1xČeká nás revoluce?

Od: Datum: 24.11.14 19:09 odpovědí: 43 změna: 05.12.14 08:27
avatar

Asi nechci vypisovat všechny nepravosti dnešní doby. Také nevím, jestli psát jen o České Republice nebo obecně o západní společnosti. Ale přijde mi, že je společnost velmi rozdělená. Pomyslné nůžky, tedy rozdíl mezi bohatými a chudnými, se otevírají čím dál víc. Mohu si klást otázku, proč lidé lžou kradou a mamoní, ale odpověď zřejmě spočívá v primitivním faktu, že tito lidé chtějí zajistit sebe a své rodiny za cenu obětování morálky. Dle mého názoru se revoluce děly vždy tam, kde se neúměrně bohatí obohacovali na úkor chudých, kteří pak už neměli třeba ani co do huby. Jednoduše řečeno. Mě osobně u nás v ČR nepřestává fascinovat, jak si nedokážeme ochránit nejen pracovní trh (imigranti). Že jdou lidé do ulic kvůli kundě, ale že se tu rozkrádají společné peníze ve velkém, to nikdo do ulic nejde. Že okolo sebe vidím tolik lidí oportunistů, prospěchářů, bez osobní integrity, hodnot a morálky. Klientelismus a korupce. Prostě jako by tu byla anarchie. Každý se snaží urvat co může za jakoukoli cenu. Asi jsem skeptik, ale úpadek morálky vede k neúctě a absenci citu k ostatním, k životu. Dokonce si ve svých černých snénářích budoucnosti dokáži představit i situaci, kdy na ulici umírají lidé hladem a nemocemi a osotatní okolo nich chodí bez povšimnutí. Vidím to, že stát nebude mít peníze na základní věci, které jsou nutné pro fungující společnost. Tedy zdravotnictví dostupné pro všechny, vzdělání, infrastrukturu, kapacitu pro vymáhání zákonů.

Jistý historik 18. století Gibbon popsal důvody pádu římské říše takto:

1. Valná většina obyvatel preferuje zábavu před prací.
2. Tradiční role otců jako živitelů rodiny je zpochybňována, množí se rozvrácené vztahy a svobodně žijící matky bez otců.
3. Senioři jsou zanedbávání. Lidé pečují o domácí mazlíčky více než o svoje staré rodiče.
4. Literatura a umění se stávají bezduchými. Vytváří se planá zábava za každou cenu. Takzvaná umělecká díla jsou ošklivá, nevkusná, nic neříkající, ale přesto za ně bohatí zaplatí horentní sumy.
5. Čestná vojenská služba vlasti je odmítána, zpochybňována, vysmívána a posléze zákonem zrušena. Armádu tvoří nájemní žoldnéři.
6. Lidé pilně pracující jsou zesměšňováni a jako vzor se staví prázdní pokrytci, populisté, pochybní umělci a takzvané celebrity.
7. Daňové zatížení obyvatelstva stále roste a stát přerozděluje neúměrně vysoké částky. Lidé se nebojí nepracovat, protože stát se o ně vždy nějak postará.
8. Úroveň vzdělání rapidně klesá.
9. Státní dluh roste do nikdy nesplatitelné výše.
10. Přestává se vyrábět a pěstovat, protože výroba doma je moc drahá a potraviny a výrobky se dovážejí ze satelitních zemí.
11. Kdo se dostal do pozice, kde může ze státního krást, většinou tak činí. Postižitelnost těchto zločinů je velmi malá.
12. Početí a výchova dětí je vnímáno jako obtěžující a dětí se rodí stále méně.
13. Léty osvědčené mechanizmy, chránící poctivé před podvodníky, náhle selhávají.
14. Veřejné funkce se stávají předmětem kořisti, zisku, udělují se za úplatky, a kdo je získal, chce z nich kořistit, aby se mu vložený úplatek několikanásobně vrátil.
15. Staletími předků prověřené hodnoty - jako je čest, smysl pro povinnost, zodpovědnost, nadšení pro práci, pro dobročinnost, zápal pro věci veřejné, jsou vysmívány a zesměšňovány.
16. Šíří se cynismus.
17. Šíří se plýtvání, nestřídmost, znevažování znalostí, dovednosti a poctivé práce.
18. Do země přichází velké množství cizinců.
19. Politikové nadbíhají iluzi, která si vynucuje zábavu a státní podpory (chléb a hry)
20. Občané stále na všechno nadávají.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.11.14 19:17
avatar

Málokdo si to uvědomuje, ale začínají se naplňovat všechna kritéria času konce.

Zemětřesení na jednom místě za druhým, pronásledování křesťanů, vymizení přirozené lidské náklonnosti a teď už se i začínají čipovat lidi - znamení šelmy z knihy Zjevení. A to na celém světě, to zlo se zkrátka zglobalizovalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 24.11.14 19:36

Revoluce ja vždy jen zásadní změna. Opuštění starého a nástup nového. Revoluce nemusí a neni vždy uskutečňována násilím. Aby byla revoluce úspěšná musí být splněny tři základní předpoklady.

1. Příznivá mezinárodní situace pro změny a budoucí poměry .

2. Znechucená a naštvaná většina společnosti na stávající stav - poměry.

3. Musí se objavit- nalézt osobnost - mluvčí, který dokáže pohovořit a získat tu nespokojenou většinovou společnosti pro zamýšlené zásadní - revoluční změny.

Jak je patrné, je k přípravě revoluce potřeba dostatek času, aby se splnily, případně vytvořily, výše uvedené předpoklady pro revoluci.

Pak už stačí jen nalézt vhodný důvod - okamžik a na náměstí si revoluční změny nechat odsouhlasit - odzvonit klíčemi.

Hezký večer pořeji -miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.14 19:38
avatar

No tady nedokážeme najít ani kandidáta na prezidenta, natož pak někoho, s kým by lidi šli vstříct změně poměrů.

Datum: 24.11.14 19:55
avatar

Pan Gibbon jen potvrzuje můj názor, že tvrzení "dneska je to strašný" je kravina. Je to prostě furt čím dál tím stejnější.

A anketa na "skutečnou" revoluci je doufám kravina na druhou. Cítím z ní, že výměnu jedné ideologie za jinou (v našem případě výměna bolševické za demokratickou) nepovažuje autor za dostatečně autentickou revolucí a hádám, že se shlédl v revoluci francouzské. Takže doufám, že tahle skutečná revoluce nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.14 21:13
avatar

Autor vám klidně odpoví.

1) můj odkaz na zánik říše římské jste nepochopil. Ano, všechny generace před námi říkali, v jaké děsné době to žijí. Smyslem bylo upozornit na to, že před zánikem různých civilizací zde byly podobné ukazatele.

2) až v rámci jedné země bude jedna část žít v přebytku a druhá část nebude mít co do úst, tak už bude pozdě doufat.

Od: buss
Datum: 24.11.14 20:00

A kdy byla u náa revoluce?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janplinto*
Datum: 24.11.14 20:07

Tento Shakespearův sonet je starý přes 400 let. *kafe*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruk600*
Datum: 24.11.14 20:40

Pro mě je to schizofrenická situace. Tak nějak cítím, že je to nyní vše špatně, ale na druhé straně vím, že revoluce nikdy nic nevyřešila. Jen se pak znovu "rozdaly karty" a až další generace mohly snad na základě revoluce tvořit něco nového. Zatím si ještě snažím namluvit, že by to mohly začít měnit EUskeptické strany. Říkám si, že ONI nám ukradli NÁŠ stát a pokud to nepůjde po dobrém, tak asi budem muset rozdat karty po zlém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.14 21:14
avatar

výsledkem revolucí je přesně to srovnání nerovnováhy. myslím, že to vidíte realisticky

Datum: 24.11.14 20:48

Můj děda má názor, revoluce nebude, ale zhroutí se ismus kapitalismus, tak jak ismus komunismus a ismus fašismus, co bude potom nový zloději, podvodníci a žvatlalové kteří si hrají na politiky a jsou u žlabů a breptají ovečkám jak to dobře povedou

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janplinto*
Datum: 24.11.14 20:57

Osobně věřím v naprostou neměnnost Orwellova sociologického modelu s Těmi nahoře, Těmi uprostřed a Těmi dole. Ti nahoře chtějí zachovat status quo. Ti uprostřed si chtějí vyměnit místo s Těmi nahoře. Ti dole si přejí vytvořit beztřídní společnost. Jsou tudíž jediní, kterým se ani na moment nepodaří dosáhnout svého. Více zde. *kafe*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr02
Datum: 24.11.14 21:03

Nečeká nás revoluce, ona už dávno probíhá a ani jste si toho nevšimnul, což je normální. Transformace probíhaj desítky let, ani Řím nepadnul z roka na rok.
Rozhodně bych ale budoucnost neviděl nijak černě. Minimálně Evropa by měla zůstat klidná, ale je velmi důležité, aby se zachovala EU, jinak by tak klidná být nemusela. Daleko horší vyhlídky má Čína, blízký východ, Afrika. Doporučuji knihy a články Václava Cílka, ten se tímto zabývá docela dost, málokdo tomu zde rozumí tak dobře jako on, je třeba totiž vidět spoustu souvislostí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.14 21:47
avatar

Evropu a Afriku nečeká nic pěkného. Východ a Západ Světa je zcela položí ekonomicky a etnicky na kolena a obrátí se karta a čeká nás ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stan33
Datum: 24.11.14 21:57
Ano taky mám rád o pádu říše Římské, ale tohle se dá nejspíš použít na každou civilizaci v dějinách tak pět minut potom co opadne prvotní nadšení z jejího vzniku.
I ta opice hned jak slezla ze stromu tak si stěžovala že líp už bylo.
Ale revoluce?
Spíš zhroucení civilizace, občanské a náboženské války, ovládnutí Evropy jinou mocností, diktatury a vlády korporací, náboženských šílenců, drolení států,vyčerpání zdrojů,přírodní katastrofy, menší 3 světová-no výběr je velký.
Revoluce si žádá velkou myšlenku či bídu(né nějakou že prý krizi) a Evropa už nemá velkého nic akorát vlastní slabost, strach a dluhy.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr02
Datum: 24.11.14 22:07

Ještě bych doplnil třeba toto, což je tedy velmi stručňoučké, ale závěr je důležitý -Mezi jakou skupinou lidí žiješ Ty, Leonidasi?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.14 23:17
avatar

jsem realista. a skeptikem jsem se označil proto, že vybočuji od normálu směrem spíše k těm temnějším zítřkům :)

Datum: 25.11.14 07:11
avatar

Leonidas, všechno, co jste pod jednotlivými bodfy vyjmenoval, je velice povrchní a zkreslený pohled. Jen ten poslední bod by měl být zvýrazněn zlatou barvou. Proč revoluce? Co bychom ještě chtěli? Máme střechu nad hlavou, teče nám dokonce i teplá voda, v ledničce máme jídlo a můžeme vychovávat své děti v míru. Nikdo neumírá pod střelbou, na morové rány, hladem a zimou. ;) Bereme to jako zamozřejmost. Važme si toho!

doplněno 25.11.14 11:01:

Leonidas, víte co je zajímavé? Byla jsem většinu života sama, vychovala a dala jsem vzdělání, včetně vysoké školy, dvěma dětem. S alimenty 900 kč. Nikdy můj plat nedosáhl na úředně stanovený průměr a ani důchod průměr nedosahuje. A v popelnicích si přilepšovat nemusím. Mám střechu nad hlavou, teče mi teplá voda, mám v ledničce jídlo. V sekáčích nakupuji jen flanelové pánské košile, ve kterých chodím ráda po domě. Nemohu nakupovat značkové zboží v malých, specializovaných obchůdcích a ani po tom netoužím. Je pravdou, že moje děti se o mě starají a hlady by mě nikdy, nikdy nenechaly! ;) Jaký si to uděláš, takový to máš!

doplněno 25.11.14 11:38:

Mluvíme každý o něčem jiném. Já mluvím o pracovitých lidech, kteří mají zodpovědnost za sebe a své blízké, kteří jim jejich péči vrací. Vědí, že docílit čehokoliv, mohou jen mravenčí, vytrvalou prací. Vy mluvíte o lidech, kteří stále věří na skové zbohatnutí, na zázraky, na to, že se z problémů nějak dostanou, nějakým zázrakem, velkorysostí někoho, kdo jim dluh odpustí. A stále žijí na dluh. ;) Víte, kde jsem viděla nejvíce kuřáků? Před Úřadem práce, kde čekali na dávky, na pomoc, na zázrak. Kouřili a nadávali na to, že nedostali na co mají nárok! U těchhle diskuzí padla krabička žvár za 70 kč. Stále mluvili o tom, že musí sehnat prachy. Prachy se nedají sehnat, peníze se musí vydělat! Nečílilo je, že nemohou najít práci, čílila je úřednice, která jim něco neuznala. Když jsem se rozhlédla, byly to naprosto stejné typy lidí. Smutný pohled. ;) Uvědomuji si, že tahle diskuze bude o pohledu. Podle sebe soudím tebe. Jak to máte s rodiči a prarodiči, vy?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.14 10:31
avatar

Buďte rád, že situaci v ČR vidíte tak růžově. Já vidím důchodce, kteří vybírají popelnice. Spoustu bezdomovců. Někdo říká, že si za to lidé mohou sami, ale podle mě je počet lidí bez domova a v hmotné nouzi obrazem celé společnosti. A to že teď ještě infrastruktura a služby státu nějak fungují, to neznamená, že se to rychle nemůže změnit k horšímu.

doplněno 25.11.14 11:12:

to asi proto, že jste měla práci. ale budoucnost, pokud se to nenastaví nějak jinak, nevypadá, že by měl mít každý práci. a to, že by vás děti nikdy nenechaly umřít hladem, tak to znamená, že kdyby ani ony neměli práci, tak by se kvůli tomu "nikdy nikdy" musely uchýlit k jiným způsobům, jak zajistit obživu.

Datum: 27.11.14 11:25
avatar

Vy jste pěkně drzá osoba, když mi podsouváte takovou otázku, jakou jste uvedla na konci posledního příspvku.

Navíc nechápete o co tu jde, protože nevidíte dál než za práh svého obydlí a podle toho smýšlíte i o ostatních.

Ve společnosti na tom nejsou všichni stejně s inteligencí a podporou rodiny, když vstupují do pracovního procesu. A když tito lidé ve svém regionu nemohou sehnat práci, tak byste je hned šmahem označila za líné a nezodpovědné? Odpovídat nemusíte, protože už nehodlám diskutovat s někým, kdo má omezené vidění věcí v souvislostech.

Datum: 25.11.14 08:28
avatar

Pravda je ta: už došli slavní Čechové jako byl Hus, Žižka, Komenský, Karel IV...

Když se volilo mezi opilým Milošem a koktavým ospalým Karlem, nevěděla jsem, jestli se mám smát, nebo brečet. Prostě nám chybí skutečná osobnost a to už hodně let, možná i století...

Kam to může dovést stát, který povede jeden z nich /lhostejno, který/?

Na druhou stranu, jak píše Babkazov: v obchoďáku vidím zákazníky s plnými koši, venku plná parkoviště. Nakupuje každý. Kdo myslí trochu na zadní kolečka, má bydlení, teplo, světlo, jídlo. I když třeba skromnější. Pokud prostředky prochlastá, jeho věc. Vím, jsou i tací bezdomovci, kteří k tomu přišli jako slepí k houslím, ale to je vyjímka. Spíš tam sklouzli ti, kteří neumějí udržet korunu, hned ji propijí, profetují či hodí do automatů.

I když na politiku nadávám občas, jako každý z nás, pokud není člověk náročný, i z důchodu se dá vyžít. Jen se to nesmí s útratou přehánět.

Co mě docela rozhodilo, byla potravinová sbírka pro chudé. Poslanci a senátoři si právě navýšili platy o 8 tisíc měsíčně. Měli by oni sami za tuto částku navíc nakoupit potraviny a ne to pumpovat z lidí, kteří musí myslet na své rodiny. Ale to nakonec záleží na rozhodnutí každého z nás.

To je to, co mě štve. Manželovi letos přidali na důchodě 36 korun měsíčně, *bum*, sami si přidávají po tisících. A pak se nestydí pořádat sbírky na kdeco. Měli by sami přispívat, mají z čeho. A ne to tahat z obyčejných lidí.

Takže to nevidím až tak tragicky, pokud umí člověk hospodařit a ví, co si může dovolit a co si nechat zajít. Jsme nenároční, od Ježíška bych si přála snad jen opravdu slušného prezidenta, ani Miloše, ani Káju. Někoho, za koho bychom se nemuseli stydět, na koho bychom byli pyšní. Ale takový dárek jistě nesežene ani Ježíšek. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr02
Datum: 25.11.14 10:09

No tak Žižka byl pravděpodobně ještě větší opilec a hulvát než Zeman. Jako vojevůdce byl úžasnej, ale jinak jako člověk teda ani omylem.
Skutečných osobností je v Česku hodně, ale oni se do politiky nehrnou. V dnešní době totiž politik musí dělat především nepopulární kroky, ale tím českou společnost nepotěšíte. Jak řekl prof. Milan Zelený, pokud chce být politik zvolen, musí nutně lhát. Takovej Babiš je toho živoucím důkazem. Lidé nechtějí slyšet pravdu, ale lež.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.14 10:51
avatar

Já si osobně představuji největší dovednost politika v tom, že dokáže lidem vysvětlit a obhájit to, proč se ty nepopulární věci musí dělat a že nese plnou odpovědnost za všechno, co se pod jeho vedením udělá.

Co se týče Babiše, tak stále nevím, co je to za člověka, proč šel do politiky a zda se mu dá věřit. To ukáže až čas. Ale z poslední doby se mi líbí, že zastavil obcházení daní ve spojistosti s životním pojištěním a vůbec, že se hlásí ke strategii zabránit daňovým únikům. Ještě aby se tak zaměřil na to, aby stát neutrácel víc než musí.

Datum: 25.11.14 10:58
avatar

mě se váš pohled zdá trochu asociální. to je přesně takové to pseudodemokratické kapitalistické, že se každý o sebe musí postarat sám. jistě. ale podmínky musí vytvářet stát. aby lidé měli práci, aby byla dopravní obslužnost. aby byla zdravotní péče a vzdělání dostupné pro všechny. aby byla vymahatelnost zákona. a tohle se pomalu ale jistě hroutí. v celé populaci je určité procento lidí, kteří mají třeba nižší inteligenci, kteří se třeba nedokáží tak dobře rozhodovat. ale to přeci neznamená, že je necháme chcípnout na ulici. úkolem státu není řešit následky, ale předcházet jim. já tu vidím tunelování zahraničními firmami, kde všechny zisky odcházejí ze země pryč. vidím, že stát nedokáže ochránit pracovní trh, protože si sem může přijít kdo chce a dumpovat cenu práce. atp.

Od: petr02
Datum: 25.11.14 12:26

Nejlepší situace je taková, kdy stát funguje tak, že ani o něm nevíte a nemusíte ho řešit. Můžete se tak plně soustředit na svůj osobní rozvoj a svoje štěstí. Taková situace panuje hlavně ve skandinávských zemích, kde má stát plnou důvěru lidí.
Ovšem byl by zázrak, kdyby taková situace panovala i u nás, pouze 25 let po totalitě. To by jsme byli asi i historicky světový unikát.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: brejviiik
Datum: 25.11.14 14:27

Vy asi moc nevíte o norském systému a odebírání dětí, nebo víte, ale obdivujete Norsko i tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr02
Datum: 25.11.14 17:16

Já jsem ale mluvil o vztahu rodilí skandinávci vs stát. Nikoliv o přistěhovalcích. Já vím moc dobře, že třeba Norům z toho jejich bohatství už trochu měkne mozek a chovají se velmi nadřazeně. To platí pro všechny země, které disponují velkými zásobami ropy. Přistěhovalci z východní evropy jsou snadným terčem, můžou si tak snadno vybíjet svojí zlost právě na nich. Na muslimy si netroufnou, protože ti jsou velmi soudržní, organizovaní a velice si všímaj všech útoků proti nim, ti by jim obrátili Norsko vzhůru nohama, kdyby jim odebírali děcka.
Já osobně bych se do skandinávie neodstěhoval. Z části je to kvůli tomu, že na lidi z východní evropy opravdu koukaj skrz prsty a z části je to kvůli tomu, že mám českou kotlinu rád.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: brejviiik
Datum: 25.11.14 17:22

měkně i Tobě))

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.14 11:53

To babajaga: stoprocentně souhlasím.To,co jste napsala je pravda.Myslím si také,že i výchova v rodinách/ne v každé/ je taková,že děti se topí v množstvích hraček,ale nejsou vedeny k citu pro druhé,ke slušnosti v jednání.A to já postrádám.Říká se:ryba smrdí od hlavy.Tady u nás to je pravda! S.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: esme*
Datum: 25.11.14 10:58

Nová revoluce nebude... ona totiž už jedna probíhá.

Všimli jste si jak za posledních 20 let váš život změnil internet? Ten podle mne způsobí naprostý převrat v lidské společnosti. Srovnala bych to s vynálezem knihtisku a vynásobila milionkrát.

Dnes jsou informace doslova na dosah ruky, neomezeně, a všimněte si že se net šíří i v diktaturách a v zemích s jinak obrovskými problémy a chudobou. Dnes už je pro bohaté velmi těžké chudým vrstvám zatajit že jsou na tom špatně a mohly by se mít lépe. Dřív např. takového podruha ani nenapadlo, že ho sedlák vykořisťuje a že by se měl bránit - dokud to sedlák nepřeháněl a podruh se měl jakž takž dobře, držel hubu a krok. Dnes by si na netu našel co všechno si vydupali podruzi v jiné zemi a chtěl to samé.

Revoluce vznikne když je společenský tlak příliš vysoký - je příliš chudých, a když se dostatečně naštvou, dojde na převrat, zvláště když se horní bohatá vrstva té dolní nedokáže bránit a podcení vojenské zabezpečení moci.

Nakonec i bohatý Řím dojel hlavně na to že přestal platit vojsko, prachy cpal do zábavy; a chudá lůza ze sousedních států si řekla že si taky chce užít římských lázní. :-D

V současných bohatých částech zeměkoule nastane nejspíš situace, že jejich původní obyvatelé se budou věnovat spíš zábavě než rozmnožování, obraně a tvoření. A lidé z chudších zemí se budou snažit dosáhnout životní úrovně těch bohatých, tak jak ji vidí na netu. Hromadné stěhování národů už přece probíhá.

Otázka je zda to celé skončí pouze globalizací (něco jako Spojené Státy Světové) nebo světovou válkou...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.14 11:07
avatar

bych ten internet zase tak nepřeceňoval. je to "jen" médium. může ovlivňovat pocity lidí. ale důležité je to co píšete o tom neúměrném tlaku. lidé se nechají dřít z kůže (ať už s pohodlnosti, lenosti to změnit, atp), ale jakmile nedokazi uzivit sebe a rodinu, tak se uchuluji k soufalym vecem. já osobně nevěřím v multikulturní svět a navrácení rovnováhy vidím v tom, že se zachovají kulturní a národnostní celky a že tyto se budou snažit chránit si "to svoje" před přílivem škůdců z jiných zemí.

Od: esme*
Datum: 25.11.14 11:47

:-D Tak teď jste mne pobavil. To "jen" médium ovlivňuje skoro vše co děláte (bankovnictví, obchod, cestování, to jakého si vyberete lékaře, jaké firmě zadáte opravu střechy; nakonec i to že můžete poplkat s kýmkoli na planetě prakticky zadarmo, i tuhle diskusi máte jen díky netu; bez něj bychom mohli diskutovat tak leda s pár lidma na návsi).

Tím že se na netu vše vykecá a tím pádem se vlády zdaleka nemohou chovat tak suverénně jako dřív se všechny změny dějí zcela jinak. Dnes nemůže politik zdaleka tak volně zneužívat funkci, jelikož mu neustále hrozí že se na to přijde, a jak se to dostane na net, neututlá zdaleka tolik co dřív. Ono pořád všichni nadávají co se tu děje... ale ono může být mnohem hůř, jukněte na podmínky nějaké pěkné diktatury.

A naštěstí se net strašně těžko kontroluje a zakazuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.14 12:42
avatar

naopak. dnes si politik může dělat skoro co chce, protože není žádná odpovědnost. skoro žádná spravedlnost. ratha chytli inflagranti s krabicí peněz. něco si odseděl ve vazbě, ale odsouzen nebyl. nakonec bude žalovat stát. jak je možné, že čím jste "výš", tím máte menší odpovědnost za svoje činy? největší odpovědnost za chyby mají ti nejníž. těm seberou peníze z platu bez mrknutí oka. u manažerů se jejich chyby nepostihují a u politiků už vůbec ne.

Od: esme*
Datum: 25.11.14 13:16

Ale jděte. Slyšel jste před 20-30 lety že by u nás byl vrcholný politik ve vazbě? A dnes už je to běžné, díky internetu.

A nadávat na politiku že je špatná je úsměvné. Politika je taková jací v ní žijí lidé, jaké si to udělají. Stejně tak spravedlnost - zákony jsou nastaveny podle většiny; u nás je zvykem nadávat jak je vše špatně, ale sami pro zlepšení tito lidé neudělají nic. Každý přece může interpelovat, psát články, žádat nápravu prokazatelných chyb - díky INTERNETU to nikdy nebylo snažší. Kdo nic nedělá, nechť si nestěžuje. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.14 13:55
avatar

"esme" HA HA HA, docela jsem se pobavila. Koho že jsme to odstíhali díky internetu? Kdo z mocipánů sedí? Chcát proti větru se nikdy nedalo a platí to i dnes, víc než kdy jindy. Média a ti co je platí, dostanou lidi, přesně tam kam chtějí. I kdyby byla revoluce, občanská válka a nevím co ještě je jisté již dnes, že ti co se měli a mají dobře se i pak budou dobře mít a možná ještě lépe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kdo
Datum: 25.11.14 14:21

To myslíte Rátha ,těch pár měsíců? On je pro Vás vrcholný politik?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.14 11:57
avatar

žijte si dál ve své iluzi, jak je internet hlídacím psem demokracie.

Od: irteo
Datum: 01.12.14 05:02
Nejpravděpodobnější je, že Západ dlouho bohatý nebude. Přesun výroby do Asie a stále větší moc nadnárodních firem vytváří nerovnováhu, která je dlouhodobě neudržitelná. Kombinace stále větší nezaměstnanosti a velkých firem neplatících daně je zničující. Vše ještě zhoršuje imigrace z Afriky a muslimských zemí. Ta "vyrábí" další nezaměstnané, kteří navíc vyvolávají další náklady kriminalitou, zaostalostí a fanatismem. Aby toho nebylo málo, tak pomalu přichází dlouho předpovídaná éra automatické výroby, která ještě dál zvyšuje nezaměstnanost. Naneštěstí pro Evropu vznikají hlavně v Asii, takže Evropu čeká opět jen odliv peněz utrácených za jejich zboží.
.
Za tého situace je zchudnutí nevyhnutelné. Buď pravice ty nezaměstnané jednoduše odepíše a ponechá bez obživy, nebo je levice bude financovat z dluhů. Jenže ty nevyhnutelně narůstají a až překročí určitou mez, nastane kolaps, který je odepíše stejně. Praxí většiny zemí je kombinace obojího, což je takové pomalejší dávkování chudoby.
Tomu odpovídá i mediální propagace církve (náboženství je přirozená reakce na zoufalství a bezvýchodnost) a propagace ekologického chudnutí (kecy o nadměrném růstu se servírují lidem, kteří z něj nemají nic).
.
Situace by se asi dala řešit deglobalizací, protekcionismem (převedení DPH do cel) a konkurenčním kapitalismem lokálních firem. To by jednak snižovalo nezaměstnanost a jednak takové firmy lze přinutit k placení daní, protože jsou svojí výrobou vázány k území státu. Jenomže neexistuje žádné hnutí, které by tohle mělo v programu. Navíc by muselo fungovat ve více zemích, protože stávající stav je zakotven na mezinárodní úrovni (a stále se upevňuje - např. TTIP)
.
Pravděpodobné je, že si nadnárodní firmy udrží moc a časem zjistí, že většinu lidí už nepotřebují jako zaměstnance a kvůli chudobě ani jako zákazníky. Do popředí vystoupí feudální rysy, které se vyvíjí už nyní ze stále větších příjmových rozdílů. Pak už bude jedno zda přijde revoluce, válka nebo epidemie. Výsledek bude stejný.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.12.14 17:18

U nás lidé vyrazí do ulic jen tehdy, když nebude co žrát ! A to se ještě načekáme:o))

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.12.14 17:57
avatar

Alois, tak! Tak to přesně je. Všechny řeči okolo jsou akorát na naštvání se.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 01.12.14 18:33
avatar

U nás a revoluce?

Zatím leda ve snu. My umíme jen plkat na internetu a v hospodě, na všechno nadávat a kazit všem okolo náladu. Toho jsem si poslední dobou všimla nejvíce. Úroveň české soudržnosti je krásně vidět na takzvaných demonstacích, kde se sejde pár stovek lidí, zatímco ostatní odevzdaně stojí u pásu a hlavu nezvednou. Čest výjimkám.

Pryč jsou doby, kdy český národ silou býka táhl za jeden provaz.

Na druhou stranu - máme se snad špatně? Každý druhý mý dotykáč, tablet, noťas, auto atd. atd. Obří supermarkety jsou plné lidí, kteří tlačí přeplněný košík. Krize takhle fakt nevypadá.

doplněno 02.12.14 20:19:

Změnu ano. Ale v našem státě je vtipné si myslet, že se to vyřeší revolucí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.14 20:14
avatar

a co krize hodnot a morálky? ty zlodějiny z našich kapes nejsou dostatečným důvodem k tomu chtít změnu?

Datum: 04.12.14 16:40

Spravedlivé právo a slušnou morálku hlásala už v 90. letech minulého století předsedkyně DEU Ing. Alena Hromádková. Lidé však na to neslyšeli a tak DEU ve volbách propadla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.14 08:27
avatar

To je jako otázka, kterou denně pokládá víc jak 10.000.000 lidí: proč lidé na sebe nejsou hodnější?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.