Zvýšení minimální mzdy

Od: Datum: 05.09.14 08:17 odpovědí: 45 změna: 17.09.14 21:16

Zdravím,

jak slyším tuto debatu o minimální mzdě, tak jsou tu 2 různé názory. Stát chce zvýšit minimální mzdu o 700Kč.a zaměstnavatelé se tomu brání, že budou muset propouštět. Kdo v součásné době výjde s platem 8500Kč.zaplatit nájem, inkaso a kupovat jídlo? Včera jsem poslouchala ministra Sobotku, který o tom mluvil, že se z tohoto příjmu nedá normálně vyžít. Zaměstnavatel určitě si nezkusil z těchto peněz žít, tak nemá představu kolik co stojí. Jestli teda dobře rozumím,pracovníci mají ve fabrikách pracovat jako Čaplin v potu tváře, nejlépe 12h.denně bez volného víkendu za minimální mzdu.Šéfové si budou žít jako v pohádce, kupovat luxusní domy,auta, jezdit na drahé zahraniční dovolené a budou říkat, že lidi si mají utahovat opasky a musí vyžít s 8500Kč.hrubého. Co takhle se uskromnit podnikatelská smetánka na sobě a dopřát trochu důstojnější příjem poctivým pracujícím. Srovnání s platy v EU.je u nás velmi žalostné, dokonce i Slováci a Poláci nás předběhli. Kam to chceme češi dotáhnout, spát pod mostem a živit se co najdeme venku podle názorů většiny zaměstnavatelů? Tady se vůbec nemyslí na pracující a nikdo si jich neváží. Ti co tvrdí, že se z 8500Kč dá vyžít,ať si to zkusí a živí z toho i rodinu.. Je to podle mne návrat do otrokářské společnosti. Sytý hladovému nevěří !


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 05.09.14 08:33
avatar

Jde i o to, že mnozí zaměstnavatelé ve specifických oborech (např. pohostinství) dávají z ekonomických důvodů svým zaměstnancům "papírově" pouze tu základní mzdu a zbytek "výplaty" dostávají zaměstnanci bokem...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 05.09.14 09:27

To "bokem", jsou peníze z nezdaněných příjmů a nezdaněné příjmy, tzv. špinavé peníze.Pro celou společnost i osobní případ to má tyto negativní důsledky: 1. Negativně ovlivňuje zaměstnanci výši výpočtu budoucího důchodu. 2.Snižuje příjmy do státní pokladny. 3. Poté, logicky se musí výpadky přímu z daní, řešit zvýšenými daněmi, na což doplácejí zelména ti poctivý poplatníci.Kdo z toho má profit? Zdravím -miro.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: au1
Datum: 05.09.14 09:49

U nás v práci nastala situace, že jeden zaměstnanec (teď už bývalý) si nafasoval náhradní díly na tablet (dělá se tu servis), poskládal si ho, a vynesl z pracoviště. Samozřejmě ho chytli, protože ho někdo nabonzoval, za což jsou slíbeny zvláštní prémie :) Všichni řešili co s ním, zavolali se policajti, dostal 53ku, a má průšvih. Ale nikdo, ani jeden člověk z vedení neřešil, proč ten tablet musel onen člověk krást. Nemají představu jak má mladej člověk ve velkým městě vyžít s 12ti tisíci a to čistého. Vždyť to je na nájem, jídlo, jízdné do práce, a zbyde nula nula nic. Pak když slyším dohady o zvýšení minimální mzdy na nějakých 9 tisíc hrubého, nevím, jestli se smát, nebo brečet :) Za takové mzdy snad mohou pracovat jen lidé, kteří mají buďto bohatšího partnera, nebo pořešené bydlení (zděděný byt, dům). Kdo nikdy nic nedostal, nemůže z takové almužny vyžít, pokud si musí zajistit bydlení sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.14 09:56

Vy pracujete jako Čaplin?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janplinto*
Datum: 05.09.14 10:29

Předpokládám, že autor naráží na Moderní dobu. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.14 04:25
avatar

Přesně.! *palec*

Vítejte v kapitalistické realitě.!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.14 10:26
avatar

gosko,

klidně si postěžujte. Zaměstnavatelé nesouhlasí z důvodu, že se všichni domluvili, že se bude přidávat 500Kč. Ale dohodu nedodrželi s sami přidali +200Kč. Takže dohody se mají ctít, pak je zde zlá nálada.

Rozebírat minimální mzdu a zda se z toho dá vyžít je zbytečné. Znáte někoho, kdo bere jen minimální mzdu? Kolik k tomu dostává státních dávek? Můžete sděli několik lidí, kteří tvrdí, že se z toho dá vyžít? Nebo jen obecně nadáváte na vše špatné, které se Vás ani nedotkne?

Přeji krásný víkend.

doplněno 17.09.14 20:58:

Mirko, já bych nechtěl dělat za minimální mzdu, proto pracuji tak, abych měl ve firmě tu nejlepší mzdu. Vzdělávám se, není problém, který bych neřešil a podobně.

Víte kolik % lidí dělá za minimální mzdu? Kolik z nich dostává peníze bokem? Jakou odbornou práci dělají tito lidé?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.14 19:39

u nás kde dělám,berou minimálku všichni (šijeme) je nás 6 dílen,2x týdně přesčas (12h),a ještě nám do min.mzdy doplácí.Jo a sociálka nám nedává nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mirka*
Datum: 17.09.14 18:27

A vy byste vyšel z minimální mzdy? Kolik berete? Znám spoustu lidí, kteří dělají za minimální mzdu a neberou sociálku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 05.09.14 10:48
avatar

No, když ono je to ...

Představte si malého živnostníka, který si sám uklízí své prostory. Pak se rozhodne, že by si přece jen mohl někoho na úklid zjednat. Je to práce nekvalifikovaná, nenáročná, tak uklízečka dostane minimální mzdu. A oba jsou "spokojení".

Vloni se minimální mzda zvýšila. Přestože uklízečka pracuje pořád stejně a živnostníkovi příjmy nijak nevzrostly, musí najednou platit o 500 Kč víc. Když teď dostane nařízeno přidat dalších 700 Kč, možná tu uklízečku radši propustí, protože už na ni nebude mít, a bude si zas uklízet sám. Pohorší si jak on, tak (bývalá) uklízečka.

Neříkám, že minimální mzda je slušný příjem. Není. Ale používá se (měla by) pro pomocné nekvalifikované práce. A za ty vyplatit skoro 12500 Kč (ano, plánovaná minimální mzda 9200 by stála zaměstnavatele skoro 12500, jestli jsem se moc nespletl) je pro někoho už prostě moc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 05.09.14 10:53

Vítejte v kapitalismu! Nakázat výši mzdy je blbost, podnikatel bude zaměstnávat tolik lidí, kolik uživí z jejich práce (tedy z prodeje zboží ...) a raději jim dávat mzdu bokem, aby byla přece jen vyšší (i švarc systém, nebýt jeho, jsou další bez příjmů). Jinak propustí. Ostatně kolik států ji nemá, že? Operují tím, že soc. dávky jsou vyšší, no tak ať je sníží a lidi nutí si hledat práci, poděkujte našim nejlepším, že to tak dovolili, tedy my, aby se na ně dělalo.. Nesrovnávejte platy jinde, které velké fabriky jsou naše, jaký máme průmysl? Kupa zboží se dováží, naši nemohou konkurovat, i cenami, tak jak chcete přidávat? Nehledě na dotace, které ceny zmršují. Když na to přijde, nikdo nemusí na kapitalisty dělat. Napřed jste čuměli za německé a jiné hranice a teď se vám to nelíbí. Ono to není tak jednoduché, jak si myslíte. Jděte za našimi vámi volenými politiky, co to zk... Proč "zhasli", aby se to co tady bylo rozkradlo, Klaus neznal špinavé peníze? Jak chválil Koženého. Co jste dělali, a ještě byl zvolen prezidentem? Co je o pracujících v Ústavě? Načtěte si klasiky a též Masaryka Česká otázka aj,. Kolik aut stálo před fabrikami za komunistů a koik dnes? Kolik lidí vůůbec mělo auto? Tady se furt čeká, co dostaneme od milostivého státu (tedy nás, že),, jen stížnosti a ne řešení se o sebe postarat, v případě nejhorším jít tam, kde se podle vás mají lépe. Srovnejte si nezaměstnanost v €U a jděte. Vaše SK v červnu 13,8 %, průměr 10,2 %, proč zase Slováci dělají tady (a jak křičeli na nám. SNP česi budú zmeteni...)?
Jinak, podnikejte a dejte lidem vysoké mzdy (víte kolik ze zisku sežere stát na daních aj. aby rozdával, i z vašich, co vše z nich táhnete?) a pak se ozvěte. Nikdo vám nebrání, dělte se s nimi gosko (nechci říct jděte do politiky a změňte to, možná by jsme byli pak na huntě), co vy na to?

doplněno 06.09.14 09:19:

Vizte http://www.novinky.cz/ekonomi…alni-mzdu-kolem-20-tisic.html
Ale zda ten kdo je zaměstnává na jejich mzdy vydělá, je jaksi nezajímá, že musí jejich výsledek práce někdo koupit. Jiná situace je ve st. službách, prostě se navýší rozpočet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.14 10:59

Zdravím.

Naši čeští "kapitalisté" si to podnikání zavedli podle svého.Jinde ve světě se mají zaměstnanci lépe než u nás.Poděkujme společně už "sametové revoluci" a jeho tvůrcům a pokračovatelům ODS a TOP09. Aby se to změnilo k lepšímu pro pracující tak by to mělo vypadat jak vidíte občas v TV- demonstrace a hlavně stávky a nenechat se oblbovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.14 11:04
avatar

zwiki, proč jen těm dvou stranám? Pokud se nemýlím, tak se jich u vesla vystřídalo více stran. Ale píšete mimo téma. Vyjádřete se jen k zvýšení mzdy..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.14 19:47

Vy jako podnikatel? Že Vás ta pravda rozhodila.Mimo téma nepíšu.A Vy nevěříte,jelikož jste nepoznal ani dělat za minimální mzdu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.14 15:22
avatar

zwiky:
Vy jako podnikatel? nejsem podnikatel, jen zaměstnanec.

Že Vás ta pravda rozhodila. Určitě mne pravda nerozhodí, páč záleží čí je to pravda.

Mimo téma nepíšu. Ano píšete mimo téma. Taháte do minimální mzdy některé politické strany...a pak jde debata jinam.

A Vy nevěříte,jelikož jste nepoznal ani dělat za minimální mzdu. Ano máte pravdu, nikdy jsem za minimální mzdu nepracoval, páč dělám kvalitní práci, vzdělávám se, a na každém pracovišti odborně stoupám vzhůru, protože rád pracuji.

Pak samozřejmě nemůžu mít minimální mzdu..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.14 11:14

Váš svět se scvrknul na pár vyspělých zemí. Asi jste tedy neměl na mysli ten "kapitalizmus" v čínskejch fabrikách, že? Nejste vy nějakej odborář? Ty taky furt jenom kecaj coby se a jak by se. Ale neznám jedinýho odboráře, který by si vzal úvěr, koupil, nebo vybudoval fabriku, zaměstnal lidi a pak jim dal ty jistoty o kterých furt mlátí hubou. Ale zdá se, že vy víte jak na to. No tak se nám pochlubte se svými výsledky. Ale vy nejspíš nejste ani OSVČ, který dává práci sobě, natož jinejm. Ale hlavně demonstrovat, stávkovat, kecat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.14 11:23
avatar

No zatím tady nejvíc kecáte Vy.Pane kapitalisto.

doplněno 05.09.14 11:37:

Asi jste si nevšiml,jak to chodí v kapitalistickém světě.Dobré ráno.Jinak co se týče min.mzdy ,máme jednu z nejnižších.Ale to by chtělo si o tom něco přečíst.Zřejmě se chcete vrátit do socialismu,tam se nestávkovalo ani nedemonstrovalo.Tam se držela huba.Asi by Vám to vyhovovalo víc.Tak aspoň víte koho volit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.14 13:56

No tak se rozhovořte. Jakpak byste si to představoval? Kolik by, podle vás, ta minimální mzda měla být? 20.000? A k tomu dalších 10.000 za odvody, pojištění... Na to abyste vy mě vydělal těch 30.000, a to z vás nic mít nebudu všechny náklady jdou za mnou, tak to bych tu vaši práci musel za tu cenu prodat. Zaměstnával jste někdy někoho? Určitě ne, takovýhle žvásty byste jinak nepsal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.14 15:09
avatar

Tak nechte podnikání a nechte se zaměstnat,když je to lepší.Třeba za tu minimální mzdu.Určitě místo seženete a budete spokojený.Já to tak čtu,tak je to pro Vás hrůza podnikat.A stěžujete si na špatném místě,choďte k volbám a volte ty ,kteří nechají minimální mzdu stejnou dalších 20 let,nebo jí zruší.Proč pro Vás pravice,která vládla 7 let a po převratu také, nic neudělala,co se týče odvodů?Od koho jiného to čekáte?K ní jděte plakat.Měla sílu si prosadit, co se jí zlíbilo.A nepsal jsem kolik by měla min.mzda být,ale v podstatě o tom,že by se měla průběžně zvyšovat,tak jako VŠECHNO.Já myslím,že kdyby se zvedla ročně o 100,-tak je to za 10 let umolousaná tisícovka.ZA 10 LET.!A jestli na to nemáte, nepodnikejte.Protože takové podnikání je jen příštipkaření.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.14 18:35

Asi neumíte číst a nebo jste na mě moc chytrej, že vám nerozumím. Já podnikám a jsem spokojenej. Ale již nemám zaměstnance, protože bych je neuživil. Navíc v mém věku a v mém oboru bych beztak práci nesehnal. Konec konců nejsem to já, kdo si tu stěžuje na minimální mzdu. Dělám za ní taky, ale na druhou stranu, mě může těšit, že jí mám tak 6x do měsíce :D. A co se voleb týče, tak volím ty strany, které by mě mohly pomoci. Bohužel je zde většina národa, kteří volí ty, co jim víc naslibují. Asi k nim patříte. Nedivím se. Ono natahovat ruce a doufat v lepší zítřky je jednodušší, než se o sebe postarat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.14 22:09
avatar

Ale vždyť ty strany slibují všechny to samé.Ty pravicové měly například v programech snižování daní ale opak byl pravdou.Tyhle jste volil,aby Vám pomohli?Jinak já se o sebe starám sám,to Vás mohu ujistit.A vidíte,přesto v lepší zítřky nedoufám.O natahování rukou-to asi budete muset psát trošku jiným lidem.Ale třeba Vám to udělalo dobře.Nic to nestálo.Jen pár klepnutí na klávesnici.Já také nedělám za minimální mzdu ale chápu lidi,kteří za ní musí dělat,protože je tady holt nezaměstnanost.A jinam jít nemohou,protože by to asi udělali.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: goska
Datum: 05.09.14 19:59

Takže je v pořádku, studenti kteří vystudují VŠ a chtějí uplatnění mají mít všichni podle Vás minimální mzdu, protože nemají dlouholetou praxi? To znamená, že dostanu 8500Kč., z toho zaplatím 6000Kč.za nájem a zbyde mi 2500 Kč na měs.tj.83Kč útraty na den. Běžte se projít městem, jakou jsou dnešní ceny a to nemluvím hygienické potřeby pro ženu a oblečení. Vy byste dokázal vyžít s 83Kč.na den.když to radíte mne?Určitě máte auto, dům a to jsme určitě na jiném příjmu,než tato almužna pro novodobé otroky. Pan ministr Sobotka sám prohlásil, že s minimální mzdy se vyžít nedá, možná tak přetrpět o čínských polévkách a paštikách. Malgorzata

Datum: 06.09.14 07:26

Tak, pane (nebo paní?), teď jste kápl na jádro pudla. My tu máme tři prdele vysokoškolsky vzdělaných sociálních inženýrů s nic neříkajícími tituly, kteří se zaštiťují slovy svého Gura Sobotky, který v životě nepracoval a živí se právě těma kecama v politice. A teď si říkáte: "já jsem vystudoval a stát má povinnost mi dát práci a to takovou, abych si vydělal podle svých titulů a představ". A vono prd, žejo? Takže to asi takhle nefunguje. Moje děti, naštěstí, netrpěly těmito falešnými ambicemi o své výjimečnosti, ale šly na učební obor s maturitou a dnes se slušně živí i bez těch vašich titulů. Makat šli v 19 a nevisely do 26 na krku rodičům. A mimochodem, ty čínský polívky nejsou zase tak špatné. Když jsem přežrán bifteky a kaviárem, tak si jí taky dám, abych zredukoval svojí váhu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 06.09.14 09:29

V této a podobných diskuzích mně velice vadí vyhrocené osobní rozpory a urážky, mezi námi diskutujícími ! Zamýšlím se nad tím, komu to asi vyhovuje? Nejsme cílevědomně stavěni proti sobě, aby naše pozornost byla odvracena od skutečných příčin těchto rozporů? Takřka vždy mně chybí zamyšlení se a pátrání po skutečných příčinách a jejich logickém odůvodnění. Například: Jak je možné, že se někde ve světě mají lidé lépe? Předpokládám, že jim rychleji nekmitají ruce ani nohy, zejména těm, kteří vytvářejí hodnoty svojí prací, jen které jsou hodnotamí, které se mohou rozdělit, aby to fungovalo. Nabízí se tedy otázka kdo, kolik a za jaký podíl na produkci si vytvořené hodnoty přivlastňuje a zda právem. A to už je na nás voličích, abychom dokázali posoudit, který způsob hospodaření generuje tyto negativní jevy (npř. rozpory o minimální mzdu a mnoho dalších) a který se to usiluje řešit.

Hezký víkend -miro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: goska
Datum: 07.09.14 08:07

Jak mi vysvětlíte, že jsou lidi co papírově berou minimální mzdu 8500Kč.a bokem dostanou dalších 8500Kč na ruku?Ten kdo má minimální mzdu jen papírově, tak tomu se vede lépe, než tomu kdo s ní musí skutčně reálně vyžít.Podle Vás, příjem na dnešní dobu 8500Kč.je dostačující a proč to ostatním lidem nestačí a dělají načerno? Vždyť by jim ta minimální výplata vystačila na čínské polívky a 2 rohlíky s paštikou podle Vašeho názoru. A nemluvím, jak se dá uživit rodina, děti při dnešních cenách z této minimální mzdy? Na to podnikatelé nemyslí. Zajímá je, jakou jachtu si na Havaji koupí,jestli budou jehňátka na talíři propečené a kam investují miliony, aby měli ještě víc.Nechť šéf si zkusí žít s minimální mzdou a potom něco říká a dává rady ostatním.Tohle není v pořádku, zvyšuje se nadále propast mezi chudými a bohatými.Ale nejžalostnější na tom je, že ten poctivý dělník tomu svýmu šéfovi ty miliony vydře a šéfa nezajíma, že trpí hlady a nemá kde bydlet. To je ranný kapitalismus.

Od: miro®
Datum: 07.09.14 09:22

Pokus o laický názor - vysvětlení. O rozdělování vytvořených hodnot prací by měli rozhovat ti, kteří hodnoty vytvořili - vytvářejí. Ne jen ti, kteří se na vytváření hodnot podílejí jen svým, mnohdy pochybným majetkem.Na každé vytvořené hodnotě by měla být označena cena, která vychází jedině z výrobních nákladů včetně režie a vytváření potřebných rezerv. Ne bez označení a cenu vytvářet při prodeji - kdo co dá a je nucen dát, zejména za nezbytné životní potřeby. To je princip "Peníze dělají peníze" TO ALE NEVYTVÁŘÍ ŽÁDNÉ NOVÉ DALŠÍ HODNOTY. Je to v podstatě jen profitování na práci těch produktivních.

Příjemný den -miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.14 12:45

Hi, jaksi vám, miro, v těch počtech falírujou ty počáteční náklady a vstupní investice. O ty se budou taky dělit ti vaši tvůrci a nebo se ta fungující fabrika s logistikou, vybavením a zásobama znárodní(ukradne)? To už tady taky bylo, že. A výsledek nevalnej. Jedině soukromé vlastnictví je motorem v budování. Víme dobře jak to dopadá, když všechno patří všem. A s těma cenama, to je taky dobrý. Dneska nakoupím materiál za 100, zítra za 120 za energie dnes 80,- zítra 75,40,. Takže výsledná cena, podle vašich představ by se musela stanovit pro každý den. No a pak to dodám do světa a prodejce co je ode mě 1km a platí nájem 1Kč , to musí prodávat za stejnou cenu, jako prodejce 100km vzdálený a platí nájem 100Kč? Teda nic ve zlém, ale v porovnání s Kalouskem, není-li jiná možnost, tak raději toho Kalouska.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.14 10:08
avatar
Znamy se mi svěřil, ze nemůže sehnat servírku do hospody. Kolik nabízíš? Minimální mzdu! A divis se? Máš čtyři auta, jezdis jen v jednom, třikrát dovolená v létě, třikrát v zimě, jednu teda vynech a nabidni víc. Ono kdyz ta baba bude dojíždět, platit školku, tak se ji to nevyplatí, protože víc ji zbude, kdyz bude na socialce. A to uz se kroutil, protože šest dovolených ročně je málo, kde by k tomu přišel a poslední auto ho nereprezentuje, protože je dva roky staré, kdejaká osmnáctka jezdí v nejnovější audi nebo BMW...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.14 16:18
avatar

stírečku, takže mu hospoda dost vynáší, proč si neudělá někdo další hospodu a nevydělává taky...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 09.09.14 16:34

milancukrar:

to je teda logika :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pornoherec
Datum: 07.09.14 13:34

beru pitomích 9000 a makám jak čur*** na tři směny. Bral bych aspon 13 litrů. Ono by to šlo kdyby nebylo nenažranosti zaměstanavatelů, oni by určitě nevyhazovali, kdyby vyhodily tak bylo méně produkce a i oni by přišli o zisk, takže byj im nezbylo nic jiného než se s tim smířit a zacálovat víc.

@PORNOHEREC

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.14 13:45

máš možnost změnit zaměstnání a jít tam, kde minimální mzdu brát nebudeš! Nejvíc mě se... kecy, že práce není a bla bla.. Ono to chce hledat a nebýt líný dojíždět za prací třeba 100km jako já..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 07.09.14 13:56
avatar

Danys: a když si spočítáte náklady ,,navíc" a všechno si to sesumírujete a pak zjistíte že vám zbude ještě míň peněz než předtím, tak budete taky těch 100kilometrů jezdit?!?!?!?!?!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.14 01:36

lujs: V tom případě si budu hledat lépe placenou práci. Co je na tom složitého? Chápu, že většina zaměstnavatelů chce platit svým zaměstnancům co možná nejméně, ale každý má možnost najít si jiné, lepší zaměstnání!

Pokud se někomu minimální mzda nelíbí, ať jde tam, kde minimální mzdu mít nebude. Dále má každý možnost začít podnikat!
Jen tak na okraj uvádím, že jsem také zaměstnanec a ne nějaký podnikatel co ždíme své zaměstnance..:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.14 09:22
avatar
Tak zkus hledat v kraji se 17% nezaměstnaností Na jedno volné místo se hlásí 300 lidí a stejně je uz obsazené dávno dopředu. Jsi šprýmař ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.14 11:08

brečet jak není práce to umí každý! Já taky dojíždím za prací do jiného kraje, protože u nás práce není a když, tak placená, že by jeden zvracel!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.14 21:30
avatar

Ono zase kdyby se všichni nezaměstnaní a s minimální mzdou odstěhovali nebo dojížděli do Prahy, tak zase ta nezaměstnanost bude v Praze. Lidi z valašska by dělali za mnohem nižší mzdu a pražáci by museli jít na pracák nebo dojíždět na valašsko, protože tamní podnikatelé by neměli zaměstnance. Je to stejné, jako slováci jezdí dělat k nám do města a místní zase jezdí na slovensko, protože tady není co...

doplněno 11.09.14 21:37:

Na druhou stranu, kdyby se tady 25let nekradlo a netunelovalo, nevykrádaly by se státní zakázky a dotace, kdybysme neměli korunu, ale euro, měli bysme se mnohem lépe. Takhle se vykrádají státní firmy, jako třeba pražský dopravní podnik do Monaka, VZP do Chorvatska, dálnice do ostravy jsou zvlněné, nové mosty v havarijním stavu, pražská Blanka je taky tunel století, stejně jako sluneční elektrárny...víte kolik peněz by bylo v oběhu? Podnikatelé by měli práci i mnohem víc zaměstnanců, protože ti zaměstnanci by zase utráceli. Jenže " Vaškové" to tak chtěli, následně ˇodéeska" a jejich kupmpáni a kamarádíčkové...oni mají, ale daně neplatí a zbytek utratí venku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.14 17:15

Vidíte a kdyby nebylo toho nenažranýho podnikatele, tak nemáte ani těch 9000. Ale já vám poradím, jak na toho hajzla. Dejte mu výpověď a tím ho nejvíce potrestáte. On přestane vyrábět, bude muset rozprodat svůj majetek a nejspíš mu na jeho úvěry skočí exekuce a on ještě rád příjde za vámi, abyste ho z toho zase dostal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pornoherec
Datum: 07.09.14 17:40

takhle ne, chtěl sem tim říct že kdyby začli vyhazovat z důvodu že by to pro ně bylo moc nákladný tak by toho firma nemohla vyrobit tolik co by jinak mohla.

@PORNOHEREC

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.14 13:44
avatar

On není problém jen v zaměstnavatelích. Problém je i v samotných zaměstnancích.. Bojí se si dupnout a říct si o vyšší plat.. Kdyby lidé nechodili pracovat za malou mzdu u těch nenažraných zaměstnavatelů. tak by si to ti zaměstnavatelé rozmysleli, kdyby jim to za ten plat vůbec nikdo nevzal. Bohužel si lidé myslí, že když budou pracovat za minimální mzdu bude jim lépe, ale často bývá pravý opak pravdou. Kdyby lidé neskákali za každou prací, přestože se jim sebevíc hnusí a je za málo peněz, tak co by těm zaměstnavatelům zbylo udělat, kdyby neměli zaměstnance kvůli tomu, že nabízí moc málo pěněz, než prostě dávat víc? :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 08.09.14 08:53

Zaměstnanci se obávají si dupnout, jelikož za branou podnikání stojí 0,5 mil. nezaměstnsných, kteří jsou ochotni a nuceni v tíživé životní situaci pracovat mnohokrát i za nižší odměnu i za větší objem vykonávané práce. To je zbraň k vytváření nepřiměřeného bohatství (zisku), kterou je za tohoto způsobu hospodaření za každou cenu zachovat a zdůvodnit.Třeba tím, "Že lidi nechtějí pracovat".a také tím, že se vyplácejí dávky v nezaměstnanosti a to z daní, které odvádějí ti kteří pracují.V opačném případě by zaměstnavatel musel zaměstnanci platit minimální mzdu , která by mu snižovala zisky k vytváření nepřiměřeného osobního bohatství.Takto jsou nezaměstnasní k tíži těch kteří poracují -miro

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 08.09.14 12:18

Miro, co je to "nepřiměřené osobní bohatství"? Je to vše, to přesahuje průměr? Průměr které skupiny? Skupiny nezaměstnaných, nebo celého národa? Kdysi jsem někde četl, že vlastníte-li majetek za více jak 1700000Kč, tak že patříte do skupiny 10% nejbohatších lidí na zeměkouli...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 09.09.14 09:15

Rozsah přiměřeného bohatství by měla podle mně definovat společnost podle její úrovni ekonbomického rozvoje. Já bych do nepřiměřeného bohatstvi zařadil vše co bylo získáno a nemohlo být logicky získáno osobním podílem a prací, z neprokázaných příjmů a zdrojů, nelegálně , podvodně, protizákonně a pod.. Ne tedy nějaký průměr, vztažený k nějaké skupioně společnosti.

Jen bych doplmnil, že v současnosti je zrušena povinnost prokázat způsob nabytí majetku - majetková přiznání.

Zdravím -miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.14 10:30

můj ex má firmu a měl i zaměstnance (už nemá). firma je stavební, na každou potenciální zakázku musel předem dávat nabídku s podrobným rozpočtem. zajímavé je, že zákazníci většinou nerozporovali cenu materiálu (a že si zisk firmy většinou "schovával" právě do této sumy), protože jim nejspíš je jasné, že materiál holt něco stojí. zpravidla byli spokojení i s náklady firmy na provoz (jako tam se fakt držel při zemi). proti čemu ale obvykle remcali, to byla cena za práci. většinou jim připadala drahá, protože co na tom je, něco zbourat, něco vykopat, položit izolaci... to přece zvládne každý Ukrajinec za pár šupů, tak proč za to tolik platit a ani oni přece na hodinu neberou (no jistě, když oni počítají čistou mzdu, ale ex do nákladů musí dát mzdu superhrubou a navíc povýšenou o náklady na dovolenou a nemocenskou, kterou zaměstnavatel proplácí)... jako ono podnikatelé obvykle nemají tiskárnu na peníze, aby zaměstnancům mohli za práci zaplatit víc, než kolik jsou za tu práci ochotni zaplatit zákazníci *nevi* a to říkám jako zaměstnanec tělem i duší, nepodnikám a ani podnikat nechci... na druhou stranu je mi jasné, že pokud nejsem ochotna nést rizika podnikání, tak holt budu celoživotně pracovat pro jiné, tedy mé šance na zbohatnutí nejsou nijak velké - jsem jenom obyčejný zaměstnanec. jo, myslím si, že dost dobrý na to, abych nepracovala za minimální mzdu, mám co nabídnout, ale na druhou stranu nejsem žádné eso, abych si mohla diktovat nějaké extrabuřty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stihl
Datum: 17.09.14 21:16

tak vyžít se nedaá s 8,5 ani s 9,5 a co si budme povidat ani s 12 tis hrubeho. kdyz bych mel mit dite a brat min jak 12 cisteho!,tak si fakt hodim maslu. je mi 27 mam tak 14 tis cisteho a ziju kazdy dne ve stresu co bude v budoucnu pokud si najdu holku co vydelava malo jak uzivit dite? jak si dovolit dovolenou? jak deckam neco peknyho koupit?.

Nelze s tim jak je drahe jidlo. hruza

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.