Proč pijete kafe?

Od: Datum: 17.09.14 19:48 odpovědí: 47 změna: 29.09.14 18:37

Jen by mě to zajímalo, a kdykoli se někoho zeptám, odpoví mi to samé: kvůli nízkému tlaku.

Není přece možné, aby měl nízký tlak každý. A stejně tak nejde, aby kafe okamžitě někomu zachutnalo, stejně jako s alkoholem. Nějak se začít muselo, ale jak se začne s něčím takovým? Jednoho dne si jedno kafe dát jen tak, stejně jako cigaretu, s vědomím toho, že je možné se na tom stát závislým, nebo ze zvědavosti?

Může to být tak, že ho děti (mladiství) pijí proto, že si chtějí připadat dospělí, a dospělí proto, že už na něm jsou závislí?

Proč ho pijete vy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.09.14 19:51
avatar

Hm, když to je těžké, ale piji ho opravdu proto, že mám nízký tlak. A ano, závislost na kafi se dá lehce vypěstovat. A káva mi pomáhá občas na migrénu. Jinak, že by mě moc chutnalo, no nevím. Raději mám čaj earl gray.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.14 19:52

Piju kafe, protože mám nízký tlak *smich*. A jsem na něm závislá *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: qt
Datum: 17.09.14 19:54

Piju kafe, když potřebuju nabudit a čaj nepomáhá a energy drinky nepiju ani nemám po ruce. A možná i kvůli nízkému tlaku, to nepoznám. Občas i kvůli chuti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 17.09.14 19:56
avatar

Kávu piju jednou denně,a to proto,že mně chutná.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.09.14 19:56
avatar

Já ho začal pít ve čtrnácti. Vařil jsem ho mámě /dělala o poschodí níž/ a párkrát jsem ochutnal. Kafe mi vždy neskutečně vonělo. Zkuste někdy přijet do Valmezu a ucítíte buď kávu, nebo ropu.

S tlakem to nemá co dělat. To jsou pověry. Kávu piju kvůli hezké chvilce. Udělám kafe, něco malého k němu a na chvilku se zastavím. To je pohoda. Ráno v práci mě pro změnu nastartuje. Závislý nejsem ani po 40 letech.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jennei
Datum: 17.09.14 23:16

Valmezem projíždím denně, a musím uznat, že kdykoli mi vlak provoní káva, hned mám větší radost a víc energie, protože musím vystupovat a to se při ospalé náladě hodí. :D Ropu jsem buďto necítila, nebo cítila a nevěděla, že je to ropa. :)

Děkuju za odpověď. :)

Od: buss
Datum: 18.09.14 00:21

Jennei, ve Valmezu když projíždíme voní různé věci (vlakem,, silnice od/do Hulín, mimo kafe koření (dnešní kafe...). Bývalá firma p. Dadáka (zakladatel pražírny a balírny kávy), pak za komunistů Balírny, po 1990 Jacobs, nyní ...? Mimochodem žije jeho syn, který na OH v Helsinkách házel kladivem. A též tam voní Deza ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.14 20:16

jestli delate nejakej svuj pruzkum tak tedy:

klasicky kafe nerad, mam rad to zzenstile evropske-cappucino, frappe, videnska melange.

36let,berounsko

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mil®
Datum: 17.09.14 20:20
avatar

Ráno mě probudí a nastaruje, odpoledne pohoda s tou mou. :),

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 17.09.14 20:20
Kafe piju protože mi chutná. Tedy ne turek nebo obyčejné preso, ale kapučíno, laté, vídeňská káva, ledová se zmrzlinou atd. Na tyhle kávy jsem si nemusela zvykat, ty mi zachutnaly hned. Pravidelně piju kávu poslední 3 roky od doby, co máme kávovar.Ale víc jak jedno kapučíno denně nedám.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.14 20:27
avatar

Tlak mám vysoký a beru na to léky, kávu piji 3x denně, ráno rozpustnou s mlékem- to mi vaří manžel a dost šetří kávou, po obědě si vařím turka-bez cukru a bez mléka, kolem 18h si dám ještě jednu rozpustnou bez cukru a bez mléka. Proč? Protože mi chutná.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.09.14 20:28

Mám vysoký tlak, kafe mi nechutná, piju ho, protože jsem závislák.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.14 20:33

Protože mi chutná, opravdu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dako®
Datum: 17.09.14 20:34
avatar

Kafe piji jen občas, většinou, když ho vařím návštěvě, tak krásně zavoní a dostanu na něj chuť. Když jsem sama doma, tak si ho neuvařím, pochutnám si na černém čaji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.14 20:51
avatar

Kafe mám prostě rád a opravdu se těším,až si ho udělám.Piju ho 2x denně a bez cukru.Mám sladké rád ale v kafi si ho nedovedu představit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.14 21:16
avatar

kafe jsem začala pít asi v 16, když jsem se seznámila s klukem a v zimě jsme chodili na rande do kaváren - tak co si tam dát jiného, že... zpočátku mi nechutnalo, ale časem jsem si zvykla a zachutnalo mi... nyní začínám každý den s překapávanou kávou dobré značky, která mi chutná, je to takový můj rituál, který si užívám, s kolegy v práci u hrnku kafe pokecáme, co je nového, než se všichni vrhnou do práce - možná na téhle pohodě u kafe jsem závislá, ne na kávě jako takové...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.14 21:33

Poprvé jsem ho pil na VŠ, když jsem potřeboval dodělat semestrálku. V jednu v noci jsem si uvařil kafe do půlitru a jel až do rána. Tenhle efekt se postupem času vytratil a zbyla závislost. Těžko říct jestli víc fyzická nebo psychická. Kafe mi pořád chutná, ale ze zdravotních důvodů jsem ho přestal pít. Ze dne na den. Neabstinuju stoprocentně, ale vychází mi míň jak jedno za měsíc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dfdfdf
Datum: 17.09.14 21:36

Konečně rozumné pohodové odpovědi.

Já kafe nepiji, pouze čaj...Ale kafe.´´rozpustné´´ si dám, když mě někdo na něj pozve...Vypadá to o něco lépe, než odmítnutí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.14 21:45
avatar

Kávu piju, protože mi chutná. Vydržím bez ní. A taky se u kávy sejdeme odpoledne celá rodina, což je jediná chvilka z celého dne :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 17.09.14 21:46

kdykoli se někoho zeptám, Vy jste se tázal(a) všech obyvatel? Je to zvyk, vliv prostředí. začal jsem až jsem se dostal kde ho pili. Ale klidně si ho odřeknu, chce to vůůli, k životu ho nepotřebuji. Nechlastám, jen co je třeba pro dobré zdraví, pivo víno. Nekouřím, jen příležitostně, záleží na společnosti. Kvalita kaféé, pamatuji, když se vařilo kdysi dávno tomu, jak to vonělo na chodbách, dnes? Údajně by jsme sakra platili za kvalitní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jennei
Datum: 17.09.14 23:13

Možná jste si přes touhu najít nějakou chybu a setřít tazatele nevšiml/a, že z věty "kdykoli se někoho zeptám" ani minimálně nevyplývá, že bych se tázala všech obyvatel. A pokud je třeba to napsat, pak to napíšu - nejspíš něco takového ani není možné, že. :) Holt se občas někoho zeptám, pokud vám to takhle dává větší smysl.

Každopádně děkuju za odpověď, obzvlášť za důvod vliv prostředí, to má podle mě největší váhu. :)

Od: mirka1
Datum: 17.09.14 21:57

Přišla jsem s vnučkou do banky sa hned se ke nás vrhl mladík, zda si nedáme kávu, nebo čaj? Ačkoliv kávu nepiju, dali jsme si obě dvě kávu s mlíčkem a moc mě chutnala. Povídám, jak to že ta káva je tak dobrá a já jí tak uvařit neumím? Vnučka mi řekla, protože babi ty si dáváš sacharin a tady ti dali cukr. Ano takovou kávičku bych se naučila i pít jinak jí nemusím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 17.09.14 22:16

No, si myslím že byla přeslazená. Jsem se bavil s dovozcem kávy a co je v obchodech u nás k dostání ... nebyl někde test?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.14 09:38
avatar

podle me za to muze i jina kava a troufnu si rict kafe z kavovaru

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.14 12:26

To bude nejspíš souviset s přípravou kávy. Pořídil jsem teď domů slušnější kávovar, a z něj konečně chutná káva tak, jak má. To znamená přirozeně nasládlá (nikoliv ale sladká), bez zbytečněho obsahu hořkých látek, které se dostávají do nápoje v případě, že voda protéká příliš dlouho. Naprostý opak humusu zvaného turek. U něj je to kromě otřesné chuti "zpestřeno" ještě lógrem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vorel
Datum: 17.09.14 23:39
Tak ja piju treba kafe jen z nouze. Bohuzel se posledni dobou nouze stavaji casteji a casteji :) ale od zacatku...
Od jakziva jsem pil vzdy energetaky. Nejdriv na chut, a pak to prerostlo ve stav kdy piju tak 1l energetaku denne. Kupuju vzdy karton kdyz je neco v akci, nejbezneji big shock nebo semtex. Kdyz neni, tak v lidlu maj vyber dobrych a levnych - taky kartac od kazdy prichute :D kdyz nechci energtak, dam si mate do pulitru. Jenze s mate je desna prace a bordel, a to je ten kamen urazu... takze kava je vychodisko z kofeinovy krize kdyz jsem v terenu nebo kdyz se mi doma nechce pripravovat mate.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.14 23:42
avatar
Kafe mi odjakživa krásně vonělo a jako malé holce mi nechutnalo - to mamincino, ona nesladi, ale tatinkovo, to byla paráda ;) olizovala jsem jen lžičku a sem tam malý doušek ;) kávu jsem ale nepila ani později, jen velmi výjimečně s tatínkem. v Itálii jsem se naucila každý den po probuzení, sejít do kavárny venku, rozložit noviny nebo otevřít notas, objednat si presso a sedět tam a pěkně relaxovat. Časem jsem přidala ještě jednu kávičku na terase večer. Když jsem se pak přestěhovala zpět do Čech, tak jsem si sebou privezla kvalitní pressovac a kavu, tady jsem ve svém zvyku pokračovala. Nyní piju jedno Pressi denně a jednoho turka. A piju kafe proto, protože mi moc chutná, a miluji přípravu kávy a ty okamžiky odpočinku ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.14 03:39
avatar

Káva je stejně jako cigareta droga, ti co chlempou denně jsou obyčejní závisláci co si to neumí přiznat...

Je tu doba raního cigaretokávového rituálu...

Čest nízkotlakým vyjímkám...(nevěříte jedné zdravotní po ránu?)

Navíc legální, droga..prostě hnus..ale zisk je zisk...

Nakonec jsou spousty studií kdy testovali zda je či není závislot a snad u 80-90% se dostavil absťák účinek...

Nejvíc u kávařů-cofein podporuje oběh činnost mozku atd...a ješě cosi vyplňuje...

Nikotin je čistá droga a při jeho nedostatku (hodiny u někoho dny) se dostaví opět absťák...

Alkohol vykazuje podobné výsledky...stejně tak i kupa dalších drog...

Ale exli i lidé zavislí na Online hrách, energetických nápojích...

Podle testů (ale věřit jim?) na toto trpí nejvíce kancelářské krysy...bez kávy nefungují...

Dokonce redaktorky idnesu si dělaly malý vlastní test a většina z nich byla bez kávy v pytli...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.14 13:54

souhlasím s hangarem,,je to zvyk a já už jsem alergická,jak někde přidu a řeknou dáte si kafe?Jak-by nebylo nic jiného.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.14 08:24
avatar

Kávu nepiju (resp. piju ji velmi výjimečně, jen když mi ji někde bez ptaní udělají, tak ji vypiju, ale mít ji nemusím).

Ale piju meltu, ta mi chutná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: makytakybo*
Datum: 18.09.14 08:42

Chutná mi, povzbuzuje mě k činnosti a jelikož jej piju s mlékem, tak mě i zasytí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.14 08:46
avatar

začalo to kávovým termixem (ještě za socialismu) a přešlo to v kafé, které mi opravdu chutná, ale piju ho s velkým množstvím mléka. No a jinak ten super termix jsem ochutnal tak před 5 lety a byl pěkně hnusný, což si stačilo přečíst složení na obalu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.14 09:36
avatar

Je to spis takova chvilka pohody. U kavy nic nedelam. Take chutna a nabudi. Zacal jsem ho pit az pozdeji, kolem 23l. Zavysly nejsem :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.14 10:19
avatar

Piju kafe všeho druhu - různá espressa atd., vídeň, turek, kapučíno... prostě podle chuti a nálady. Nedávám si "povinnou ranní kávu", ale prostě když opravdu mám nějakou kávovou náladu (nebo když potřebuju trošku probrat nebo něco teplého a nemám zrovna chuť na čaj). Akorát rozpustný nepiju (z chuťových důvodů). Mám nízký tlak, takže mi to i trošku pomáhá, ale kvůli tomu kafe nepiju. Začala jsem už dávno, ani nevím proč. Asi stejně jako kdyby se někdo zeptal, kdy jsem začala pít černý čaj s mlíkem a proč ho piju.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 18.09.14 10:53
avatar

Dnes ho piju proto, že mi chutná. Z toho důvodu si ho nekazím cukrem a preferuji klasického turka.
Už si nepamatuji, jakým způsobem jsem ho "ochutnal", ale pravděpodobně v prvním zaměstnání, když si po obědě všichni v klidu sedli "na kafe", tak jsem si ho dal také, abych tam neseděl "na sucho". Protože když přišel šéf, že je potřeba něco "akutně" opravit, tak všichni pili kávu, jen já jsem byl "volný". :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.14 13:23
avatar

Tak já se taky přidám... Zpočátku to byl nízký tlak:) Postupem let se z toho staly rituály a asi jsem na ranní kávě závislá. Vařím si slabého turka a to hned po probuzení nebo po příchodu do práce. Pak si dávám v obědové pauze s kolegyní a po práci s kamarádkou. O víkendech mám ranní sama a po obědě s kamoškou. V restauracích nebo kavárnách si turka nedávám, tam mi nechutná, to si dám latté nebo capuccino. Turka piji neslazeného, ale ty ostatní mám ráda sladké, ale to už pro mě není o kávě, ale spíš o mlsání:))

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.14 13:38

kafe piji jen když mám chuť- často to není ...ale když ta chuť přijde ,pěkně si ho vychutnám

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 18.09.14 18:45

Kávu nijak nutně nemusím. Piji ji max.1x denně. Při pití kávy mne pozitivně ovlivňuje, možná jen domnělá, pohoda všech okolo v kavárně, chvilka pohoby pro sebe a spolukafaře, a také vůně , někdy i chuť. Vetšinou si kávu sám melu ručním mlýnkem, což mne asi na kávě nejvíce spolu s její vůní uspokojuje. Tento způsob konzumece kávy jsem zvolil z důvodů, že všude okolo jsem slýchával : Dáš si kafe? Už jsi měl kafe? Pojď na kafe! a pod. a přemýšlel o tom. Tak jsem začal jen ze zvědavosti co ti lidá na té kavě mají - zbožňují. Započal jsem zbožňovat mletí kávy a při tom její vůni. Nabídka kávy je také v mnoha případech, ne-li ve všech, zachránce hostitele, důvod k spočinutí, k seznámení se, k jednání i k zavzpomínání. Pokud je konzumace kávy jen nutnou potřebou, je to žel, nenaplnění její společenské funkce.

Pohodu u kávy přeje -miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.14 12:20

Kafe piju, protože mi chutná a věřím tomu, že už je to i jistá závislost. Pít kávu kvůli tlaku po ránu je nesmysl, protože většině lidí trvá hodinu až dvě, než to zabere, a to už je trochu pozdě. Navíc účinky na tlak po nějaké hodince zase odezní a tlak se dostane zpět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 26.09.14 12:31
avatar

Čerstvá káva krásně voní, to je první vjem. S trochou cukru nebo mléka mně chutná, jako lahodné pití. Když je servírovaná v krásném hrníčku s talířkem a malou mňamkou, je to i pastva pro oči. Buďme rádi, že je u nás káva k mání a můžeme tu lahodu pít. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 26.09.14 12:59
avatar

Ráno si jako první dám kafe na probuzení a potom si teprve dám snídani.

Odpoledne na vzpruhu po částečné únavě ale nesmím odpolední kafe vypít pozdějc než v 16 hodin protože jinak nemůžu v noci spát.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.14 14:45
avatar

Mám ,respektive měl jsem vysoký tlak,úplně jsem vysadil kafe a stejně jsem měl vysoký tlak,pak jsem zahodil "tuberyho tyčinky"(přestal kouřit) a tlak mám jako nemluvňátko i přes 4-6 káv denně (do 14litráku!)Piju bo mi chutná a závislak na něm nejsem, tak si klidně nedám třeba týden a absťák se nekoná!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.14 15:29
avatar

pití kávy pro mne znamená pohodičku,klídek,pěknou chvilku kdy můžu vypnout,na nic nemyslet...dávám si ji dvakrát za den

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: maru*
Datum: 29.09.14 17:34

No tak ja jsem zacala pit kavu cca 3 roky zpatky...zvykla si na crstve pomletou kavu, nejradsi si davam espresso :) Bez mleka i cukru. Bohuzel v praci mame kavovar, a tak piju kavu casto behem dne, uz si ji ani nevychutnavam a tak to zacinam stridat s kavovinovymi napoji. Napr. Caro je super (s mlekem) :) Takova zdravejsi alternativa.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 29.09.14 18:09

Během pracovní doby vůbec ne. Při přestávkách se zaměstnanec tak akurát stačí zastavit, chvilku si orazit, něco sníst a zapít to vodou nebo čajem.

Kafe (vůbec ne kávu nebo kávičku) si občas dáme, když máme všechno hotovo, sesedneme se, uděláme české kafe s lógrem nebo rozpustné (nemusí se vymývat hrnek ), popovídáme, probereme ze setrvačnosti co bylo, nebo jiné zajímavosti, postupně se odpojíme od práce a k tomu odpočinku se kafe docela hodí. Je to rituál, nic víc. Žádné zvyšování tlaku nebo zváštní labužnické vychutnávání (i když dobrá káva je lepší než obyčejná).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.14 18:31

Kafe piju na chut, někdy i před spaním kofejn má krátkodobé povzbuzení cca 15 minut a tlak vůbec nezvedá, je to mýtus co si lidi vymyslely.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.14 18:37
avatar

Pro mně je káva rituál, pohoda, vůně a v neposlední řadě chuť. Neslazená, s mlékem, ráno "turek" a po obědě a navečer rozpustná. Když jsem v příjemné společnosti, to je bonus navíc. Co ale dost dobře nemůžu skousnout je, že kdykoliv příjdu do drogerie TETA, hned mi nabízejí kávu (z automatu, do kelímku) Pokud jsem členem klubu TETA, mám ji zadarmo, pokud nejsem, za dvacku. Jsem, ale nechápu, proč zrovna kávu! Jdu tam přece nakupovat a ne na kafe. Ani k sortimentu drogerie mi to nepasuje. A i nákupní vozíky tomu přizpůsobili, mají na nich držáčky na kelímky. Neumím si představit, že jezdím po prodejně, ucucávám kafe z plastu (blé) a nakupuju... No, ale i takovéhle akce mají asi své příznivce *bzum*. Jééé, nepatříte náhodou taky mezi ně? Pokud ano, pak pardon. Proti gustu...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.