Vrazi a doživotí

Od: Datum: 09.08.14 22:18 odpovědí: 24 změna: 11.08.14 23:40

Proč každý vrah, který někoho bezdůvodně a schválně zavraždí nedostane vždy, zvlášť tady v ČR doživotí? Ale dostane jen 15, 20, nebo 25 let apod.? Vždyť tyto lidi už nikdy nemají na svobodě co dělat ne? Tak proč je nezavřou nadoživotí? Chápu, že někdo, kdo někoho zavraždí třeba z důvodu, že ho ten dotyčný okradl nebo ho terorizoval apod. nedostane hned doživotí, ale co ti chladnokrevní vrazi? Proč jim dávají jen třeba 20 a ne doživotí? Tady přece nejde o resocializaci, ten vrah už nemá ve společnosti co dělat! Tak jakto?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zztop*
Datum: 09.08.14 22:28

protože demokracie, svoboda, tolerance a hlavně na ho*no zákony.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.14 22:28
avatar

Je to tím, že máš hodně zúžené spektrum vidění. Řekl bych tak na úrovni bulvárního tisku (televize).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tazajici
Datum: 09.08.14 22:48

Obávám se, že vám nerozumím. Vysvětlíte mi to polopatě?

Datum: 10.08.14 06:55
avatar

Spektrum vidění.No páni.Já ho nečtu,tak to mám asi od něčeho jiného.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.14 22:38
avatar

Je to hlavně o zákonech a podle nich se ukládají tyto tresty. V případě, že je ukládán trest odnětí svobody jako trest vyjímečný (tj. zjednodušeně řečeno u těch trestných činů, kde to zákon dovoluje a jedná se o zvlášť vysoký stupeň společenské nebezpečnosti a obžalovaný je nenapravitelný nebo jen obtížně napravitelný), je trest odnětí svobody od 20 do 30 let nebo na doživotí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.14 22:58

Ahoj. A to je věc, kterou stále nechápu. Rčení, že může být použit až ,,vyjímečný trest,, a on se dá ( chyba, on se nedá, dá ho nějaký slaboduchý soudce) trest odnětí svodoby 15 let, za trýznivou vraždu mladého člověka a oni ho potom pustí zase mezi lidi a on klidně vraždí dál. Za tohle, by měl být potrestán i onen každý soudce, který uloží podobně debilní krátký trest. Některé jedince zavřené za hrůzné zločiny, za tzv. dobré chování na 2/3 klidně propustí. Určitě by mělo platit 3x a dost. A potom těm násilníkům vhodit do cely kus provazu a říct jim: Víš co s tím? Tak, do rána! Než mě začne nějaký sluníčkový mamlas z čehokoliv obviňovat, zamyslete se nad tím, kdyby někdo vraždil ve vaší rodině.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.14 23:21
avatar

Soudce? Myslím, že soudce se řídí pouze zákony a rozhodnutí ukládá také podle zákonů. Tady na poradně s tím stejně nikdo nic neudělá. Není vražda jako vražda. Organizátor třeba čin zorganizoval nebo řídil, ale přímo se nepodílel na jeho spáchání pak je taky návodce a ten pachatele k vykonání činu úmyslně navedl, nebo je ještě pomocník, který pachateli poskytl pomoc zejména opatřením prostředníků, odstranění překážek, radou nebo slibem pomoci po trestném činu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.14 22:43
avatar

Proč doživotí, jinde, kde je trest smrti mají pokoj a podstatně ušetří.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tazajici
Datum: 09.08.14 22:48

Souhlasím

Datum: 09.08.14 22:57
avatar

Stačilo by zavést systém trestů známý z USA. Když někdo zabije třeba 2 lidi a k tomu něco vykrade, nepočítá se vše dohromady, ale za sebou. Takže dostane třeba 30+30+5 let a má vystaráno. Někdy se takto dá vyfasovat třeba přes 100 let v kriminále. Pojem doživotí potom není potřeba. V Evropě jsou bohužel tresty spíš pro smích - mnoho zločinců se má v kriminálu líp než na svobodě - 5x denně kvalitní jídlo, posilovna, televize, možnost hry na hudební nástroj, možnost vystudovat školu, atd., prostě pohoda.

Řešením je znovuzavedení trestu smrti - není jediný důvod, proč bysme měli živit nějakého nepřevychovatelného zločince po zbytek jeho života.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mcgregor
Datum: 09.08.14 23:15

Trest smrti je prachobyčejné barbarství. Zabít někoho z jakéhokoli důvodu je neospravedlnitelné. Pokud někomu kdo zabije vezmete život ospravedlníte tím vlastně jeho vlastní zločin vraždy jako takový. Každý zločinec musí jasně vidět, že zabít jiného člověka je NEPŘÍPUSTNÉ a neospravedlnitelné a to - z žádného důvodu. Trest doživotí je adekvátní a navíc v mnoha ohledech, když si představíte, že trčíte v kriminále celý život. Je to horší než smrt sama. Jen si už prosím neberme příklad toli z USA. Je to naprosto jiná země, mentalita i lidé ačkoli se to nemusí zdát.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 09.08.14 23:41
avatar

Každý zločinec musí jasně vidět, že zabít jiného člověka je NEPŘÍPUSTNÉ a neospravedlnitelné a to - z žádného důvodu.
Z zadneho duvodu, tedy ani jako trest, rikas. Nu dobra.

A co zabit teroristu, nez staci odpalit bombu v davu lidi? Z jakehokoliv duvodu = Nepripustne.

Co zabit cloveka drziciho rukojmi s pistoli u hlavy se zjevnym umyslem ho zabit? Z jakehokoli duvodu = Nepripustne.

Co eutanazie? Z jakehokoliv duvodu = Nepripustne.

Zkratka podle mne existuji duvody, pro ktere je pripustne a ospravedlitelne zabit jineho cloveka. A pokud existuji, kdo rika, ze jednim z tech duvodu nemuze byt i trest?

A ze je to barbarstvi? Mozna. Ale v idealni Utopii zatim stale nezijeme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.14 23:40

Vy chytráku, když se toho zločince zeptáte, tak vám s klidem odpoví, že to vidí !

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 11.08.14 01:32

Možná nepřípustné, ale též velmi drahé.. nevím jak jste na tom Vy, já raděj prostředky pro svoje děti, ne pro hovado, které rádo zabíjí. V případech, kdy není pochyb samozřejmě.

Obětí se dotyčný též neptal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.14 07:41
Zdravím.
Hned v úvodu musím napsat, že nejsem pro trest smrti.
Co se týká délky trestu, to je případ od případu jiné a je těžké to tady zevšeobecňovat.
Co štve mě (a ne jen u vrahů) je, že vězení u nás není trestem. Mnozí se tam mají lépe než na svobodě a než jejich oběti. Žádná televize, zajištěné teplé jídlo x krát denně a vše pod nos bez práce. Chceš jíst, chceš mít teplo, svítit na cele a p., tak makej! Ať nikdo neříká, že není práce! Už jen provoz vězení - proč si nemohou vězni sami vypěstovat zeleninu, upéci pečivo, vyprat, uvařit... Proč v areálu věznice nemůže být třeba nějaká výrobní budova, kde by vězni vydělali na samotný chod vězení? Proč by nemohli pracovat 12 hodin denně?
Dále - proč chráníme odsouzené před veřejnou ostudou? Já bych je jí naopak vystavila. Protože to není v dnešní době společensky přijatelné? Blbost - to oni se chovají společensky nepřijatelně, tak ať jsou poníženi!
A další problém vidím v amnestiích... (o tom zde ani nemusím psát)! M
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.14 08:35
avatar

Nevím proč stále převládá představa, že vězni nic nedělají, jen se válejí u televize. Podle statistické ročenky vězeňské služby bylo v loňském roce zaměstnaných 7901 vězňů, z celkového počtu 11 688, t.j. 67,6%. Někteří pracují na režijních pracovištích věznic (kuchyně, prádelna, údržba), jiní na vnitřních pracovištích a věznění v lehčím režimu jsou vyváženi na práci mimo věznice. V současné době obtížně shánějí práci svobodní občané, o to nesnadnější je obstarat práci pro vězněné osoby. Časté nápady - nahnat je do kamenolomu - je jen plácnutí do vody. Nejsem však příznivcem toho, aby věznice vybavovala pro vězně posilovny, nakupovala hudební aparaturu apod. Kriminalita existuje stejně tak dlouho, jako lidstvo samo a žádné společnosti se ji nepodařilo vymýtit. Stoprocentně nejsou úspěšné liberální režimy, ani státy, které používají tvrdý vězeňský režim, dlouhé tresty a tresty smrti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 11.08.14 09:00

V severských zemích byla hodně nízká, dokud si tam nepustili kde koho a třeba Arabské emiráty nebo Singapur mají kriminalitu snad zcela nejnižší na světě...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ala1970*
Datum: 11.08.14 09:59

Musíte to brát podle právní legislativy České republiky a ta v podstatě tvrdí, že vražda je "pouze" přečin vůdči jednotlivci a ne vůdči společnosti. A v %Cr se berou jako nebezpečnější přečiny vůdči společnosti, jako jsou třeba daňové úniky. Proto vetšinou dostanete více let vězení za finanční podvody tohoto charakteru, nežli byste někoho zavraždila, i když záleží taky na okolnostech...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.14 12:31
avatar

Než napíšete takové tvrzení, měl(a) byste si je ověřit. Jak jsem tak učinil a v trestním zákoníku jsem se ujistil, že: Vražda není zahrnuta mezi přečiny, nýbrž mezi zločiny. Trestní sazba u vraždy je 10-18 let v prvním odstavci, 12-20 let ve druhém a 15 let až výjimečný trest v odstavci třetím. U zkrácení daně je sazba 6 měsíců až 3 roky odnětí svobody, 2-8 roků v druhém a 5-10 let ve třetím odstavci. Který trestný čin je tedy trestán přísněji?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.14 23:37

Ha,ha,ha.! V ČR dostanete za velké finanční podvody AMNESTII !:o))

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 11.08.14 10:11

Protože je na to zákon a rozhodují soudci! Podejte námět poslancům.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.14 13:16

tady je zas odborníků! :) Největší pecka..."vražda je přečin"

Jste si jistý, že se nejedná o přestupek? Např. proti občanskému soužití? :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 11.08.14 14:36

danys:

myslim že ala chtěl/a něco vyjádřit slovem přečin a nejedná se zde o právní termín, který by měl znít "zločin", ale na smyslu příspěvku by se nic nezměnilo, i kdyby se použilo třeba čin, alespoň tak jsem to pochopil já

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruk600*
Datum: 11.08.14 15:18

Hlavní problém je v pohledu na právo a pseudovědecká představa, že výchova vše vyřeší. Trest tedy není ukládán jako pomsta společnosti asociálnímu jedinci, ale jako výchovný prostředek. Soudce si vyžádá znalecké psychologické posudky a na jejich základě rozhodne. Hlavním nedostatkem je však to, že psychologie je vlastně pavěda a pokud bude mít objekt zkoumání dostatečnou inteligenci, tak odpoví přesně to co "Chocholoušek" chce slyšet. Ten pak napíše do výsledku, že zkoumaný objekt není zlý, ale měl velmi těžké dětství a tak mu ho musíme ještě o něco prodloužit ve státním skautském táboře.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.