Sníh bude nebo ne?

Od: Datum: 17.12.14 17:29 odpovědí: 11 změna: 18.12.14 00:14

ahojte..myslíte že na vánoce bude sníh?:) bez něj to nejsou vánoce


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 17.12.14 17:35
avatar

Dobrý den, určitě a hodně - jenom ne u nás. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 17.12.14 17:44

Myslíte ty zatracený bílý s...y, který zas budem odhazovat lopatkama, abychom mohli odjet do práce? ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.14 18:11

Mě by spíš zajímalo proč poslední leta jsou zimy tak teplé?V usa ve stejným pásu mají i -15stupňů a u nás je +10 :-D nemyslím si že je to globální změnou klimatu (na globální oteplování nevěřim) nemuže to být změna v golfském proudu?Nebo změna v tryskovém proudění?

Jinak podle mě sníh nebude a ani nechci

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr02
Datum: 17.12.14 19:04

Na zimu má pravděpodobně vliv i hurikánová sezóna v Atlantiku. Čím více hurikánů a hlavně těch silnějších, tím větší pravděpodobnost, že bude silná zima.
Momentálně to funguje tak, že buď bude mít zimu Amerika nebo Evropa, záleží na tom, kam se vyleje ten studený vzduch, minulý rok to bylo jen do USA, letos zatím taky, ale kdykoliv se to může obrátit a nikdo neví jestli a kdy. Mělo by to asi charakter prudkého vpádu studeného vzduchu a za týden či dva obleva a jaro. Nějaký stabilní zimy jsou už prakticky minulostí, což je důsledek klimatických změn (lepší pojmenování než globální oteplování).
Na naší planetě momentálně probíhají zmíněné klimatické změny, již nějaký pátek to trvá a těžko říci, co nás ještě čeká. Souvisí s tím ale zvýšená intenzita erupcí sopek a časté povodně (rozhodně by se Česko mělo připravit na další a dost možná i na jednu velkou jako v roce 2002). Klima a chování planety probíhá v určitých cyklech. Jeden cyklus má třeba 10 let, jinej zase 40 let, jinej 100 tisíc let, jinej 400 tisíc let a dost možná probíhaj i miliónové cykly a všechny se v podstatě překrývají a vytvářej tak totálně složitej mechanismus planety. Momentální "povodňovej" cyklus by měl trvat 40 let a začal někdy kolem roku 1990 či 2000, teď si nejsem jistej, každopádně většinu překvápek máme asi ještě před sebou.
Klimatické změny nelze prakticky popírat, odborná veřejnost má v tomhle jasno a je to podložené jasnými důkazy. Opravdu nemá smysl poslouchat Klause, kterej klimatologii viděl možná tak z rychlíku. Diskutuje se jenom o tom, do jaké míry na to má vliv člověk a příroda samotná. Předpokládá se, že je to tak 50 na 50 a je otázka, která strana převládne. Příroda má teď tendenci spíše ochlazovat, člověk planetu zase naopak otepluje produkováním oxidu uhličitého, který planetu zákonitě otepluje.
A jinak dle současných modelů sníh v nížinách na vánoce s vysokou pravděpodobností nebude. Příští týden se očekávaj větší dešťové srážky a dokonce je tu i možnost silného větru, možná i vichřice, ale to ještě otevřená věc, počasí se dá s nějakou slušnou pravděpodobností předpovídat tak na tři dny dopředu. Delší předpovědi se odvozují od nějakých trendů, průměrů, statistik a úspěšnost samozřejmě rapidně klesá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 17.12.14 19:18

Doufám, že ne, chci teplo! Ve spoustě zemí neví, co to je sníh, vánoce.

doplněno 17.12.14 20:45:

Jako děcko jsem se na sníh těšil, ovšem tenkrát mi nedocházela ekonomická stránka, co bude stát topení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.14 19:20

co si myslíme je jedna věc a co bude věc druhá... nikdo neví jak bude ...

osobně bych sníh nechtěla, ale kdo má děti ho chce

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.14 20:16
avatar

Naše zvířata na chalupě a já s nimi, žádám toho nahoře aby letošní zima byla stejně teplá jako ta loňská a kdyby to šlo tak i teplejší. Kdo chce zimu, mráz a sníh tak ať jede na hory.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 17.12.14 20:23

Jo.
Já, Beník, Miluška, Lízinka a Chlupáč též hlasujeme pro teplou zimu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr02
Datum: 17.12.14 21:34

Jo kdyby to bylo tak jednoduché. Bohužel ale slabá zima si nese i své negativní následky. Například přemnožení škůdci, klíšťata, stěhování exotického hmyzu z jihu k nám. Velké výkyvy teplot ke konci zimy zase škodí úrodě, divá zvěř v lesích je zase přemnožená, protože pro ně už zimní odpočinek prakticky neexistuje. Poslední zimy byly teplotně nadprůměrné, je to vybočení z normálu, na který je tato krajina zvyklá. Všechna taková vybočení z normálu jsou v podstatě nežádoucí. Ten kdo to vidí z perspektivy své zahrádky, tak tomu to možná vyhovuje, ale taková perspektiva je bezvýznamná. Radost můžou mít teda i silničáři a řidiči.
Bídná zima je i na horách, tam si mrazu a sněhu taky člověk moc neužije.
Zase je nutno říci, že Česko leží na pomyslné hranici. Z jedné strany jsme převážně ovlivňováni atlantikem (teplo a déšť) a z druhé strany chladným vzduchem od Ruska, z vnitrozemí. Mělo by ale teoreticky převažovat to oceánské proudění. Dlouhodobá absence mrazů je ale každopádně nenormální. Letos se obecně očekává lepší zima než byla ta minulá. Hlavními zimními měsíci je především leden a únor, takže stát se může ještě cokoliv.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klaban*
Datum: 17.12.14 20:34

Žádná zima nebude, bohužel. Už několik let za sebou to stojí za vyliž pr...

Když jsem byl malej, tak prostě padnul Říjen a sněžilo, mrzlo do Března a teď? Je to šílený, aby bylo v Prosinci nad deset stupňů. Ale co zmůžem, že jo. Né že bych zimu nějak extra miloval, zvlášť když je dlouhá, ale prostě Vánoce a zimní měsíce mají být se snšhem a mrazem. Miluju když přijde nějaká kalamita a silné mrazy a lidi se s autama sotva škrábou a je chaos ve městech ) ty situace miluju a vždy si přeju, aby bylo třeba přes metr sněhu, nedalo se nikam jít apod. .-) nevím proč, ale to je moje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.14 00:14

Ahoj. Tak sníh určitě bude ano nebo ne. Mě z něho taky nějak dost bolí ruce, ale klidně bych byl pro, aby ho tak 4x za zimu napadlo kolem 60cm. Ale jen za podmínky, že bude venku -5 st C. A nejlépe z pátka na sobotu. Tak, sv. Petře, starej se. Loni se ti to takhle nepovedlo, i když co se týče rukou, docela to jako šlo. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.