Veřejná konzultace k úpravě autorského práva

Od: Datum: 06.02.14 19:22 odpovědí: 3 změna: 07.02.14 17:32
avatar

Dobrý den,

zajímá Vás právní úprava sdílení, kopírování a odkazování? Víte o probíhající veřejné konzultaci Evropské komise k přezkoumání unijní úpravy autorského práva? Zúčastníte se jí?

Termín pro zaslání vyplněných dotazníků byl z 5. února prodloužen na 5. březen 2014. Na webu ministerstva kultury lze stáhnout formuláře v angličtině a češtině ve formátech PDF a DOC, na webu EK v angličtině i ve formátu ODT.

Formuláře obsahují 80 otázek, ale odpovědět lze pouze na otázky, které Vás zajímají, nebo které se Vás týkají. Jakousi nápovědu (či rozbor) najdete na webu Pirátů.

Myslím, že je tato otázka zajímavá pro všechny uživatele internetu, ale ne všichni o probíhající konzultaci vědí.

------- Odkazy na formuláře ke stažení:

Ministerstvo kultury ČR (anglicky a česky, formát DOC a PDF)

Evropská komise (anglicky, formát DOC, PDF a ODT)

Formuláře (i ty anglické) můžete vyplnit česky. Vyplněné formuláře se odesílají na elektronickou adresu Evropské komise (markt-copyright-consultation@ec.europa.eu).

Kdo se chce zúčastnit anonymně, může si formulář vytisknout a zaslat poštou. Poštovní adresu najdete na stránce EK.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 06.02.14 23:12
avatar

Dobrý den, děkuji za tuto informaci, o které jsem nevěděl. Bude zajímavé sledovat, zda k těm názorům skutečně EU přihlédne. Myslím, že je to spíše názorový rozpor mezi veřejností a vydavatelskou lobby a tak je asi výsledek jasný. Nečekám od toho opět nic pozitivního. Ale, nad vyplněním formuláře se zamyslím. Zdravím!

doplněno 07.02.14 00:17:

ivzez - i Vám dobrý večer. To máte jistě pravdu, ale trochu Vás opravím. Nejsem si zcela jistý, ale tehdejší ministr spravedlnosti Pospíšil snad nechal veřejně (i přes web ministerstva) připomínkovat NOZ. Ale, oba víme, že zákony se "vaří", doplňují a mění někde jinde, tak i původně dobrý záměr může skončit jako zmetek. Tato současná akce EU je zřejmě pokračováním (zatím málo úspěšných) snah o regulaci obsahu internetu.

Zkrátka, nedají si pokoj, dokud nepřijmou nějakou normu, která jen nase*e lidi a zase vyvolá protesty. Obávám se, že názory lidí jsou to poslední, co je v EU zajímá. Ale, já jsem skeptik, který si optimismus musí tvrdě vymačkávat až z morku kostí - třeba budu mile překvapen vstřícností EU vůči prostému lidu .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.14 00:03
avatar

Dobrý vešer, Bene, jsem ráda, že Vás to zaujalo. Mám dojem, že se tato záležitost týká téměř všech uživatelů internetu. (Každý občas něco sdílíme.)

Ale zaujala mne hlavně forma veřejné konzulatace před vlasním jednáním. Škoda, že něco podobného neprobíhá u nás u zákonů, které se dotknou mnoha lidí nebo všech.

Bylo by zajímavé sledovat konzultaci či diskuzi k občanskému zákoníku nebo k novému exekučnímu řádu.

doplněno 07.02.14 17:11:

O tom púřipomínkování vím, ale měla jsem za to, že nebylo určeno široké veřejnosti. Budu muset lépe číst ...

Od: buss
Datum: 07.02.14 17:32

Joo, k NOZu bylo možno zsílat připomínky, návrhy a proč by nešly i k návrhům zákonů zasílat předkladatelům, svým poslancům?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.