Proč zrovna tady komunisti

Od: Datum: 11.07.14 03:23 odpovědí: 27 změna: 13.07.14 09:41

Proč byli komunisti zrovna tady v Česku a okolí a v USA ne? Kde se ta verbež tady vzala?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lmgify
Datum: 11.07.14 04:04

Komunisti jsou v kazde zemi (je to proste politicky nazor clovek a nekteri lide si mysli, ze komunalni vlastnictvi [vyrobnich prostredku] a centralni rizeni ekonomiky je lepsi nez osobni vlastnictvi a zmatene vykyvy ve vyrobe/ekonomice dane momentalnimi pozadavky trhu a stavajicimi dodavkami).

Uzemi ČSR spadalo do sfery vlivu Ruska/Sovetskeho svazu po 2.svetove valce a proto byly komuniste podporovani, protěžováni, konkurenti zastrasovani. Asi sehrala roli i skutecnosti, ze lidi videli uspech [sovetskych] komunistu (vitezne valecne tazeni SSSR az do Berlina a uplnou porazku nacistickeho Nemecka, ktere v te dobe okupovalo CSR). V povalecne dobe se proto komuniste stali jednou z nejsilnejsich politickych stran a meli i silne volebni vysledky.

Po ziskani vlivu ve vladni politice pak uz dochazi v primemu zastrasovani pod vlivem sovetskych poradcu a postupnemu nastoleni autoritarskeho systemu (vlada jedne politicke strany, fyzicke odstranovani "kontrarevolucionaru", ...)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.14 06:50
avatar

Imgify, stručné, jasné, výstižné *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pacourek*
Datum: 11.07.14 04:11

Ale no tak to jste demokrat brát někomu přesvědčení .Tak od začátku komunisté vznikli ve Francii v první polovině 19 století (z takzvané Pařízké komuny).V USA také byly va velkém počtu ale za doby řádění senatora Mackatra bylo tresné na komunismus byt jen pomyslet .Bylo to tak strašné že když jste potřeboval někoho zlikvidovat (např.uspěšnějšího kolegu v práci) stačilo ho obvinit z komunistického jednání a ten člověk byl vyloučen ze společnosti (kolegu bez soudu zavřeli.jeho rodinu propustily bez důvodu z práce a komunita je vyštvala z města)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.14 08:36
avatar

Jen bych se zeptal:Je lepší zabrat boháčům majetek,aby lépe sloužil společnosti,než ho sebrat chudákům exekucemi?

JB

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.07.14 11:00
avatar

Jardo, demagogie.

Jak můžeš navrhnot brát někomu legální majetek a dávat ho jinému, který k tomu nemá vztah. Jako že Tvoji (se synem) firmu sebereme a dáme jí OPBH?

Ten chudák si půjčil od Tvé firmy peníze a nevrací je. To je správné? Klidně mu je necháš a nechceš je vrátit?

Hezký víkend všem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.14 09:36
avatar

milancukrar *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.14 17:44
avatar

Příliš zjednodušený pohled. Proč si ten chudák musel půjčit peníze a proč je nedokáže vrátit? Není to tím, že majitel výrobních prostředků (podnikatel) dává pouze minimální mzdu nebo si doveze Mongolce a Ukrajince? Že není pro lidi práce, protože po "revoluci" byly výrobní podniky ve velkém rozkradeny a zničeny, přeměněny na sklady? Že další podniky zabily přísné kvóty EU?

Vím jak to u nás vypadalo za první republiky, jak špatně se obyčejným lidem žilo - to byl důvod, proč se po válce lidé rozhodli pro socializmus. Díky tomu vybudovali válkou zničený průmysl i bez půjček ze zahraničí. Za první republiky neexistovalo žádné plošné důchodové nebo zdravotní pojištění. Kdo byl chudý, umíral na banální nemoci. Kdo onemocněl, byl bez milosti okamžitě propuštěn. Někdo měl miliony a někdo neměl ani na jídlo (k tomu už se vracíme). Zaměstnanci neměli žádná práva. Komunisté nabídli lidem jistoty, rovnoprávnost a ti na to slyšeli. Z otroků se tak opět stali lidé. Nedivím se jim, že se tak rozhodli.

Ještě poznámka - do roku 89 jsme neměli žádný dluh, dokonce některé státy dlužily nám. Za 20 let "demokracie" jsme vyrobili dluh blížící se 2 bilionům. Jinak řečeno, veškerý "růst" po revoluci je na dluh, který nás bude pořád více tížit. A co jsme za něj dostali? Schválně - kolik platíme na úrocích z tohoto dluhu každý rok? A o kolik neustále dluh každý rok roste? Kolik procent z daní se každý rok rozkrade? K tomu těžko vyčíslitelný dluh na infrastruktuře - třeba silnicích, který za komunistů neexistoval - důkazem budiž starší filmy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.14 11:30
avatar

Bylo štěstí, že tu byli. Jinak by se tady už česky nemluvilo, protože republika by byla rozkradená dříve

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 11.07.14 11:58

Komunismus je asi taková utopie, jako že člověk nemuže nikdy létat. Je to jen otázka času a hlavně vyspělosti techniky, tim k tomu dospěje i uvažování lidí. Až se pomocí techniky dosáhne hlavně robotizace na takovou úroveň, že člověk nebude muset nic dělat, tak se kapitalismus zhroutí, kdo si myslí, že ne tak se staví na úroveň jedinců co kdysi tvdili, že překročit rychlost parního vlaku přes 30km v hodině je pro lidský organismus smrtelné. Přijde samovolně a nejspíš se tomu nebude říkat komunismus :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.14 12:56

jednou si tady budeme klást podobnou otázku,proč byli kapitalisti tady v Česku?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.14 13:28
avatar

Je tu několik odpovědí co bych podepsala, víc se vyjadřovat nebudu, myslím, že svůj názor říkám dostatečně často a že ho tu všichni znáte. Dovolím se je zeptat 12p, komunisti jsou verbež a kapitalisté jsou co? Podle vašeho dotazu, je vidět, že vůbec neznáte historii a je vám přibližně 10 let.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 458
Datum: 11.07.14 23:54

To je váš názor. I když poukazuje na vaši neznalost. Nevím jak vy, ale já historii znám velice dobře. Buď jste sama byla článkem komunistů nebo jste je podporovala a nebo nemáte bohužel dostatečná fakta.

Datum: 12.07.14 00:18

Když tak dobře znáte historii, tak proč se na ně ptáte? *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruk600*
Datum: 11.07.14 13:44

Je to složitější, protože tady hrál roli i vznik Československa a Mnichovská dohoda. Prostě Československo vzniklo proti vůli okolního německého živlu. Pak tu byla Mnichovská dohoda, kdy nás zaprodala Anglie i Francie. Po válce si lidé řekli, že jedině Rus na ně platí a volili vlastně vítěze a osvoboditele. Samozřejmě se všeobecně nevědělo čeho jsou chopni. Popravdě, já být tehdy s jejich infirmacemi u voleb, tak bych komunisty volil taky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.14 09:30
avatar

Komoušové se tu uchytili a tak dlouho vytrvali a to i dodnes jen proto, že my češi, jsme jako národ na tohle totálně blbí. *zed*

Jak pravil v nadsázce F.R.Čech: "Jsme potomci tupých slovanů s holými prdelemi." ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 12.07.14 09:49

Jedinci co jsou obecně nazýváni "komoušové" nemají s komunismem nic společného, jsou to karieristi co budou dělat cokoliv pro svůj prospěch a jdou přes mrtvoly, chytnou se jakékoliv příležitosti, jsou ochotni sloužit jakémukoliv zřízení a hlavně škodí kudy chodí. Byli tady vždy a budou za každého režimu, to že se vžilo označení "komouši" je jen díky tomu, že minulý režim jim dal největší prostor i čas :-D

To že těmto lidem se daří zrovna zde, je pochopitelné, stačí se zamyslet, jací jsou Češi pronárod - závistiví, hrabaví a kradou kde můžou, kecy že jsme se to naučili v dobách vlády komunistů nejsou na místě, už za Hitlera si Němci pochvalovali že v čechách je nejvíc kolaborantů a udavačů.

Znám lidi, co s komunistama nikdy neměli a nemají nic společného a jsou to prasata, že jim není rovno :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 12.07.14 10:37

už za Hitlera si Němci pochvalovali že v čechách je nejvíc kolaborantů a udavačů
Tohle byla fama, kterou sirilo v Cechach nemecke ministerstvo propagandy. Ve skutecnosti jim velitele nemecke spravy v Cechach posilali do Berlina zpravy o tom, jak je tezke najit nejake spolupracovniky.

Lze to dohledat na webu od vojenskych historiku (myslim, ze jsem o tom cetl v clanku pojednavajicim o "atentatu" na Heydricha - autor clanku pise, ze neslo o atentat (coz je oznaceni pro teroristickou akci), ale o vojenskou akci provedenou ceskymi vojaky vyslanymi ze zakladny v Britanii). Poslal bych URL (urcite jsem si to zaznamenal), ale nemam ted pristup k tem zalozkam :(

Jinak ale souhlasim s tim, ze uroven stavu v CR je odrazem mentality jejich obyvatel. Mame se tak, jaci jsme a jestli je normalni krast, zavidet a nechtit nest odpovednost za svoje chovani, tak se nemuzeme mit stejne jako napriklad Rakusani nebo Norove. Tak to proste je. Dokud to nepochopime, tak se porad budeme placat na urovni Polaku a dalsich zoufalcu vychodni Evropy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 12.07.14 10:42

Dnes musi byt tvuj stastny den, protoze se mi ten clanek o skutecne urovni ceskeho udavacstvi pro nacisty podarilo nahodou strasne rychle dohledat. Příjemné počtení *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 12.07.14 10:07

Mýlíte se, byli v podstatě všude a někde se též podíleli na vládě, Itálie, Francie, Španělsko, Bavoská republika rad... V USA byla jednou dobou největší pol. stranou! Je třeba se podívat na naši historii, RU, I. republika, válka, jejich sliby, mentalita národa... (nebyly první lidské společnosti komunistcké?) Ale jde vždy o lidi, ne systém jako takový. Načtěte si historii komunismu, než něco napíšete

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.14 10:54
avatar

První lidské společnosti nebyly komunistické, ale prvobytně pospolné. To znamená, že nikdo nic neměl a navzajem si to půjčovali *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 12.07.14 11:06

Technicky vzato, "komunisticky" je od slova "komuna", tedy spolecenstvi, kdy lide ziji jako spolecenstvi a sdileji vsechno spolecne a ziji a pracuji pro blaho celeho spolecenstvi.

Souhlasim s tim, ze v soucasnem pojeti znamena "komunisticky" ve smyslu "spolecne vlastnictvi vyrobnich prostredku", tedy komunismus muze vzniknout podle teto definice az v dobe, kdy nejake vyrobni prostredky existuji a to predpokladam je v dobe, kdy zacinaji vznikat tovarny a formuje se vrstva lidi ve spolecnosti, kteri v nich pracuji ("delnici").

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 12.07.14 11:00

V USA byla jednou dobou největší pol. stranou!
Zdroj? V dobach nejvetsi slavy (30 a 40-ta leta) meli neco kolem 200 tisic clenu a priznivcu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.14 14:46

Mne by jenom zajímalo,kolik je vám let, že máte tolik negativ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: buss
Datum: 12.07.14 15:39

Ta verbež zvítězila po válce v Č a na M s přehledem ve volbách, později ji volilo tedy NF, k volbám chodilo přes 99 % (dnes se kopou za> 6 % do řiti štěstím), zřejmě i vaše rodiče, pokud s nimi přímo nevyli. Prospěcháři jsou ve všech stranách, někteří to snad i myslí vážně s jejich cítěním jak vlevo, tak vpravo, ostatně totéž různá náboženství. Výchova, život, přesvědčení, vlastní důvody...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.14 04:27
avatar

Chodilo...? 99%

Můj děda byl v base kvůli zranění v lese a nemožnosti volit...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 12.07.14 16:23

Wikipedie ma pekny clanek k jedinym povalecnym volbam (1946) pred Unorem 1948. Komuniste se tak dostali k moci uplne stejne jako naciste v Nemecku v roce 1933 - vyhrali demokraticke volby.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 13.07.14 09:41

V této a podobných diskusích si myslím,že by bylo vhodnější posuzovat systém jako takový a zvlášť lidi kteří jej realizují. Jsem přesvědčen, že každý režim realizují lidé kteří to myslí poctivě, lidé příliš iniciativní , lidé lhostejní a ti kteří jsou bytostnými škodiči a likvidátory. Pak už jde jen o to která skupina má a nebo získá převahu a dokáže získat většinu. Toto je charakteristické i v diskusích na tyto a podobné otázky. Myslím si , že by bylo vhodnější a spravedlivější vždy nejprve posoudit z celospolečenského hlediska myšlenky a cíle diskutovaného pol.režimu a teprve poté si zařadit člověka podle jeho postojů a činnosti ve společnosti do některé z výše uvedených skupin. Chybou je ,že zpravidla pojmenováváme jako škodiče a vyvrhele paušálně, bez ohledu jejich vztahu k diskutované myšlence a cílům daného uspořádání společnosti přes to, že jsme si vyhodnotili režim jako společensky a politicky pozitivní, případně naopak. Konkrétně si dávám otázku:Byli ti příliš servilní, lhostejní, škodiči a likvidátoři komunisté? Asi stěží.

Zdravím -miro

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.