Pro všechny řidiče

Od: Datum: 31.03.14 09:22 odpovědí: 13 změna: 28.04.14 13:39

Ahoj,

snad si můj příspěvek přečte co nejvíce lidí. Jde mi o to, že bych rád zabránil tomu, aby se více lidí dostalo do stejného prů**ru jako já. Asi před měsícem jsem odbočoval z hlavní silnice (2 proudy v každém směru) doleva na čerpačku. Stál jsem na místě, blinkr blikal. V tu chvíli slyším pištění pneumatik a ve zpětném zrcátku sleduji, jak se ke mně zezadu blíží felcka v pickupové verzi. Rána jako kráva a já si jen pomyslel, že to bude vzadu totálně na šrot... K mému překvapení jen odpadla SPZ a byly lehce poškozeny spoiler a nárazník. Odhadem škoda cca 20k. Okamžitě jsem začal natáčet a popisovat situaci s mobilem v ruce. Svítilo sluníčko a já blbec jsem měl zapnutou přední kameru (na videohovory)... Takže na záznamu je vidět jen můj xicht a jak tam mektam něco o tom, že škoda nepřesáhla 100k a navznikla škoda na majetku třetí osoby a nikdo nebyl zraněn, takže můžeme popojet autama na tu benzínku a tam sepsat záznam o dopravní nehodě. Z toho plyne první ponaučení: ,,Ujistěte se, že pokud natíčíte, jestli skutečně natáčíte a jestli natáčíte správkou kamerou... :/". Pán se tvářil, že je všechno jasný, že vinu způsobil on, protože nedával pozor a na formulář jsme nakreslili nákres, ze kterého to jasně vyplývalo. Bohužel na formulář nenapsal, že je viníkem on. Na to si lidi dejte OOOOOBBBROOOVSKÝÝÝ Pozor! Musí to tam být jednoznačně uvedeno! Srozumitelný nákres, ze kterého to vyplývá nestačí?! Chlap mi řekl, že to co nejdřív ohláší pojišťovně a vyřeší se to přes povinné ručení. Akorát, že chlápek si dával na čas... Trvalo mu 3 týdny, než to ohlásil, během kterých já měl nervy na drac, protože mi bylo na pojišťovně řečeno, že pokud to neohlásí, tak nemohou plnit... Je to postavený na hlavu. A kvůli benevolenci k viníkovi sjem byl vystaven v šenc jeho uvážení, jestli to laskavě nahlásí, nebo jestli se na to vykašle, aby nepřišel o bonus...:/ :/

Nakonec snad vše dobře dopadne a dnes jsem volal na pojišťovnu a opravu mi prý uhradí. Takže já mohu nechat auto měsíc po nehodě opravit...

Závěr je takový, že já budu volat policajty vždycky. I při pidi ťukačce... Vám doporučuji to samé.

Mějte se fajn. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 31.03.14 09:38

Jestli Vás to uklidní, tam my jsme čekali na plnění pojišťovny asi dva měsíce a to u nehody byla policie, protože viníka odvážela sanitka a viník nehody byl nesporný, nezvládnul zatáčku a napral to v mlze do zaparkovaného vozíku na odstavném parkovišti a měl zbytkový alkohol. Akorát že on koukal, aby mu pojišťovna vyplatila jeho totálku a že způsobil někomu jinému škodu, to ho nezajímalo a na pojišťovnu šel až ve chvíli, kdy byl osobně kontaktován. Partner na nervy z toho, že nemůže používat vozík k podnikání a že když ho nechá stát venku v zimě, tak mu ty nabourané díly začnou reznout. Nakonec začal vozík rozebírt a opravovat ještě před tím, než pojišťovna zaplatila. Do servisu dát stejně nejde, musel by jít k výrobci někam 350km daleko, je to atyp a doprava by stála hodně, po vlastních by nedojel. Naknec na tom partner naštěstí vydělal, po rozebrání se vozík netváří tak tragicky, jako když ho fotil pojišťovák, takže ho partner zvládne opravit asi za polovinu vyplacené částky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.14 09:41
avatar

Policajty volat netreba, jen je dulezite do hlaseni o nehode zapsat, kdo je vynikem nehody. Kdyz to vinik odmitne podepsat, potom je na miste volat policii s tim, ze vynika upozornite, ze takto to bude mit s pokutou a body navic. Toto je doporuceni naseho skolitele pro opravneni ridit sluzebni vozidlo. Samozrejme, pokud mate sluzebni vozidlo, nebo bylo poskozeno obecni zarizeni jako zabradli, znacky, lampy, tak volat policii vzdy.

S focenim to byla smula, ale pri tom soku je to snadno pochopitelne. Dobre, ze Vam to nakonec dobre dopadlo!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nehoda
Datum: 31.03.14 09:47

A co jste čekal? 1) na formuláři musí být podepsaní oba a musí být jednoznačně určeno, kdo je viníkem nehody (z pohledu policie z 99,9% vždy ten, kdo nedobrzdil), pokud to tam není (kdy ten viník není povinný cokoliv podepisovat nebo se k tomu vyjadřovat), tak máte peška 2) Vy vidíte pod nárazník? Já ne, takhle nám nabouralo sl. auto zezadu jiné, jeho bylo na šrot, na našem jen dvě 3cm odřeniny, když se sundal nárazník, tak celá zadní výztuha nárazníku KO. 3) jak víte, že nebyl opilý či pod vlivem OPL?

Je sice pravda, že není povinnost volat vždy policii, logicky viník nehody se k tomu dozná a vyřeší to po dobrém. Každopádně je lepší jí tam mít, samozřejmě v případě, že jste si 100% jistý, že jste nic nezanedbal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nehoda
Datum: 31.03.14 10:01

Tím předchozím příspěvkem jsem nechtěl říct, že jste udělal něco špatně (i když to tak asi vyznělo). Samozřejmě jak psal kolega, člověk je ve stresu, v podstatě i když přivoláte policii a zjistíte, že jsou jako jediná hlídka na vyšetřování nehod v okrese a jsou někde na nehodě a před Vámi jich mají ještě X, takže budete čekat přinejmenším hodinu, tak Vám to na klidu nepřidál. Nehledě na to, že člověk začne přemýšlet o spoustě jiných věcí. Je dobré mít v autě kameru, ale ani ta všechno nevyřeší. Je taky dobré opsat si svědky, kteří to viděli, tím je možné alespoň trošku zmenšit následky toho, že se ten viník nehody nepřizná nebo bude zapírat. Každopádně je dobře, že Vám to dobře dopadlo, nyní budete ponaučen pro příště.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.14 10:32
avatar

Vážený pane poškozený. kdyby bylo nutné na formuláři vyznačit, kdo je viníkem, tak je tam na to kolonka.I když tam napíše někdo, že je viníkem, tak to nemusí skončit jeho vinou. Páč navštíví poradce, třeba i zde, a najede se možnosti, jak mu poradit, aby uspěl, popřípadě na 50/50.

Pokud chceet volat policii k tak běžné nehodě, klidně můžete. Nikdo Vám to nezakáže. Jen budete muset čekat.

Je dobré, že to vše dopadlo, podle Vašeho přání.

S tím foťákem je to o znalostech přístroje, já bych na tom byl asi podobně. Jen umím fotit a dobře radit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.14 12:11

Pro zajímavost, tam to odbočení přes dva pruhy k pumpě je povolené? Většinou je snaha, aby situace, že někdo stojí v levém pruhu vůbec nenastávaly, protože to je magnet na nehody.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.14 12:17
avatar

tomkku, jdete správným směrem, já bych se zeptal, není tam odbočení vlevo zakázáno předpisem nebo značkou?

doplněno 31.03.14 14:53:

bianca, podepsat musí oba, nikoliv jen viník

pokud mne někdo ve stresu obviní, že jsem viník, ale zítra zjistím že nejsem, tak se budu přeci bránit.

Kolik již bylo případů, že si nejdříve myslel, že to zavinil a pak se zjistí že nezavinil!

Měřte spravedlivým metrem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.14 13:55
avatar

Doporučuji vozit s sebou v autě "pro případ" krom formuláře "Záznam o dopravní nehodě" i "Souhlas se zaviněním dopravní nehody" (dle zák. o silničním provozu č. 361/2000), který by viník měl na místě nehody podepsat, ať už se jedná o jakoukoli výši škody a pro pojišťovnu je pak vše jednodušší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 31.03.14 15:17

i "Souhlas se zaviněním dopravní nehody" (dle zák. o silničním provozu č. 361/2000), který by viník měl na místě nehody podepsat
A je tam někde tato povinnost uvedena? Nedoporučujte co tam není. Ostatně viník se nemusí vůbec, ale vůůbec přiznávat!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.14 07:54
avatar

Urcite nemusi, ale nekdy, kdyz je zavyneni jasne, tak je to pro nej vyhodnejsi. Neriskuje vybodovani + dalsi pokutu navic

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.14 09:38
avatar

Za nehodu, ke které se nemusí volat policie, nedostanete body, i když přivoláte policii.

doplněno 01.04.14 09:59:

ne není bod za toto porušení, viz:

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.14 09:49
avatar

dekuji za doplneni. Nemuze dostat body treba za nedani prednosti z prava?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kocarek
Datum: 28.04.14 13:39

Já osobně mám zkušenost, že co není psané, není jasně dané a podle toho se řídím. Navíc jsem měl asi před měsícem a půl taky nehodu a hlavu jako kostelní věž. Nedávno mi známí říkal o této firmě ://rokbezpokut.cz/. Myslíte si, že má smysl si něco takového platit?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.