Metanolová kauza-úmysl nebo blbost?

Od: Datum: 03.03.14 12:39 odpovědí: 14 změna: 07.03.14 19:10

Jak to bylo s tím mícháním metanolu do chlastu,co na to zemřelo tolik lidí?To tam ti experti míchali úmyslně metanol nebo to bylo jen nedbalost,nedopatření?Nechce se mi věřit,že to tam míchali úmyslně.Takový blbci se snad ani nenajdou.To by přece věděli,že pak zemře mnoho lidí a bude velký vyšetřování.Pořádně to ještě nikdo nevysvětlil.Nebo jen špatná výroba s nedostatečnou kontrolou a pak už se s tím nedalo nic dělat a jen čekali,jaký bude z toho průser?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vis*
Datum: 03.03.14 12:43

Přidávali metanol úmyslně, protože vyjde levněji a víc se na něm vydělá. Soudy pošlou do lochu pár chodců, zatímco opravdu velké ryby později zajdou se soudcem na pivo a se smíchem si budou pochvalovat demokracii. To je vše.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: meea
Datum: 03.03.14 12:48

No to snad není možný,že můžou být takový zmetci.Že by fakt úmyslně poslali do kytek tolik lidí a počítali s tím?

Datum: 03.03.14 12:58
avatar

Oni to tam nedali proto, aby umirali lide. Jen pridavali vic a vic coz jim nejspis do jiste doby vychazelo. potom to z nenasytnosti prehnali a to uz stali lidske zivoty. Uz jen to, ze hazadrovali se zivotem lidi je radi an dno spolecnosti. Jak vidite, jsou lide, kteri maji penize nade vse, bohuzel. Bohuzel nekdo takovy se vzdy najde kdyz si spocita, za kolik mu pripadne riziko stoji. Podivejte se kolem sebe. Muzete si koupit auto cpoatne svarene ze vnou kusu a podobne zalezitosti. Take je to loterie s zivoty...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivv
Datum: 03.03.14 12:48

Samozrejme, ze ho tam nedali umyslne. Akorat ho tam primichali (nejspis nedopatrenim nebo svou blbosti) prilis moc. Jim slo pouze o zisk z prodeje nezdanenyho alkoholu. Nekoho zabit nebylo jejich zamerem..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivv
Datum: 03.03.14 12:54

Vsechny alkoholicky napoje obsahujou urcity maly % metanolu - ale pouze v nepatrnym (zdravi nezavadnym) mnozstvi. Oni ho tam omylem/nedopatrenim primichali prilis moc..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.14 12:59
avatar

I tak se to dá nazvat. Prostě se jim nechtělo věřit, že to bude tak hrozivé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.14 13:25
avatar

Přimíchán byl úmyslně, ovšem s takovými následky se nepočítalo.

doplněno 03.03.14 13:33:

To samozřejmě ani omylem. Ať si to pěkně vyžerou, i když je otázka, zda sedět nepůjdou opravdu jen ty malé rybky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vis*
Datum: 03.03.14 13:27

Tak nějak. Byl tam úmysl vydělat, nikoliv zabíjet. Což ovšem nikterak nesnižuje jejich provinění.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.14 14:26
avatar

Úmysl otrávit desítky lidí v tom určitě nebyl. Existuje jedna verze, a docela jí věřím:

Nemrznoucí směsy obsahovaly běžně etanol. Tihle výrobci ho ze směsí extrahovali a používali k výrobě lihovin. Všechno za přivření očí kontrolních orgánů v pohodě fungovalo. Jenže pak přišel z vyšších míst příkaz místo etanolu do nemrznoucích směsí používat levnější (a bohužel i jedovatý) metanol. Našim výrobcům to ovšem jaksi zapomněli oznámit. Oni postupovali stejně, jako roky před tím a netušili, že vyrábějí smrtonosný koktejl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 03.03.14 15:49

Ano, já si taky myslím, že to bylo nějak takto, ono k tomu neoznámení, že metanol se začal používat v nemrznoucích směsích přispělo velkou měrou to, že podle směrnic EU se metanol přestal od roku 2002 považovat za nebezpečný jed a na základě toho se metanol přestal jako jiné nebezpečné jedy hlídat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 03.03.14 14:59
Já hlavně za nebetyčnou blbost považuju, že ještě rok poté pořád musí někdo chlastat tvrdý alkohol z pochybných zdrojů.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.14 18:19
avatar

Já se také přikláním k názoru,že šlo o ignoranci.Hloupost a neznalost.Zpočátku šlo skutečně o náhradu kvalitního etylalkoholu kvasného za levnější syntetický.Ten vyráběly chemické závody za 4 Kč /litr.A vesměs byl kvalitnější,jako kvasný.Ovšem peníze jsou dobrý argument k ještě větším úsporám.Ty autokosmetické přípravky s etylalkoholem fungovaly skutečně mnoho let a našli se chytráci,kteří z toho dokázali čistý líh vyrobit.Pár let rejžovali slušné prachy.Když se pak ukázalo,že je lépe použít metanol,tito snaživci na to nezareagovali a průser byl na světě.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.14 18:37
avatar

Peníze, peníze a zase jen peníze o lidi vůbec těm pánům "podnikatelům" nešlo. S takovými následky patrně nepočítali, nebo jen doufali, že se na ně nepříjde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.14 19:10

Ahoj. V lidové Číně by jim vpálili na náměstí kulku to týla. Možná, by to nebylo marný ani tady, v některých případech.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.