Stříbrný Jelínek Sika

Od: Datum: 16.12.14 19:33 odpovědí: 8 změna: 19.12.14 16:00

Ahoj, nevíte prosím ve které zemi na Vánoce rozdává dárky Jelínek Sika? Má to být nějaký severní stát, ale nemůžu stále nic najít!

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.12.14 19:54

http://www.vanocni-darky.cz/k…-nosi-vanocni-darky-ve-svete/

http://www.milujivanoce.cz/cs…a-dalsi/29-kdo-kde-nosi-darky

Toho vašeho jelínka jsem nenašla ale hledám dál.

doplněno 16.12.14 20:04:

Kromě již zmíněného koně Magi nadělují dárky dětem i jiná zvířátka – namátkou například velbloud patřící Třem králům (Sýrie), veliký krab (Polynésie) či koza krále Olafa (Norsko).

A ten váš jelínek stále nikde, prohledala jsem kde co, možná špatně ale ani jsem o tom nikdy neslyšela.

doplněno 16.12.14 21:46:

Bene a netušíte kde? Podle legendy sáně táhne 9 sobů, dokonce jsem našla, (cit. internet) Na Novém Zélandě je Santa Clausovi poněkud horko, a tak je pro něj v domácnostech připraveno dobře vychlazené pivo. V Austrálii místo sobů, kteří by zdejší horko zřejmě nepřežili, táhne jeho saně osm bílých klokanů.

Od: mali2
Datum: 16.12.14 20:33

Já taky nevím, ale prý by to tak mělo být. Já to taky hledala a nemůžu nic najít!

Datum: 16.12.14 20:35

Kde jste na to narazila? O jelínkovi sika jsem nic nečetla, není nic ani v němčině, ani v angličtině, žádná zmínka.

Datum: 16.12.14 21:18

Zkuste dovozovat třeba tady.. http://www.ebay.de/sch/i.html…ch&_nkw=santa+hirsch&_sacat=0

doplněno 16.12.14 21:24:

Ještě snad Jelen Sika Dybowského..., ale je fakt, že vyhledávač nějakého vánočního siku nenachází, což je divné, ale zřejmě pravdivé, resp. pravděpodobné..

doplněno 16.12.14 22:21:

Na závěr bych řekl, že to bude jen nějaký šum, mnoho parohatých zvířat zejména sobů, se vyskytuje ve vánočním rouše a zejména jsou používány názvy sob-jelen-sika a pod. pohromadě, neboť pisatel nevěděl, jaký správný název užít. Proto jsou tyto "mnohotvary" na internetu často zaznamenány u jednoho zvířete, jak volně tak v textech , tak i v i v prodejních zahraničních i domácích aukcích. Tak vznikla asi i tato otázka... Jiné vysvětlení se myslím nenabízí, ale třeba se mýlím...

Datum: 16.12.14 21:19

Ano, těhle předmětů ke koupi s tématem stříbrného jelena sika je na netu spoustu, ale nikde žádná vysvětlující legenda. Leda, že by se cestou na jih ze severu proměnil Santa na jelena siku. :-D

Od: ben®
Datum: 16.12.14 21:28

Dobrý den, tento druh jelena by měl snad údajně táhnout sáně Santa Clause. Zdravím!

doplněno 16.12.14 21:54:

lidus - máte pravdu (měl by to být sob) a má informace nebude správná. Zde jsou jejich častá jména: Dasher, Dancer, Prancer, Vixen, Comet, Cupid, Donner, Blitzen.

Datum: 16.12.14 22:04

Našla jsem už kde co, třeba to, že 8 sobů Santy je známých od r. 1823 ale devátý Rudolf až od r. 1939 (vznikl jako reklama jednoho obchodního domu, má červený nos). Jen toho stříbrného jelena stále ne.

Od: mali2
Datum: 19.12.14 16:00

Zdravím! Všem hrozně moc děkuji za odpovědi. Ještě odkud to mám-byla jsem na výstavě vánočních betlémů, dekoací a podobných věcí a jedna vystavovatelka měla vystaveného jelena (soba? nevím :)) z přírodních materiálů a okolo jako zajímavost zdobené papíry s názvy států a nadělovatelů v nich. No a byl tam i Stříbrný Jelínek Sika, ale nebyl tam stát. Jen že rozdává dárky na severu :? Takže opravdu netuším, zeptat se mě v tu chvíli nenapadlo. Respektive jsem si to chtěla ,,vygooglovat" ale nic jsem nenašla. Jelen jako takový má i druh Sika, to ano, ale přece tam nechodí obyčejní jeleni :D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.