Viděli jste neobvyklýho pavouka?

Od: Datum: 10.11.14 18:43 odpovědí: 28 změna: 11.11.14 12:26

Viděli jste někdy neobvyklýho pavouka, kterýho jste pak už nikdy neviděli? Myslím v Česku. Jak vypadal? A je to pro vás nezapomenutelný zážitek? Já viděla neobvyklýho pavouka před více jak 20 lety na poli. Byl obrovský, měl žluté tělo a vypasené. Barevně byl podobný mandelince, ale pavouk to byl. A když jsem na něj šlápla, nešlo ho ani zabít, jak byl velký. Od té doby jsem takovýho neviděla a ani po tom netoužím. Jinak pavouků jsem viděla spoustu. Ještě jeden obrovský černý byl u mě v bytě a v půl druhé v noci se spustil nad můj polštář. Náhodou jsem byla vzhůru a koukala s hrůzou na něj, jak řádí, běhá u mé postele...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.11.14 18:45
avatar

Já ho vidím několikrát denně, když se kouknu do zrcadla *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 10.11.14 18:52
Viděla, před pár lety si to běžel po silnici letní nocí. Byl tak veliký, že jsem ho chtěla chytit a ukázat doma partnerovi, protože tak velkého pavouka jsem venku ještě nepotkala. Pak jsem si to rozmyslela, protože na naše poměry byl přeci jen moc velký. Zanedlouho nato dávali v televizi, že se tu občas vyskytne zápřednice.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.11.14 19:16

Nejpodivnější pavouk, kterého jsem potkal byla moucha. Byl to zrzavý pavouk s tmavě proužkovanýma, lehce chlupatýma nohama. Jenom měl těch nožek jen šest a mrňavoučká zakrnělá křidélka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 10.11.14 19:22

Takže to byl mouchopavouk *smich*? Jak se spojí moucha s pavoukem?

Datum: 10.11.14 19:24

Byla to nějaká moucha maskovaná za pavouka. Nejsem entomolog, třeba nám to někdo osvětlí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.11.14 20:48

ra. A nebyl to kloš jelení?

doplněno 10.11.14 20:58:

ria. Neopisuj. *smich* *placni*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 10.11.14 20:48
avatar

Nebyl to Kloš jelení? :)

Já si vzpomínám na krásně zelenýho pavouka, až později jsem ho našla na netu a byl to Běžník kopretinový .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.14 00:48
avatar

Kloš jelení... Tak to je ta potvůrka, co na mě sedá v lese a nejde sundat.! *bum*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.14 01:32

kedar. Ten kloš je fakt hroznej hnusák. A když se projde místem, kde jich je hodně, tak to je strašnej pocit, fujtajbl jeden...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klaban*
Datum: 10.11.14 20:19

Ahoj, já cca před 20 lety jako Desetiletý viděl takovýho hnusnýho pavouka. Byl asi 2cm v průměru a vypadal jako tvar hvězdy. hnusnej, slizkej Brrrr. Nesnášim pavouky mám arachnofobii.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 10.11.14 20:29

Taky mám arachnofobii. Nemohla jsem hrůzou ani usnout a polštář jsem dala na druhou stranu po tom, co jsem stříkla Biolitem toho velkého černého nohatého, jak jsem v úvodu o něm psala. Jako by mě provokoval tím, že se spouštěl nad můj polštář a běhal jak o život.

doplněno 10.11.14 20:31:

Já v půl druhé v noci neměla tolik energie, co on. Taky je to 11 let stará událost.

Od: petr02
Datum: 10.11.14 20:51

V Česku ne, ale na Slovensku jsem viděl taky pavouka s velkým jasně žlutým tělem a na zádech měl vytečkovaného usmívajícího se smajlíka, docela děsivý. Usídlil se přímo na visacím zámku, kterej jsem potřeboval otevřít.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 10.11.14 20:59

Tak to byl příbuzný toho žlutýho, jak jsem o něm psala na začátku. Byl taky jasně žlutý a nějaký tečky černý na sobě.

Od: petr02
Datum: 10.11.14 21:05

Je to možné, já ho viděl docela dávno, minimálně deset let zpátky, bylo to na východním slovensku v hornatější oblasti, kde jste ho viděla vy? Jinak ale netuším, co je to za pavouka. Stále ho ale mám v živé paměti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 10.11.14 21:19

to bylo ve středních Čechách. Ale jen jednou jsem ho viděla. Prostě náhoda.

Od: mann
Datum: 10.11.14 21:07

cca dva roky zpátky jsem byl na slovensku na houbách a když jsem se ohnul pro velký pravák, vyskočil na mě z houští obrovský pavouk. Skočil mi přímo na xicht, mohl mít tak půl kila. Tím šokem mě povalil na zem. Měl velké červené kukadla a svýma nohama mi obepnul celý obličej a hryznul mě přímo mezi oči. Potom zasyčel a utekl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.11.14 21:27
avatar

U mne doma jsem viděla pseudoškorpiona.. V té době jsem ještě nevěděla co to je, tak jsem si to našla na internetu.. lezl mi po polštáři- naštěstí jsem tam v tu chvíli neležela..
Nevím teď, jestli to je pavouk, nebo jen brouk.. Každopádně má oproti tělu dost velká klepeta.. celý má do 0,5cm.. Jsem hodně silná arachnofobička, ale tohle takový děs nebyl, i přes nezvyklý vzhled :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 10.11.14 21:34

Někteří pavouci vyvolávají hrůzu ani ne tolik vzhledem jako pohybem. Jsou draví a vypadají zákeřně. Když jsou mrtví, tak nevypadají tak hrozivě jako když běhají a rychle se pohybují. Někteří jsou i hezcí.

Datum: 10.11.14 21:36
avatar

pavouky moc nemusím a můj nejhorší zážitek s pavoukem se stal už před mnoha lety, na dovolené ve Slovenském Ráji - seděla jsem v plavkách na krásné horské louce a najednou mě něco kouslo pod paží, kterou jsem si přitiskla k tělu - zahlédla jsem velkého tmavého pavouka, okamžitě letěl do trávy - bolelo to jak čert několik dní, udělal se mi tam veliký červený koláč... fuj, dodnes netuším, co to bylo za příšeru.. *ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: spidermen
Datum: 10.11.14 23:51

Jak tady píšete o těch žlutočerných pavoucích, tipoval bych to na křižáka pruhovaného. Ti jsou u nás čím dál běžnější a na přechodu léta a podzimu jsou jich plná pole. Alespoň tedy u nás, v jižních Čechách. Zvláště brzo ráno to vypadá velice efektně - na stoncích rostlin tisíce a tisíce pavučin s korálky třpytící se rosy. A na každě se někde skrývá pavouk. To velké co vidíme, jsou samičky. Velice vděčný objekt pro fotografii.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr02
Datum: 11.11.14 00:06

Ne, takhle nevypadal. To tělo mělo úplně jinej tvar, spíše takové tlusté, lehce koulovité tělo s plochými zády, na kterých byl černými tečkami vytečkován obličej, nic více, zbytek těla jasně žluté barvy. Dodnes nechápu, proč tam ten obličej byl, ale bylo to fakt děsivý, nevím jestli to byla nějaká anomálie u toho konkrétního pavouka nebo je to u nich běžný. Teď koukám, že by to mohl být křižák čtyřskvrný, ale ten má ty tečky rozmístěné trochu jinak než jsem to viděl u tamtoho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.14 07:25
avatar

Tenhle krasavec obýval jedu sedačku na chodbě budovy univerzity, když jsem si na začátku září šla pro pár zápisů do indexu. Nikde nikdo, vyučující tam někoho měl, chtěla jsem se posadit a najednou koukám, kdo se to houpe na laně nad sedačkou... úžasný moment, strávili jsme tam spolu pár chvil a bylo nám dobře :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.14 06:46
avatar

za svůj život spořádáte několik pavouků, v noci vám nalezou do pusiny a ani o tom nevíte, ráno na sucho polknete a jakej byl

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr02
Datum: 11.11.14 10:58

V našich podmínkách v Česku je to nesmysl, může se to stávat jen vyjímečně. V exotičtějších zemích to může být častější, ale obecně se to týká jakéhokoliv hmyzu. Každopádně tohle co říkáte, je z velké části prostě jen obyčejnej hoax.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: nikc®
Datum: 11.11.14 11:42

Copak každý spí s otevřenou pusou? Co já vím, tak akorát staří lidé.

Datum: 11.11.14 11:50
avatar

ježkoví oči, taky neberte všechno tak vážně, co sem napíšu, samozřejmě jsem to sem dal jen na odlehčení... *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 11.11.14 12:23

Zdravím

Chtěl bych zde uvést i pozitivní zkušenosti s pavouky. V jedné malé "škvírce" u podlahy se mi zabydlel docela malý pavouček (co je to za druh nevím ale je již leta stále malý) a tam si utkal svou síťku,"strpěl" jsem ho tam. Po čase se mi doma "vyrojili" mravenci, nevím kde se vzali, ale nedaleko toho rožku kde "bydlel" pavouk si "vytyčili cestu" a začali s čilým provozem. Lámal jsem si hlavu, jak je "vystrnadit", když tu jsem si všiml, že síťka pavoučka se celkem úspěšně "plní" tělíčky mravenců, je to zajímavé ale mravenci chodili stále stejným směrem a pavouček je z jednoho místa neustále "úspěšně lovil". Za nějaký čas mravenci "odtáhli , zmizeli" ale po tu dobu co u mně byli se více méně moc nerozlezli, myslím že na tom má nemalý podíl i pavouk. Od té doby, když vytírám podlahu a vysávám koberce v místech kde "bydlí pavouk" pečlivě dbám na to abych ho "nezabil" a vždy mu nechám "kousek" pavučiny.

Dalšího, malého pokoutníka jsem měl kdysi na okně staré prádelky, jednou jsem byl svědkem, jak se mu do sítě zapletla vosa, začala se zmítat a trhat pavučinu. Pavouk vyběhl "v domění" že má "večeři", ale jak zjistil "co se mu to chytlo" rychle zabrzdil všemi osmi a "zařadil zpátečku" (jak vystřižené z pohádky pro děti)

Jinak o pavoucích doma "skoro" nevíte, většinou se drží na jednom místě a "korzují" většinou "v noci",jsou celkem "opatrní" a dávají si setsakramentský pozor na to aby Vás nepotkali, ty drobné neřeším, jen pokud se někde náhodou mihne "velká tarantule" která by mě už mohla "sežrat" tak ji "deportuji na dvorek"

Je daleko horší hmyz, který lidem "znepříjemňuje" život, komáři, bodalky, blechy, moli atd., proti tomu jsou pavouci (ti naši běžní) úplně zlatí. Oni to s námi také nemají jednoduché, celou noc tlačí ze zadečku pavučinu a ráno když je dílo hotové "vstává opice " (to jsem prosím z jeho pohledu já) do práce a všechno mu roztrhá :( , čert aby ji vzal, ještě že neslyším jak na mně nadává

doplněno 11.11.14 12:37:

Abych potkal pavouka doma tváří v tvář za dne např. na zemi, to se stává zcela vyjímečně, ale stalo se, večer vařím na sporáku večeři a najednou mimoděk (jako když máte pocit že se na Vás někdo dívá) mi padl zrak na zem a tam byl velký pokoutník. Hledím na něj, stříbrně se mu leskli oči "jako droboučké špičky špendlíků" on asi hleděl na mně a řešil asi stejné dilema co teď opice už přece měla dávno spát ne? Když budu utíkat opice mně zašlápne, počkám až zhasne třeba si mně nevšimne. A já uvažoval, když ho budu chtít chytit tak mi asi uteče,

doplněno 11.11.14 12:46:

Když jsem ještě v chalupě nebydlel na stálo, jezdil jsem v zimě přitápět, vždycky na zimu se mi nad vchodovými dveřmi zevnitř usídlil velký pokoutník, nehnutě seděl, , zvykl jsem si na něj tehdy v domku nikdo jiný trvale nebydlel, když jsem přijel, vždy jsem na něho zamával a když jsem odjížděl tak mu říkám, "pěkně mi to tady hlídej" Říkal jsem mu pavouk "strážník" byl tam jako na vartě, s jarem vždy zmizel, s příchodem zimi přišel do svého zimního sídla (můj domek) Neberme ty pavouky tak tragicky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 11.11.14 12:26

Já mám tady doma u lednice malýho pavouka a ten mi nevadí, proto je tam.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.