Výběr kytary

Od: Datum: 16.10.15 21:45 odpovědí: 13 změna: 19.11.15 13:40

Dobrý večer,

uměl by někdo poradit s osvědčenou značkou kytary? Popřípadě kde zakoupit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 16.10.15 22:33

Kytar je spousta druhů stejně jako aut...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moravsky
Datum: 18.11.15 17:37

Učitel kytary má pěknou a jednou sjem se ho zeptal co je to za model. Je to super elektroakustická kytara GIBSON Songwriter Studio myslím že ju mají na kytary.cz jako když člověk umí hrát na kytare, je to prostě paráda :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 16.10.15 22:51

Vemte si někoho, kdo hraje na kytaru lépe, než amatér.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.15 00:52
avatar

U hudebních nástrojů je důležitý zvuk,

proto doporučuji výběr na místě – s někým, kdo kytarám rozumí.

Mám dobrou zkušenost s Domem hudebních nástrojů Praha,

ale v Praze je více dobrých prodejen...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.15 02:04

Jako byste chtěl osvědčenou značku auta... Musíte popsat víc, pro koho, jak zkušeného, jaké finance na to máte.

Obecně kytary opravdu osvědčené jsou Gibson, Fender a nesáhnete vedle se značkou Godin. Ale je to zboží z horní police, začínají na 25 tisících.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marianka
Datum: 25.10.15 19:04

Ahoj,

taky bych sháněla kytaru od značky Gibson, jde vidět, že máš celkem přehled, poradil by jsi nějakou dobrou nebo nějaký osvědčený model, nejlíp do těch 25 kdyby to šlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.15 19:40
avatar

- marianka -

Jestli to má být elektrika, nedávno byl na hudebním bazaru hnědý Gibson SG Special Faded za 11 000, a jeden za 15 000. Nový se u nás prodával kolem 26 000. Já na něj už 7 let hraji a mohu jen doporučit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.15 23:12

Takhle narychlo - co je od Gibsona opravdu osvědčené a má tradici, nestojí 25, ale od 60 výše. Nicméně ani ty levnější modely nejsou nic špatného. Klasika od G. je Les Paul nebo jeho odvozeniny, dá se na to hezky pohladit nebo vydat pořádnej rachot. Za +-25 bych mrknul na tenhle model. U nové kytary počítej i s náklady na seřízení (tak dva tisíce), doplňky okolo nepočítám. Nebo trpělivě hledat na bazaru něco hraného, kde majitel provedl seřízení nástroje, kde je kufr atd. Aktuálně je na bazoši tohle.

Já osobně bych nejdřív zašel do většího bazaru a vyzkoušel, co mi zhruba sedí. Pak bych si rozmyslel, jestli mi nestačí levnější kytara, protože publiku (krom těch několika stejně postižených kytaristů) je srdečně šumák, jestli hraju na Gibsona za 60 nebo na kopii od Epiphone za zlomek ceny. Ano, pořádná kytara se prostě méně rozlaďuje, líp se seřizuje a dýl vydrží, ale i ten Epiphone (nebo jiná cenově obdobná značka) vydrží dost.

Chce si to vybrat vždycky osobně. Některá kytara bude hezky vyvážená, daj se na ni dobře hrát barréčka i sólíčka, zaoblení krku je tak akorát, tvar + barva je podle tvýho gusta a zvuk bude jak z praku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.15 07:51
avatar

Chcete elektrickou nebo akustickou? Chcete hrát country, klasickou hudbu nebo snad jazz? Bez těchto informací vám nelze značku kytary doporučit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.15 10:58
avatar

Dobrý den, vaše otázka je natolik všeobecná, že je těžké poradit. Jak již kolegové napsali v předchozích odpovědích, určete prosím:

1. Akustická, elektroakustická ( do akustické zabudovaná elektronika pro hraní přes aparát ), nebo elektrická

2. Jaký styl hudby na ni chcete provozovat. Kytary mají různé tvary a zvukové vlastnosti, které se pak dají uplatnit v různých žánrech hudby

3. Cenový strop

4. Zda chcete kytaru novou, nebo z druhé ruky. Občas se totiž dá koupit i kytara v cenové relaci nad 20 tisíc za polovičku. Před pár dny jsem jednu takovou v 100% stavu viděl na bazaru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.15 10:15

Záleží na vás jakou kytaru chcete, jaký zvuk se vám líbí, jak dobře se vám na ni hraje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 19.10.15 17:39

Zřejmě jste začátečník, chcete dobrou kytaru, ale ne drahou, zřejmě ne elektrickou, ale dřevěnou, nechcete hrát vážnou klasiku z not, to by vám asi učitel hudby doporučil nějakou koncertní. Takže by se vám možná líbila dřevěná, středně velká, ne malá, ne veliká. Nebude vám vadit uměle dosoušené dřevo, ani asijský výrobce, ani o strunách asi moc nevíte.

Pro vás bude asi hlavní to, abyste vůbec mohl struny mačkat! Krk ne široký rovný placatý jako na klasických kytarách, lépe se mačká na užším krku a hlavně zaobleném. Kytaru si musíte sám vyzkoušet, nestydět se a pak to teprve zkoušet doma. Hned v obchodě a nemusíte koupit první, kterou vám prodavač podá. Nemusíte koupit nic. Můžete přijít několikrát. Vybírat, zkoušet. Nejdůležitější je pro vás síla stisku na strun a šířka krku. Pak teprve to ostatní. A samozřejmě cena.

Docela použitelné kytary jsou už asi od 3 tisíc, za pět je dost dobrá a pak už jde cena strmě nahoru. Možná počítáte s nějakou kytarou do pěti tisíc? I to se dá, ale nechte si poradit a vybírejte, ptejte se, zkoušejte, poslouchejte, mačkejte.

Dobré je se zeptat, jak je vyztužený krk, jestli se dá nějak nastavovat a také z jakého je materiálu, aby se časem nezačal prohýbat. Vyberte si kytaru z hezkým dřevem, s rovnoměrnou kresbou let, která hezky zní už na poklep.

Placička z umělé hmoty pod otvorem se používá pro drsné hráče trsátkem, kteří to hoblují až udělají do dřeva díry. Je zbytečná.

Struny: tenčí se lépe mačkají a mají trošku slabší zvuk, používají se zvláště u elektrických kytar. Silné struny mají silnější kovovější zvuk, ale je potřeba větší síla na stisknutí. Někdy prodavači říkají, že struny jsou desítky (0.010) to jsou tenčí, nebo dvanáctky (0,012), to jsou silnější a pak jsou i ještě silnější. Pro začátek si stačí zeptat prodavače, jaké struny jsou na kytaře natažené a další si kupovat podle nich. Případně si můžete hned koupit jednu náhradní sadu a podle zkušeností si pak dokupovat náhradní třeba jen jednotlivé, které nejčastěji prasknou (pokud vůbec).

Trsátko: nechte si poradit, někdo má rád kapku, někdo trojúhelníčkek, někdo má rád měkčí, někdo tvrdší. Prodavači ochotně poradí.

Obal: pro domácí hraní obal nepotřebujete, ale jakmile kytaru někam ponesete, je dobré mít nějaký, alespoň tenký obal i s kapsičkou na náhradní struny.

Stonánek: nemusíte mít, kytaru asi opatrně opřete do kouta a třeba vám někdo stojánek koupí k ježíšku. Stejně jako ladičku nebo nějaké kvalitní značkové struny.

Jenom hádám, co asi hledáte, podle vašeho úvodního dotazu. Třeba je všechno jinak, a chcete elektrického Fendra? Když upřesníte svůj dotaz, mohou vám rádci poradit cíleně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.15 13:40

Za zvážení stojí slovenský výrobce Dowina. Jistěže Fender, Gibbson ..., jsou dlouho brendované a známé značky. Za poloviční cenu je však možno koupit, podle mě, stejnou kvalitu. Tento měsíc jsem obešel snad deset obchodů s kytarami a tuto zkušenost jsem učinil. Koupil jsem Dowina GACE 999.

Tak, jak si hůlka najde svého kouzelníka, tak si i kytara musí najít svého hudebníka. Takže žádný internetový obchod, ale osaht a vyzkoušet.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.