Rusko Putin co se bude dít

Od: Datum: 12.08.14 12:52 odpovědí: 25 změna: 14.08.14 20:32

Dobré poledne nechci znát odpověď spíše názor když teď Putin zakázal dovoz potravin z EU tzn. i z Čech tak miříkal kamarád jelikož jsme z jižních čech, že Madeta bude propouštět, a potraviny bude u nás dost a budou levnější nevím přijde mi to logický, ale až se stane něco (nehci to přivolávat) co Putina opravdu naštve tak by taky mohl udělat to, že zavře v rusku kohout s ropou a co my budeme dělat takhle přijde o práci pár lidí dobře je to špatný, ale až nebude ropa tak kombajny nebudou mít jak jezdit na pole jak sklidit a semlít obilí na mouku a upéct chléb a rohlíky takže, vlastně by chleba nestál jako ted 30,- ale třeba 260,- a na to jaké máme platy by se mohlo stát, že to tu vyspěje v občanskou válku to je jen můj názor. Tak teď mně zajímá Váš?

hezký den Klepal Václav


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 12.08.14 13:11

Az se zavrou kohouty, existuji i jine cesty ropy. Aby mohla byt evropa plne nezavisla na rope a plynu z ruska, tak by muselo na mori mezi USA a rvropou pendlovat denodenne 22 tankeru (11 tam a 11 zpet). JIna kdyby Putin zavrel kouhoutky, tak by poskodil hlavne sebe, nemel by z ceho financovat. Evropa by si nejak zvykla brat ropu odjinud a pak uz by ji od Putina ani nechtela.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hujer123*
Datum: 12.08.14 15:12

Jak jsi přišel na to, že by USA vyvážely ropu? Už chybělo jen napsat, že by to bylo levnější než z Ruska.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 12.08.14 17:22

Ok, uznavam. Spletl jsem si to s plynem. Ten USA vyvazi.

Jinak rpo zajimavost, uz od 60 let se vi, ze by bylo levnejsi vozit k nam cerne uhli z JAR a australie nez ho tezit u kladna a na Ostravsku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.14 17:32
avatar

Rusko má ropu a plyn a ta surovina si najde trh vždy, takže na tohle bych nehrál strategii EU

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.14 15:22
avatar

Ale klid.

Tak zaprvé : Zavřít kohouty by znamenalo, že rusové zůstanou bez peněz, protože skoro nic jiného než ropu a plyn nevyváží.

Zadruhé : skoro půlka české spotřeby ropy se sem dá dovézt ropovodem z Ingolstadtu.

Zatřetí : Ve světě je momentálně plynu a ropy přebytek. Je jen trochu problém s logistikou, protože nejsou otevřené kanály, kterými by ropa a plyn mohly do Evropy proudit naplno. Jestli Putin uzavře kohouty, pak se tyto kanály velmi rychle vytvoří a Putin půjde od válu definitivně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hdo
Datum: 12.08.14 16:28

Prosím pěkně, uvědomte si, že skutečně dojde k potížím a kouhoutky s palivy budou přiškrceny a to díky EU a Kyjevu. Být vámi, udělám si zásobu paliva na topení (tedy pokud nemáte elektriku). Nemá smysl čekat ani den.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asqe
Datum: 12.08.14 17:25

Když už tak pěkne lezeme amíkům do zádele, tak nám nezbyde nic jiného než jít žebrat stejným směrem. Snad nám nějakou kost za naši slepou oddanost hodí !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.14 20:10
avatar

Já osobně si myslím, že je svět jen zaskočen jednáním celého Ruska. To, že Madeta přijde o Rusko sice problém je, ale snad může najít nové odběratele, které Rusko alespoň částečně zastoupí. Co se týče ropy, tak si myslím, že Rusko nebude riskovat a s ropou čarovat nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.14 20:18

Mimochodem, co neočekávaného Rusko udělalo, že z toho někomu zaskočilo?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.14 20:24
avatar

Podle mě si EU a USA mysleli, že Rusko bez nich fungovat nemůže, takže byl svět začkočen, když Rusko oznámilo, že nebude odebírat potraviny ze západních států...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.14 22:01

Anektovalo ukrajinský Krym, ačkoliv se smluvně zavázalo respektovat územní celistvost Ukrajiny. Dále podporuje zejména zbraněmi a střelivem tzv. "separatisty", na kterých se nedá poznat odkud vlastně pocházejí, protože to jsou všechno normální Rusové :o))

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.14 01:45
avatar

NATO se zase zavázalo, že nebude přijímat východoevropské země, protože si mocnosti po válce rozdělily sféry vlivu. Porušilo to a Rusko mlčelo. Když USA zaútočily na Srbsko jen kvůli zisku Kosova bohatého na nerostné suroviny, mlčeli všichni. Když USA na základě podvržených důkazů zautočily na Irák a totálně ho rozvrátily, všichni opět mlčeli. Stejně tak v Libyi a Afghánistánu. Při těchto akcích zemřely tisíce civilistů a celé oblasti byly zamořeny ochuzeným uranem z Amerických střel. A když si Rusko vezme zpět to, co nějaký ožrala protiprávně daroval Ukrajině, je oheň na střeše. Přitom sami obyvatelé to chtěli. Nikdo přitom nezemřel, vše proběhlo klidně. Pokud by to Rusko neudělalo, je na Krymu dnes horší občanská válka než na východní Ukrajině.

Že Rusko podporuje separatisty jsou jen nepodložené pomluvy - stejně tak se dá říct, že je podporuje CIA když nejsou důkazy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.14 20:32

Krym se stal ukrajinským rozhodnutím soudruha Ukrajince Nikity Chruščova v rozporu i se zákony SSSR. K Rusku se Krym opět připojil na základě referenda po nacistickém puči v Kyjevě. Obyvatelé se asi nechtěli stěhovat do připravovaných koncentráků a v lepším případě se stát domorodci bez volebního práva a možnosti zaměstnání ve státní správě, jak to viděli u dnešních pobaltských esesáků. Pokud jde o celistvost Ukrajiny, žádná nemůže být, protože Ukrajina nemá mezinárodně registrované hranice. Mimochodem, všichni Ukrajinci jsou normální Rusové. Včetně plynové princezny Tymošenkové, která neumí ukrajinsky klápnout. Ukrajinské nářečí povýšili na jazyk bolševici v rámci podpory negramotných haličských domorodců. Založili také Ukrajinu jako federativní součást SSSR. A aby nebyla tak bídná, přidali i východní bohatou a kultivovanou část, která nikdy pohraničím - ukrajinou nebyla.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 12.08.14 20:22
avatar

No nevím, kde si Madeta a jiné podniky, které vyvážejí mléčné výrobky do Ruska, bude hledat nové odběratele. "Naše mlékárny do Ruska exportují, je to pro nás jeden z důležitých trhů," uvedl Kopáček. Unijní trh s mléčnými výrobky je podle něj nasycen. "Pokud to, co odtéká do Ruska, tady zůstane, bude problém to na trhu uplatnit," poznamenal Kopáček. (= předseda Českomoravského svazu mlékárenského) Zdroj: http://byznys.lidovky.cz/rusk…A140807_174211_firmy-trhy_sho

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.14 20:31
avatar

Podle nejnovějších informací by měla ČR vyjednávat o dovozu mléčných výrobků do Číny a Vietnamu, popř. Kazachstánu a některých zemí Latinské Ameriky. Teď jde ale o to, jak to dopadne...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.14 20:17

Záleží především na američanech, kteří se už po léta snaží vyvolat konflikt.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.14 20:34
avatar

Nevím,kde se tu vzal názor,že Putin zavře kohouty?Já zatím četl jen to,že samovládci z Kijeva chtějí zakázat transport ropy a plynu přes jejich území.Takže tudy je potřeba přemýšlet,co bude dál.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.14 20:36
avatar

Pane Václave,

Můj názor je ten, že se vše v dobré obrátí..

Klidně pesimista udělá rozbor úplně jiný, nežli optimista. Já slyšet o tom, že stát bude kompenzovat ztráty, tak již teď křičím, že musím snížit výrobu, a propouštět...

Vy snad ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 13.08.14 00:24

Bohužel to odneseme my i s celou Evropou, obyčejný řadový Rus dokáže žít téměř z ničeho a bez spousty věcí se obejde, ale my se bez jejich trhu obejdeme těžko, pokud se nám povede najít náhradu, jedině dobře. Jen je škoda, že Evropa nechce pochopit, kdo to všechno vyprovokoval a čí je to zájem

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.14 02:10
avatar

Evropa se nechala defakto podvést od USA. Díky USA vymyslela EU sankce, které nás za pár měsíců uvrhnou do větší recese než byla ta poslední. A USA se za vodou budou smát, jak tu hloupou EU hezky oslabily (jsme pro ně konkurence) - oni sami do Ruska nevyváží, takže můžou dělat ramena.

Znám firmu která vyváží do Ruska 99% produkce. Na ni jsou navázáni subdodavatelé. Celkem zaměstnaných zhruba 300 lidí. Jejich produkci nelze jinde umístit - trhy jsou nasycené. Už jim jejich Ruští odběratelé avizovali, že hledají jiné dodavatele - z Číny, protože prý kdo bude v Rusku dovážet cokoliv z Evropy, zaplatí ohromnou daň. Jinak řečeno, ani nemusí zakazovat dovoz všeho, stačí dovoz z EU zdanit a efekt bude stejný. Jestli se tak stane, 300 lidí je na dlažbě a firma asi skončí. Takto postižených firem bude plno - těžce se dostaly na ruský trh, stálo je to hodně peněz a teď najednou kvůli pár hlupákům z EU je vše ztraceno. Pokud začnou padat vývozci do Ruska, začnou padat všichni okolo. Moderní ekonomika je jako ekosystém - stačí aby zmizel jeden druh a ostatní ho mohou velice rychle následovat. Stát nemá prostředky aby tento výpadek pokryl, leda bysme se začali ještě rychleji zadlužovat nebo novými daněmi sedřeli obyvatele na kost...

EU je dnes v pozici myši, která pouští hrůzu na kočku. Sice si tím ta myš možná zvedne na chvíli sebevědomí, ale jakmile kočku už moc naštve, je mrtvá. A stejně mrtvá (ekonomicky) bude celá hloupá EU, protože všechny produkty EU jsou lehce nahraditelné. Na ekonomické válce s Ruskem lze jedině prodělat. Osobně pořád doufám, že se najde někdo s mozkem v hlavě a ty nesmyslné sankce vůči Rusku okamžitě zruší. V opačném případě se začínám bát nepokojů a extrémizmu v Evropě s cílem svrhnout politiky ničící tento region.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr02
Datum: 13.08.14 08:41

Mě se "líbí" jedna věc a to ta, jak se Putinovi povedlo opět přes potraviny zastínit daleko větší problémy v jeho zemi. Všichni řeší potraviny, ale nikdo si nevzpomene na sankce, které se týkají bankovnictví, hi-tech technologií, armády, apod. V tomhle Rusku Turecko, Čína ani Egypt nepomůže. Ty slavný potraviny se například Česka prakticky nedotknou, ohroženy jsou tržby dvou firem ve výši 300 miliónů a 120 pracovních míst. To jsou naprosto zanedbatelná čísla. Nezruinuje to ani Francii ani Polsko, protože tyto země si snadno a rychle najdou jiné a lepší trhy, navíc je dost možné, že velká část potravin do Ruska bude stejně proudit přes Turecko, Bělorusko, apod. Putinovi se povedl dobrej populistickej krok, věděl, že média nebudou propírat nic jiného než potraviny, přitom potraviny můžou ekonomicky pohoršit akorát tak Polsku, ale jak jsem řekl, najít nové trhy problém nebude. Dělá se z komára velbloud, sankce dopadnou hůře na Rusko. Všiměte si, že se Putin ani na jiné sankce než na potraviny, nezmohl, protože jiné sankce si dovolit nemůže. V Rusku jsou velké investice firem z EU a zaměstnávají tam desítky tisíc lidí, kdyby o tyto investice přišli a zavřeli se tam například automobilky, tak by Rusko ekonomicky kleklo.

Měli bychom být hlavně rádi, že je EU potravinově soběstačná a může si dovolit ve velkém i vyvážet, nějaký Rusko a to, co tam jí, neřešit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.14 10:02
avatar

Petr. *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 13.08.14 10:13
avatar

S tím hledáním nových trhů a odbytišť to není asi tak lehké.Pracuju shodou okolností v potravinářství a jelikož se sem valí kvanta nekvalitních,ale levných potravin z EU, nevím , kdo se bude po našich výrobcích shánět...Lehce se to odhaduje, ale realita a konkurence je tvrdá:(

doplněno 13.08.14 10:17:

Nakonec na všechno doplatí obě strany.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.14 22:17
avatar

Většina evropy měla využít spousty lidí na malém prostoru a dementní podporu solárních polí z EU a maximalizovat elektromobilitu... oligrachové by Putina chtěli zrušit, finance o které přijdou by byly obrovské...

Nicméně to, že se vše začalo dít po podepsání smlouvy na paliva RUSKO-ČÍNA yuanech či rublech a ne v dolarech celkem dost ukazuje...

Je otázka jak moc velkou roli v tom vše hrála možnost rusů přijít o strategický přístav pro armádu...

A pokud vojna bude tak to nám může být jedno, moc s tím nezmůžeme...

Naše armáda dokáže čr chránit 3,5 hodiny za špatného počasí anebo 2 h za slunečna...

Pak by už vše záviselo na na našich spoluobčanech marockoindickošpanělskoitalsko původu a síle jejich kovošrot genu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kudyznudy
Datum: 13.08.14 23:26

Zítra se očekává Putinův zásadní projev z Krymu, nikdo zatím neví, na jaké téma.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.