Amerika Amerika a nikdy jinak

Od: Datum: 06.11.14 08:58 odpovědí: 14 změna: 06.11.14 14:48

Denně v blábolkách nabídka, americký horor, americký akční film, americký thiler a podobné pro někoho vhodné počučení,

Jaký máte názor čecháčkové to vyžadují, neb určitá vrstva omezených manažerů odebírá tento šunt a vedení blábolek to uvádí, soused pamětník říká, do sametu Sovětský svaz, Sovětský svaz, ruské filmy a nikdy jinak, některým čecháčkům není pomoci na věčné časy

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jinx®
Datum: 06.11.14 09:14

Použijem zopár charakteristických slov: mediálna masáž,vymývanie mozgov,senzácie,"brainwashing",lacné autorské práva-veď čo by sme robili keby na Vianoce nedali "Sám doma" už 23-krát.V rádiu to isté: Katy Perry,John Legend ,Adelle a podobne zhovadilosti furt dokola 8x denne.Tak to podľa možnosti ignorujem.

Od: santaclaus
Datum: 06.11.14 09:25

Je to přesyceno , další vánoční tahák...pretty women a podobně a dokola...dále Santa claus snebo nedávno svátek Heloween..

Jo Ježíšek a Mikuláš se jen tak taky nevidí, Santa ho převálcoval na sobech))

Nicméně, třeba co se sousedů týká, tak poláci maj taky dobré filmy, nejvíce mě pobavil Den cvoka, doporučuji. Ale to tak hned nepustí, páč americké filmy vedou.

Datum: 06.11.14 09:55

Jistě, najde se dobrý polský film, nebo český nebo maďarský. Ale pokud jste televize, tak těch filmů potřebujete tisíc za rok. A další rok jiný tisíc a další rok další. A jiný než konkurenční televize. Ale nikdo jiný než USA neprodukuje tisíce filmů ročně. Takže není prakticky odnikud jinud brát, pokud se nechcete neustále opakovat (což by se divákům taky nelíbilo).

Od: santaclaus
Datum: 06.11.14 09:58

Máte pravdu. Já když mě telka nebaví, tak prostě se nedívám, nebo si najdu filmovou lahůdku. Mimochodem nebýt ligy mistrů, tak telku poslední dobou nezapnu. Na co jsem doslova nezvědavá))jsou realioty schow a nebo současné seriály, typu růžová nemocnice a xxx dalších. Jinak prima zoom má dobré pořady, o přírodě a podobně.

Včera jsem si pustila svoji lahůdku domácí-Ali G.

Respect))

doplněno 06.11.14 10:03:

Kde hraje britský herec Sasha Baron Cohen, neodolám i kdyby to byla koprodukce s USA.

Datum: 06.11.14 09:26

bambula: Nomen omen :-D

Datum: 06.11.14 09:26

bambulo, dobrý den.

Zdali to někteří čecháčkové vyžaduji, to asi máte pravdu, páč někdo sleduje sledovanost a něco v ty televizi musejí dávat, když se vysílá 24 hodin.

Pokud některý z manažérů kupuje takový šunt, asi ví, že to bude pár lidiček sledovat. Přeci nekoupí to, co diváci nechtějí vidět a sledovanost je nula%.

Nedokážu odpovědět, zdali se to týká jen amerických filmů, páč já sleduji hledisko, libí-nelíbí, poučí či nazlobí..

Soused má sice pravdu, ale je to jen zlehčování tématu. Páč pondělní slovenské inscenace, bylo taky (občas) OK.

Že dávají každý rok Sám doma, proč ne, je to levné a jsou lidé, kteří to ještě neviděli..

Datum: 06.11.14 09:50

V USA se natáčí mnohem víc filmů, než ve zbytku světa a totéž platí o šoubyznisu obecně. Takže nejde o to, že by české televize cíleně nakupovaly americké filmy, ale jiné filmy než americké jsou v naprosté menšině. A já si nemyslím, že třeba nigerijský, australský nebo německý film by měl být apriori kvalitnější, protože není americký. Zapšklým antiamerikanismem netrpím - a koneckonců v té obrovské americké produkci se najdou i velmi dobré filmy.

Soukromé televize nakupují to, co se líbí většině diváků, protože sledovanost (a tím i sledovanost reklam) je to, co je živí. Fajnšmekři jsou menšina a holt musí na placené kanály nebo si filmy stahovat či kupovat.

Datum: 06.11.14 09:59

Amerika (USA) je velkovýrobna filmů, se kterou se nikdo nemůže srovnávat. Proto bude mít logicky převahu. Nicméně se přece dají najít (v menší míře) i jiné tituly. Mimo to existují i tématické kanály jako například Film Europe, kde americký film nenajdete.

Datum: 06.11.14 10:35

Jen trochu upřesním. Největším chrličem filmů je Indie, v čele s jejím "Bollywoodem". Až 1200 filmů ročně. Jenže na ty se z našeho evropského pohledá moc často dívat nedá. Zbývá tedy USA, co naděláme. Bohužel.

Datum: 06.11.14 10:52

Máte pravdu, Bollywood jsem vynechal. Ono se není co divit, žije tam miliarda a čtvrt lidí, takže to jede ve velkém.

Datum: 06.11.14 10:38

Bambulo, schválně, řekněte, kolik českých filmů jste za poslední rok viděl vy. A to máme opravdu skvělé filmy. ;) Mám pocit, že lidé jsou všichi krátkozrací. Co je daleko, to vidí, ale co je blízko, tedy sebe, to nevidí. ;) Pomohl jste čekému filmu tím, že na něho do kina chodíte a zaplatíte? V televizi si raději poklikáte a pohledáte český film? Stáhnete si ho? Ne! Že? Ale oni, čecháčkové, na těch to vidíte. Smutný příběh. *plac*

Datum: 06.11.14 10:54

Ruku na srdce, u nás se ročně produkuje tolik filmů, že převyšuje kvantita a nějaký kvalitní těžko pohledat. Na 2/3 se nedá dívat vůbec, ten zbytek je se sebezapřením tak na jedno podívání. Čest výjimkám jednou za pár let. České seriály totéž.

Datum: 06.11.14 12:52

Pokud je seriál, film, thriller, horor atd. atd. fajna líbí se mi, je fuk, odkud je. Znám super anglické, ruské, španělské nebo norské filmy a seriály, ale co naplat, USA je prostě velká země a točí se tam daleko víc filmů, než v Evropě. Starší české filmy a komedie mám ráda, černobílé už ne, a naše seriály a nové filmy? Bída a brak (Babovřesky, Ordinace atd.).

Takže jsem asi popcornový čecháček, no co už nadělám *smich*.

Datum: 06.11.14 14:48

To není takový problém; internet umožňuje vlastní výběr, jehož plně využívám. Mnohem víc mně vadí tvorba filmových shitů za prostředky daňových (koncesních) poplatníků. Například klan Janžurů, který za peníze českých koncesionářů kope do českých koncesionářů. Nebo takoví ti různí Hřebejci a další bejci, kteří z eráru umožňují pohodlnou existenci svaté trojici Geislerová + Wilhelmová + Trojan. Kdo má zájem o sovětské a ruské filmy, také si může skrze internet posloužit, což opět často dělám. Je libo skvělý akční film, nebo snad vrchol přízemního hnusu? Všechno je k dispozici. *kafe*

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.