještě mléko zcela nepříbuzného druhu s pro člověka nevhodným složením.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 17.12.14 22:57
avatar

No, já jsem holka krev a mlíko a tvářičky mám červený *hi* a to mě bude 59.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr02
Datum: 17.12.14 23:21

Kde jste vzal, že z těla vyluxuje železo? Ono je to spíše tak, že příliš vápníku zabraňuje vstřebávání železa, takže se nemá konzumovat strava s vysokým obsahem vápníku společně s jídlem, které obsahuje železo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr02
Datum: 17.12.14 22:50

Čistě mlíko piji jen vyjímečně. Mléko používám jen na výrobu kefíru, občas na puding a do bramborové kaše.
Mléko je trochu problematický nápoj hlavně kvůli obsahu laktózy, jeho spotřeba by měla být individuální. Každopádně na kosti jen mléko (ani jinej zdroj vápníku) nepomůže, stejně tak důležitá je fyzická aktivita, bez ní se totiž vápník nevstřebá a z těla se vyloučí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 18.12.14 19:19

Mléko piju jen kozí. Kravské nemůžu. Jogurty můžu jen některé. Nejlepší je pro mě zakysané mléko nebo podmáslí. Ještě řecké jogurty a bílé jsou zdravé, ty můžu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.