Co mám delat s nervozitou a brekem?

Od: Datum: 04.11.15 21:04 odpovědí: 17 změna: 06.11.15 12:09
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.11.15 21:07
avatar

dýchat z hluboka do břicha, počítat při tom do desíti. Pokud nepomůže tak studená sprcha a nebo zalézt někam, kde nebudeš nikoho otravovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikola*
Datum: 04.11.15 21:09
Ani jedno mě nepomáhá už nevím co dal
Datum: 04.11.15 21:08
avatar

Zamyslet se nad sebou! *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikola*
Datum: 04.11.15 21:10
To se vám řekne
Od: ben®
Datum: 04.11.15 21:12
avatar

Dobrý den, zkuste ztlumit hudbu a nemusíte na lidi křičet. Zdravím!

doplněno 04.11.15 21:15:

V tom případě vyhledejte odbornou pomoc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikola*
Datum: 04.11.15 21:13
To se vám řekne ale vy nejste v mě kůži :( každém večer brecim a nevím co dal
Od: krasula
Datum: 04.11.15 22:53

Neuvádíte skoro nic, to se těžko radí. Nevíme, jak jste starý, zda jste v pubertě, máte malé děti nebo jste v důchodu.Jestli jste sám nebo vás bydlí pět v jednom pokoji, jestli pijete atd...Typ nervové soustavy se dědí. Nebyl takový někdo z rodičů? Obecně : vynechat sladkosti a slazené nápoje. Brát hořčík. Přemýšlet, kdy a proč jste takový? Co Vás vytáčí? - a vyhýbat se takovým situacím. Učit se nenechat se vytočit. Možná je třeba si upravit rozčilující prostředí. Úklid, systém, pravidelnost - i v jídle. Jestli neodhadnete, kde je pramen Vaší nespokojenosti nebo si s ním nevíte rady, tak zkuste vyhledat psychologa. Možná budete překvapen, že se to dá řešit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.15 22:59
avatar

Bylo hodně těžké vymyslet tuto otázku? A co máte dělat? Nic, vyrvat se. Nikdo vás sice za to nebude mít rad, ale vám se uleví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.15 23:14
avatar
Pokud jste cholerik, nedá se dělat nic... M.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.15 07:38
avatar

Mono, omlouvám se, ale musím oponovat. Jen proto, že je někdo cholerik a ve zlosti řve, uhodí, ublíží, zabije? *sok* Existují také otázky vůle, ovládání se, zvládání stresu, zvládání zlosti, ovládání sebe. To, co popisuje tazatel, to dělají nevychovaní psíci, s nedostatkem sebevědomí. Štěkají a napadají. Ale my mluvíme o člověku. Buď se bude chovat jako zvířátko ovládané emocemi nebo jako člověk, ovládaný rozumem. *hej*Já osobně nenávidím, když někdo řekne: "Já jsem prostě takový." Je to vysvětlení jednoduchého člověka, který se nad sebou neumí zamyslet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.15 09:21
avatar
babkazov - samozřejmě máte pravdu, ale pokud je někdo od přírody cholerik, svou podstatu nezmění. Můžete s sebou zkusit pracovat (terapie, jóga apod), ale stejně je vám to v rozrušení houby co platné. Ono je jednoduché říct, než odpovíš, napočítej do deseti. Kdo z vás choliriků to reálně praktikuje? M.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.15 08:07
avatar

V prvé řadě je třeba zjistit PROČ jste nervní. Já to také někdy mívám. Ne že bych vždycky přímo řvala, ale jsem podrážděná a nic a nikdo mi nevyhoví. Ve všem najdu nějaký nedostatek. A také z toho někdy brečím, protože mám pocit, že mi nikdo nerozumí a že jsem tom světě úplně sama. Ale je třeba se v té sebelítosti přestat utápět. Já už jsem diagnostikovala dvě příčiny, které mne do tohoto stavu uvádí. Jedna z příčin je můj vlastní syn :-D. Toho když vidím přicházet, už se celá vnitřně naježím. Asi jako dikobraz, když se cítí v ohrožení. A sotva otevře dveře, čekám kdy začne nějaké tóčo kvůli úplné blbosti. Nikdy nezklame, bohužel. Ten mne dokáže rozpálit přímo doběla. A ten, jako jediný člověk mne dokáže dohnat k tomu, že řvu jako běsnící tur. A to se držím fest a přikazuji si nepodlehnout náporu. Nejde to. A tohle se mnou dokáže udělat člověk, kterého hluboce miluji...*nevi*

Ta druhá příčina je úplněk. Také těžko ovladetelné. Ale jelikož to vím, tak všechny kdo se mnou v tu dobu přijdou do styku upozorním, že to mají dneska blbé, neboť je úplněk a já budu vzteklá kvůli každé hovadině. Jsou připraveni a neberou mne vážně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dylin
Datum: 05.11.15 09:46

Vyřešte si svou minulost... odpusťe tomu, kdo na Vás v mládí nebo i nedávno řval nebo vás jinak deprimoval. Řvete, protože máte nějaké duševní zranění.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 05.11.15 15:46
avatar

Víte co je podivné? Malé dítě, když řve a válí se po zemi, to řešíme, to vychováváme, hledáme jak na něho, jako tuhle "vzteklinu" z něho dostat. Ikdyž víme, že pouze prosazuje svou vůli, protože to jinak neumí. Ale velký skoro dospělý nebo úplně dospělý, ten by měl mít natolik sebekázeň, že sám sebe musí umět srovnat. :-D Jistě, každý z nás má historku, kdy vybuchnul a bylo to na tragedii, ikdyž se dnes tomu směje. Ale stále být za vzteklého kříklouna?! A jakože chytrý člověk?!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.15 16:17

Uvědomte si, že jste nervózní a že je docela možné že na někoho vyjedete. 3x se zhluboka nadechněte, řekněte si že lidé kolem vás za vaší náladu (alespoň většinou :D ) nemohou.

Mě nejvíce pomáhá si uvědomit mé rozpoložení a ovládat se.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.15 11:44
avatar

No, @babkazov , tak až zase bude mít má vedoucí záchvat, tak se jí zkusím zeptat, jestli si myslí, že je chytrá... *smich* a uvidíme, jak se uklidní...

A co se týká otázky, opravdu máme málo informací. Chtělo by to popsat alespoň jednu situaci, kdy k nechtěnému (a později litovanému) incidentu došlo. M.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 06.11.15 12:09

NIkolo, promiňte - kecáte a nás vodíte za nos.

Dobá rada již byla napsána - dýchat z hluboka do břicha, počítat při tom do desíti. Pokud nepomůže tak studená sprcha

Vy tvrdíte, že nic nepomáhá, ha ha HA ! Po ledové sprše je budete klepat jak ratlík a ne po někom řvát. Budete mít jiné starosti, především jak se zahřát.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.