Trvalý pobyt - důvody

Od: Datum: 16.10.15 19:05 odpovědí: 28 změna: 25.10.15 10:53

Jaké důvody Vás vedou k tomu, že hodláte trvale přesídlit do České republiky?

Jak byste odpověděli na tuto otázku?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 16.10.15 19:11
avatar

Dobrý den, pravdivě. Zdravím!

doplněno 16.10.15 20:11:

Vy nemáte opravdu žádný důvod, proč zde chcete žít trvale?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.15 20:20

Důvody k přesídlení do ČR nemám žádné, jelikož v ČR již žiju, tak proč bych se z ČR přesídloval do ČR ... to je tahání dříví do lesa ... *smich* řekl bych, že v otázce něco chybí ... asi to, že měla být položena cizincům.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 16.10.15 20:49

Jestli jsi si vsiml, tak tazatelka ma "ruske" jmeno. Pravdepodobne jde o cizinku, ktera vyplnuje nejaky formular nebo se pripravuje na imigracni pohovor a chce mit odpoved na tuto otazku "spravne".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: irina*
Datum: 16.10.15 21:05

Mýlíte se, já, díky Bohu, ne jsem ruska.

Od: ctenar*
Datum: 16.10.15 23:56

Ja jsem netvrdil, že jste Ruska. Proto tam mám ty uvozovky. Můžete být z kteréhokoliv státu bývalého Sovětského svazu (zřejmě Ukrajina nebo Bělorusko, odkud do ČR přichází nejvíce imigrantů), kde se toto jméno hodně vyskytuje.

Ptát se na tuto otázku Čechů nedává smysl, protože oni zde žijí od narození. To je jako kdyby se Vás nebo vašich příbuzných někdo zeptal, proč chcete žít ve své rodné zemi.

Spíše byste se něco dozvěděla, kdybyste se zeptala Čechů, proč chtějí žít v Německu nebo Anglii, což jsou země, kam asi nejvíce směřují. Nutno dodat, že počet Čechů opouštějících ČR natrvalo je minimální.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 16.10.15 20:55

Přece musíte vědět proč chcete žít zrovna v České republice a ne buď doma nebo v některém z dalších 200 států světa.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: irina*
Datum: 16.10.15 21:01

Ano, jsem cizinka. Mám dost důvodů, proč chtějí žít v České republice. Ale jsem zvědavá, co by odpovědli na to sami Češi.

Datum: 17.10.15 00:34
avatar

Češi žijící v ČR Vám na takto formulovanou otázku nemohou odpovědět,

protože nemají žádný důvod, proč by chtěli přesídlit do ČR.

Odhaduji, že většina tu žije, protože je to jejich/naše vlast.


doplněno 20.10.15 17:22:

Jenže já žiju ve své zemi, mám tu svou rodinu, zájmy, přátele, ... a do zahraničí mne nic netáhne...

Na důvody přesídlení do ČR se nemůžete ptát Čechů, ptejte se cizinců, kteří sem přesídlili (ti sem ale nechodí).

Navíc nelze vyloučit důvody, které jsou pro většinu lidí hlavním motivem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: irina*
Datum: 17.10.15 07:46

A pokud se zeptát jinak – Vy byly nabídnuty trvale přesídlit

do Německu/Anglie, ale Vy byste raději zůstat v České republice, protože ...?

Kromě, samozřejmě, z pochopitelných důvodů, že je to Vaše rodné země, a Vaši příbuzní žijí zde. Co Vy na to?

Datum: 17.10.15 12:03
avatar

Jenomže Vy jmenujete ty nejsilnější důvody a přitom je nechcete vzít na vědomí. A když je vynecháte, co Vám jako jiné důvody zbyde? Jen nějaké nepodstatné prkotiny a kvůli nim se lidé ze své rodné země nestěhují...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.15 13:42

No, ještě jsou zde třeba hroby předků. To se fakt nedá srovnávat.

Já bych řekl, že naše společnost je přes všechny problémy v mnoha ohledech tolerantní, svobodná a když překonáte jisté počáteční ostychy, češi jsou většinou velice pohostinní a otevření.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: junek
Datum: 17.10.15 08:08

Proč žít v Čr? no, z mého pohledu je to proto, že mi nic jiného nezbývá...Pracoval jsem cca 7 let v zahraničí...sám...žít takto celý život..sám?Nuda!..Člověk kolem sebe potřebuje společnost, ve které vyrůstal...známí, kamarády, rodinu, a hlavně mentalita musí být stejná..Pokud tohle není, člověk se bude asi stále cítit v cizý zemi cize...Emigranti to měli velmi těžké...Naštěsti se tak utvořilo silné společnství, to se ale většinou po revoluci ztratilo...

Málokde je silná česká komunita, tam by to snad šlo...

Ano, češi se opravdu velmi málo stěhují...Každým stěhováním se přichází o hodně...

takže pokud chcete trvale přesídlit do ČR tak proto, že zde je bezpečná zem, mírné klima-politické, tak klimatické...slovanský národ, rodina tu je spokojená-děti se učí ve škole - mají kamarády...tak...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vejcenatvrdo
Datum: 17.10.15 08:28

Uveďte, že zde (oficiálně) žije už 150 000 vašich krajanů a poněvadž jsou v ČR všeobecně oblíbeni, rozhodla jste se vyslyšet zoufalé volání Čechů po dalších. *cteni*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 17.10.15 09:14

Asi jste chtěla aby odpovídali cizinci, my nemáme důvod se zde přesídlovat a zdůvodňovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 20.10.15 17:50

Nějak jsem to nepochopila, ale pokud se vcítím do Vaší kůže, tak jako důvod by mohla být válka ve Vaší zemi, pronásledování, hrozí Vám tam smrt.

Nebo že tu máte rodiče, děti, příbuzné, přítele, kterího si chcete vzít, že tu chcete studovat, pracovat. Ale tyto důvody nevím, jestli jsou dost vážné k trvalému pobytu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: irina*
Datum: 21.10.15 18:09

Děkuji Vam všem za odpovědi!

Od: irina*
Datum: 21.10.15 19:34
My nejsme z Ukrajiny nebo Ruska, chceme preštěhovát z Izraele.
Datum: 21.10.15 19:52
avatar

Jen si zůstaňte hezky doma a nelezte k nám kam vás nikdo nezve.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 21.10.15 20:07
avatar

Dobrý den, omlouvám se, ale nesouhlasím. Proč by si nemohl slušný člověk zvolit jiné místo pobytu, pracovat tam, platit daně, mít rodinu a žít? Paní má výhodu, že umí zřejmě dobře česky, tak zde normálně zapadne do populace. Tak, já Vás zvu . Zdravím!

doplněno 21.10.15 20:19:

lidus - já nechci jít do sporu, ale názor máme skutečně každý jiný. Možná i na Izrael, možná (určitě) na cizince u nás. Tazatelka si musí vybrat z našich názorů a ví o nich.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.15 20:14
avatar

Bene, krátkozraké, paní je z Izraele a se svoji odlišnou kulturou sem nikdy nezapadne. Ale je to váš názor, já řekla ten svůj a mám pro to nejeden důvod.L

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.15 06:40
avatar

Zdravím, paní má České předky, dokonce sama o sobě píše, že je Češka. Navíc legálně žádá v České republice o občanství, má k české kultuře daleko blíže, než kdejaký cizinec. Jsem odpůrce nelegální imigrace, která tu probíhá v dnešních dnech, kdy do Evropy přichází mraky ilegálních muslimských vetřelců, nicméně to se nedá s tímto případem paní Iriny vůbec srovnávat.

Co se týče Vašeho dotazu paní Irino, myslím, že jste sama uvedla velice dobré důvody (Jednou jsem byla na návštěvě u příbuzných na jižní Moravě a od té doby jsem "nemocná" Českou republikou, sním tu žít).

Přeji ať se Vám daří :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: irina*
Datum: 21.10.15 20:19

Děkuji, pane ben®!

Od: ben®
Datum: 21.10.15 20:27
avatar

Dobrý den, no, nemáte zač. Pokud to vše zrealizujete, tak si zvolte za místo pobytu Prahu.

Tam nebude větší problém a nikdo si Vás nevšimne. Jinak, na velké vítání se netěšte, ale ani nepřijetí se obávat nemusíte. Mimochodem, Praha je plná cizinců, kteří tam pracují a bydlí dlouhodobě (a je tam i židovská komunita - pokud Vám toto vyhovuje). Tak, hodně štěstí a snad Vám to dopadne dobře. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 21.10.15 21:17

Nedokážu si tuto tazatelku nějak zařadit. Na jedné straně "ruské" jméno, což by odpovídalo 1. nebo 2. generaci emigrantů ze Sovětského svazu do Izraele hlavně z 90.-tých let, na druhou stranu docela dobrá znalost (psané češtiny). Prostě mě to mate.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 21.10.15 21:27
avatar
Také jsem z toho vedle :D Že by anketa nebo průzkum, co kdyby, kdyby? Poprosil bych tazatelku, aby nám o sobě objasnila nesrovnalosti. Nemusíte se bát, jste tu prakticky anonymní.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: irina*
Datum: 21.10.15 22:59

Já jsem Češка, mí předkové přišli na Ukrajinu z jižní Moravy. Vdála se за židа, a imegrovali jsme do Izraele. Na Ukrajině jsem žila v Zakarpattí (Půdkarpatská Rus), kde jsou hodně Čechů, náš jazyk je velmi podobný do češtiny a slovenštiny, hudba a písní taky.

Jednou jsem byla na návštěvě u příbuzných na jižní Moravě a od té doby jsem "nemocná" Českou republikou, sním tu žít.

Bohužel, mluvím v českém horše než píšim ... *nevi*

Od: ctenar*
Datum: 22.10.15 08:27

Souhlasim s tim, ze český původ, znalost jazyka, příbuzní v Čechách, předchozí pobyt zde a celkově vřelý vztah k českému prostředí jsou dobré důvody proč sem přesídlit. V tomto případě problém s integrací nevidím.

Co je tvůj hlavní jazyk? Ukrajinština, ruština nebo rusínština?

Ať je to cokoliv, až budeš trávit obklopená češtinou každý den, tak se mluvení rychle zlepší. V nejhorším případě budeš mluvit jako nějaký rusínský Slovák z východního Slovenska blízko hranice s Ukrajinou. Těm snad rozumí trošku jen Moráváci :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.15 10:53
avatar

Píšete "jsem Češka". Vy snad máte české občanství? , těžko, že? Jste Ukrajinka a žila jste v Izraeli, máte odtamtud muže. Proč chcete žít zrovna zde? Nepovídejte pohádky o krásách Moravy, tomu jen stěží uvěřím. Paní Irino, nemám nic proti Rusům ale vadí mi ti Izraelci a věřte, že k tomuto názoru mám tisíc důvodů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.