Svět je zlej

Od: Datum: 06.09.14 19:45 odpovědí: 47 změna: 22.09.14 20:48

Od té doby,co jsem vyšel střední tak se nestačím divit.Je to jen v mých očích,nebo jednoduše vidim pravdu jak to dneska vše je.Jakmile jsem vlezl do práce,vždy jsem se potkal s vychcaností lidí,šéfů,podniků. Naivně jsem se snažil dělat dobro i zákazníkům,klientům s tim pocitem,že se mi to vrátí.Vrátilo se mi hovno a to doslova.Klienti místo aby ocenili moji práci,přesli k podnikům,lidem kde byli okradeni a naivně věřili jim,než mě,který to s nimi myslí dobře.To samé je s holkama,taky vypadaj hodně atp,ale každá chce jen chlapa s prachama.Proč se to děje? proč vítezí zlo,vychcaný lidi,zlomyslný,zloději,podvodníci?Proč? Je to tak v prdeli,že i ty nejnormálnější lidi mají strach,že nikomu nevěří a raději se nechají obalamutit hezkejma slovama,ne žaby Vám věřili,že chcete pro ně to nejlepší. Sere mě to,jsem kvůli sovjí dobrotě chudej,bez přátel,bez vlastního sebevědomí . Zasranej novej svět,nová doba,kde vítězí krása,prachy,nic víc. hnus svět.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 06.09.14 19:53
avatar

Dobrý den, zdá se, že Vás dostihla krize třicátníků - pokud jste mladší, tak to přijde ještě jednou.

No, ale zase jste si ulevil a je jistě lépe. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fx
Datum: 06.09.14 20:01

A myslíte si, že je to rys jenom dnešní doby? Předtím se toto nikdy nedělo?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.14 20:33

To je život kamaráde, takže si zvykni a začni s tím něco dělat ;)

doplněno 06.09.14 20:55:

Ještě jsem zapoměl dodat vítej ve světě dospelých.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.14 20:41

Je normalni, ze lidi nechteji nic mit s nekym, kdo je vecne negativni a pesimisticky. Akorat by jim kazil naladu. Kdyz se s dnesnim svetem neumis smirit, tak se odstehuj nekam, kde jsou o sto let pozadu... ale pak zas nenadavej, ze je to tam takvoy, jaky to tam je.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.14 20:46

Aby v přírodě určitý druh přežil, tak se musí vždy přizpůsobit životním podmínkám. To platí i v lidské společnosti. Ti úspěšní se bez skrupulí přizpůsobili ( např. JUDr. Sokol). Udělej to také a budeš v pohodě !:o))

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.14 20:52
avatar

Jojo, toto je současný svět. A musíme v něm žít, jelikož jiný vymezený čas na planetě Zemi nemáme. Všichni lidi nejsou zkažení. Jen se podívejte zde na poradnu, kolik je tu rádců, co radí a a radí dobře a dokonce zadarmo. Já už jsem například raději přestala sledovat i televizi, zprávy nečtu (jen přehlédnu titulky na internetu a jdu dál...). Nevnímám reklamy okolo sebe a raději si čtu třeba knížky. Dělám si ten svět pro sebe lepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.14 21:04
avatar

Asi tak

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adr
Datum: 10.09.14 04:31
Ale to je smutne ze to takhle je.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.14 21:12
avatar

Aby živý organizmus přežil, musí se umět přizpůsobit podmínkám, ve kterých žije. To platí pro mikroba někde ve věčné tmě na mořském dně i pro člověka. Už víš jak to je, máš nějaké zkušenosti, víš, jaký přístup nefunguje, tak co ti brání tvůj přístup změnit? Ženské chtějí alespoň trochu zajištěné chlapy, no tak se snaž, abys měl aspoň vlastní bydlení a auto. Místo nadávání a stěžování to chce makat a vymýšlet způsoby, jak dosáhnout svých cílů. Káně lesní může nadávat, že zemědělci vyhubili myši postřikem a chcípnout hladem, nebo může začít lovit něco jiného nebo někde jinde a přežít. Ono v životě to chce být trochu sobec - mysli víc na svůj prospěch, ne jen na prospěch nějakých anonymních zákazníků, kteří na tebe stejně kašlou. Pokud budeš neustále vše dělat jen pro ostatní, nemůžeš se potom divit, že sám nebudeš nic mít.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 06.09.14 21:18
avatar

Tak už jsi pochopil, že ženský jsou na prachy. Kromě nich ještě na moc (jako "vliv"). Kdo vypadá, že jedno z toho (nebo obojí) má, na toho se lepěj. Nezměníš to, mají to v genech. Ale to neřeš, stejně je nikdy nepochopíš.

A zákazníci? Jó, dobře jednat se zákazníkem, to je fakt umění. A tím nemyslím zákazníky oblafnout. Ale říct jim celou pravdu a přitom ji podat tak, aby neutekli ke konkurenci, která celou pravdu neříká, ...

Jinak počítej s tím, že opravdu každý (cizí) se snaží jen o svůj prospěch. Ovšem tebe k tomu může potřebovat a ty bys toho tedy mohl náležitě využít (třeba se nechat zaměstnat).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.14 21:36
avatar

Očividně žiju v nějakém jiném světě. Mno, stěhovat se nebudu :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.14 22:21
avatar

Ano, bohužel to tak je. Já se s tím snažím něco dělat, sice mám malou úspěšnost, ale nějakou alespoň. :)
Většinou za to mohou muži. Samozřejmě ne vždy, i spousta žen je taková, ale ten poměr je takový, že tyhle věci dělají mnohem více muži než ženy. Toužící po moci, po penězích a nebo jen prosté škození druhým..
Já sama hodně ráda rozdávám a na penězích mi moc nesejde, ale spíše než s uznáním se setkávám s výsměchem..
Hodně tomu "zlu" napomáhají věci jako komunismus, nacismus, ale i náboženství a další jim podobné zakládající si na intoleranci. Nemyslím si, že je špatné, že má někdo méně, někdo více, ale přímo žít na úkor druhých (Myslím tím ty podvodníky, zloděje apod.)? Souhlasím, že je spousta lidí zlých, ale je třeba to vidět pozitivně a snažit se to změnit.. Třeba i trochu radikálněji, ale ne způsobem který způsobuje jen další násilí, smrt a utrpení (Jak fyzické tak psychické)...
Na tom být chudší finančně (Pokud to není až moc samozřejmě) není tak špatné, mnohem horší jen totiž být chudá/ý psychicky.. A to jsou právě ti lidé o kterých je řeč.. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.14 01:47

"tyhle věci dělají mnohem více muži než ženy."

Jaké "tyhle věci"? Ženy se nechovají vychcaně, nepomlouvají se a neškodí si navzájem? Nikdy se blbě nerozhodnou, ať už ohledně partnerů nebo podniků, jejichž produktů/služeb využívají, a nelitují toho? Přečtěte si ten dotaz znova, zrovna na preference u žen ohledně partnerů si tazatel stěžuje taky. Muži jistě dělají statisticky více věcí za hranicí zákona (otázka je vždy, co je legální a co legitimní), ale se slovy jako "mnohem více" bych se mírnil...

"hodně ráda rozdávám a na penězích mi moc nesejde, ale spíše než s uznáním se setkávám s výsměchem"

To se divím, no. :) Uvažovala jste někdy o tom, zacházet s penězmi zodpovědněji?

"Hodně tomu "zlu" napomáhají věci jako komunismus, nacismus"

Můžete vysvětlit, jak konkrétně se na zlu dnešního světa (právě dnešní dobu tazatel ve svém dotazu zmiňuje) podílí ideologie 25, resp. 69 let mrtvých režimů? Ne, že bych se snad s těmito ideologiemi nějak ztotožňoval nebo schvaloval zvěrstva páchaná v jejich jménu (stejně jako ve jménu jakýchkoliv jiných režimů), jen mi přijde, že dnešní doba má poněkud aktuálnější problémy k řešení.

"Třeba i trochu radikálněji, ale ne způsobem který způsobuje jen další násilí, smrt a utrpení"

Je vražda na tyranu zločinem? Toť otázka. Nicméně se musím přiznat, že kdyby mi někdo postřílel moje blízké, asi bych po něm vyloženě neházel květinami...

"mnohem horší jen totiž být chudá/ý psychicky"

Asi máte pod slovem "chudý" na mysli "zlý". V čem je to pro ty lidi horší, když se mají materiálně tak dobře, a na ničem nemateriálním jim nezáleží? Sdělím Vám tajemství - jsou lidé, kteří mají jiné hodnoty a jiný pohled na svět, než Vy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.14 07:59
avatar

1) Za tím co jsem řekla si stojím, myslela jsem právě ty věci za hranicí zákona.
2) Za tím si také stojím. Peníze nejsou vše a netrápí mne jak s nimi zacházím.. :)
3) Tyhle režimy žijí pořád a všude. Nemluvím pouze o tom, že se nějkde aktivně provozují, ale i o tom, že lidé s těmito názory jsou mezi námi, já se nimi setkávám každý den, a to každý den..
4) Kdyby nebylo tyranů a vrahů nebylo by třeba dalších vražd..
5) Neříkám že, že být majetnější je špatné, nic proti tomu nemám.. Vezmu si jako příklad Billa Gatese.. Věnoval desítky, možná stovky miliard na charitu. Peníze prostě nejsou vše a jsem si jista, že kdyby nebyl tak silný materialismus tak by byla tato planeta lepším místem pro život všech živočichů.. Jistě, každý včetně mne je do určité míry ať méně či více materialist(k)a či sobkyně/sobec, ale je to prostě o tom jak moc.. Těžko mluvit o tom jak je svět zlý a nechat toto bez povšimnutí. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.14 19:16

Mně je jasné, že si za tím stojíte, evidentně máte svoji víru a o tu se budete rvát do roztrhání těla, proto Vám cokoliv vysvětlovat by byla jen ztráta času. Jen se nedivte, že toho zlí lidé zneužívají. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adr
Datum: 10.09.14 04:37
Je hezke si precist ze to ma nekdo jako ja.Take asi neumim zachazet s penezi protoze vetsinou slysim Ty ses blbej proc to delas?To uz je jak prvotni zavist mi prijde.Ale je prece fajn udelat nekomu radost.Taky se asi do tohoto sveta nehodim.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 06.09.14 23:49

Pusť si mantry a bude Ti líp! Já to tak dělám. Taky jsem se v práci s tím setkala. Slušní lidé mají v dnešní době červenou a drzí, podlézaví zelenou. Možná, že tě přitahují holky, které jsou na prachy. Nebo jsi neměl štěstí. Já na prachy zrovna nejsem, ale někteří muži hledají holky s prachama. To je zas má zkušenost. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.14 22:49

Hezký den,

Jakožto evidentně citlivý a vnímavý člověk máte v podstatě dvě možnosti:

1) Stát se diktátorem, ovládnout svět a přetvořit jej k obrazu svému. :)

2) Stát se cynikem, přijmout svět v podobě, v jaké je a zařídit se podle toho.

Jistě již posoudíte sám, která z těch možností je pro Vás snáze realizovatelná. Ještě je tedy samozřejmě možnost třetí, ale tu bych zmiňoval neměl...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naivni
Datum: 07.09.14 09:00

1) :)

Datum: 07.09.14 09:09
avatar

Diktátoři jsou to největší zlo. Každý člověk by měl mít svou hlavu a nenechat se utlačovat.. Na druhou stranu by tím neměl utlačovat ostatní.. :)
Diktátorství a další totalitní režimy jsou to nejhorší...
Jak se říká.. "Zlá krev plodí jen zlou krev".. A proto je třeba na to jít láskou a ne silou. ;)

doplněno 08.09.14 08:01:

Ano, je to těžké, zvlášť když jsou lidé tací jací jsou. A proto je tato planeta takovým zlým místem pro život, jakým je. Kdo nic změnit nechce, nejspíše nic nezmění. Polemizování o tom, jak to nepůjde už asi také moc ne.. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 07.09.14 23:21
avatar

A já si to nemyslím. Ne tak absolutně. On takový diktátor má něco do sebe. Kdyby byl rozumný, tak si asi nelze přát nic lepšího. Lepší výsledky většinou dává konzistentní rozhodování a vláda autority, než nekončící dohadování tlupy, kde si každý myslí, že je nejchytřejší.

Představ si firmu, kde by nevládl šéf, ale všichni by se o všem demokraticky dohadovali. Jak dlouho by tak asi existovala?

Demokraticky a přitom s dobrými výsledky můžou fungovat asi jen malé skupinky názorově velmi podobných lidí. Větší skupiny různých lidí už se prostě neshodnou, což brzdí veškerou činnost. Anebo tam dokonce demokraticky zvítězí názory, které jsou špatné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.14 01:26

Ano, takže prostě zrušíme všechny diktátory. Láskou, protože silou by to nešlo. A všichni budou navěky šťastní, vždycky se shodnou jen na tom, co je nejlepší pro všechny a vůbec nikdo nebude své svobody zneužívat k tomu, aby škodil ostatním. :)

Ve Vašem světě bych chtěl občas žít, musí to být relax...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.14 14:45

Bohužel máte pravdu, dřív jsme žili všichni za železnou oponou a hromadit prachy nebylo zas tak moc nutný, stejně se za ně nic moc nedalo koupit, krámy byly prázdný, ale ty základní věci člověk sehnal a byly kvalitní, vydržely, protože je dělaly české, nikoliv čínské ruce. Takže se u nás vyrábělo a lidé měli práci. Jenže klausova, ježkova, dlouhého a kočárníkova mafie všechny podniky co fungovaly prodala zahraničním firmám, které je zavřely a zbouraly ( např.Oděvní závody Prostějov, čokoládovny v Modřanech, některé pivovary-Hradecký lev, Domažlice, Dačický, Bráník apod. a zaměstnance vyhodily, aby se zbavily konkurence... A lidi se dali na "podnikání", někteří čestné, většina ale spíš "kšeftaření"- viz můj bývalý kolega a kdysi i kamarád, který mě před dvěma lety ukecal do "skvělého" finančního produktu - spoření ve zlatě, kde když člověk uloží peníze, tak banka nakoupí zlaté slitky. Říkal, že základní vklad je 10000,-Kč, že polovinu si banka nechá jako vstupní poplatek ( tvrdil, že toto je jen poprvé ) a polovinu uloží do zlata. Takže jsem si říkal, že mám někde krásně uložených 5000,-Kč ve zlatě a tak jsem se hodně podivil, když před měsícem mě přišel od nich dopis, že tam mám dluh ještě 3000,-Kč ! Tak jsem to podrobně prostudoval a zjistil, že "vstupní poplatek je celých těch 10000,-Kč a že po mě chtějí dalších 3000,-Kč za vedení účtu ! Takže celkem 13000,-Kč v pr**** , kdybych je dal před těmi dvěma lety do banky na spořící účet, tak je tam mám pravděpodobně dodnes+nějaké drobné úroky k tomu. Takže toto je má zkušenost s "kamarády", které já nazývám "svině převlečená za kamaráda"... Bohužel obyčejný člověk takovou habaďůru hned neprokoukne, takový "kamarád" i když se ho člověk tenkrát ptal, jestli jsou s tím spojené nějaké další poplatky, tvrdil bez uzardění, že ne. Je opravdu doba, kdy se každý snaží druhého "oškubat" :( I když člověk maká jak může a síly mu stačí, tak žije od výplaty k výplatě a ušetřit už nemá kde. Když si chce občas udělat radost a jede vlakem třeba do přírody, tak narazí na vydrancované lesy, kde paseka střídá paseku a mezi tím je pár stromů, aby to nebylo na první pohled vidět... Jsem rád, že jsem si do této doby nepořizoval děti, nedávno tu měl někdo dotaz, že ho ÚP posílá na pracovní pohovory i když má děti nemocné a nemá je kdo hlídat, ale ÚP to prostě nezajímá. Toto myslím nemá komentář a je asi každému jasné, že do takového státu, který takto "myslí" na rodiny s dětmi je nesmysl děti přivádět. Prostě nám, co jsme citlivé duše a nemáme povahu stát se hajzlem, nezbývá než zbytek svého mrzkého života na této planetě proživořit, než si pro nás přijde zubatá...:(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.14 04:47
avatar

Smutná pravda... *blee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.14 00:34

"Prostě nám, co jsme citlivé duše a nemáme povahu stát se hajzlem, nezbývá než zbytek svého mrzkého života na této planetě proživořit, než si pro nás přijde zubatá..."

Tady by mi přišlo zajímavé zjistit, u kolika lidí je příčinou citlivé duše, kdy člověk nemá povahu stát se hazjlem, opravdový soucit s ostatními, a u kolika spíše obyčejná zbabělost (strach z následků).

Mám obavu, že u většiny lidí bude převládat to druhé...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.14 16:24

Myslím, že to nemusí být zbabělost, částečně je to povahou, kterou nám hvězdy při narození daly do vínku a částečně výchovou, jak se na nás "podepsaly" rodiče. Mě rodiče vedly ke slušnosti a k úctě k druhým lidem, prostě pomáhat tam kde je třeba. Bohužel někdo dobře míněnou pomoc neocení a někdo ji i zneužije, to je to oč tu běží a o čem myslím píše i tazatel...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.14 17:36
avatar

Nemusí to však tak být. Já byla vedena k tomu jít jen za penězi a nehledět na ostatní, hlavně že mám peníze. Přesto se o peníze moc nezajímám a mnohem raději pomáhám druhým.. :)
Ale vždy jsem si šla za svým.. Nikdy jsem si nedělala hlavu z nějakých zákonů a trestů... To že je někdo hodný, neznamená, že pro toho člověka znamenají něco hodnoty společnosti jako takové. Já se snažím šířit radost a lásku.. A pokud mi v tom něco stojí tak to klidně smetu ať to je co to je, nebo ať je to kdokoli... Pokud to je věc, kterou považuji za správnou a pomůže spoustě lidem, nezáleží mi na tom kolik na to padá zákonů, zákazů a co já vím ještě čeho.. :)
Bohužel, tohohle se většinou ti zlí chytají a dělají tím v očích ostatních ze mne horšího člověka než jsou oni sami.. :)
Ačkoli jsem zatím takovým způsobem žádný zákon neporušila, vím, že bych to klidně udělala.. Ve škole jsem měla díky tomu problémy - Když jsem něco udělat nechtěěla tak jsem to neudělala a když jsem chtěla, tak jsem to klidně udělala... :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.14 21:15

Je od Vás v podstatě krásné, že tak uvažujete a jste ochotna se obětovat pro druhé, třebaže by to odporovalo zákonům. Jen si myslím, že s tímhle přístupem budete (a možná už jste) vděčnou obětí pro všelijaké psychopaty. Asi budete souhlasit, že pomáhat zlu, byť nevědomě, znamená v podstatě přímo páchat zlo. Je tedy otázka, zda by neměla být určitá vhodná obrana proti zlu, aby se člověk nestal obětí zlých lidí a tak jim neumožnil prospěch ze své osoby, morální povinností každého slušného člověka?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.14 21:22

Chizuru, děkuju, potvrdila jste mi moji domněnku, že to, jak se každý člověk chová, tak v první řadě záleží na tom, s jakou povahou se člověk narodil, jak říkají astrologové, co mu do vínku hvězdy daly. Já jsem si nechal dělat nejen osobní horoskop, ale i psychotesty, protože mě prostě zajímá, co jsem zač. A ani mě nepřekvapilo, že jsem se o sobě dozvěděl pomocí těchto naprosto odlišných metod hodně podobné věci. Výchova je až to druhé, co člověka dokáže buď trochu napravit, nebo zkazit... Mám jeden příklad v rodině - brácha si bohužel vzal ženu, jedináčka, které rodiče dávali téměř "modré z nebe", skákali jak si pískala... a bohužel až po té, co se jim narodili děti, tak se tato její pravá povaha projevila - lakomý sobec až na půdu :( A jejich dcera tuto povahu bohužel zdědila, ve školce prý mlátí děti a nechce se s nimi dělit o hračky. Naštěstí mají ještě jedno děcko, o dva roky mladšího kluka, takže malá holka snad jednou takový lakomý sobec nebude, jako její matka, protože od dětství se učí se s bráškou o všechno dělit. Prostě se rodí lidi s dobrou a zlou povahou (nejen lidi, ale i zvířata,pes může být od přírody hodný nebo zlý) a výchovou se to dá do určité míry ovlivnit, ale ne úplně změnit. Samozřejmě jsou mezi tou "zlou" a "dobrou" povahou spousta niancí, asi jako je mezi černou a bílou spoustu odstínů šedi. A v každém z nás jsou dvě složky, dobro a zlo, záleží jaká složka převažuje od přírody a jakou z nich výchova zvýrazní a jakou potlačí. Když se někdo narodí jako bestie, tak ani sebelepší výchova z něho anděla neudělá. A pokud se narodí někdo jako anděl, tak z něho ani špatná výchova bestii neudělá. Ale pravdou je i to, že člověku může výchova, ale i životní zkušenosti poněkud přerovnat žebříček hodnot, to je příklad nejen toho mého "kamaráda", o kterém jsem psal výše, který sice byl vždycky na peníze, ale teď už jsou pro něj peníze důležitější než přátelství. A věřím, že i hodně lidí šlo třeba do vlády s dobrými úmysly, ale peníze a moc je změnila k nepoznání. Říkal jsem tomu "nemoc přenášená ředitelskou židlí", znal jsem pár kdysi slušných lidí, z kterých vyšší post udělal bezohledné jedince (mluvím z pozice bývalého kamaráda, nikoliv jejich kolegy nebo podřízeného v zaměstnání). P.S.: pokud opravdu jste taková, jak píšete, tak si Vás hluboce vážím Sám bych chtěl druhým pomáhat více, třeba zítra jdu darovat plazmu, dřív jsem daroval i krev (mám stříbrnou plaketu), jen ty penízky nějak chybí. Nepotřebuji k životu moc, žiju s přítelkyní v garsonce, na výlety jezdíme vlakem, naštěstí dělám práci co mě ještě po těch 25 letech baví, i když už se vlivem technického pokroku změnila prakticky ve všech faktorech, jen mám poslední dobou pocit, že přesto že se snažím čím dál víc šetřit, tak mám čím dál větší problém vystačit se stále stejnou výplatou, takže musím dělat přesčasy... Prostě jak je moje heslo: Peníze nejsou pro život důležité, jsou "pouze" nezbytné...(pokud nechci skončit jako bezdomovec)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janplinto*
Datum: 08.09.14 20:24

Milý pane, vítejte v řadách homo sapiens. *vezen*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.14 18:02
avatar

Ani nevím, proč jsem si na tuhle otázku vzpomněla, když jsem náhodou padla na tohle video... ;)


Ohodnoceno: 0x
 
Od: nenisvetzly
Datum: 10.09.14 17:39

Svět je nádhernej, jenom my lidi , teda většina z nás si to neuvědomují a neváží si toho. Příroda, zvířata, vesmír, naše planeta, vše je krásné, jenom rozlišit lidi, kteří to vnímají stejně.

Vaše chyba, že jste sloužil všem lidem, bez rozlišení jejich povah stejným spůsobem. Já lidi rozlišuji a to fest a podle toho se chovám , ne ke každému stejně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.14 19:36
avatar

Podle mně je nejlepší zkusit podnikat sám, pokud to jde, protože pak, pokud něco uděláte špatně, se můžete zlobit jenom na sebe a na nikoho jiného.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.14 19:41
avatar

já bych řekla, že si sám přivoláváte to špatné, protože tak svět vidíte - nejspíš je to neproveditelná rada pro vás, snažit se vidět svět pozitivněji, ale věřím, že to funguje... čekej zlo, dostaneš zlo :( ... a naopak... aspoň se nad tím zamyslete

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mrklus*
Datum: 10.09.14 21:00

Najdi si děvče co sdílí tvé pocity. Nějaké citlivé děvče. Pak budete mít spolu svůj krásný mikrosvět, kde vládne láska.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.14 21:38

mrklus: Máte pravdu, já takovou holku mám a je to fajn žít s někým, kdo to cítí stejně a s kým si člověk na 100% rozumí. Jen se pak člověk musí smířit s tím, že se o takovou citlivou duši bude muset třeba celý život starat, ta moje víla už léta nemá práci, protože ji ti bezohlední jedinci tu práci dokaží znepřijemnit nebo ji využívat, takže to po čase vzdá, protože je na pokraji zhroucení...:( Takže jsem se postupně smířil s tím, že budeme žít skromně z mojí výplaty a ona bude "ženou v domácnosti". Takže pak člověk žije skromně od výplaty k výplatě, ale přesto že mně ji pár lidí rozmlouvalo, tak já bych neměnil, člověk potřebuje v této zběsilé době "bezpečný přístav", někoho, kdo mu rozumí, chápe jeho pocity a ještě ho má rád *srdce*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mrklus*
Datum: 10.09.14 21:33

A jinak, tak to dnes cítí mnoho lidí, že svět je velmi špatný, chladný, tvrdý, krutý, někteří až pomýšlejí na sebevraždu, nebo prostě nechtějí zde žít. Viz také toto krásné video, to je přesně o tom jak je svět krutý a chladný, že člověk v něm ani nechce žít:

.


.

.

.

(Ale jak říkám, láska to spraví. Chce to jen aby si člověk našel lásku. Když je člověk zamilovaný, pak je šťastný i uprostřed krutého světa. A také je třeba dávat lásku jiným - všem kolem, i když se ti to nevyplatí, i tak je třeba to dělat.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 10.09.14 21:46

Ještě tak vědět, o čem ta zpěvačka zpívala...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mrklus*
Datum: 10.09.14 21:56

Video je všeříkající a perfektní. No k samotné písni se to až tak přímo přesně nehodí, zpívá tam jen něco o lásce, radosti a tak..., nic o tvrdém světě, ačkoli video ukazuje krutý svět, ve kterém ona evidentně už nechce žít. Možná úmyslný kontrast touhy a tvrdé reality.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 11.09.14 09:39

Mně se nezamlouvá rezignace na stávající úroveň společnosti a spoléhání se jen na víru v dobrou mysl a víru ve zděděné vlastnosti člověka, tak jak to zde v mnohých přízpěvcích zaznívá. Vždyť člověk je taký, jak mu to poměry dovolují. Tyto skutečnosti neovládají chod společnosti a její dějiny. Rozhodující silou vývoje vždy bylo a je nespokojenost, jiný názor a z toho vznikilá dohoda případně kompromis. To je demokratické. Podívejme se do minulosti. Vždy se změny ve společnosti udály na základě nespopkojenosti zpravidla většiny, které se chopil nějaký mluvčí a poté už byla jen otázka zda splní požadavky nespokojené většiny a nebo je zneužije pro jiný účel. Zneužítí této nespokojené většiny samozvaným mluvčím se také děje tím, že přesvědčí a vnutí jí nespokojenost . Ale to je již na naší úravni zda se dáme či nikoliv.

-miro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janplinto*
Datum: 12.09.14 21:40

S titulkem nemohu souhlasit. Svět není zlý, lidé jsou zlí. A to je velký rozdíl. Lidé nejsou svět, jak se občas o sobě domnívají. Svět se bez nich v pohodě obejde a tuze rád. Žádný "zasraný" nový svět a dobrý starý svět. Svět je pořád stejný. Bohužel jsou stejní i lidé, kteří ho k jeho smůle obývají. Jeden z mých bývalých kolegů měl takovou zvláštní hlášku, která se mně zamlouvá mnohem více, než by se ve "slušné" společnosti slušelo: "Homo sapiens, člověk myslící...a čím víc myslí, tím je větší hajzl." Tohle bych podepsal zlatým Parkerem. *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 14.09.14 23:45

Tím chcete říct, že člověk, který není hajzl, nemyslí? Hajzlové jsou všude a byly. Ale v dnešní době, kdy je málo práce, jsou vztahy v práci mnohem horší než třeba před 30 lety, kdy práce byla a člověk se nebál o práci a o přežití jako dneska. Když jsem mámě řekla, co mi dělá kolegyně, tak tomu nemohla uvěřit. A neříká to jen ona. V práci je to někdy jako na vojně. Jsou tam bažanti a mazáci - jak to tady jednou někdo psal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.14 17:00

Já za posledních 8 let vystřídal čtyři zaměstnání (Počítám i částečný úvazek v baru) a ještě jsem se nesetkal s tím, že by byl nějaký kolega/kolegyně, nebo šéf/ová vyloženě hajzl. Žádné podrazy, žádná šikana, atd. Nesedl jsem si sice s naprosto každým kolegou, ale profesionálové spolu dokáží pracovat i bez sympatií.

To mi tedy řekněte, kde se tihle zlí spolupracovníci berou a do jakých podniků chodí pracovat?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: nikc®
Datum: 16.09.14 23:28

Vy jste muž a muži nepomlouvají tak, jako ženy. Pracuju v ženském kolektivu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pornoherec
Datum: 13.09.14 01:13

dyt svět je zlej a život těžkej, tak přelep to láskou...

@MASOVÝ WRAZI

Ohodnoceno: 0x
 
Od: blabla*
Datum: 22.09.14 20:21

Můj názor je ten že svět je zlej protože někdo chce aby byl zlej. Ten kdo to řídí chce aby lidi byly závislí na majetku a veškeré duchovní hodnoty které nic nestojí a mohli by lidem pomoci se od tohoto systému odpoutat pošlapou. Májí na to opravdu hodně způsobů. Chtějí aby jsme byli jejich stádo, a tak nás udržují ve strachu a vdomění že potřebujeme nějakého vůdce. Zkuz si svět a lidi kolem tebe představovat takový jaký chceš aby byli, já vím že to zní jako hovadina, ale pravda je taková že ty sám si můžeš vybrat jaký svět bude. Pokud tomu bezprostředně uvěříš, pokud ne zkončíš v tom jejich světě jako otrok.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.14 20:48

je dva - já a on(svět)-vnitřní se dá upravit,venkovní je v rukách masovejch psychoz jenž vznikaj z přehršle dat(Tv,Radio,Tisk) a proto doporučuji všem ... https://www.eckharttolle.com/ ---spokojenej pán

a dobro všem

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.