Dárek pro Němce

Od: Datum: 17.10.15 10:26 odpovědí: 8 změna: 18.10.15 09:56

Dobrý den, jedu na týden se školou do Německa a budu tam v hostitelské rodině... potřebuju poradit, co typicky českého jim mám dovézt jako dárek?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.10.15 11:27

Před dávnými časy byla typická naše Becherovka. Já sama jsem ji vozila do ciziny jako dárek. Ale v dnešní době už asi ani nebude "naše". Od doby co už necestuji, jsem ji nekupovala, tak ani nevím.

Od: vernon
Datum: 18.10.15 09:56
Proč by Becherovka neměla být "naše"? Má stále téhož majitele. Vtip je v tom, že pro skopčáka to není nic co by si nemohl u nich koupit - v Německu je k dostání běžně.
Od: uska®
Datum: 17.10.15 12:04

Už je to dávno, co si Němci přímo řekli o Lázeňské oplatky a domácí slivovici.

Datum: 17.10.15 12:07

Usko, ty oplatky je dobrý nápad *palec* Být tazatelem, koupila bych je.

Od: vilik
Datum: 17.10.15 15:27

Já je nedávno ochutnal. Nějak mi nechutnaly. Nekupoval bych je.

Datum: 17.10.15 20:37

:-DNojo, tak to jsem si neuvědomila. Máte pravdu. Dnes by to byla špatná volba. Já je totiž už nekoupila dvacet let...

Od: ctenar
Datum: 17.10.15 19:41

Jestli to jsou zapadni Nemci odjinud nez z Bavorska, tak bych jim dovezl nemecky psanou knizku o Ceske republice s hodne obrazky. Oni si mysli, ze za Bavorskem zacina Divoky Vychod, ktery nikdy nepoznal civilizaci. Knizka muze byt bud o historii nebo o prirode.

Datum: 17.10.15 19:50

Jo kniha by byla taky fajn. Takove sudety se do kufru nevlezou. Tak knihu, treba Modlitbu pro Katerinu Horovitzovou. Jen nevim jestli se vydala i v nemcine.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.