Jak řešit rébus jménem Koníček?

Od: Datum: 29.06.14 22:32 odpovědí: 2 změna: 30.06.14 08:16

Mám k řešení rébus zvaný "Koníček". Vím pravidla, ale nemohu přijít na dobrý princip k postupnému vyřešení. Pořád zkouším jen metodu pokus-omyl a vždy narazím a nehnu se dál. Je nějaký doporočený postup, jak tuto slovní hádanku vyřešit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.06.14 23:01
avatar

Je potřeba "koněm" projít všechna políčka. Zkuste začít v políčku s velkým počátečním písmenem nebo naopak od konce v púolíčku s tečkou.

Ovšem někteří autoři takto nenapovídají. Pak to chce zkoušet a zkoušet ... Jde jen o prvních pár koníčků, každý další půjde lépe.

doplněno 29.06.14 23:17:

Jeden tip bych měla: Začínat můžete z rohových polí, která mají omezený počet polí, na něž se dá dojít, nebo z nichž se dá do rohového pole přijít.

Pokračujte sousedními políčky a od hran směrem ke středu. Od určité chvíle se začnou objevovat slova, což Vám usnadní další postup.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.06.14 08:16
avatar

Nevím, jak dokonale znáte pravidla, takže možná zbytečně připomenu, že musíte tahy kopírovat zrcadlově na druhou stranu pole. Většinou podle svislé osy, ale je možné, že i podle osy vodorovné, či dokonce úhlopříčné. Tím získáte spojení, které zpočátku třeba nedává smysl a na které byste jinak těžko přišel.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.