Jak louskáte lískové ořechy

Od: Datum: 31.08.14 14:13 odpovědí: 10 změna: 02.09.14 16:59

Chtěla bych poradit s louskáním lískových ořechů, nemám takovou sílu a klasický louskáček na ořechy mi nevyhovuje,většinou se mi oříšek nepodaří vylousknout nebo oříšek rozdrtím.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.08.14 14:29

Prkénko, kladívko a praxe. Nebo tenhle louskáček .

doplněno 02.09.14 17:05:

Od: wamp®
Datum: 31.08.14 14:33

Ládin mě předběhl.Ten louskáček si kupte,je skvělý ! A ta finta s paličkou na maso taky není špatná ;)

Datum: 02.09.14 09:11

Prkénko a kladívko také používám, dokonce si oříšek přidržuji kolíčkem, abych si neublížila , ale když to dělám v kuchyni , tak jí mám pak plnou skořápek.

Louskáčky mám a různé druhy, ale nemám na to sílu a když už tak oříšek rozdrtím.

Od: cuca®
Datum: 31.08.14 14:33

Prkenko a palička na maso :-D

Datum: 31.08.14 15:45

Teskoma prodává louskáček na lískáče, vložíte oříšek a zmáčknete (vypadá to jako lis na česnek.

Datum: 31.08.14 16:28
Ale ta práce . . . .Zajímalo by mě jakou fintu na to mají Turci když dodávají na trh 60% světové spotřeby lískových jader. Ti snad mají armádu cvičených veverek nebo co :-D
Datum: 31.08.14 16:48

Vy se s tím teda pářete *zed*. To jste neviděli Marfušu z Mrazíka? Její styl lze použít na všechny druhy ořechů. Pravda, u kokosového občas vyletí panty, ale jinak je to super metoda *palec*

A Teď trochu vážně. Když není louskáček, tak na prkýnko starší utěrku na víckrát složenou a pak to kladivko nebo paličku. Ořechy pak nelítají jak náboje z kulometu po celé místnosti.

Od: lego®
Datum: 31.08.14 18:34

Tak snad uz jen malej sveracek na linku

Od: veverka*
Datum: 02.09.14 09:59

Cihla a dlažební kostka, kladívko a prkýnko, palička na maso, Marfuša...

Louskáček sika kleště (nastavíte mezeru = nerozdrtí oříšek na kaši)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.