Šmejdi, prodejní akce

Od: Datum: 07.02.14 19:15 odpovědí: 34 změna: 10.02.14 21:37
avatar

Docela by mne zajímalo, kde se stále berou lidé, kteří na tyto prodejní akce jezdí, tam si nakoupí zbytečné a předražené zboží na které vlastně ani nemají peníze a nakonec brečí a stěžují si. Nechápu to, protože mi není dvacet, ale právě naopak, jsem přesně věku lidí, kteří se tomuto "sportu" věnují. Nejsou snad úplně debilní, aby předem nevěděli do čeho jdou. Jsou toho plná média. A tito lidé právě sedí před televizí a tak jsou informováni o nepravostech těchto "zájezdů". Co si o tom myslíte? To máme takovou spoustu tupých tůchodců?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.02.14 19:29

Exekucí na důchody není ani 100 000, takže všichni nepodepsali.

Mimochdem, není odporné, kolik zdravých mladých lidí se živí okrádáním důchodců?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.14 23:34
avatar

Já si myslím, že je jich víc, ale jednoduše to nepřiznají. A ano můžete to nazvat odpornou činností. Já bych třeba dělat nemohla, ať mladá, nebo stará. Prostě bych to nezvládla morálně. Ale mrkněte na to s té druhé strany. To jest ze strany mladého člověka, který hledá práci, nemá morální zásady, jenom si chce vydělat prachy. Já mám pocit, že těch je mezi nám dost velký počet. Politiky nevyjímaje, a to by měli být lidé na úrovni a morálně bezúhonní.

Datum: 08.02.14 18:31

Ano, když se neuživí okrádáním po dobrém, pomohou si třeba nožem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.14 19:38
avatar

To je zkrátka o Darwinově evoluční teorii, nic víc...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vis*
Datum: 07.02.14 19:38

Důvody, proč tam důchodci stále jezdí, jsou v zásadě dva: samota a závist. Více zde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 07.02.14 19:39

realita. bába brečí, že nemá a pak z akce přitáhne vysavač s nádobím za 40 litrů. když jsem jí našel na netu, že ten samý vysavač stojí dva tácy a nádobí nevalné kvality hravě převyšovala kdejaká sada nádobí z Tesca, tak čuměla jako ... když k tomu vezmu, že denně kouká na telku a zprávy hltá dechem mladice, tak slovo tupý důchodce, je hodně slabý odvar

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.14 19:47

To označení je trefné, je to stejné jako nakupování podezřele levné elektroniky, vždy si říkám, že snad nejsou lidi tak blbý, no a pak stačí tady navštívit jisté téma a jen kroutit hlavou. Trochu mi to připomíná tu židovskou anekdotu, bohužel si jí nepamatuji celou a nemohu jí na netu najít, ale je to těch dvou židech, jak jedou ve vlaku a ten jeden říká : pověděj mi, jak je to možný, že jsou tak bohatej a chytrej? a ten druhý říká, no to je tím, že jím rybí hlavy ! (jí v tom vlaku rybu ) A prosím vás, prodají mi jednu tu rybí hlavu, abych byl taky tak chytrej? Ano, za pět korun, tady jí mají. Tak si jí koupí a pak říká, no jo, oni mi prodali rybí hlavu za pět korun, ale celá ryba stojí tři koruny? No, viděj, jak už jsou chytrej, a to tu hlavu ještě ani nesnědl...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.14 19:59
avatar

Muhehehéééé *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.14 22:37
avatar

*smich* *smich* bezva!

Datum: 07.02.14 22:26
avatar

Senioři by zasloužili dostat na holou jak malé děti a prodejci by zasloužili profackovat či rovnou pěstí uzemnit :(.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 07.02.14 22:44

Zrovna včera jsem měla hovor na mobil v tomto znění: paní gratulujeme vám, vyhrála jste pátou cenu protože platíte kartou např. v lékárnách atd. Vyhráváte sadu porcelánového nádobí a kosmodisk. Pro výhru se dostavte v pondělí tam a tam a v tolik hodin. Odpovím: a jaké hrnce se tam budou předvádět? Prý nejde o žádné hrnce ale o přednášku právě k těm platebním kartám. A mám si vzít velkou a pevnou tašku na to nádobí. Takže tam ze zvědavosti půjdu. Budu se ptát, kde sebrali moje telefoní číslo. Prodejci, co pořádají tyto akce musí dnes předem říct, co se bude předvádět. Oni ti důchodci to kupují ne pro sebe, ale myslí na své děti a vnuky. Nechali se "ukecat" jaké to je zázračné zboží a myslí si co bombastického dětem dají. Je zneužívána jejich naivita a důvěřivost. Dnes mohou do 14 dnů zboží vrátit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.14 23:43
avatar

Andrea, to nemyslíte vážně. Vy tam opravdu půjdete? Říkáte zvědavost? Na co jste proboha zvědavá? Vždyť víte o co jde. Na to, kde sebrali Vaše tel. číslo jste se mohla zeptat při tom, když Vám volali. A tam Vám stejně neodpoví. Vy si fakt myslíte, že Vám to budou vysvětlovat? No, nicméně po přetečtení Vašeho příspěvku je mi mnohé jasné. Nedá se nic dělat. Je to fakt o člověku. Proto tyto firmy mohou stále existovat a bohatnout. Nemá smysl dělat proti tomu kroky, informovat veřejnost a tak dál. Je to zbytečné.

Datum: 08.02.14 08:21
avatar

Milá Andreo, přesně tohle mi velice sladkým hláskem zavolala paní před časem. Prý jsem vyhrála, také za nákup léků v lékárnách, *smich* a mám si přijet do Chrudimi pro svou výhru. Chrudim je od nás asi 20 km, nechtělo se mi tam a navíc jsem tak nějak byla dost nedůvěřivá. Řekla jsem, že se výhry vzdávám, ať ji místo mě dají jinému výherci. Paní mě lákala dál - prý se vyhrávají kvalitní pomůcky do kuchyně, keramické nože a další věci, ale musím si sama vybrat. To už bylo dost podezřelé. Předem daná výhra, nebo si mohu vybírat kde co?

Tak jsem zavolala do chrudimského info centra a řekla, že mě zvou k návštěvě ti a ti, tam a tam. Zda mi o tom něco mohou říct. Paní byla vstřícná a začala se smát. Ano, jde o firmu, která nabízí kde co, šunty za drahé peníze, lidi chytá na telef. seznamech a láká je k návštěvě. Že to bude předváděčka se vším všudy. Prý v Chrudimi jsou už neblaze profláknutí, tak rozhazují sítě i do vesnic okolo.

Poděkovala jsem a nejela, samozřejmě, nikam. Čekala jsem, že budou volat a byla jsem na ně pěkně připravená. Ale už se nikdy nikdo neozval, asi vědí dobře, proč. Počítají zřejmě s nějakými "ztrátámi", že někteří pozvaní prokouknou a nepřijdou.

Docela by mě zajímalo, jak Vám to celé dopadlo. Napište nám o tom. Buď budeme závidět, jaké jste dostala pěkné dárky, nebo budeme zase o trochu bedlivější a odolnější vůči šmejdům. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 08.02.14 15:23

Jo Jago dám vědět. Závidět asi nebude co. Ale mám to "za rohem". Tyhle akce by nyní měla sledovat Obchodní inspekce, takže uvidím o co půjde. Suzy nebojte se. Jak již píši, tuším co se bude dít a klidně tu obchodní inspekci budu kontaktovat. Jde o to přímo proti šmejdům zakročit a ne jenom na ně nadávat. Je to od nového roku zpřísněné a tyto akce mají nová pravidla. Mějte se.

doplněno 10.02.14 19:27:

Jak jsem slíbila, tak dávám vědět. Dnes jsem byla na té akci a Šmejdi mají novou vychytávku. Mají nainstalovánu kameru a nahrávají celou akci. Zdůraznili, že i pro obchodní inspekci. Zároveň zdůraňovali, že se nejedná o prodej, ale ukázky výrobků a ukázku co ty výrobky (kuch. robot, indukční vařič, nádobí, vysavač, elektrický tlakový hrnec) umí a jestli se budou líbit. Za závěsem, kam pak pozvali důchodce a kam kamera nevidí otevírali obálky, které jim před tím rozdali. A tam se důchodci dozvěděli, že vyhrávají vše to, co bylo předváděno, když si koupí právě ten robot, který jinak stojí 60 tisíc za pouhých 30 tisíc. Jinak dále jak jsem psala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.14 21:37
avatar

Ahoj Andreo. Jukněte se na mou odpověď níže napsanou, asi z 8.2. Stalo se to mé kamarádce v minulém roce. popisuji tam přesně to, to jste nyní napsala. A to jsem ještě nemohla vědět, co nám dnes napíšete. jinak jsem ráda, že jste tam byla a nedala se nachytat. *placni*

 

Od: pest®
Datum: 08.02.14 00:00
avatar
Celé je to o psychologii a manipulaci s lidmy, viz. film Šmejdi, kde je to hezky ukázáno. Já jsem nedávno u kamarádky viděl manuál z realitní kanceláře pro rozhovor s klientem...no za mě hnus, to nebyl rozhovor, ale cílená manipulace aby si zákazník vybral je. Takže za mě, telefonní a podobné nabídky...ne, nechci, nemám zájem, jsem v práci, nemám čas, na shledanou...volejte si kdy chcete, já vám to už nezvednu
Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin1965*
Datum: 08.02.14 01:28

Odpověd je snadná - nikomu do hlavy nevidíte. Několik příkladů - nekuřák nechápe, proč kuřák může kouřit a ničí si tak zdraví, abstinent nechápe, proč může někdo popíjet, většina lidí nechápe, jak může někdo brát drogy. Naprostá většina lidí pak nechápe, jak může někdo vraždit (vždyť ho chytí a odsoudí), a stejně se to všechno dnes a denně děje - tak to je odpověd. Jinak na nákupy na prodejních akcích mám svojí teorii - mnoho zbytečných volných peněz a potřebu se trochu vytáhnout před svými přáteli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.14 09:20
avatar

Před pár lety jem se ze zvědavosti zúčastnil podobné akce (tehdy byly tyto akce něco nového, ještě neznámého), jen místo nádobí tam nabízeli úžasné každoroční dovolené na 10 let za pár korun *frajer* , a samozřejmě pohoštění a dárek. Rekreační objekt byl kdesi na jakémsi ostrově. Měli jsme se tam podle dohodnutého harmonogramu střídat s dalšími účastníky. Za to jsme měli platit 200 dolarů ročně na údržbu objektu + "další poplatky". Rozhodnout jsme se museli "teď hned a tady"...

Nebudu to popisovat celé. Po promítnutí nic neříkajícího videa, kde se pár amerických důchodců rozplývalo nad výhodností celého podniku nám nabídli teplý džus jako občerstvení a možnost rok jezdit jedním konkrétním taxíkem po Praze se slevou, jako dárek. Jejich řeči byly velmi přesvědčivé. Každý stolek měl osobního instruktora, který odpovídal na případné dotazy. Ten náš byl velmi příjemný, ale jen do doby, než pochopil, že si z něj dělám srandu *haha* . Pak se naštval a už nic nevnucoval *bum* . Docela jsem se bavil a pochopitelně jsem nic nepodepsal. Teprve doma jsem začal přemýšlet, v čem je háček. Uvedomil jsem si, že v případě podpisu bych byl nucen jezdit 10 let na stejné místo, mimo oněch 200 dolarů ročně by mě ta sranda za těch 10 let stála dalších 360000 Kč ! Zděsil jsem se *sok* , když jsem si uvědomil, že mě tohle nenapadlo hned při oné přednášce, ale až doma, když už bylo po všem a v případě podepsání by už couvnout prakticky nešlo.

Oni zkrátka umí lidi zblbnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.14 12:34
avatar

Ano, tohle dobře znám z jiné země. Ale jak říkáte, je to už hodně let nazpátek. A víte co ještě se mohlo stát? Že byt vůůůbec nebyl ten, který nabízeli a vůůůbec nevypadal tak lákavě ve skutečnosti. Celý rok se v něm střídali různí lidé a byt neudržovali a devastovali. To jste měla fakt velikou kliku, že jste měl rozum pohromadě. Tohle jsem viděla řešit jinde, ne u nás. Také o tom byly pořady a lidé byli varováni. Nakonec to zaniklo, už jim nikdo na špek nesedl, tak přesídlili k nám. Tady to lidé ještě neznali chytli se na lep.

Od: 3axel
Datum: 08.02.14 12:54

částečně je to určitě samota, část chce je na levný výlet " já jsem chtěla na ten záme " a pak se nechá ukecat, určitě je to i normální závislost, to ježdění, jako jiná.proč lidi kouří, pijí, hrají automaty, sedí celý hodiny u PC? to máme tolik tupých od mladých po staré?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.14 13:43
avatar

No to chápu. Pokud se v i tomto případě jedná o závislost, tak to je katastrofa, protože to žádný zákon, který byl proti těmto prodejcům dán v platnost, nevyřeší. To by se opravdu musel každý jedinec podrobit kůře odvykání. A to není myslitelné. A jko "levný zájezd" to opravdu nevidím. Jak někdo může považovat za zájezd organizovanou prodejní akci, kde jsou lidé drženi jako rukojmí někde v jedné místnosti, kde jsou vydáni na pospas týmu "šmejdů", před kterými nemají kam utéci, neboť jsou zase závislí na hromadném nahnání do autobusu, který je psychicky vyčerpané, a v některých případech i okradené, "vyplivne" zase doma. Já myslela, že vyhlídkový zájezd má být odpočinkovou záležitostí. A i kdybych to zkusit chtěla, tak udělám pouze jediný výlet a budu poučena na celý další život a víckrát bych na něco podobného neskočila.

doplněno 08.02.14 13:46:

A ty ostatní závislosti, jako je kouření, pití, sezení u PC, tak tam jste svobodní svým výběrem a rozhodnutím. nikdo Vás k ničemu nenutí. Mně kdyby někdo nutil kouřit, nebo sedět u počítače, tak by neuspěl.

doplněno 08.02.14 13:48:

No je fakt, že oni taky nechytají důchodce po městech a nenutí je do autobusu vstoupit. Dělají to zastřeně a lidé jim tam lezou dobrovolně. Takže to nějaký druh závislosti bude.

Od: 3axel
Datum: 08.02.14 15:35

možná kdybychom někdo začli nabízet ty levný zájezdy pro důchodce ( jednodenní, s programem akorát na zvládnutí , jeden zámek, nějaký zajímavý místo, exkurze,) prostě s vrstevníkama,

bez těch prodejních akcí, tak by na ně třba časem taky jezdili ? akorát teda myslím, že na uživení by to nebylo..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 3axel
Datum: 08.02.14 16:19

nikdo nemusí nutit naše starší příbuzné nastoupit do autobusu, ani nás nikdo jistě nenutí sedět třeba i hodiny u PC a užít si komunikaci např. tady na poradně. máme to ale zadarmo, nemusíme nic kupovat Výhoda. možná bychom jim měli ukázat tuhle možnost sociálního kontaktu. A možná by i tak, postaru , radši stáli o ten reálný kontakt, v autobuse, s vrstevníky, postěžovat si na zdraví a důchod.. sníst oběd..

V našem městečku jsou občasné zájezdy pořádané klubem důchodců vždy plné. stojí ale 400 a víc. Tyhle " šmejdské " možná lákají na nižší cenu? Program těch našich je taky trošku náročnější, možná by to pro všechny tyhle lidi ani nebylo ke zvládnutí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.14 16:05
avatar

Přeji vám všem, co tu na seniory nadáváte, ať máte klidné stáří. My zdraví a duševně svěží si to totiž neumíme představit jaké to je, když sotva udržíme v hlavě své jméno a někdo do nás hučí " Kupte to, kupte to, kupte to, KUPTE TO! " V tu ránu podepíšete cokoli, jen abyste měli zase svůj klid. Samozřejmně jsou i ti méně inteligentní, kteří by koupili slupku od banánu, když jim řeknete že je ze zlata, ale každý nemůže mít vysoké IQ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.14 18:27
avatar

Ringo, právě že jsem senior. A lepší už to nebude ;), :), . A nemyslím že bychom tady nadávali. To nebyl účel otázky. Nebo špatně rozumím odpovědím. Já to jako nadávání neberu. Prostě jsem chtěla vědět, jak se na tento problém dívají jiní lidé a co si o tom myslí. Třeba právě děti těch seniorů, kteří jsou schopni utratit peníze za laciné a nepotřebné harampádí. A nemyslete si, že to udělají pouze staří lidé. Znám někoho, ve své blízkosti, kterému je kolem padesátky, tedy dle mne ještě mladý člověk. No a v létě tato osoba přiběhla s nadšením, že ji oslovili telefonem, že vyhrála jednoplotýnkový indukční vařič v ceně dvaceti tisíc...*sok*, aby se dostavila tam a tam, jako psala výše Andrea, že si ho musí převzít osobně. No dopadlo to tak, že jí "vysvětlili", že tento vařič absolutně nutně potřebuje i jejich specielní nádobí špičkové kvality, vyrobeného právě jen a jen k tomuto úžasnému vařiči, který vůbec není na trhu dostupný, protože ho oni získali pouze pro pro své "klienty". Že by ta sada dvou hrnců a nějaké pánve a ještě asi jedné pánve čtveraté, plus silikonová chňapka (kterou jsem mimochodem koupila za třicet korun) a silikonová přikrývka toho vařiče. Normální cena 60sát tisíc, ale oni chtějí pouhých 35 tisíc, protože ten vařič za dvacet tisíc vlastně vyhrála. No fakt se upsala a koupila tu krávovinu, která má hodnotu, když budu hodně přehánět 3.000 kč. Když jsem u toho vybalování byla a poslouchala co se odehrálo, bylo mi z toho špatně. Ale nic jsem neřekla, bylo už pozdě. V té době jsem měla indukční dvouvařič a značkový. Koupila jsem ho V Oáze, v akci, za dva a půl tisíce. Nyní mám celou indukční desku a i když jsem si dokupovala nějaké keramické pánve a hrnce, nevyšplhala jsem se přes patnáct tisíc. Takže ono je to asi takto.

doplněno 08.02.14 18:53:

A nemyslím si o sobě, že mám extra vysoké IQ. Jen logicky uvažuji. Proč by se někdo úplně cizí namáhal, aby mi cpal dárky? A v dnešní době, kdy vás okrádají na každém kroku. (Banky, maso napuštěné vodou aby víc vážilo mohla bych toho tady vypsat mnoho...) A najednou se objeví anděl, který má jedinou starost. A tou je obdařit mne darem, abych byla co už konečně šťastná...Jsou to telefoničtí operátoři a halda podobných ničemů, kteří neúnavně útočí, že právě pro vás mají úžasnou nabídku, bez které se neobejdete. Těch šmejdů je mnohem víc, než pouze na těchto výletních akcích pro důchodce. Minulý měsíc mi volala paní, že dostala mé číslo od mých známých, kteří touží po nějakém zvlhčovači vzduchu. jelikož oni ho mohou získat zdarma pouze pod podmínkou, že dají tel. čísla svých známých a tři z nich si ve svém domě, nebo bytě nechají udělat zdarma přednášku o nejnovějším ložní soupravě...Ale je k tomu třeba, aby dotyčný sehnal nejméně dva páry manželské, nebo pět osob, které by se té přednášky také zúčastnili. Že nám bude vše bezplatně předvedeno jejich odbornicí v daném oboru. Zrovna jsem měla nějakou dobrou náladu a tak jsem ji nechala půl hodiny mluvit a kladla nablblé otázky, aby si myslela, že už mne drží v pasti. No nakonec jsem ji z omylu vyvedla a řekla jí otevřeně co si myslím, ale nemohla jsem říci všechno, zavěsila.

Datum: 08.02.14 18:44
avatar

Stačí výtažky : Nejsou snad úplně debilní...To máme takovou spoustu tupých tůchodců?... slovo tupý důchodce, je hodně slabý odvar...Senioři by zasloužili dostat na holou jak malé děti...

doplněno 08.02.14 19:00:

Nevím kolik vám je, ale každý člověk chátrá jinak. Někdo je starý v padesáti a druhý ještě v 80 je čipera, takže nejde ani tak o seniory, ale o jejich duševní svěžest. Už si nedokážou dát dohromady to co vy. Můj otec má VŠ a ještě loni by zvládl vše. Teď ale ovdověl a má 81 a jde to s ním každý den víc a víc z kopce... už by ho utáhl každý na vařené nudli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.14 22:49
avatar

osmdesát let mi není, to je fakt. Ale je to jak píšete. Někomu to prostě "nemyslí" i když je ještě mladý. Co se týče Vašeho otce, jde o něco jiného. Najednou se ocitl sám. Není na to zvyklý a smutní. Je asi šťastný, když mu někdo věnuje svou pozornost a mluví s ním. Už nemá s kým si popovídat jako dřív. Zkuste se mu dle svých možností věnovat trochu víc. Nebude pak věřit komukoliv. Žena osamění většinou zvládá lépe než muž. Není to tím, že by na tom byla psychicky lépe, ale dokáže se zaměstnat drobnou prací ve své domácnosti, tím jí lépe čas utíká. Znám to podle své maminky. Už nežije, ale samota jí nevadila, naopak,dokázala se zaměstnat a návštevy jí byly spíše na obtíž. Vydržela je, ale vím, že si pak oddechla, že je konečně sama. Ale to je všechno individuální.

Datum: 09.02.14 07:02
avatar

Pro mnoho starých lidí jde o vidinu pěkně stráveného dne. Babča je třeba vdova, sama, děti daleko, doma se nudí. Tak je ráda, že zažije pěkný den. Bohužel, je na ni chystána léčka.

Oni ti staří nejsou pokaždé jen nemyslící pitomové, jsou mezi nimi lidi, před kterými klobouk dolů, ale když jim někdo začne vymývat mozek - a kupte to, jistě Vám záleží na vašem zdraví, chcete tu být co nejdéle, když se to nebude hodit vám, můžete to přece dát jako dárek dětem či vnoučatům...tak na to většinou slyší každý.

Ano, bylo by prima udělat nějaké výlety pro důchodce. Jen výlet, bez trapného předvádění čehokoliv. Několikrát jsem se jich zúčastnila, ne jako důchodce, ale když zbyla v autobuse volná místa, přizvali na doplnění i ostatní veřejnost. Třeba na hrad Pernštejn a Svojanov. . A bylo to krásné. A důchodci, ti často opovrhovaní důchodci se bavili tak spontánně, a byli tak milí, že vybočili ze svého každodenního stereotypu, že jsem jim doslova záviděla.

Když jsem psávala obecní kroniku, pořádali kronikáři jednou do roka /škoda, že tak málo/ výlet. Havlíčkova Borová - rodný dům K. H. Borovského, na hřbitově jeho hrob, Hasičské muzeum v Přibyslavi. Snad nejvíc na mě zapůsobilo v jedné obci promítání obrázků z drsné Vysočiny, doprovázené recitací básně F. Halase: Já se tam vrátím. Podmanivým hlasem recitoval E. Cupák. Byl to celkově tak krásný zážitek, že tekly slzy. Žádné předvádění, nikdo po nás nechtěl kupovat hrnce a bylo dlouho na co myslet. Jenže takový výlet by asi dneska nebyl za pár korun. A mnozí důchodci by si ho nemohli dovolit. Proto se nechají nachytat na akce Šmejdů. Věřím, že jim brzy odzvoní, i když se drží zuby nehty. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.14 07:12

Aby nedošlo k omylu, milé děti.

Z celkového skoro milionu exekucí je pouze necelých 100 000 na důchody.

Čili podíl důchodců na nemoudrých rozhodnutích není až tak velký.

A kdyby se šmejdům nedařilo okrádat důchodce, byli by na pracáku nebo v kriminále.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 3axel
Datum: 09.02.14 10:30

A kdyby se šmejdům nedařilo okrádat důchodce, byli by na pracáku nebo v kriminále.

sorry , ale to teda opravdu nevidím jako nějaké zdůvodnění této činnosti. to radši ať jsou na pracáku. pár spoluobčanů navíc uživíme, když vidím, kdo všechno tam je. Říkává se, že je lepší pro mladé lidi, když jsou zaměstnání, kvůli vytvoření pracovních návyků. Tenhle způsob návyků chování se mi ale zdá natolik hnusný, že mě osobně přijde lepší, když na tom pracáku budou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 09.02.14 11:22

3axel:

já to jako zdůvodnění jejich činnosti nepochopil, myslím že ra252 to myslel přesně opačně :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 3axel
Datum: 09.02.14 12:01

inu, je to možné

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.14 07:43
avatar

"...byli by na pracáku nebo v kriminále."

Fajn, takže milí šmajdi, okrádejte, podvádějte, možná občas i někoho přizabijte... prostě živte se jak umíte na úkor druhých, jen abyste proboha neskončili v kriminále. To by totiž naše společnost asi nepřežila *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.14 08:02

Já to nepodporuji, aby nedošlo k omylu.

Pouze konstatuji, že většina obyvatelstva není za současného uspořádání věcí schopna užitečné práce a pouze parazituje. Část nenásilně, část si vypomůže násilím. Výsledek se moc neliší.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.