Anketa-dovolili by jste to synovi?

Od: Datum: 02.10.14 21:31 odpovědí: 36 změna: 11.10.14 18:19

Dobrý den,máťi mi nedovolí se přebarvit na modro přitom mi už bude 15 (sem kluk).Dovolili by jste to 14-15 letému klukovi?

doplněno 02.10.14 21:35:

Pište i prosím důvod


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.10.14 21:32
avatar

Podle toho, jak se učíš. Někomu, kdo má jedničku z matiky, projde ve škole kdejaká ptákovina. Ale průšviháři to dodá na špatném dojmu. Takže asi tak :-D

doplněno 02.10.14 21:38:

Proč tak radikální odpor? S čím už se líp experimentuje, než s vlasama? Odrostou, ostříhají se, přebarví - žádné trvalé následky typu pearcing nebo tetování. Naopak, experimentování s vlasama podporovat, ať se dítko vyřádí na něčem neškodném :-D A kdy už, když ne v patnácti, že jo. ;)

Jiná věc je praktická stránka: modrá je dost ošemetná, jestli jsi tmavší, půjde špatně na vlasy, brzy se vymývá. Chce to počítat i s tím, jak vypadají mezifáze a s tím, že je relativně nákladné si to udržet v nějaké slušné podobě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.14 21:32
avatar

Ani se ji nedivím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: smurfik
Datum: 02.10.14 21:34

Důvod?

Od: wamp®
Datum: 02.10.14 21:34
avatar

Proboha nikdy,i kdyby ti bylo sto a já bych tě musela živit,např.kvůli studiu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.14 21:35

Ja jsem proti jakemukoli omezovani osobni svobody, ale byt tvou matkou, proste bych te od te doby oslovoval "blbe".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.14 21:44
avatar

Je to jeho hlava... čím víc zakazovat, tím víc to bude kluk chtít. Lepší povolit, ať sám zjistí, jestli je to to pravé ořechové. Je to jeho hlava a pověst.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.14 21:53
avatar
Maximálně přes prázdniny. Do školy rozhodně ne. To jak vypadáš a jak se chováš, vytváří obraz i o tvých rodičích a celé vaší rodině.
U nás ve škole by to bylo dokonce proti školnímu řádu.
Až tě nebudou živit a zodpovídat za tebe rodiče, tak si dělej co chceš, ale počítej s tím, že s modrou hlavou tě nevezmou ani do většiny seriózních zaměstnání, stejně tak, jako při pohovoru raději dají přednost člověku, který nemá piercing a tetování i když to už se dnes toleruje lépe.
Nicméně pokud bys vynikal svými znalostmi a známkami, patřil k premiantům, šla bych ti do školy osobně k řediteli vyjednat výjimku..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.14 22:20

Tento dotaz ve mě vyvolal dávnou vzpomínku. Dcera byla v cca 15ti letech na ozdravném pobytu v Řecku. Domů se celá skupina dětí vracela letadlem. My rodiče čekali na letišti za plotem (byla to letiště stará Ruzyně). Celí natěšeni jsme všichni očekávali přílet svých miláčků. Konečně letadlo přistálo, otevřeli se dveře a děcka začala vystupovat. A začalo to *smich*. Všichni měli hlavy obarvené takovou křiklavě modrou. Bylo nádherné pozorovat reakce rodičů. Pravda je, že někteří byli blízci infarktu. Nu což, do konce prázdnin jsme tu hrůzu přebarvili a bylo to.

Jinak k tazateli. Moc by se mi to nelíbilo, ale jak už tady někteří napsali, záleží na mnoha okolnostech. Za našeho mládí si kluci nechávali růst dlouhé vlasy, dnešní mládež se barví na modro.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: smurfik
Datum: 02.10.14 21:58

Nechápu tu logiku. "jé ten člověk má přirodní barvu vlasu to určitě bude dobrý pracant bez problému."To snad né on má modré vlasy!No dovedete si to představit modré vlasy.To bude nějakej rebel co krade a neposlouchá" Like a really? Navíc patřím v naší třídě mezi ty nejhodnější takže barva vlasů vůbec nesouvisí s tím jak se člověk chová.No jo ale takoví jsou lidé -.-

doplněno 02.10.14 22:03:

Heh,to je vtipné.Odpověd ne je zbarvená modře :D

Datum: 03.10.14 09:25
avatar

No, to tak prostě je. Ty snad při prvním setkání s člověkem nedáš na to, jak vypadá? Nezařadíš si ho?

Jestli má čisté oblečení, jaké oblečení má, jestli má mastné vlasy, žluté zuby, dredy, piercing, kolik má tetování, jestli to tetování je profesionální nebo takové to amatérské modré - zpravidla z kriminálu.

Pokud bys šel do banky a tam za stolem místo usměvavého, upraveného muže v obleku, viděl "hejska" s modrým hárem, džínech a rozepnuté košili se žvýkačkou v ústech, svěřil bys mu bez obav své finance? Kdyby šly ženy ke kadeřnici, která by sama měla mastné neupravené vlasy - myslíš, že by se od ní někdo nechal ostříhat? Stejně tak jako v obchodě s módou - nechal by sis poradit jak se oblékat od člověka, který by sám vypadal neupraveně?

Ne vždy, je to jak člověk vypadá, odrazem toho, jaký je to člověk. Ale většinou to tak je. Na podobném principu si tipují pracovníci ostrahy nebo policisté, jestli si na toho daného člověka nemají dát větší pozor než na jiného, jestli po něm chtít prokázání totožnosti nebo ne..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.14 22:05
avatar

Pokud myslíš jen vlasy, nevadilo by mi to. Jestli myslíš celýho, tak nad tím bych se musel zamyslet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.14 22:44
avatar

Vida, takhle jsem nad tím nepřemýšlel, to bude asi tou bolestí zubu. Inu, to je zajímavá otázka. Mít doma šmoulíka, tomu už se hůř odolává.

*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.14 07:42
avatar

Kdysi jsem promoknul v nové džínové košili, která pouštěla barvu. Taky jsem byl jak taťka šmoula *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: verusshaaw*
Datum: 02.10.14 22:20

Mně 15 je. :D A strašně se mi líbí jeden YouTuber, Aquamarin. :D Má modrý háro a je to úplně krásný. :D Takže ačkoliv do mateřství mám spoustu času, rozhodně bych tohle svýmu synovi dovolila, tím si jsem jistá, prostě "ty mladší" maj zkrátka barevný hlavy rádi. :D

Ale tak záleželo by to i na tom, jakou má pleť (jeslti si snědší, zapomeň, vypadal bys odporně:D) a jak se chová - takže jestli si to zaslouží, modrá hlava je asi docela dost velkej ústupek, protože tohle matky (a obzvlášť tátové) nevidí rádi. A pak by mě zajímalo, jestli k tomu má vlasy - pokud máš přírodní barvu tmavou, musí se to odbarvit na blond peroxidem, což je strašně zničí a musíš si tam pak patlat nějaký olejíčky, aby si neměl modrou slámu (jsem měsíc odbarvená z tmavě hnědo-fialový na tmavší špinavou blond, tak vím, co říkám).

A pak počítej s tím, že se všechny tyhle barvy dost rychle vymyjí. Cca 8 umytí a budeš to mít světle zelený.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: smurfik
Datum: 02.10.14 22:30

Jsem hodně bílý :).No mám hnědé vlasy takže pokud mi to mamka dovolí tak by mi nevadilo si to vyperixidovat (nevím jak se to píše :D ).A to že se rychle vymyje,když si to koupím například z ebaye tak se to nebude moc vymývat ne? :)

Od: verusshaaw*
Datum: 02.10.14 22:42

Pokud seš bílej, mohlo by to být i hezký. :)

Ten peroxid bych nejspíš prováděla radši u kadeřnice. Mohlo by se stát, že by se z tebe stalo oranžové kuřátko a ta modrá by pak chytla nějak vyblitě, což hádám, že nechceš. :D A když už bys tam byl, zrovna by ti tam mohla i hodit tu modrou. Nevím, jak máš dlouhé vlasy, ale odhaduju, že by to stálo tak do... 400?

A ty barvy z ebaye a všude možně po netu... no já ti nevím. :D Prostě tyhle "nepřirozený" barvy se vymývaj, vymývaj se to rychle, snad jen od kadeřnice by to mohlo dýl vydržet (já si jednou tmavě fialovou barvila doma, vydržela pěkná tak tři mytí, pak se to začlo vymývat do červeno-hnědý... kamarárka má u kadeřnice tu samou barvu a vydržela ji hezká měsíc).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.14 11:51

Mám obavu, že až Vám bude cca 3x tolik než teď a budete mít 15 letého potomka, tak Váš názor se bude diametrálně lišit od toho, jaký máte teď... Bez ohledu na to jak moc zbožňujete Aquamarina... věřte mi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: verusshaaw*
Datum: 03.10.14 16:36

Věřte mi, že si vzpomenu na sebe a na to, jak jsem si každý den v 15 letech vlasy kulmovala nebo žehlila, pořád zkoušela nějaké masky a jiné vymoženosti a vlasy pro mě byly jak poklad, tak způsob, jak můžu vyjádřit, jaká jsem, a barvila každý 2.-3. měsíc... Takže mám obavy, že se pletete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tuko
Datum: 11.10.14 18:19

verusshaaw ja ti verim, ze si i v roli mamci vzpomenes na sve dospivani... Je mi pres 30 let a s pritelem vychovavame jeho patnactileteho syna a sama si u spousty veci vzpomenu na to, kdyz mi bylo tolik co jemu. A kdyby mi s takovou "pitominkou" prisel domu, tak mu to dovolim. Nekdo vyse napsal : "Kdy jindy, kdyz ne v patnacti." :D

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 02.10.14 22:31
avatar

Ani synovi ani dceři. Ale i v tomhle věku byli oba natolik rozumní, že by je podobná otázka vůbec nenapadla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.14 22:40
avatar

Sákryš, tak teď jste mi takřka přesně sebral odpověď z úst (zpod klávesnice).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.14 07:38
avatar

Divoce zbarvené vlasy u patnáctiletýho kluka - to mi nepřipadá nijak extrémní. Za rok ho to beztak přejde.

Akorát bych dohlídnul, aby to dělal odborník (kadeřnice), přecejenom ty vlasy dostávají záhul a byla by škoda je poškodit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.14 07:09
avatar

Já bych s tím souhlasila, jen by sis musel nabarvit na modro i přirození. Pak bys mohl hned kandidovat do ODS.

Důvod? Přece víš, že ODS má ve znaku MODRÉHO PTÁKA! *haha* Jaga.

doplněno 03.10.14 07:14:

Pokud se chceš něčím odlišovat, rozhodně ne něčím tak povrchním, jako je barva vlasů. A čekat, že se všichni budou kácet.

Odlišuj se v věčem jiném: třeba umět spravit motorku, hrát na kytaru, rybařit, hovořit švédsky, mít sportovní výsledky, ve škole být na špici, nikoli na chvostě.

Modré vlasy může mít každý trouba, ale výše uvedené šikovnosti jen tak každý nezvládne. Je to tak.

Navíc by se hned vyrojily přezdívky typu: Ten modrásek, modrák, modřina...*smich*

doplněno 03.10.14 07:15:

A ještě by Ti mohli říkat Táta Šmoula!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.14 07:30
avatar

Jago *palec* *palec* *palec* :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.14 07:41
avatar
Nedovolil, protože neumís ani češtinu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.14 09:40

asi jo, protože vím, že to můžeš udělat i aniž by ses ptal ...ale nech si to udělat u kadeřnice ne podomácku. Když vidím co vychází za mládež tady když skončí škola, tak lituji učitele, že se na" to "musí dívat...myslím, že tě to brzo přejde a bude dobře

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.14 09:55
avatar

Navrhuji začít přebarvením na modro..u jiné části Vašeho těla..

Konkrétně pr..zade..no tam..

S tím ma minka, ev.tatínek určitě mít problém nebude..a rád "dlaní na holou" vypomohou..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.14 11:13
avatar

Já nevím, proč to všichni tak hrotíte. Barva vlasů je módní záležitostí stejně jako typ oblečení nebo muzika. A že jde o modrou... no a? Lepší než když se tmavé typy obarví na blond (nebo světlé na tmavo) a myslí si, že mají tzv. "přírodní vzhled". Vždycky je poznat, že je hlava barvená. A modrá, když se udělá dobře, tak vypadá luxusně, Osobně se mi velmi líbí vlasy obarvené na blond s růžovým podkladem (spodek růžový vršek blond) a všelijaké podobné variace. Šmoula a podobně mu nikdo normální říkat nebude. Stejně jako nikdo (normální) už nepovažuje lidi s tetováním za zločince, pobudy nebo námořníky. Časy se mění... get over it.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.14 19:19
avatar
Presne tak...u mladých jsou experimenty uplne normální, ale chápu, že starší generace se s tímhle proste neumí smirit. Pro nektere holt bude kazdy potetovany, obarveny a jinak se vymykajici člověk divný a Nenormalni, bohužel.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.14 12:15
avatar

ANO.

Clovek by mel v ramci moznosti vyzkouset to, co ho laka. Proc ne, vsak si to zkusi, a sam uvidi ze to neni nicmoc pro zbytek zivota. A brzy se navrati zpet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.14 12:21

Ano, dovolila. Kdy jindy si má dítě vyzkoušet experimenty na hlavě, než v pubertě. Synovi jsme řekli, že si na hlavu může dát cokoliv s výjimkou dredů a provokativní symboliky. Tak rok experimentoval a dnes nosí sestřih "mladého úspěšného muže" .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 03.10.14 12:24
avatar

Určitě před deseti lety jsem hledala krásnou sytou modrou (odstín královská modř), ale jediné co bylo na trhu byla fialová.. tu jsem nechtěla.. :) Mě se to líbí- ale teď už jsem na to stará :) Kdy jindy vyzkoušet vše možné, než v "nácti" :)..

doplněno 03.10.14 12:25:

Souhlas s @aaella Opravdu jsem neopisovala :))

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.14 13:28
avatar

Já bych to neviděla tak černě. Sama jsem se ve 13 nechala ostříhat na ježka a já vypadala jako blbec, ne moji rodiče. A já to musela nosit, než to dorostlo, takže to pro mě byla škola. Klidně si tu barvu dej, když se ti to nebude líbit, za pár týdnů se holt vymyje a budeš vědět, jestli je to fakt pěkný anebo hloupá frajeřina, kvůli které vypadáš jako vůl:). Kdyby ti bylo 30, měla bych názor jiný (práce, děti apod.), ale je ti 15, takže z toho ještě vyrosteš:)

Nevěř tomu, že kdo se chce doopravdy odlišit, tak je strašně chytrý, vzdělaný a podobně. Právě kvůli odlišení mají mraky lidí rlzná tetování a různé barvy vlasů. Na ulici vidím každou druhou ženskou obarvenou a nalíčenou - i ty se chtějí lišit, akorát to už nezní tak dramaticky*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.14 14:48
avatar

Ne nedovolil ani 17a půl lketému synoví a pkd by nebyl výděleně činný tak bych na toto nedal ani 23letému!

A proč? je to zbytečnost a u muže tím spíše a modré vlasy? To už vůbec ne,možná tak ještě přírodní na zakyrytí šedin!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.14 20:15
avatar

Chceš-li se odlišovat, udělej něco, co většinu ani nenapadne ... třeba si nabarvi vlasy na modro. Ale otázka je, jak se k takové změně postaví tvé okolí. Někde by tě brali za borce, za rebela, jinde budeš za takovou věc terčem posměchu a šikany. V běžné společnosti spíše to druhé. Za odlišnosti se totiž trestá...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.14 15:09
avatar

Jako matka bych se snažila tomu zabránit, patrně by mi to bylo prd platné i já jezdila z internátu každý týden jinak obarvená. V domě bydlel mladík co od ZŠ chodil s kohoutem všech barev (jednou zelený, jindy červený) dnes je to "pan režisér". Zkusila bych mamku přemluvit o prázdninách, přece jen nic neumět (možná to není tvůj případ) a ještě mít modrou hlavu by nemusela paní učitelka strávit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.