Jméno pro pejska Labradora

Od: Datum: 05.04.14 08:03 odpovědí: 20 změna: 06.04.14 16:06

Dobré ráno. :) Za 2 týdny si jedeme pro nové štěňátko Labradorského retrívra a nevím jaké mu vymyslit jméno. *nevi* Koukám se na všelijaké psí kalendáře, ale stále nemůžu najít to pravé. Původně jsem chtěla, aby se jmenovat Dusty (Dasty), ale ostatním členům rodiny se nelíbí a ani mým známým ne... Prosím, napište jaká psí jména se Vám líbí, jen tak pro inspiraci, aby nám to šlo jednodušeji. :) Nechci žádného Maxíka, Rexíka, Punťu nebo Beníka. :) Prostě nějaké krásné originální jméno, aby se líbilo všem. :) Děkuji :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.04.14 08:12

Měla jsem labradora Arona, známá paní má Akima.Hezké jméno je i Kim. Ten Dasty -znám zlatého retrívra Dastyho a není to taky špatné. Líbí se mi krátká jména - co třeba Dan, Lord, Sir? Sira jsem znala velice hodného Boxera. Když jsme šli okolo, vždycky jsem říkala: Musíme si pohladit Sirečka! *smich*

Jeden herec/myslím že pan Ondřej Havelka/,má pejska a sám mu vymyslel jméno HAFIŠTĚ. Prý se hodí pro pejska i pro čubinku! *smich*

Známý pán měl pejska jménem Dandy. Jenže děti mu to jméno postupně zkomolily na Dendyka.

Jinak mám kalendář s psími jmény a tam si každý, i sebenáročnější člověk, určitě musí vybrat. Tak až pěkně roste a vyber mu to nejhezčí jméno. Mělo by být krátké a snadno zapamatovatelné, až na něj budeš volat. Jaga.

Datum: 05.04.14 08:16

Děkuji :)

Datum: 05.04.14 08:26

Co třeba Bak, Foggy, Aaron, Ceasar, Dusty, Bony, Eliot, Buddy, Ašar, Indy, Gaston...

Datum: 05.04.14 08:32

Mně se líbí třeba Bárny, Andy, Frígo, Willy, Paddy, Brix, Pongo...

Od: flip
Datum: 05.04.14 08:43

Máme Arta a Františka František byl od bývalého majitele původně Falco, ale na to R oba krásně slyší..

Datum: 05.04.14 09:06

Jestli je čistokrevný,dostane jméno od chovatele

Od: bab
Datum: 05.04.14 11:45

alecram - Ale na tom nezáleží, nový majitel si může štěně pojmenovat jak chce.. :)

Datum: 05.04.14 09:07

Nakonec to bude Monty, Montík :) Moc se mi to jméno líbí ;) Kdysi se takhle jmenovat náš kocourek a byl zlatíčko :) :*

doplněno 05.04.14 09:46:

Omlouval se za chybu "jmenoval"

Datum: 05.04.14 09:25

Monty je moc pěkné jméno, ale proč byste pojmenovávala po nějakém zvířeti, které už v rodině bylo? Podle mě by si všechna zvířata, která s rodinou nějaký čas žila a žijí, zasloužila svoje vlastní jméno. Ať už se jedná o psa, morče, andulku... Třeba já už nikdy pro jakéhokoli případného dalšího zvířecího kamaráda nezvolím jména Darek, Ferda, Pepík...

Datum: 05.04.14 09:47

Ale ten kocourek u nás nežil dlouho. Žil u nás jenom asi týden a pak se nám ztratil. Bydlíme vedle lesa a něco ho asi zabilo *plac*

Datum: 05.04.14 10:25

Potkáváme nádherného mlaďocha buldoka Tondu, francouzského buldočka Hagrida, labíka Fida, čivaváčka tuláka Čárliho, černého Filipa, jozefčíka Čendu, pak ještě Džoa, Džonyho a Ervína. :-D

Datum: 05.04.14 11:55

babkazov - Pardon za rejpnutí :D ale ty vaše napsaný počeštěný jména vypadají fakt hrozně... :D Ale nic ve zlém, to opravdu ne. ;) (Čárli- Charlie, Džou - Joe, Džony - Johny, Ervín - Arvin...)

Datum: 05.04.14 11:43

Co Marley, Denny?

Datum: 05.04.14 11:53

Marley je pěkné jméno, ale jak se na něj vzpomenou, tak mi tečou slzy z očí... *plac* To kvůli toho filmu "Marley a já", jak se něj jenom vzpomenu, tak se mi chce brečet. Hlavně, když na konci začne umírat. *plac* *plac* Dennyho mají naši sousedé... ;)

Datum: 05.04.14 11:57

Micko, dej pak fotku, prosím. :) ;)

Datum: 05.04.14 13:49

Jakou fotku? *nevi*

Od: bhkl*
Datum: 05.04.14 16:21

Moje kamatrádka má Jeesie (Džesí (džesinka) my máme Bena před tím jsme měli Dana moje kamarádka měli Caka, Hakima a teď mají Coryho (Koryho)

Datum: 05.04.14 18:17

A co to nechat až štěňátko uvidíte/poprvé si s ním pohrajete? My vymysleli jméno pro mazlíka jak jsme jej poprvé viděli a rozhodně si na neoriginálnost stěžovat nemůžeme:)

Od: alik®
Datum: 05.04.14 19:18

Když si před skoro 20ti lety syn přinesl malinké štěňátko, prohlásila jsem , takového Vasila doma nechci. Jméno mu už zůstalo a měli jsme ho 15let. Byl to nejchytřejší pes co jsem vživotě měla. Po několika letech si manžel pořídil loveckou kokršpanělku a ta byla Dáša. taky moc šikovná, ale už je taky ve psím nebíčku. Nejlepší jméno je co vás první napadne až štěnˇátko uvidíte.

Datum: 06.04.14 16:06

Denis? Denisek? To je moc pěkné jméno pro labíka. :-D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.