Tak nám chtějí zaříznout Klokánka!

Od: Datum: 27.11.14 20:57 odpovědí: 14 změna: 21.12.14 12:29

Ahoj. Ve Zprávách proběhlo, že vláda a ministryně práce a sociálních věcí nepovolili zřízení vyjímky pro vyšší počet dětí v Klokáncích. U jiných zařízení ten vysoký počet dětí nějak nevadí. Je to pěkná lumpárna. Asi by ta politikářka Marxová měla vypadnout. Než toho pohnojí mnohem víc. Co vy na to, přátelé? Na ty Klokánky?

doplněno 27.11.14 21:18:

Nemělo by se na ty darebáky podat nějaké trestní oznámení? Za překročení slušných kompetencí veřejného činitele a porušení dobrých mravů vůči dětem?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.11.14 20:58
avatar

Mne to samozřejmě moc mrzí, Klokánkům a Vodičkové moc fandím. Je to boj o státní peníze, děcáky po ní jely už dlouho. :(

Není to tak dlouho, co jsme se zlobili kvůli tomuhle http://www.novinky.cz/domaci/…-starat-jen-o-devet-deti.html a já pořád doufala, že to dopadne. :(

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.11.14 22:10
avatar

Miluji formulaci "nemělo by se" ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 27.11.14 22:15
avatar

Dobrý den, ta informace není asi přesná - přečtěte si článek. Byla to výjimka, byla již jednou prodloužena a již další prodloužení nebude. A ještě je ve hře odvolání. Obecně - každá výjimka je problematická a nekorektní k ostatním, kteří ji nemají. Zdravím!

http://www.novinky.cz/domaci/…nesmi-nabirat-dalsi-deti.html

doplněno 28.11.14 11:23:

humbucker - rozumím Vašemu rozčilení nad osudem Klokánku, ale já to posuzuji z jiného úhlu a tak se v názoru nepotkáváme - a tedy, k Vašemu trestnímu oznámení se nepřipojím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.14 22:46
avatar

Též Klokánkům fandím. Vždyť fungovaly dobře, tety se staraly s láskou, paní Vodičková má moji důvěru. Proč, když něco funguje a funguje dobře, se musí všechno nařízením shora zničit, zbourat, zrušit? Komu to vadilo?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.14 23:03
Klokánkům fandím, nicméně k této situaci to směřovalo už 2 roky! A vedení neudělalo za tu dobu VŮBEC NIC kromě žádosti o další výjimku! A teď se snaží hrát na city.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.14 23:53

Ahoj. Bene a kovisi, vy jste oba nečetli ten článek z novin, co ho sem vložila Dejaju? Pár míst v Klokánku vadí a 100 v děcákách je dobrých? Chtělo by to více pozornosti. Jinak jsou příspěvky mimo mísu. Tak si myslím.

A ty Rumíčku něčím přispěješ? Něčím lepším , konkrétním? Tobě hodným?

Datum: 28.11.14 23:12
avatar

Humbuckere, v boji Klokánkům nepomohu, protože jim tak úplně nevěřím. Né, že bych nevěřil, že dělají záslužnou věc, ale nevěřím jejich ublíženému postoji. Nebo spíš jejich postoji nerozumím a obávám se, že nás trochu balamutí.

Takže nechci horovat ani proti nim, ani spěchat na jejich pomoc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.14 04:36
avatar

Já souhlasím s Benem. Jde o ukončení opakovaně povolené výjimky, všechny Klokánky měly dost času zajistit/zařídit vhodné řešení situace.

Klokánků mi líto není (Dejavu, víte něco o jejich činnosti – míním o skutečné činnosti, nikoliv o té "oficiální"), podle mne by měly skončit úplně.

Stát by naopak měl podpořit státní (transparentní!) zařízení, měl by v nich zlepšit podmínky a ukončit podporu organizacím, klteré se k dotacím dostávají i za cenu "pomoci těm, jimž potřebu pomoci vsugerují". Přesněji – všem organizacím, které parazitují na dětech, handicapovaných občanech, týraných zvířatech, ...

(Nejen) Klokánky si totiž své klienty i "vyrábějí". Pomoc potřebným beru. Podvody ne.

Pro jistotu: Nejsem proti pomoci potřebným. Jsem proti zvýhodňování nestátních netrasparentních organizací na úkor organizací, které pomoc míní poctivě, které skutečně pomáhají, a které si klienty "nevyrábějí". (A bohužel mám důvody nevěřit ani paní Vodičkové.)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.14 15:19

Ahoj Ivzez. A to to státní, transparentní zařízení ,,Dětský domov,, s téměř násobným počtem dětí, je to správné? A kdo ty děti posílá do těch Klokánků? Tahle rozhodnutí snad dělají soudy. V našem divném státě, se už nedivím ničemu. Ta rozhodnutí vysokých státních úředníků, mohou být klidně i z osobních důvodů. Jak si na truc.

doplněno 29.11.14 00:03:

Ahoj. Díky za reakci Rumičku. No, to je právě to divné. Ty počty. Jestli je 48 moc, pak je podezřele divné, že v těch děcákách těch dětí může být třeba 100. Co ta paní Vodičková asi měla dělat, když ty podmínky pro provoz jí určuje někdo jiný? Někdo ze státní správy? Zdá se to být jednoduché. Ne? Jen si vzpomeňte, jak tu před lety vyváděla ta Nečasova banda v čele s Drábkem na Asociálním ministerstvu. Nechcete mi někdo tvrdit, že to všechno jejich jednání, vůči postiženým a nemocným spoluobčanům, bylo nějak lidské? Zřejmě potřebovali mít víc peněz pro naše ,,velmi přizpůsobivé,, spoluobčany.

Datum: 28.11.14 23:26
avatar

Nevím, který počet dětí je ten správný. Jestli 28, 48 nebo až 100. Já bych hádal, že čím míň, tím lépe.

Děti jsou do klokánku posílané jen dočasně, teda jestli tomu dobře rozumím. S tím, že po čase půjdou někam dál.

A k tomu "na truc". V tom článku, na který odkazuje dejavu, se píše, že by stačilo Klokánek s kapacitou 48 dětí rozdělit na dva menší... Nevím, jestli by to pomohlo, protože informace je značně neúplná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.14 21:29
avatar

Ivzez podepíši každé vaše slovo, poslední větu v závorce hned 2x.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.14 12:29
avatar

Kdo jste, abyste pomlouvala dr. Vodičkovou? Pokud ji chcete kritizovat, otevřeně řekněte, co vám na ní vadí, vaše náznaky o tom, že do problematiky vidíte a můžete hodnotit její osobnost a práci, aniž byste řekla, co vám vadí, považuji za nefér. Co zůstane po vás a po ní? Kolik dětí jste si vy osobně adoptovala? Co jste udělala pro děti z DD? Nic, že?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.14 21:14

Ahoj. Tak, dneska hlásili ve zprávách, že ho opravdu zařízli. Docela velikej počet.

doplněno 16.12.14 23:13:

No tak děvčata. I kdyby jste si navzájem podepisovaly všechna napsaná slova a ještě si je podtrhaly, nic to nevysvětluje, proč jsou ty Klokánky a p. Vodičková ti špatní? Já to nevím a zatím to tu nikdo nijak rozumně nevysvětlil. Ono to tu, možná ani nejde.

Od: ben®
Datum: 17.12.14 12:43
avatar

Dobrý den, tak, ono to není tak horké. Klokánek bude fungovat normálně dál, nebude už mít žádnou vyjímku a protože se nepřizpůsobil zákonu, tak v něm budou stejná pravidla jako jinde a bude mít menší počet dětí. O žádné zaříznutí se nejedná. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.