Brigáda od 11 let

Od: Datum: 19.08.14 20:34 odpovědí: 7 změna: 20.08.14 12:18

Dobrý den,

je mi 11 let a bydlím v Bukovanech, okres Hodonín.

Celkem nutně bych potřeboval brigádu někde kolem Kyjova a Ždánic u Hodonína, přesto že mi je jen 11.

(Např.roznášení letáků atd...)

Jestli o něčem víte, pište.

Předem děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jno
Datum: 19.08.14 20:39

Vy za odměnu pracovat nesmíte.

Od: lk
Datum: 19.08.14 20:47

vídám tvé vrstevníky, jak mi nosí ráno noviny. předpokládám tedy, že smlouva bude asi sepsána s jejich rodiči, nebo staršími kamarády, příbuznými...

Datum: 19.08.14 21:31

Dětská práce je zakázána!

Práce dětí do 15 let věku nebo starších 15 let do skončení povinné školní docházky je v ustanovení § 2 odst. 6 zákoníku práce zakázána. Od ustanovení § 2 odst. 6 zákoníku práce se nelze odchýlit ani je-li to ve prospěch dítěte.

V 11ti letech snad pomoc babičce za úplatu. Nedovolila bych si navrhnout pomoc za úplatu doma, maminka jistě vaří a pere zadarmo.

Od: buss®
Datum: 19.08.14 21:35

V tom věku si tě těžko někdo vezme na triko, jen známý. Popř. roznos novin na někoho jiného. Ale to se musíš postarat sám chodit a ptáát se! Piš, foť a j. a nabízej. Těžko zde někdo zná možnosti ve tvém bydlišti, okolí.

Datum: 20.08.14 10:44

Ahoj Marku , no koukám že ty budeš šikovnej kluk a že nejsi žádnej lenoch :) To tě musím pochválit. Je sice zakázáno zaměstnávat děti ale přesto si myslím že si můžeš vydělat peníze když někomu pomůžeš v tvém okolí třeba při sekání trávy , nebo můžeš nějaké staré paní pomoc s nákupem , v zimě pak můžeš třeba pomoc s odhrnováním sněhu a tak podobně. Peněz to sice nebude mnoho ale tak aspoň něco.. Zkus se tedy mrknout kolem sebe ve svém okolí kde by si mohl někomu vypomoci :) Pokud by se ti nedařilo napiš sem do poradny nebo i mě na e-mail a na něco určitě společně přijdeme.

Tak ti držím palce :)

Peťa

pb.consulting@mail.com

Datum: 20.08.14 11:01

Ahoj.Já jsem za mala v tvých letech chodil k sedlákům na statek a ptal se jestli nepotřebují pomoc.Třeba leštit plíšky na chomoutech pro koně,navážet seno,siláž,apod.

Datum: 20.08.14 12:18

Otázka je spíš proč brigádu nutně potřebuješ. Chceš si něco koupit? Co třeba o tom promluvit s rodiči? Pokud to bude rozumné, určitě pochopí s domluvíte se, že za nějakou pomoc doma ti něco dají.

V tomto věku (a při nedokončené ZŠ) na brigádu nemůžeš.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.