Lepší zdrav. péče pro bohaté není nemorální

Od: Datum: 14.12.14 21:57 odpovědí: 21 změna: 24.12.14 06:05

říká Pafko. Vizte .. tento národ není zvyklý ... http://video.aktualne.cz/dvtv…ynamicleadbox&utm_term=link_1
Že bysme se chtěli v 1989 dělit na chudé a bohaté? Co vy na to?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.12.14 22:14
avatar

Mám takový dojem, že jsme se na bohaté a chudé dělit po roce 1989 nikdo nechtěl, ale že jsme tak nějak byli kroky vlády rozděleni. O nás bez nás. Prostě klasika, která už tu jednou, dvakrát nebo kolikrát vůbec byla. Už v prvobytně pospolné společnosti se měli někteří lépe. Toto se nikdy nezmění. Lidstvo je už takové. Ti, co mají hodně, chtějí ještě víc na úkor těch, co mají málo. A přisvojují si lepší práva z pozice těch, co mají hodně, protože vědí, že ti chudí se stejně nemají jak bránit.Tož asi tak, no.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.14 07:12
avatar

Pečlivě jsem celý rozhovor poslechla. Profesor Pafko má pravdu. Kdo nechcete věnovat čas celému rozhovoru, pozorně vyposlechněte od cca 10 minuty. A zamyslete se nad tím, z čeho se dělá humbuk a co je skutečnost. ;) Jen v jediné věci s ním nesouhlasím a to jsou ty, tolik diskutované, poplatky. S nadsázkou říkávám, že jsem stará špitálnica. Nafasovala jsem tělo, které se čas od času, na podivných místech porouchá a bez doktorů nemůže vůbec fungovat. Ve špitále mám své obchozeno a odleženo ve většině oddělení, ve třech nemocnicích. Takže vím svoje. *sok* Před kýčlí jsem si povzdechla: Kdybych měla takovou péči, jako má prezident Klaus, který byl za chvíli na svahu. Moje mladé mě ihned zklidnily, že to není až tak doktorem, jako fyzickou kodicí, ve kterých je svalstvo okolo, aby nový kloub udrželo. Svatá pravda! *sok* Nikdy jsem nedala úplatek, nikdy jsem neplatila něco navíc. Vím, mám štěstí, že jsem netrefila na žádného lempla. Profesor Pafko má pravdu v tom, že nadstandartní péče je v tom, že si pacient může zaplatit vybraného lékaře, dobu ošetření a jednolůžkový pokoj. Jinak to výjde nastejno v porovnání s chudým pacientem, jako jsem já. Nedostane zlatý kýčelní kliub, nebo jiný náhradní díl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: x*
Datum: 15.12.14 08:02
buss: Předělejte si ten titulek na "Lepší zdravotní péče pro ty, kdo jsou ochotni si připlatit, není nemorální" a hned to bude lepší, ne? To už se nebavíme o dělení na bohaté a chudé, ale o tom, že zatímco pan X si za svoji výplatu pořídí kulturu, sport, koníčky, atd., paní Y si radši tyto věci odepře a zaplatí si lepší kloub. Proč by nemohla?
Chápu, že nikdo nechce umřít jenom proto, že nemá na drahou operaci, ale o to snad v "nadstandardech" nejde - ty se týkají toho, že kdo je ochoten si připlatit, bude mít větší pohodlí nebo možnost výběru lékaře atd. Naopak mi připadá nemorální, pokud ta možnost není - proč bych měl být omezován v kvalitě péče jenom kvůli tomu, že někdo jiný není schopen nebo ochoten si ji také zaplatit? Když to přeženu, má "rovnost ve zdravotnictví" znamenat, že všichni ochrnutí budou používat stejné vozíky, aby náhodou někdo neměl lepší péči? A pokud nedokážeme zaplatit dost vozíků pro všechny, kdo je potřebují, tak pro jistotu nedáme vozík nikomu?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 15.12.14 12:44

Lepší zdravotní péče o ty, kteří si připlatí, nemusí být nemorální. Rovněž pro ty, kteří si připlatí první třídu v rychlíku a jedou ve voze vypolstrovaném sametem a osobní obsluhou. Jen aby to jednou neskončilo tak, že na konci "cesty" nemuseli pro toho kdo na to něměl přistavit pohřební vůz a pro majetného přijela limuzína.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hmmmm
Datum: 23.12.14 13:41

Až na to, když použiju ten příměr s vlakem, že oba, jak ten v první třídě, tak ten ve druhé třídě, jedou stejně rychle. Kdežto ve zdravotnictví, se dá s pomocí peněz leccos urychlit. No a jestliže se někde něco, třeba s pomocí peněz urychlí, jinde se to musí zákonitě upozadit. Zdroje nejsou nekonečné. Takže podle mě je to nemorální.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.14 13:31

Profesor Pafko má pravdu bohatý a chudý a zapomněl dodat, bohatý a zloději, i když Venca ženáč slibotechna před dvaceti pěti léty balamutil, - nebude společenských rozdílů bohatých a chudých.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.14 17:22
avatar

Dělat rozdíl ve zdravotní péči mezi "bohatým" a "chudým" je minimálně velmi nemorální. Říkejte si co chcete ale pokud např. na tu zmíněnou výměnu kloubu přijde člověk "bohatý" a známý, dostane se mu péče a prostředků o jakých se "chudákovi" nesnilo, rozhodně ho bude operovat sám pan primář, eventuelně ten nejvyhlášenější operatér, "chudáka" bude operovat obyčejný i když snad šikovný operatér a asistovat mu bude 5 ještě nedodělaných doktorů. Rozdíl bude i v tom kde onen bohatý a známý člověk stráví rehabilitaci. Je to správné? Ani náhodou!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.14 17:27
avatar

A proč ne. Ten primář nemůže operovat všechny, tak primárně operuje koho? No samozřejmě toho, kdo si zaplatí. Stejně jako večeři v restauraci vám uvaří poslední kuchař nebo si připlatíte a necháte si udělat jídlo od vyhlášeného šéfkuchaře. Nevidím v tom problém. Když má primář čas, tak operuje samozřejmě i ty, kteří si to nezaplatili.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: x*
Datum: 15.12.14 17:35
No a co, pokud si to zaplatí? Proč by člověk nesměl utratit své peníze za své zdraví?
Tahle platba mimochodem umožní nemocnici, aby udělala dvě nebo tři operace chudým lidem zadarmo, takže ani nejde o případ "boháč všechno sežere a chudák ať chcípne".
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 15.12.14 19:14

Toto je dávno vedené téma, které se ve společnosti probírá léta. Musí být jasně definován standard zdravotní péče, která se dostane bez rozdílů každému. Pokud chce klouby z "diamantu" ať mu je dají a ať si je zaplatí. Nakonec možná stejně zaklepe dřív bačkorama než ten "chudák".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 15.12.14 19:42
avatar

Nevím, co říkal Pafko, ale úplně by stačilo, kdyby chudý dostal aspoň nutnou péči. Jenže když je ta péče drahá (dražší, než obvyklý průměr pro chudé), tak ji s nějakou výmluvou zdravotní pojišťovna ve spolupráci s nemocnicí neposkytnou.

Teď už je pozdě, ale kdyby byla možnost před aspoň 10-20 lety a měl bych současné zkušenosti, tak bych se ze zdravotního pojištění odhlásil. Stejně Vám prd poskytnou, když to budete potřebovat. Leda si to zaplatíte sami. A že vás jenou za čas trochu ošetří? Na zdravotním zaplatíte (a stát s vámi) mnohem víc.

*cert*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.14 08:15
avatar

hm, poslechněte si nějakých 10 posledních minut toho, co pan profesor říká. Nic takového, jakože odmítne někdo někdy ošetřit potřebného. Ani slovo takhle tam není! *hej* Štírečku, vřele souhlasím s každým slovem. Jediné, co se mi na řeči pana profesora nelíbilo, bylo těch 30 kč. Jdu ke specialistovi 30kč + dva recepty 60 kč + s nálezem k obvoďákovi 30 kč. V lékárně vyklopím z peněženky skoro všechno. A takhle to není 1x za rok.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 16.12.14 17:57
avatar

Samozřejmě, že to nikdo neřekne. Aspoň ne veřejně. To, co jsem napsal, je zkušenost, ne jen něčí prázdná slova.

A také jsem nemyslel ošetření. Ošetření prakticky nic nestojí, to opravdu poskytnou každému. Léčba může být drahá a takové léčby se už pak normální člověk nedočká.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.14 22:20
avatar
Nemorální je, kdyz nemocný musí být sám sobě solidarni. To je nemorální! Kde je ta doba, kdy člověk mohl jít k doktorovi, aby ho to nezruinovalo. Dnes ještě člověk nesedí u doktora, uz platí, pak platí za recept a doplatek za léky ho dorazí. Nehledě na to, že mu ještě Kalousek sebral tři dny z nemocenské a o zbytek přijde tím, ze zaměstnavatel platí jen pracovní směny. No a pak jsou tady tací jak treba Janousek, který přes své firmy tuneluje vzp. Taktéž Izip atd atd...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: gandhiiii
Datum: 16.12.14 18:49

Oni už mají dávno léky na vše , na dlouhověkost , na zdraví, na vše, jsou to oni... Není o co stát, ale našim zájmem o ně je v tom živíme, a ta živnost je od základu špatná.

doplněno 16.12.14 19:29:

o slově oni, to nejsou bežní mudr, ale ty tzv. lepší...ne v morálním stylu...a následně o slově --oni, to můžou i být i oni...jo jsou zde, díky nákaze koberce indiánům. Vesmír vše vrací...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gandhiiii
Datum: 16.12.14 18:36

To bylo vždycky, komunismus, kapitalismus,monarchie---vždycky.

Za celou dobu vývoje lidstva xxxxxstolet, nebylo jiných možností vládnutí , než monarchie, pak komunisti, nebo kapitalisti, a vždycky,ten kdo měl více , ten měl lepší péči.

O prvotněpospolní nepolemizuji))

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.14 20:41

Nemorální je, když bohatý člověk, který se účastní solidárního pojistného systému zdravotního pojištění, vyžaduje ve státním zdravotnickém zařízení nadstandardní péči. Je to nemorální i tehdy, kdy je ochoten za tuto péči si připlatit. Ubírá tím totiž kapacitu zdravotnického zařízení, která by mohla sloužit řadovým pojištěncům, kteří se spokojí se standardní zdravotní péčí. Takový člověk by se měl jít léčit do privátního zdravotnického zařízení, kde mu mohou za jeho peníze snést třeba modré z nebe.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: gandhiiiii
Datum: 16.12.14 20:50

ŘEKNI TO JIM...

Řekni to jim.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gandhiiiii
Datum: 16.12.14 20:57

nový zákon OBZP,AZYLANTI...2015

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.14 13:57

Trochu musíš ty zkratky vysvětlit !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.14 06:05
avatar

Zdravotní péče by měla být stejná pro všechny. Pro pana Klause či Gotta, stejně jako pro normálního dělníka.

Ale i ve zdravotnictví jsou chvíle, kdy bych nejraději zaplatila. Byla jsem na operaci s ledvinou. Dvoulůžkový pěkný pokojík, druhá postel prázdná. Říkala jsem si: koho mi sem asi dají. Lidi mám ráda, dovedu se sžít snad s každým. Do operace jsem tam byla sama, i den po operaci. Následující den přivezli velice silnou paní, 86 let, Silná ledvinová kolika. Paní neustále zvracela a zvracela, takřka pořád. Na postel, na sebe, na zem... Když ne, tak říhala, škytala, plivala do papírových ubrousků..*blee*...

Já musela ležet jenom na levém boku obličejem k ní /na pravém rána/, tak jsem to měla pěkně na očích. Dva dny jsem nepolkla sousto. Přivezli mi oběd - paní vedle právě čistila svoje zažívání. Až za 2 dny, když mi odnášeli netknuté talíře, paní převezli na nějaký speciální pokoj se zástěnami. Ke mně dali normální pacientku, po stejné operaci, jako jsem měla já. Poprvé jsem se najedla, přesto jsem se jí podezřívavě ptala: A nezačnete zvracet? *smich*

Myslím si, že by neměli pacienty pokládat do postelí jako dříví v lese, ale tak nějak je kapánek rozdělit. Nemám nic proti staré babče, ale to nemohla být v tom pokoji za zástěnou už od začátku, když to z ní pořád lítalo?

V té chvíli bych si byla ráda zaplatila nadstandart, kde by mi nikdo nekrkal a neplival v době jídla, ale oni tam na urologii žádný neměli.

Ale raději se nalaďme na vánoční vlnu, já už na chudáka babču skoro zapomněla. Stejně jsem nemohla nic dělat, jen držet nechtěnou hladovku a zavírat oči. Hezké Vánoce přeje Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.