Jak reagovat na pád do septiku?

Od: Datum: 12.09.14 16:41 odpovědí: 15 změna: 15.09.14 22:26

Včera můj osmnáctiletý syn spadnul doma do septiku, nakonecse ho podažilo vytáhnout, když jsem ale viděl jak vypadá, málem jsem se pozvracel. Problém je, že nevím, jak na to reagovat, syn si za pád pravděpodobně může sám, s kamarádama u baráku machroval, co vydrží poklop od septiku, až se to pod ním nakonec prorvalo. Nejradši bych ho seřezal.

P.S. Už asi nikdy nezapomenu na to, jak se syn vysvlíkal a na jeho hnědej pupek :D


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.09.14 16:54
avatar

Oslavte to, syn se podruhé narodil. Zřejmě septik nemáte hluboký. Mohl tam zůstat a nějaký zachránce bez kyslíkového přístroje též.

Nedávno v Polsku takhle zahynulo, při záchraně člověka spadnuvšího do septiku, hromada lidí. Každý tam skočil zachraňovat a každý ztratil vědomí a udusil se tam.

doplněno 12.09.14 16:58:

Kdo vytahuje z nějaké jímky, kde jsou nebezpečné plyny, tak se musí nechat jistit od dalších lidí, přivázat lanem, dýchat kyslík atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.14 17:08
avatar

Předpokládám, že jsi ho hned nahnal k lékaři na vyšetření. Septik je zdrojem neuvěřitelného množství choroboplodných zárodků. I životu nebezpečných. Jejich účinek se neprojeví třeba hned a později už nebude dáván do souvislosti s touhle koupelí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aliarip
Datum: 12.09.14 17:14

Manželka tam s ním šla, hned po tom, co ho umejvala hadicí na zahradě, kdy se kluk trochu styděl vysvlíknout se do trenek před sousedama, ale k doktorovi ho manželka přesvědčila, ať zajde hned v pondělí, tak uvidíme.

Od: pepab
Datum: 12.09.14 18:13

Muzete v pondeli podat info jak to u doktora dopadlo. Jestli to byl opravdu nejaky velky problem?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.14 18:24
avatar
Otevrene rany vydensifikovat , pokud to nevypil tak bych nestresoval.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.14 19:46
Ha ha ha. Hnědej pupek. To mě dostalo. *smich* *smich* *smich*
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.14 19:52

Vysvětlil bych synovi, že je kus debila, když se v osumnácti chová jako osmiletej, a pokud ještě nevydělává, zatrhnul bych mu něco co má rád, hraní her, ježdění autem, vodění si holky domu nebo tak něco. Už bylo několik případů i u nás, kdy člověk spadl do septiku, kde omdlel a udusil se. Pokud se Vám to zdá tvrdé, tak bych ho nechal za vlastní peníze koupit nový debilovzdorný kryt na septik, ať se taky prohne, když umí machrovat a ničit věci, musí umět i machrovat, jak je koupí ze svýho nový.

Omlouvám se za slovník, ale kdybych měl dítě a tohleto to udělalo, tak by tohle bylo to minimální, co bych za sebe udělal. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.14 20:06
avatar

Tedy já bych tak přísná na vašeho syna nebyla, tak jako někteří rádcové přede mnou. Buďte rád, že to syn přežil. A ruku na srdce, kdo má větší vinu? Váš syn, že dělal skopičiny, nebo vy, že jste nezajistil víko od septiku natolik dobře, aby k tomu propadnutí do septiku nemohlo dojít?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janplinto*
Datum: 12.09.14 22:44

Pokud to trošku posunu - doufám, že to nebude posouzeno jako bulvární - vzpomínám na jeden film, kde mladý černoch na letišti zodpověděl dotaz, kde hledat záchod: "Ale člověče, celej svět je jeden velkej záchod! Ale ten, co hledáte, je támhle." Aneb, jste si stoprocentně jist, že váš syn už v septiku není? *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jinx®
Datum: 13.09.14 23:06
avatar

Za odmenu mal ist do trenek pred susedy...a pekne s hadicou na neho..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aliarip
Datum: 14.09.14 13:31

Taky, že šlo, myslím, že kluk bude mít spíš trauma z tý ostudy, chodí často do posilovny a dost pečuje o svůj vzhled a pak se musí vysvlíknout a ukázat se celej hnědej :D Ještě horší než to, že ho viděli sousedi, budou asi spolužačky, kámoši si ho ještě stihli vyfotit. Tak doufám, že to pro něj taky bude forma trestu.

Datum: 14.09.14 15:38
avatar

Bude mít na co vzpomínat. Pokud se nenapil, nic se nestalo. Hnědá barva se smyje.

Byla jsem dítě z hadích ocásků. Na jaře babička jednotila řepu u prasečáku, můj taťka jí pomáhal. Já, asi pětiletá, šmejdila okolo vepřína, zaujala mě velikánská prasata v ohradách. A že se půjdu podívat blíž. Naneštěstí mi stála v cestě jáma /nehluboká/, plná prasečí kejdy. Dovedete si představit tu "vůni". Já nevěděla, že je to jáma, navrchu plavala sláma, myslela jsem si, že je to normální zem a že to v pohodě přejdu.

Najednou jsem tam byla až skoro po krk. Hlava zůstala venku. Spustila jsem hrozný jekot, taťka praštil motyčkou a letěl mě vytáhnout. Očistu pojal po mužsku. Blízko byl pěkný koupací rybník, ale právě na straně u vepřína hodně hluboký. Taťka mě svlékl do naha, ponořil až na hlavu do rybníka do té hloubky a začal mě omývat. Bylo to někdy na jaře - květen? A já vůbec necítila zimu. Zato doma? Mamka mě koupala snad ještě 10 x a nalila na mě všechny voňavky, co měla doma. Nebylo to moc platné.

A víte, jaké veselé to bylo téma pro má vnoučata, když se mně ptala, co jsem dělávala jako malá? Chechtala se jak na lesy. /Mimochodem, už nesmrdím. Ono je to už asi 55 let zpátky/ *smich* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 15.09.14 13:29

Má veselou příhodu na kterou se bude vzpomínat desítky let ;)

1. může za to hlavně ten, co se stará o víko septiku

2. skákat po víku septiku, to udělá jen pitomec

3. po propadnutí bacha na omdlení (metan) a to i pro zachránce.

4. vytáhnout, hned svlíknout a ostříkat hadicí. Na stud se kašle. Otevřené rány vydesinfikovat, pokud si lokne tak proplach žaludku. Jinak bych to moc nedramatizoval.

5. ano, ostuda veliká a uslyší to hoooodně dlouho. Poradil bych mu, že by teď měl chodit kanálama :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.14 13:39
avatar

Myslím, že syn je už tak potrestaný dost. Kdo by ale zasloužil pořádný trest jste vy, za nedostatečně zajištěný septik. A jestli to bylo na veřejně přístupném místě, dalo by se to klasifikovat i jako veřejné ohrožení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jinx®
Datum: 15.09.14 22:26
avatar

- Ako sa po poľsky povie potkan?
- Gangster kanalowy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.