Přepadání a vraždy v právním státě od sametu

Od: Datum: 15.10.14 10:00 odpovědí: 15 změna: 18.10.14 21:27

Dovolím si požádat o názor pamětníků, neb historiků. Můj děda má názor, že největší pořádek v republice byl za Ady, pokud se občan nepletl do politiky, neb protiněmecké činnosti, říká že měl přehled pracoval jako tlumočník. Pamatuje v okolí jednu vraždu, po zatčení vyslechnut převezen do Terezína a denně s mini stravou tvrdě pracoval, později oběšen. Ada neměl být krvežíznivý zločinec, ale pořádek uměl nastolit. Za čechkomunistů říká občas také vražda, neb spartakiádní vrah, případně vyšinutý vojenský zběh, na př. zběhl ruský voják ohrožoval se samopalem vesničany, byl lapen během týdne odsouzen před nastoupenou jednotkou a zastřelen. Demokracie je podle dědy největší bordel, poněvadž zákony od sametu vyrábějí učedníci, lékaři, korytáři, lobojucí individua, neb rychloturbáci z různých fakult, včetně humanistů, kteří počátkem od Havla a jemu podobných, začali znevažovat policii a tím společenskou nenávist na tuto složku, později vytvářejí leho logo ve vězení, kdy se nemusí pracovat, proto prý údajně jeden mukl stojí denně okolo tisícovky a kriminálu se část lumpů nebojí, prý za čechkomoušů vězení nebylo prodělečné pro společnost.

Děkuji za názory


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: honzajs122
Datum: 15.10.14 10:12

řeknu ti to tak, je -li ti po Ordnungu smutno, táhni do Severní Koreje...tam to všechno najdeš.

Tvůj příspěvek je na podání trestního oznámení za propagaci nacismu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.10.14 14:00

Zdravím souputníka poradce, zachovejte klídek je to jenom diskuze, netoužím ani neobďivuji Adu, Kima, Fidélka, Klému, ani Vaška po sametu, rovněž nemusím ruského mužíka, ani opáleného ami policajta, tolik můj názor je zde v Česku velmi blaze, ale jenom pro část šlechty, přidržtaškové, některé podnikatele a rovněž pro podnikavce, děkuji za doporučení, ale zatím se stěhovat nebudu

Datum: 15.10.14 11:08
avatar

Podle ÚDV bylo v průběhu Komunistického režimu v Československu popraveno pro politické trestné činy 248 osob, asi 8000 osob zemřelo ve vězení a 450 při pokusu uprchnout přes železnou oponu. Do vězení bylo z politických důvodů odsouzeno přes 205 000 lidí, do táborů nucených prací bylo bez soudu zařazeno asi 20 000 lidí a do Pomocných technických praporů z politických důvodů asi 22 000 osob. ÚDV zdůrazňuje, že čísla nejsou konečná, mnoho materiálů se dosud nepodařilo zpracovat nebo prostě zmizelo, navíc statistiky nezahrnují některé nezákonné internace, utajené vraždy a lidi zemřelé na následky věznění po propuštění – lze předpokládat, že skutečné počty obětí jsou vyšší a že dosud uveřejněná čísla mohou být ještě upravena směrem nahoru.

Myslím, že zločiny prováděné státem (ať už nacistickým nebo komunistickým) převýšily zločinnost páchanou amatérskými gaunery. Pokud se po té době někomu stýská, je zřejmé, na které byl straně.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.10.14 11:36
avatar
Jediné mínus současného systému je v tom, že jsme si nechali vnutit zákaz trestu smrti tam, kde je vina vraha jednoznačně prokázána. Z Ameriky kopírujeme kdejakou blbost ale vzít si příklad z toho, jak tam vězni pracují na silnicích a podobných stavbách nás nenapadlo. To ale rozhodně není chyba demokracie jako takové. Volat po vládě pevné ruky je pohodlná cesta k nastolení vojenské diktatury jihoamerického tipu. A kdo tvrdí že tu za Á ) za Ády tu byl pořádek nesmí zapomenout taky říct Bé ) Obyvatelstvo slovanského původu mělo být po válce z části odsunuto, z části poněmčeno a zbytek vyhlazen.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 15.10.14 11:40

Ano, demokracie je slabá, kopu lidí do toho mluví a těžko se něco prosazuje. Totalita nastolí jakýsi řád, ovšem tvrdou rukou, zákazy, otázka, zda vhodný pro většinu a odejít nemůžete!. Co se týká vězení, oslovte naše nejlepší, které jste si zvolil do parlamentu. Nucená práce není možná, ani vás nikdo nedonutí pracovat, za těch komoušů byste seděl. Tak si vyberte, kde chcete žít a fióó, dráty už nejsou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.14 11:41
avatar

pro honzajs122-hezký příspěvek,takový k věci.jistě víš,že jako občan této země,pokud se dozvíš o spáchání trestného činu,měl bys jít na pčr a jednat.máš jedinečnou možnost to trestní oznámení podat... pro jethro-vaše názory znám,já se přikláním spíše na druhou stranu.když ponechám stranou morálku a politiku-řekněme,že dle vaší statistiky komunisté přímo zavraždili asi 700 lidí.kolik lidí bylo zavražděno po velké amnestii,kdy havel vyprázdnil kriminály přesně v době,kdy byla policie naprosto ochromena? toto by bylo na dlouhou debatu...a jen můj postřeh-půl života jsem prožil před sametem v ostravě,slovo vražda jsem znal jen z tisku.ted žiji v přerově,malém městě a za posledních dvacet let jsem znal osobně anebo aspon potkával 6 lidí,kteří byli zavražděni...mslm,že to o něčem svědčí...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.10.14 11:54
avatar

Samet jsme nezažila, s příspěvkem souhlasím od věty "Demokracie je podle dědy...". To má děda pravdu. Je mi na blití z celého našeho právního systému, který nadržuje cigánům, vrahům a zlodějům na úkor slušných lidí. Spodní část našeho města nikdy nebyla moc okrasou oproti historickému centru v části horní, ale potom, co tam město drží rakouské Turky, Vietnamce s pochybnými prodejnami a cigány, není týden, aby tam někoho nepobodali, nenapadli apod.

Komu si tady chcete stěžovat? Nenažraným prasatům u koryt? Nebo hloupým a slepým, co stále dokola budou tato prasata volit? Že mám možnost jít jinam? Jistě, ale já tady svoji celou rodinu nenechám.

doplněno 15.10.14 12:29:

Liduško, u podobných otázek vidím rudě, to je fakt. Nejraději bych na celý parlament a senát svrhla malou místní bombičku a odjela někam na Havaj*smich*

Je to tady prostě celý divně nastavený, zločinci mají pomalu větší práva, než poctivý člověk, viz třeba, když policista zastřelí člověka, který ho prokazatelně přímo ohrožuje na životě. V jiných státech se nad tím nikdo nepozastaví, o jednoho hajzla míň, ale u nás bude mít problém policista, protože se do alelujá bude šetřit, jestli správně použil zbraň.

Když mě někdo napadne nožem a já ho postřelím, opět budu mít prolbémy hlavně já. Když mi někdo vykradá dům a já mu při tom ublížím, zase budu mít problém já. Tady už je lepší snad držet hubu a v tichosti se nechat okrást a zabít. Jdu se uklidnit nějakou pěknou hudbou ;):).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.14 12:23
avatar

No teda Marťo ty musíš být dnes dost naštvaná.

Válku jsem nezažila a doufám, že nezažiju, v socialismu jsem žila spokojeně, po "sametu" žiju dál a pokud se nedívám na tv a nečtu policejní svodky, jde to tak nějak kolem mě. I tak si myslím, že kriminalita roste, sebevražd přibývá. Nebude to ale režimem, je to v nás lidech, honba za mamonem, čím větší parchant a zloděj co okrade stát (nás všechny) tím víc se tu tleská, drogy kam se podívám a tak zabiju babičku pro 200Kč abych měl na "perník".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: poseidon*
Datum: 15.10.14 12:44

Pro milovníky pořádku je Áda jednoznačná volba. Obávám se však, že kdyby vyhrál válku, tak nejste-li Áriec, asi by Vás (jako Slovana) dřív či později čekala plynová komora.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.14 12:48

Pominu-li dobu za Adolfa, nemyslím si, že by dnešek nějak výrazně vybočoval oproti historii.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzajs122
Datum: 15.10.14 15:00

asi tak nějak

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr02
Datum: 15.10.14 14:33

Relativní pořádek být mohl, ale zdůrazňuji slovo relativní. Nevím totiž jak moc si představujete spravedlivé ty koncentráky, esesáky, kteří vraždili děti, matky, staré bezmocné lidi jen proto, že jim to nějakej sadista nařídil (všichni elitní představitelé nacismu byli sadisti, nekrofilové, apod.). Takže pokud bych se ocitnul na ulici v Praze během protektorátu a o ničem bych netušil, možná bych byl mile překvapen, jaký tam panuje klid a pořádek, ale pokud mám myslet jako vzdělanej člověk znalej historie a událostí, které se tehdy děly, tak mě nemůže ani napadnout přemýšlet o tom, že tehdy byl nějakej pořádek. Něco takového může říct buď jen člověk, co nezná historii a nebo člověk, kterej je stejnej psychopat jako byli představitelé nacismu (takových lidí je bohužel mezi námi dost).

Komunismus je v podstatě to samé, jen v případě toho našeho komunismu nedocházelo tolik k přímé likvidaci lidí, jako spíše k psychickému nátlaku celého národa. Obojí je ale dle mého naprosto nepřijatelné a zvrácené.

Právní stát, který u nás funguje, je to nejlepší, co tahle země zažila, lidé jsou svobodní, stát je nezabíjí ve jménu pořádku a míru, ani je psychicky nevydírá. Nějaké tunely a lobbisty zde nehodlám řešit, protože ani jedno nemá takovej význam jako je svoboda a život. Obě dvě věci uměli jak nacisti, tak komunisti lidem velice snadno vzít, což se dnes stát nemůže.

Opravdu bych byl velice rád, kdyby si jakýkoliv obhájci doby nacismu či komunismu, každý den pustili nějaký autentický záběr toho, jak nacismus či komunismus bere život nevinnému člověku (nemyšleno obrazně). Možná by je to po nějaké době přešlo. Tedy pokud jsou charakterově v pořádku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.14 19:51
avatar
A kdyby snad měl někdo chuť sem ještě psát že komunisti takoví nebyli, jen dodám že koncentrační tábory nevymysleli nacisti na začátku války ale komunisti v rusku okamžitě po nastupu k moci v roce 1918.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.14 20:25

Je to také úhel pohledu, mám spolupracovníka obyčejný člověk, nebumbá, nedroguje, nekrade, neprivatizoval a.p. Od sametu osmkrát vykradena chalupa naposled zapálena, šetřil na obyčejné auto za 300 tisíc, než jej druhý den mohl pojistit zmizelo neznámo kam, dvakrát mu přepadli manželku těžký úraz a nakonec zavražděna dcera, tento obyčejný člověk má na demokracii trochu jiný názor. A jinak za skopčáků čtvrtina čecháčků kolaborovala, za čechkomunistů přes dva miliony čecháčků s rudou knížkou, za čechdemokratů jsou opětovně ti velmi šikovní a ti obyčejní a ještě ti méně obyčejní

Datum: 18.10.14 21:27

Sice proti minulosti tu máme "demokracii", můžeme volně vycestovat a zase se vrátit, kecat u piva o čemkoliv aniž by nás sledovala Stb, ale to je asi tak všechno. Jakmile člověka něco postihne - ať už ho vykradou, přepadnou nebo zmlátí spoluobčané s vyšší pigmentací kůže, tak mu nikdo nepomůže, pokud by si chtěl pomoci sám a nedejbože násilníkům trochu víc ublížil, tak mu hrozí kriminál a popotahování po soudech. Stejně tak při zdravotních problémech je vydán na milost a nemilost farmaceutické lobby, která je spolu s tabákovou lobby zodpovědná za zákony, které lidem zakazují si na vlastní zahrádce pěstovat určité léčivé byliny, protože by se jimi lidi mohli léčit sami a nemuseli utrácet velké peníze za drahé léky a tím pádem by farmaceutické firmy přišly o své miliony. Prostě tato "demokracie po česku" je jen naoko, ve skutečnosti člověk může jen celý život dřít, aby svoje těžce vydělané korunky nacpal do chřtánu nenasytným farmaceutickým, potravinářským, energetickým, dopravním a dalším firmám, kteří nám za ně dají léky, které člověku něco léčí a zároveň něco jiného ničí, potraviny, které by na západě nikdo do huby nevzal, a dopravní firmy nás za velký peníz dopraví se zpožděním špinavými vlaky, autobusy a zavšivenými tramvajemi. Ať mě někdo vysvětlí, proč a komu by mělo vadit záhonek léčivého konopí, které by si člověk pro svou vlastní potřebu vypěstoval na své vlastní zahrádce, aby si z ní udělal mazání na bolavé klouby. Něco jiného by bylo kdyby ho člověk chtěl prodávat, ale proč je trestné pěstování? Na to mám jednoznačnou odpověď - protože by si tím mohli někteří lidé napravit zdraví a farmaceutická lobby by z nich nic neměla. A to přece v demokratickém kapitalismu nejde... A naši "pomahači a chrániči" by místo honění pěstitelů léčivých rostlinek mohli honit opravdové zloděje, násilníky a vrahy...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.