Panelak je pro socky

Od: Datum: 17.11.14 13:36 odpovědí: 40 změna: 17.11.14 15:51

Konecne jsem se odstehoval z panelaku do vlastniho baracku a tudiz jsem prisel o statut naproste socky. Protoze prave socky bydli v panelacich, bydleni pro luzu. Hodne lidi zijicich v panelaku rika, ze by nemenili, ale to neni pravda. NIKDO nemuze byt v panelaku uplne spokojeny, KAZDY by radeji sel do velkeho bytu v centru mesta nebo do baraku v pekne ctvrti, nez smrdet v kralikarne. Akorat ze si to nepriznaji, protoze sami sobe lzou a chteji si omluvit, ze ziji v nedustojnych krabicich.

Co myslite?

administrátor uzavřel tuto otázku
pro-trolováno :)
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.14 13:50

Abyste nám pýchou neprask. Mně se v paneláku žije dobře a jako socka si nepřipadám. V centru Prahy jsem prožila dětství a mládí a jsem šťastná, že jsem z toho blázince vypadla. Tady je klid a všude plno zeleně, lesy a hlavně čistý (relativně) vzduch. Bydlení v domečku není procházka růžovým sadem. Průběžná údržba a co teprv za 10 - 15 let. Tak si to užijte, já vám nezávidím.

Od: mongolius
Datum: 17.11.14 14:01

Ale zavidite, jen si to nechcete priznat!

Datum: 17.11.14 14:06

hele - já jsem v baráku vyrůstala - a prchala jsem do paneláku, až se mi za ušima prášilo ! - ale i v barácích žijou socky !

Datum: 17.11.14 13:50

Na to má každý svůj názor. Spousta lidí dělá od rána do večera,pak jse jde do paneláku jen vyspat. No a na výkend vyrazí na svoji chatu nebo chalupu a odpočívá,relaxuje,pořádá mejdany ... No a vy se na baráku budete jen dřít.

Datum: 17.11.14 14:02

Na chate, kam jedete jednou za tyden, je mnohem vice prace nez v baraku, kde zijete nonstop, protoze mate na opravy vice casu a delate je prubezne. Byt v sockapanelaku plus chalupa je vubec ta nejhorsi mozna varianta!

Datum: 17.11.14 13:52

Co myslíte...myslím, že jste se nikam neodstěhoval a pokoušíte se o primitivní trolling. Vše má svá pro a proti. Kolega farmář a zároveň majitel velkého domu na venkově chodí do zaměstnání servaný jako pes, finančně sotva přežívá a to si většinu věcí dělá sám (dříví z lesa, například). Zato má klid. Já prakticky nemusím hnout prstem, peněz mám relativně dost, ale pro změnu se nevyspím, jedině se špunty v uších. KAŽDÝ by šel raději do velkého bytu v centru nebo do baráku v pěkné čtvrti...kdyby na to měl, jste chtěl říct. Hola, tady, hlásím se jako první, že mezi každé nepatřím. Naopak časem zamířím do menšího města, opět do paneláku. Co teď, co s tím? *haha*

doplněno 17.11.14 14:13:

V tom případě jsem jedenáctým z deseti. Peníze si ponechám a do baráku nepůjdu. *kafe*

Datum: 17.11.14 14:03

Ano, je to o penezich jako vsechno v dnesni dobe. Podstata je v tom, ze kdyby mel nekdo tu moznost a nebyl vazany na finance, tak 10 lidi z 10 pujde radeji do vlastniho baraku nebo krasneho bytu nez zit v nedustojne kralikarne a poslouchat kazdou potrebu souseda na WC nebo pohlavni styk!

Datum: 17.11.14 13:56

Myslím, že každé bydlení má své pro a proti a ano, může být, že bydlení v paneláku je ekonomicky nejvýhodnější. Vámi uváděný rozdíl mezi bytem v bytovém domě a v paneláku nějak nechápu: Že by beton znamenal nižší kvalitu bydlení?!

Jinak gratuluji, urazit jedním příspěvkem tolik lidí se jen tak někomu nepovede.

doplněno 17.11.14 14:40:

Přijde mi, že než o kvalitu bydlení Vám jde o společenskou prestiž. Na stejnou úroveň stavíte bydlení v centru a RD. Co do parametrů bydlení 2 naprosto odlišné záležitosti. Dle Vás člověk, který bydlí v opraveném paneláku, má pohodové sousedy a do centra 10 minut pěšky nebo 15 minut metrem je socka, zatímco borec z činžáku na Žižkově, kde se ve sklepě válejí smažky a stařenka z polorozpadlé samoty, která jede k doktorovi 3 hodiny a dvakrát přestupuje jsou společensky na vyšší úrovni?

Jo, bydlím v paneláku

a jo, na lepší bydlení nemám

a jo, na jednu stranu bych šel do baráku a rád.

Ale na jak dlouho? Za 10 maximálně 15 let budou děti chtít vyletět z hnízda. Co pak s barákem? Tak se radši snažím, abychom to bydlení v paneláku měli všichni lepší, hezčí, pohodlnější, příjemnější a levnější. Jsem socka? Po finanční stránce možná...

Datum: 17.11.14 14:04

Nechtel jsem nikoho urazit, jenom jim chci rict, at si nenalhavaji, ze panelak je super a da se tam spokojene zit. Je potreba tvrde makat nebo neco zdedit a jit do baraku nebo dustojneho bytu. A beton znamena nizsi kvalitu bydleni, to je celkem zname, at uz jde o trvanlivost nebo prenos hluku.

Od: ria®
Datum: 17.11.14 14:05

Tak brácha to měl obráceně, těšil se, až se osamostatní a z rodinného domku obklopeného přírodou, se odstěhuje do paneláku.. Jeho ideální představa o trávě je zeleně natřený asfalt. .:).. Tak si bydlí v paneláku a je spokojený..

Datum: 17.11.14 14:07

To že si se odstehoval z paneláku neznamená, že jsi přestal být socka. Socka si stále, ale duševní, jen si to nechceš přiznat.

Datum: 17.11.14 14:10

Já myslím, že on bude spíš asociál!

Datum: 17.11.14 14:11

Proc me urazite a napadate?

Datum: 17.11.14 14:15

Co myslíš? Kdo s tím urážením začal? Na hrubý pytel hrubá záplata.
Datum: 17.11.14 14:19

Vy.

Datum: 17.11.14 14:28

Cituji z tvého dotazu:

Protoze prave socky bydli v panelacich, bydleni pro luzu.

Pořád ještě budeš tvrdit, že jsi s tím urážením nezačal ty?

Datum: 17.11.14 14:19

Jsi vtipný, byl jsi to ty, který s urážkami začal.

Datum: 17.11.14 14:10

A s čím chceš vlastně poradit?
Datum: 17.11.14 14:11

S nicim, jen jsem chtel poradit vam - prestehujte se z panelaku.

Datum: 17.11.14 14:12

No jo, ale to já nemůžu.
Datum: 17.11.14 14:15

Ale muzete, kazdy muze!

Datum: 17.11.14 14:17

A stejně nemůžu. Nebo, abych se mohl odstěhovat, musel by jsem se tam napřed nastěhovat.
Od: ria®
Datum: 17.11.14 14:27

To se dávno děje, nebojte.. za posledních pár let u nás pokáceli kus lesa pro výtstavbu a zastavují jedno pole za druhým..Za čas ani nebude místo, kam jít na procházku. Už jste spokojený?

Datum: 17.11.14 14:18

Dobrý den.

Některém lidem se bydlení v domečku prostě nevymlatí, pracují, vydělávají, netráví přiliš času doma, žijí sami a o panelák se starat nemusí, opraví to za ně ostatní jen zaplatí za nájem a energetiku a víc se nestarají kdežto u domečku by museli vše opravovat a shánět sami.

Daniel.

Datum: 17.11.14 14:28

Nicméně, pokud bych nějakým způsobem dosáhl životního stylu Martina Staszka, který jak známo vydělal v Las Vegas 75 milionů korun čistého a hraje poker většinou přes internet, tak tam připouštím, že bych do baráku šel. Pořídil bych si dům někde na okraji obce s výhledem na Hazmburk, kde to dostatečně znám a tamější krajina se mně líbí. Ale to není příliš pravděpodobná varianta mého budoucího osudu. Čili alespoň v těchto promilích s vámi souhlasím. *slunce*

Datum: 17.11.14 14:35

Myslím že jste ubožák nebo velký blbec.Pokud první,tak je mi Vás opravdu líto ,díky Vaší omezenosti.Pkd druhý -dejte bacha abyste nepadnul ještě níže než ty "socky"v panelácích!

Datum: 17.11.14 14:37

Pro blbce kazdy blbec! Vy zrejme bydlite v panelaku!

Od: k2
Datum: 17.11.14 14:38

Proc z Vas mam pocit, ze jste troll, co chce krmit?

Datum: 17.11.14 15:15

Vážený,vaše morální a sociální myšlení je na velice nízké úrovni...Myslím, že je pod úroveň normálního průměeného člověka zde s vámi něco rozebírat!

Datum: 17.11.14 15:00

A ty byty ve městě jsou asi v čem? Nevím ve který vesnici bydlíš, ale u nás máme ve městě jen paneláky, o Praze apod. ani nemluvě, tam na vily mají pouze skuteční boháči. Já za sebe jsem rád, že jsem z paneláku vypadnul, ale na druhou stranu znám spoustu lidí, kteří tam jsou spokojení a i když mají peníze na to aby si postavili barák, tak si radši opraví byt. Nevidím v tom nic špatného.

Od: martyx
Datum: 17.11.14 15:09

Socka je ten, kdo si myslí, že žije líp, než ostatní.

Od: petr02
Datum: 17.11.14 15:15

No je pravda, že v páneleku žije převážně chudší část obyvatelstva, to je holý fakt. Ale osobně bych nikdy nechtěl bydlet v satelitu. Jak říká Erazim Kohák - "králíkárny naplacato". Zato v nějakém vesnickém domku, který odpovídá kultuře krajině, v tom bych bydlet určitě chtěl a ano, jistým způsobem těmto lidem závidím.
Osobně se těším, až pomalu všechny paneláky zmizí z naší krajiny. Většina sídlišť působí ohavně a zcela narušily krajinný ráz. Každopádně chápu, že komunisti z Československa udělali tak chudou zemi, že jiná možnost než výstavba panelových šedobílých králíkáren, nebyla možná. Ale o to jim taky šlo, chtěli, aby lidé žili ve stejném hnusu a nemohli si závidět. Ti co jim pak šli na ruku, ti možná dostali lepší bydlení v lepších čtvrtích.

Datum: 17.11.14 15:26

To že jsou pro chudší část obyvatel bych až tak nesouhlasil. On takovej byt v Praze nebo v Brně stojí víc, než dvojnásobnej barák v nějaké prdeli daleko od civilizace. Ale zase záleží kde.

Datum: 17.11.14 15:39

Praha je ale specifikum. Navíc byt v paneláku v Praze nestojí více než barák v Praze. V Praze je jiná kupní síla než ve zbytku republiky, takže nelze srovnávat kotěhůlky s Prahou. V menších městech většinou platí, že v panelácích žije hlavně chudší dělnická část obyvatelstva, samozřejmě nemusí to tak být vždycky, některá sídliště jsou i docela příjemná a vyskytují se v lepších částech města, tomu ale pak odpovídá i cena.

Datum: 17.11.14 15:48

No právě, já když se stěhoval, nevěděl jsem, jestli barák nebo byt. Proto jsem hledal obojí. Byt v Brně blízko přírody a s dobrou dostupností do centra-okolo 2,5 až 3 milionu. O 30 kilometrů barák, za 2 miliony. Autobus 4x denně. Proto jsem zvolil byt. Šalina jezdí po 4 minutách, obchody, školy a vše je blízko. Všude se dá dojít pěšky. A solidní barák v Brně, to abych si vzal půjčku na 5 milionu.

Od: pt®

"mongole", to je špatná formulace "Panelak je pro socky".

Záleží jak jste starý a kolik toho zmůžete zastat nebo zorganizovat. Já mohu posuzovat obojí. Žila jsem, jak v paneláku, tak v RD. V mládí jsme měli byt v paneláku a při tom si přebudovali koupený RD, kousek od centra a při tom v zeleni a kousek od Prahy. Vysázeli stromy, vystavěli velkou garáž s terasou, vylepšili domek i zahradu. Nyní jsme v důchodu a čím dál více toužím mít byteček v paneláku. Ono je vše relativní. Věřím, že přijde čas, kdy i Vy si vzpomenete na byteček, pokud neskončíte v LDN ce a budete mít po ptákách. - pt

Jo vetsina obyvatelstva nema na barak, jenze je tez koupit barak v Praze nebo koupit barak treba na Osoblazsku Ja mam rad MHD , nemusim resit auto kdyz jedu z oslavy, nemusim resit kde ted nakoupim , kdyz neco pochybi a nejvic jsou lidi co postavi barak za 4mega a ani nevi co bude za mesic a pak breci a prodavaji barak co nejrychleji a prodaji ho za par supu atd... Ja bych barak mohl koupit , ale nechci se zadluzit na desitky roku radeji budu v kralikarne kde mam dobre sousedy , prijdu z roboty a muzu vegedit a radeji budu jezdit na dovolenky nez davat prachy do baraku
Datum: 17.11.14 15:31

Socka jste pořád-ta rozumová.Není to urážka,pouze konstatování faktu.

Datum: 17.11.14 15:38

ještě otázka - kdyby se zbouraly všechny paneláky a jiné "krabice" a každý měl svůj "nesockovský baráček" - vešly by se všichni do naší malé republiky? - a zbyla by nám vůbec ještě nějaká příroda a nějaké lesy? - nebo by příroda existovala jen ve formě zahrádek, max. polí?

- a ještě, nevidím důvod, proč bych svoje peníze měla vrážet ausgerechnet do baráku, když existuje tolik jiných věcí, za které je mohu uspokojivě "rozfofrovat"?

Datum: 17.11.14 15:51

Maj ve Švýcarsku panelová sídliště komunistického typu? Přitom je tam ještě větší hustota zalidnění a velká část země jsou hory a lesy. 10 miliónů lidí je velmi málo, Česko zase tak malé není. Aglomerace Tokia má třeba 40 miliónů obyvatel.
Rozhodně ale nejsem ani pro satelity na okrajích měst a vesnic. Nové obytné domy můžou být i příjemným bydlením pokud jsou citlivě zasazeny do krajiny, je u nich občanská vybavenost a příroda. Architektonicky jsou občas i pěkný, určitě hezčí než komunistické králíkárny.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.